Постанова № 7901220, 25.11.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
25.11.2009
Номер справи
2а-7318/09/6/0170
Номер документу
7901220
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

25.11.09Справа №2а-7318/09/6/0170 (14:40)

Окружний адміністративний суд АРК у складі головуючого судді Латиніна Ю.А. , при секретарі Лєбєдєвій О. М., за участю:

прокурора - Кулібаба Станислава Євгеновича, посвідчення 07121;

представника позивача - Радіна Артема Олександровича, довіреність № 13 від 27.02.09,

представника відповідача - не з"явився, розглянув адміністративну справу

за позовом Заступника прокурора м. Феодосії в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Феодосії АР Крим

до Відкритого акціонерного товариства "Феодосійське автотранспортне підприємство №14312"

про стягнення заборгованості

Суть спору. Суть спору. Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до відповідача про стягнення заборгованості у розмірі 110477,88 грн., що складається з заборгованості з податку на додану вартість у сумі 88907,01 грн. та земельного податку у сумі 21 570,87 грн. Позовні вимоги обґрунтовані положеннями ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру", п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні"; наявністю у відповідача податкового боргу з суми податкового зобов'язання за якими самостійно визначені позивачем в документах податкової звітності, поданих до ДПІ та нарахованих податковим органом на підставі податкових повідомлень-рішень.

Відповідач проти позову заперечує, посилається на факт погашення зазначеної заборгованості з ПДВ частково в добровільному порядку, також просить прийняти до уваги графік погашення кредиторської заборгованості.

Ухвалою суду від 25.11.09 позовні вимоги в частині стягнення заборгованості в сумі 52066,74 грн., у тому числі з земельного податку у сумі 21570,87 та податку на додану вартість у сумі 30495,87 грн. залишені без розгляду.

Прокурор та представник Державної податкової інспекції в м. Феодосії АР Крим в судовому засіданні позов підтримали, надали пояснення по суті спору.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату час і місце судового засідання повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не надав.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст. 128 КАС України розглядати справу за відсутності представника відповідача, на підставі наявних у справі матеріалів.

Заслухавши представників позивача і прокурора, дослідивши матеріали справи, оцінив докази в їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" (далі –Закон №509) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.

Згідно із п. 11 ст. 10 Закону №509 державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно із ст. 36-1 Закону України від 05.11.1991 року №1789-ХІІ "Про прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Формою такого представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави. Прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом.

Пунктом 8 частини першої статті 3 КАС України визначено, що позивачем в адміністративній справі може бути суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду. Такий суб'єкт владних повноважень може бути позивачем у адміністративній справі лише у випадках, передбачених частиною четвертою статті 50 КАС України, до переліку яких віднесено також випадки, встановлені іншими законами (пункт п'ятий частини першої статті 50 КАС України).

Враховуючи зазначене, позивач у справі є суб'єктом владних повноважень, законом передбачено право звернення прокурора і позивача до суду із позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом, спір належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

При вирішенні позовних вимог судом встановлено наступне.

Згідно Акту невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності сплати податкового зобов'язання по податку на додану вартість №3513/15-2/03114721 від 15.12.2008 р. було встановлено, що платником податків допущено несвоєчасне внесення в бюджет погодженого податкового зобов'язання. На підставі Акту перевірки було винесені податкові повідомлення-рішення №0003061502/0 від 16.12.2008 р. на суму 100,00 грн. Акт та податкове повідомлення-рішення були особисто підписані та отриманні головним бухгалтером А.О. Вебер.

Згідно Акту невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності сплати податкового зобов'язання по податку на додану вартість №240/15-2/03114721 від

29.01.2009 р. було встановлено, що платником податків допущено несвоєчасне внесення в бюджет погодженого податкового зобов'язання. На підставі Акту перевірки було винесені податкові повідомлення-рішення №002606 від 30.01.2009 р. на суму 3682,43 грн.. Акт та податкове повідомлення-рішення були особисто підписані та отриманні головним бухгалтером А.О. Вебер.

По податковій декларації з податку на додану вартість за серпень 2008 р. №44756 від 22.09.08 р. податкове зобов'язання у звітний період склало у сумі 32072,00 грн.

По податковій декларації з податку на додану вартість за вересень 2008 р. №52201 від 20.10.08 р. податкове зобов'язання у звітний період склало у сумі 5247,00 грн.

По податковій декларації з податку на додану вартість за жовтень 2008 р. №58455 від 20.11.08 р. податкове зобов'язання у звітний період склало у сумі 11721,00 грн.

По податковій декларації з податку на додану вартість за листопад 2008 р. №63302 від 22.12.08 р. податкове зобов'язання у звітний період склало у сумі 5990,00 грн.

По податковій декларації з податку на додану вартість за грудень 2008 р. №68256 від 16.01.09 р. податкове зобов'язання у звітний період склало у сумі 13590,00 грн. Згідно декларації за січень 2009 № 7757 від 20.02.09 податкове зобов'язання у звітний період склало у сумі 5901,00 грн.; декларації за лютий 2009 № 11055 від 20.03.09 - 6437,00 грн; за квітень 2009 № 18051 від 20.03.09 - 6579,00 грн.

Згідно із статтею 5 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі –Закон №2181) податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п. п. 1.2, 1.3 ст. 1 Закону №2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. Згідно із пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону №2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя). Суд звертає увагу, що вищезазначені податкові повідомлення -рішення відповідачем не оскаржені, тобто підлягають виконанню.

Суд приймає до уваги посилення відповідача на факт сплати ним вищезазначеної заборгованості платіжними дорученнями № 83 від 15.06.09; № 143 від 01.09.09; № 148 від 07.09.09; № 150 від 08.09.09 а також факт розстрочення вищезазначеної заборгованості за графіком погашення кредиторської заборгованості (а.с. 83) спростовується приписами ст. 14.3.3. Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами",

Але при цьому судом встановлено, що відповідачем не надані суду докази погашення заборгованості з ПДВ в сумі 58 441,14 грн.

Отже, суд прийшов до висновку, що відповідачем в порядку, встановленому ст. 71 КАС України не надано доказів погашення суми заборгованості у повному обсязі, або зміни вказаних сум податкового зобов'язання з підстав, передбачених законом, зазначене є належним доказом наявності заборгованості відповідача, яка підлягає погашенню в порядку, встановленому законом.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону №2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, законодавець передбачив такий спосіб примусового стягнення податкового боргу, як звернення стягнення на активи платника податків за рішенням суду.

За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

У зв’язку із складністю справи в судовому засіданні 25.11.09 року оголошено вступну і резолютивну частини постанови, постанову у повному обсязі складено 30.11.2009 року.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Феодосійське автотранспортне підприємство №14312" (код з ЄДРПОУ 03114721, вул. Володарського, 37А, м. Феодосія, АРК) на користь Державного бюджету м. Феодосія на п/р 31114029700024 МФО 824026 в УДК в АРК м. Сімферополі, код платежу 14010100 заборгованість з податку на додану вартість у сумі 58411,14 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення в повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складання постанови в повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може біти подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя                                         Латинін Ю.А.