ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
11.01.10Справа №2а-12612/09/8/0170 (17:52) м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді
Кушнової А.О. , при секретарі МалярК.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора Залізничного району м. Сімферополя Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в АРК
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
про стягнення
за участю представників сторін:
від прокуратури Горна Катерина Володимирівна, посвідчення №09194;
від позивача: не зявився;
від відповідача : не зявився.
Суть справи: Прокурор Залізничного району м.Сімферополя в інтересах держави в особі Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в АРК звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по штрафним санкціям на суму 4400грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що перевіркою встановлені порушення ч.6 ст.15 та ч.13 ст.18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від19.12.1995р. зі змінами та доповненнями на підставі яких до відповідача було застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 4400грн., які на момент звернення позивача з позовом до суду не було сплачено відповідачем.
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в АРК у судове засідання 11.01.2010р. не забезпечило явку свого представника, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином та завчасно рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення. До дня розгляду справи від нього надійшло клопотання про розгляд справи у відсутність його представника.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином та завчасно рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 здійснює підприємницьку діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи підприємця серіїВ01 №199508, виданого Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АРКрим від13.10.2005р. за номером 28820000000007283, ідентифікаційний номерНОМЕР_1 (а.с.7).
Фізична особа підприємець ОСОБА_2 був взятий на облік як платник податків у Державній податковій інспекції у м.Сімферополі АРКрим.
14.07.2009р. Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в АРК проведена перевірка дотримання вимог законодавства, обовязкових для виконання при здійсненні господарської діяльності, що ліцензується, у магазині, розташованому за адресою: Сімферопольський район, с.Трехпрудне, вул.Зарічна,22, підприємницьку діяльність у якому здійснює фізична особа підприємець ОСОБА_2.
За результатами перевірки було встановлено порушення ч.6 ст.15 та ч.13 ст.18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від19.12.1995р. зі змінами та доповненнями - роздрібна торгівля алкогольними напоями і тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій; роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами вище максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробником таких тютюнових виробів, а саме реалізація 1 пляшки горілки «Чекушка» і пачки сигарет «Честерфілд» за ціною 7,20грн., коли на пачці вказана ціна 6,50грн.
Відповідно до ч.6 ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Згідно з ч.13 ст.18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за наявності у місці торгівлі тютюновими виробами таких виробів однієї власної назви, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких вказані різні максимальні роздрібні ціни, продаж таких тютюнових виробів здійснюється за цінами, не вищими, ніж ті, що вказані на відповідних пачках, коробках та сувенірних коробках.
Порушення вищезазначених законодавчих приписів були відображені в Акті перевірки №010470-116/32-314 від14.07.2009р. (а.с. 8). Даний Акт №010470-116/32-314 від14.07.2009р. був підписаний продавцем ОСОБА_4, про що свідчить підпис на самому Акті (а.с.8).
На підставі Акту перевірки №010470-116/32-314 від14.07.2009р. начальником Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в АРК було прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №010439/01101-3221.07.2009р. на суму 4400,00грн.(а.с.6).
Вказане рішення не було отримане відповідачем, про що було складено акт №30 від21.09.2009р., згідно якого вказане рішення було розміщене на дошці оголошень (зворотний бік а.с.7).
Відповідно до статті 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» Контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Згідно пункту 27-1 Переліку органів ліцензування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1698 від14.11.2000р. органом ліцензування такого виду господарської діяльності, як роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами, є територіальні підрозділи регіональних управлінь Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України.
Відповідно до ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у тому числі у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Порядок встановлення максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби встановлений статтею 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Абзацом 12 ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено, що до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у тому числі у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта підприємницької діяльності тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.
Аналіз вказаних норм дає можливість суду зробити висновок про законність застосування до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 штрафних санкцій за порушення ч.6 ст.15 та ч.13 ст.18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у сумі 4400грн.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно зі ст. 3 КАСУ справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, субєктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова особа чи службова особа, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Отже позивачем правомірно застосовані до відповідача фінансові санкції у розмірі 4400,00 грн.( 1700+1700+1000), розрахунок є вірним.
Вищезазначене рішення про застосування штрафних санкцій у встановленому порядку не оскаржувалося, та на момент розгляду справи заборгованість сплачена відповідачем не була.
Тобто заборгованість відповідача становить 4400,00 грн.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.
У повному обсязі постанову складено 11.01.2010р.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний номерНОМЕР_1, банківські рахунки не відомі) 4400,00грн. заборгованості по штрафним санкціям на підставі рішення №010439/01101-32 від21.07.2009р. до державного бюджету України (ВДК у м.Сімферополі, ЄДРПОУ34740405, банк одержувача УДК в АРК, МФО824026, р/р31112106700002, найменування платежу - 21081100 адміністративні штрафи та інші санкції згідно рішення №010439/01101-32 від21.07.2009р.).
3. За заявою позивача після набрання постановою суду законної сили видати виконавчий лист.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя підпис Кушнова А.О.
11.01.2010р.