
УКРАЇНА
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
49044, м. Дніпро, вул. Паторжинського, 18 «А», тел. 722-00-76
справа № 201/13977/18
провадження 3/201/5369/2018
П О С Т А Н О В А
21 грудня 2018 року м. Дніпро
Суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Федоріщев С.С., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області, відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКП НОМЕР_1, громадянина України, працюючого директором ТОВ «Транспрт Лоджистік Менеджмент», який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 притягнуто за ч. 1 ст. 163 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
До Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська з ГУ ДФС у Дніпропетровській області надійшли матеріали справа про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 163 КУпАП.
Ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що дана справа підлягає поверненню до ГУ ДФС у Дніпропетровській області для оформлення належним чином в зв'язку з неможливістю її розгляду по суті.
Згідно з вимогами ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
Стаття 163-4 КУпАП передбачає відповідальність за порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи, зокрема, фабула ч. 1 визначає відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
В той же час, в протоколі, складеному у відношенні ОСОБА_2, зазначено, що останній у відповідний період часу надав звіти за формою 1 ДФ з недостовірними відомостями про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платників податку та сум ПДФО, які підлягають нарахуванню з сум нарахованих та виплачених доходів на корить фізичних осіб, а саме: невідображені доходи отримані фізичними особами за ознакою «157» за 1 квартал 2017 року у сумі 2000 грн., за 2 квартал 2017 року в сумі 63,9 тис. грн., за 3 квартал 2017 року в сумі 106,9 тис грн., за 4 квартал 2017 року в сумі 2000 грн.
При цьому в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що за зазначені дії передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 163 КУпАП, тоді як ст. 163 КУпАП передбачає відповідальність за розміщення цінних паперів без реєстрації їх випуску або порушення порядку здійснення емісії цінних паперів.
У абз. 5 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
З огляду на те, що складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, а зазначені вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, вважаю за необхідне повернути дану справу до ГУ ДФС у Дніпропетровській області для оформлення належним чином.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 283, 284, 299 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу у відношенні ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 163 КУпАП направити до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя С.С. Федоріщев