ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
21.01.10Справа №2а-9741/09/11/0170 о 09 годині 40 хвилин Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А., при секретарі Сисоєвій С.А., розглянувши
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі
до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВКФ Говерла 07»
про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВКФ Говерла 07» про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій в сумі 1868,88грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем у встановлені законодавством строки не сплачуються штрафні санкції за не подання декларацій з ПДВ за березень – грудень 2008р., а також за неповернення свідоцтва платника ПДВ, анульованого за ініціативою податкового органу.
Позивач у судове засідання не з’явився, надав суду клопотання про розгляд справи у відсутності його представника, на задоволенні позовних вимог наполягав.
Відповідач у судове засідання не з’явився, заперечення на позов не надав, про дату,час і місце повідомлений належним чином – через засоби масової інформації. Про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду від 14.08.2009р. відповідачу запропоновано надати письмові заперечення на адміністративний позов, а також всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю нез’явившегося представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради від 05.09.2007 р. Товариство з обмеженою відповідальністю «ВКФ Говерла 07» зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності – юридична особа, що підтверджується копіями Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та довідки Головного управління статистики в АР Крим №05.3-8.1/2077 від 23.06.2009р. (а.с.22а, 23).
ТОВ «ВКФ Говерла 07» зареєстровано платником податку на додану вартість, про що видане свідоцтво серії НБ №193034 від 17.09.2007р. (а.с.22).
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» та відповідно до ст.9 цього Закону зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
У відповідності до ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2001р. платники податків повинні надавати до органів ДПІ звітність за періодичністю, встановленою нормами діючого законодавства.
Згідно з Актом №9312/15-2-/35338489 від 15.12.2008р. про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, відповідачем порушено п.п.4.1.4 п.4.1. ст.. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закону України «Про податок на додану вартість», а саме: неподання податкових декларацій з податку на додану вартість за березень – жовтень 2008р. (а.с.6).
Відповідно до п.п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Зазначений акт відповідачем не отриманий, про що складено акт №3445/15-2/35338489 від 15.12.2008р. про неможливість ознайомлення і підписання акту документальної невиїзної перевірки в зв’язку з незнаходженням підприємства за адресою (а.с.7).
На підставі Акту №9312/15-2-/35338489 від 15.12.2008р. позивачем винесене податкове повідомлення – рішення №0015991502/0 від 29.12.2008р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1360,00грн. (а.с.8).
Зазначене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем за юридичною адресою не отримане (зворотній бік а.с.8), про що посадовими особами ДПІ у м. Сімферополі складено Акт №17/15-2 від 08.01.2009р. про неможливість вручення податкового повідомлення – рішення відповідачу (а.с.9).
Відповідно до п.4.9 п.4 Наказу Державної податкової адміністрації України «Про внесення змін до порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків» №247 від 27.05.2003р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.06.203р. за № 467/7788, якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, то працівник структурного підрозділу, у якому складено таке податкове повідомлення, на підставі інформації від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, у день надходження до податкового органу такої інформації оформляє відповідний акт, у якому вказує причину, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення. Зазначений акт долучається до справи платника податків. У той самий день структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), установленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про причини неможливості його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.
В зв’язку з неможливістю вручення відповідачу рішення про застосування фінансових санкцій, позивач розмістив його на дошці оголошень, зазначивши дату розміщення – 08.01.2009р., про що свідчить акт №17/15-2 від 08.01.2009р. про неможливість вручення повідомлення – рішення (а.с.9).
Відповідно до розрахунку суми заборгованості відповідачем частково сплачено 1,12грн. (а.с.3), в зв’язку з чим заборгованість зі сплати штрафних санкцій за неподання податкових декларацій за березень – жовтень 2008р. складає 1358,88грн.
Відповідно до Акту №/15-2/1362 від 13.02.2009р. про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, відповідачем порушено п.п.4.1.4 п.4.1. ст.. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закону України «Про податок на додану вартість», а саме: неподання податкових декларацій з податку на додану вартість за листопад – грудень 2008р. (а.с.14).
Зазначений акт відповідачем не отриманий, про що складено акт №25/15-2/35338489 від 13.02.2009р. про неможливість підписання акту документальної невиїзної перевірки про порушення податкового законодавства (а.с.15).
На підставі Акту №15-2/1362 від 13.02.2009р. позивачем винесене податкове повідомлення – рішення №0002061502 від 16.02.2009р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 340,00грн. (а.с.16).
Зазначене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем за юридичною адресою не отримане (зворотній бік а.с.16), про що посадовими особами ДПІ у м. Сімферополі складено Акт №527/15-2 від 16.02.2009р. про неможливість вручення податкового повідомлення – рішення відповідачу (а.с.17).
В зв’язку з неможливістю вручення відповідачу рішення про застосування фінансових санкцій, позивач розмістив його на дошці оголошень, про що свідчить акт №527/15-2 від 16.02.2009р. про неможливість вручення повідомлення – рішення (а.с.17).
За таких обставин, заборгованість зі сплати штрафних санкцій за неподання декларацій з податку на додану вартість за березень – грудень 2008р. складає 1698,88грн. (1358,88грн. + 340грн.).
Відповідно до п.п. «г» п.п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» реєстрація особи, як платника податку на додану вартість діє до дати її анулювання, яка відбувається, зокрема, у випадках, якщо зареєстрована як платник податку особа обирає відповідно до цього Закону спеціальний режим оподаткування за ставками, іншими, ніж зазначені у статті 6 та статті 8-1 цього Закону.
Згідно абз. 7 п.п.9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість» анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах "б"-"ґ" цього пункту, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу або такої особи.
Абзацами 8, 12 п.п.9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено, що у разі анулювання реєстрації платник податку позбавляється права на нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування, але у строки, визначені законом, є зобов'язаним погасити суму податкових зобов'язань або податкового боргу з цього податку, що виникли до такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату сплати такої суми податку, чи ні; платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.
Відповідно до акту про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності №3743/15-2-35338489 від 23.04.2009р. відповідачем порушено п.п. «г» п.п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість»: неповернення свідоцтва платника ПДВ, анульованого за ініціативою податкового органу (а.с.10).
Зазначений акт відповідачем не отриманий, в зв’язку з чим позивачем складено акт №1856/15-2/35338489 від 29.04.2009р. про неможливість підписання, вручення акту перевірки про порушення податкового законодавства, в зв’язку з незнаходженням адресата за юридичною адресою (а.с.11).
На підставі акту №3743/15-2-35338489 від 23.04.2009р. відповідачем винесено податкове повідомлення – рішення №0008021502/0 від 05.05.2009р. про застосування штрафних санкцій в сумі 170,00грн. (а.с.12).
Зазначене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем за юридичною адресою не отримане (зворотній бік а.с.12), про що посадовими особами ДПІ у м. Сімферополі складено Акт №1901/15-2 від 05.05.2009р. про неможливість вручення податкового повідомлення – рішення відповідачу та розмістив його на дошці оголошень, зазначивши дату розміщення – 05.05.2009р (а.с.13).
Крім цього, Державною податковою інспекцією у м. Сімферополі були виставлені перша податкова вимога від 21.01.2009р. №1/359 та друга податкова вимога від 25.03.2009р. №2/1004 (а.с.18), які відповідачем також не отримані, про що посадовими особами ДПІ у м. Сімферополі були складені акти про неможливість вручення податкової вимоги від 23.02.2009р. №659/24-1 (а.с.19) та акт №1290/24-1 від 30.03.2009р. відповідно (а.с.20) в зв’язку з не находженням за юридичною адресою.
В зв’язку з неможливістю вручення відповідачу першої та другої податкових вимог, їх було розміщено на дошці оголошень 23.02.2009р., 30.03.2009р., що підтверджується відповідними актами (а.с.19, 20).
Відповідно до п.17.3 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Згідно з п.п.5.3.2 п.5.3. ст5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
За таких обставин, заборгованість відповідача зі сплати штрафних санкцій (з урахуванням часткової оплати) складає 1868,88грн. (1358,88грн. + 340грн. + 170,00грн.).
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання, це зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Примусове стягнення податкової заборгованості – передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як зазначено у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
Відповідач не надав суду доказів сплати заборгованості, в зв’язку з чим вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 1868,88 грн. є обґрунтованими, такими що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню повністю.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 21.01.2010р.
У повному обсязі постанову складено 26.01.2010р.
Керуючись ст.ст. 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ВКФ Говерла 07» (95001, м. Сімферополь, вул. Пролетарська, 12А, ідентифікаційний код 35338489) заборгованість зі сплати штрафних санкцій в сумі 1868 (одна тисяча вісімсот шістдесят вісім) гривень 88 копійок на р\р 31114029700002 в ГУ ДКУ в АРК, код платежу 14010100, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Москаленко С.А.