Постанова № 7902386, 03.02.2010, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
03.02.2010
Номер справи
2а-2788/09/2770
Номер документу
7902386
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

03.02.10Справа №2а-2788/09/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі: головуючого - судді Плієвої Н.Г.,

при секретарі - Авраменко Г.С.,

за участю:

представника позивача- Шульга К.В., довіреність № 7110/9/10-0 від 17.11.09

відповідач - не з'явилась

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя

дофізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості

Суть спору:

Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом по сплаті штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 5000,25 грн.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідач порушила вимоги Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Ухвалою суду від 15.12.09 було відкрито провадження у справі.

Ухвалою суду від 15.12.09 було закінчено підготовче провадження та справа призначена до судового розгляду на 11.01.10.

У зв`язку з неявкою відповідача розгляд справи було відкладено на 03.02.10.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явилась, про причини неявки суд не повідомила, про час та місце судового розгляду була повідомлена у встановленому законом порядку за адресою, вказаною у свідоцтві про державну реєстрацію, яка співпадає з адресою, зазначеною у позові: 99007, АДРЕСА_1. Однак, до суду повернулась судова повістка з додатками з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання".

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст. 4 Закону України від 25.06.1991 № 1251-XII "Про систему оподаткування" платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

ОСОБА_1 16.05.05 зареєстрована Ленінською районною державною адміністрацією м. Севастополя як фізична особа - підприємець (а.с. 22).

Згідно з довідкою Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (далі- ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя) відповідач знаходиться на обліку в ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя як платник податків і зборів (а.с. 5).

09.07.09 ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя була проведена перевірка з питання дотримання суб`єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці кафе-бару "Жемчужина", який належить відповідачу та розташований за адресою: м. Севастополь, пляж "Парка Перемоги".

За результатами перевірки складено Акт № 2702/0391/2330 від 09.07.09 (а.с. 12-13).

Перевіркою встановлено, що при продажу споживачу товару на загальну суму 11,00 грн., розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуг) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів не проводились.

Відповідно до п. 1, 2 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі- Закон № 265/95) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

Таким чином, фізична особа - підприємець ОСОБА_1 порушила вимоги п. 1, 2 ст. 3 Закону № 265/95.

Згідно з п. 1 ст. 17 Закону № 265/95 за вказане порушення передбачена відповідальність- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265/95 розмір фінансової санкції складає 55,00 грн. (11,00 грн. x 5).

Крім того, перевіркою було встановлено, що сума готівкових коштів на місті проведення розрахунків, без врахування покупки, склала 1612,05 грн., сума вказана в денному звіті реєстратора розрахункових операцій -121,00 грн. Таким чином було встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті у розмірі 1480,05 грн.

Згідно з п. 13 ст. 3 Закону № 265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Таким чином, відповідач порушила вимоги п. 13 ст. 3 Закону № 265/95.

Відповідно до ст. 22 Закону № 265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Отже, згідно з ст. 22 Закону № 265/95 розмір фінансової санкції складає 7400,25 грн. (1480,05 грн. x 5).

Також перевіркою встановлено, що фіскальні звіти друкуються не щоденно, а саме: звіт № 0004 за 28.06.09 знятий 29.06.09.

Згідно з п. 9 ст. 3 Закону № 265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Таким чином, відповідач порушила вимоги п. 9 ст. 3 Закону № 265/95.

Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону № 265/95 за вказане порушення передбачена відповідальність- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону № 265/95 розмір фінансової санкції складає 340,00 грн.

На підставі Акту перевірки начальником ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя 06.08.09 було прийнято рішення № 0004212330 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 7795,25 грн. (55,00 грн.+ 7400,25 грн.+ 340,00 грн.) (а.с. 10), яке було отримано відповідачем особисто 06.08.09, про що свідчить його підпис на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій (а.с. 9).

З урахуванням сплати в добровільному порядку 2795,00 грн., розмір заборгованості відповідача складає 5000,25 грн. (7795,25 грн.-2795,00 грн.).

Відповідно до ст. 25 Закону № 265/95 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідачем до суду не надано доказів щодо сплати заборгованості у розмірі 5000,25 грн., письмових пояснень та заперечень відповідно до ухвали суду від 15.12.09 відповідачем також не надано.

Згідно з п. 11 ст. 11 Закону України від 04.12.1990 № 509-XII "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі по сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5000,25 грн. підлягають задоволенню.

Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Відповідно до ч. 4 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні проголошені тільки вступна та резолютивна частини постанови.

Постанова складена та підписана в порядку ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 08.02.10 о 17-00 годин.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 94, 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) у дохід Державного бюджету України, стягувач - Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя (код платежу 21080900, р/р 31112104700007, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598, одержувач УДКУ в м. Севастополі) заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5000,25 грн. (п'ять тисяч гривень 25 копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складення постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

СуддяН.Г. Плієва