Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
28.01.10Справа №2а-2330/09/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: судді Кравченко М.М., при секретарі Трігуб Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Севастополі адміністративну справу
За адміністративним позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю «Конструкторське бюро комутаційної апаратури» (99053, м. Севастополь, вул. Вакуленчука, буд. 22)
до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Кулакова, буд. 37)
Головного управління державного казначейства у м. Севастополі (99011, м. Севастополь, вул. Балаклавська, 9)
про стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість
за участю представників сторін:
представник позивача Макєєнко Тетяна Миколаївна довіреність № б/н від 16.09.09 Товариство з обмеженою відповідальністю "Конструкторське бюро комутаційної апаратури";
представник відповідача Летюча Діана Геннадіївна довіреність № 344/10-004 від 22.06.09 Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя;
представник відповідача Рузаєва Олена Сергіївна довіреність № 14-32/9479 від 31.12.09 Головне управління Державного казначейства України у м. Севастополі;
суть спору:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Конструкторське бюро комутаційної апаратури"звернулося до суду з адміністративним позовом доДержавної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя,Головного управління Державного казначейства України у м. Севастополіпро стягнення заборгованості з податку на додану вартість в сумі 515038,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 10 листопада 2009 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-2330/09/2770, призначено попереднє судове засідання.
19.11.2009 підготовче провадження по справі закінчене, справа призначена до судового розгляду.
14.01.2009 позивачем змінені позовні вимоги, а саме, збільшена сума бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 172023,00 грн. до 687061,00 грн.
У зв’язку зі зміною позовних вимог, за клопотанням представника відповідача Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополі розгляд справи відкладений.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, представники відповідачів заперечували проти позову.
Згідно зі ст.ст.27, 49, 51, 121, 130 Кодексу адміністративного судочинства України, учасникам процесу роз'яснені їх процесуальні права і обов'язки.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд
В с т а н о в и в :
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Севастополя із позовною заявою до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя,Головного управління Державного казначейства України у м. Севастополіпро стягнення заборгованості з податку на додану вартість в сумі 515038,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачами вимог Закону України «Про податок на додану вартість».
У зв’язку з наведеним просить суд задовольнити позов шляхом стягнення з Державного бюджету України бюджетної заборгованості з податку на додану вартість в сумі 687061,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, представники відповідачів заперечували проти позову.
Заслухавши думку представників позивача, відповідачів, дослідивши матеріали справи та наявні докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до преамбули до Закону України «Про податок на додану вартість», цей Закон визначає платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету.
Відповідно із п. 1.8 ст. 1 Закону України "Про податок на додану вартість", бюджетне відшкодування - сума, що підлягає поверненню платнику податків з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податків у випадках, визначених цим Законом.
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті або відшкодуванню з Державного бюджету України, і строки проведення розрахунків встановлюються пп.7.7 ст. 7 зазначеного Закону.
Згідно з п. 7.7.1 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»суми податку, що підлягають сплаті до бюджету або відшкодуванню з бюджету, визначаються як різниця між загальною сумою податкових зобов'язань, що виникли у зв'язку з будь-яким продажем товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду, та сумою податкового кредиту звітного періоду.
Згідно з пп. 7.7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»у строки, передбачені законом для відповідного податкового періоду, платник податку подає органу державної податкової служби за місцем свого знаходження податкову декларацію незалежно від того, чи виникло у цьому періоді податкове зобов'язання чи ні.
У разі коли за результатами звітного періоду сума, визначена згідно з підпунктом 7.7.1 цієї статті, має від'ємне значення, така сума підлягає відшкодуванню платнику податку з Державного бюджету України протягом місяця, наступного після подачі декларації.
Підставою для отримання відшкодування є дані тільки податкової декларації за звітний період.
Відшкодування здійснюється шляхом перерахування відповідних грошових сум з бюджетного рахунку на рахунок платника податку в установі банку, що його обслуговує, або шляхом видачі казначейського чека, який приймається до негайної оплати (погашення) будь-якими банківськими установами.
Суми, що не відшкодовані платнику податку протягом визначеного у цьому пункті строку, вважаються бюджетною заборгованістю.
Відповідно до вимог пп. 7.7.3 - 7.7.6. п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»податковий орган зобов'язаний протягом 30 днів з моменту одержання декларації провести документальну (камеральну) перевірку заявлених у декларації даних і у випадку їхнього підтвердження в 5-ти денний строк з моменту закінчення перевірки надати свої висновки з розрахунком суми відшкодування органу Державного Казначейства, що протягом 5-ти операційних днів провадить перерахування відповідних грошових сум з бюджетного рахунку на рахунок платника податку в банківській установі або видає казначейський чек, що приймається банком до негайної оплати.
ТОВ «Конструкторське бюро комутаційної апаратури»згідно до результатів фінансово-господарської діяльності і відповідно до поданих податкових декларацій з податку на додану вартість за період з січня по вересень 2009 року має залишок невідшкодованих сум податку, що рахується в бюджетній заборгованості у сумі 687061,00 грн., зокрема:
за січень 2009 року по декларації від 20.02.2009 року № 4590 –залишок 40738 грн.
за лютий 2009 року по декларації від 19.03.2009 року № 7696 –залишок 59700 грн.
за березень 2009 року по декларації від 21.04.2009 року № 20061 –залишок невідшкодованої суми - 122052 грн.
за квітень 2009 року по декларації від 20.05.2009 року № 33272 –залишок невідшкодованої суми –82729 грн.
за травень 2009 року по декларації від 19.06.2009 року № 9000798709 –залишок невідшкодованої суми –137823 грн.
за червень 2009 року по декларації № 9000423853 від 17.07.2009 року –залишок невідшкодованої суми –71 996 грн.
за серпень 2009 року - 38641 грн, згідно декларації від 21.09.2009 року № 9001159317. Факт заборгованості підтверджується Довідкою від 23 грудня 2009 року про розмір залишку невідшкодованих сум податку на додану вартість, що рахується в бюджетній заборгованості за вересень 2009 року, згідно з якою залишок бюджетної заборгованості за станом на 23.12.2009 р. становить 386 041,00 грн.;
за вересень 2009 року –133382 грн., декларації від 20.10.2009 року № 9001512563 . Факт заборгованості підтверджується Довідкою від 23 грудня 2009 року про розмір залишку невідшкодованих сум податку на додану вартість, що рахується в бюджетній заборгованості за вересень 2009 року, згідно з якою залишок бюджетної заборгованості за станом на 23.12.2009 р. становить 1055 303,00 грн.;
Факт наявності бюджетної заборгованості відповідачем - державною податковою інспекцією Ленінського району м. Севастополя - не заперечується, що об'єктивно підтверджується такими Актами (Довідками) Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя.
Акт № 19/ 23-5/31583767/1484/10 від 04.03.2009 р. «Про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «Конструкторське бюро комутаційної апаратури»код ЕДРГОУ 31583767, з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок платника за період січень 2009 р., яка виникла за рахунок від’ємного значення з ПДВ що декларувалось в період: грудень 2008 р».
Довідка № 26/ 23-5/31583767/2053/10 від 10.04.2009 р. «Про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «Конструкторське бюро комутаційної апаратури»код ЕДРГОУ 31583767, з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок платника за період лютий 2009 р. яка виникла за рахунок від’ємного значення з ПДВ що декларувалось в період: січень2009 р».
Акт № 33/ 23-5/31583767/2401/10 від 12.05.2009 р. «Про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «Конструкторське бюро комутаційної апаратури»код ЕДРГОУ 31583767, з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок платника за період березень 2009 р. яка виникла за рахунок від’ємного значення з ПДВ що декларувалось в період: січень 2009 р, лютий 2009 грудень».
Акт № 51/ 23-5/31583767/3249/10 від 24.06.2009 р. «Про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «Конструкторське бюро комутаційної апаратури»код ЕДРГОУ 31583767, з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок платника за період квітень 2009 р. яка виникла за рахунок від’ємного значення з ПДВ що декларувалось в період: лютий 2009 р., березень 2009 р.».
Акт № 35/ 23-5/31583767/3351/10 від 30.06.2009 р. «Про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «Конструкторське бюро комутаційної апаратури»код ЕДРГОУ 31583767, з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок платника за період травень 2009 р. яка виникла за рахунок від’ємного значення з ПДВ що декларувалось в період: квітень 2009 р».
Акт № 64/ 23-5/31583767/4142/10 від 05.08.2009 р. «Про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «Конструкторське бюро комутаційної апаратури»код ЕДРГОУ 31583767, з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок платника за період червень 2009 р. яка виникла за рахунок від’ємного значення з ПДВ що декларувалось в період: травень 2009 р».
Довідка від 29 жовтня 2009 року про розмір залишку невідшкодованих сум податку на додану вартість, що рахується в бюджетній заборгованості за січень 2009 року, згідно з якою залишок бюджетної заборгованості за станом на 29.09.2009 р. становить 40738,00 грн. (вих. № 687).
Довідка від 29 жовтня 2009 року про розмір залишку невідшкодованих сум податку на додану вартість, що рахується в бюджетній заборгованості за лютий 2009 року, згідно з якою залишок бюджетної заборгованості за станом на 29.09.2009 р. становить 59700,00 грн. (вих. № 686).
Довідка від 29 жовтня 2009 року про розмір залишку невідшкодованих сум податку на додану вартість, що рахується в бюджетній заборгованості за березень 2009 року, згідно з якою залишок бюджетної заборгованості за станом на 29.09.2009 р. становить 122052,00 грн. (вих. № 688).
Довідка від 29 жовтня 2009 року про розмір залишку невідшкодованих сум податку на додану вартість, що рахується в бюджетній заборгованості за квітень 2009 року, згідно з якою залишок бюджетної заборгованості за станом на 29.09.2009 р. становить 502890,00 грн. (вих. № 688).
Довідка від 29 жовтня 2009 року про розмір залишку невідшкодованих сум податку на додану вартість, що рахується в бюджетній заборгованості за травень 2009 року, згідно з якою залишок бюджетної заборгованості за станом на 29.09.2009 р. становить 1155773,00 грн. (вих. № 690).
Довідка від 29 жовтня 2009 року про розмір залишку невідшкодованих сум податку на додану вартість, що рахується в бюджетній заборгованості за червень 2009 року, згідно з якою залишок бюджетної заборгованості за станом на 29.09.2009 р. становить 1134632,00 грн. (вих. № 691).
З огляду на зазначені норми законодавства і фактичні обставини справи, суд дійшов висновку, що відповідачі по справі (ДПІ в Ленінському районі м. Севастополя й Головне Управління Казначейства України в м. Севастополі), покладені на них Законом обов'язки по відшкодуванню податку на додану вартість не виконали, й суму бюджетної заборгованості в розмірі 687061,00 грн. товариству з обмеженою відповідальністю «Конструкторське бюро комутаційної апаратури»не відшкодували, що дає йому право на звернення до суду з позовом про стягнення коштів з бюджету.
Доводи та заперечення відповідачів не приймаються судом до уваги, оскільки спростовуються фактичними обставинами справи, а тому є неспроможними.
З огляду не зазначене, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі, у зв’язку з чим, керуючись ст. 94, 112, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Конструкторське бюро комутаційної апаратури" суму 687 061 грн. бюджетної заборгованості з податку на додану вартість.
3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Конструкторське бюро комутаційної апаратури" судовий збір в сумі 6 870,61 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя М.М.Кравченко
Постанова складена та підписана
в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України
02.02.2010