ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
29.09.09Справа №2а-6187/09/6/0170 (09:20)
Окружний адміністративний суд АРК у складі головуючого суддіЛатиніна Ю.А. , при секретарі Лєбєдєвій О. М., за участю:
представника позивача - Нечаєвої Наталі Олександрівни, довіреність № 81/100 від 14.07.08;
представника відповідача - не з'явився, розглянув адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим
до Комунального підприємства "Єкспо-технологія"
про стягнення заборгованості
Суть спору: позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АРКз позовом до відповідача про стягнення заборгованості з ПДВ у сумі 74385,87 грн., що складається з зобов'язань з ПДВ у розмірі 64 885,90 грн; штрафних санкцій у розмірі 9471,19 грн.; пені 28,78 грн.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що відповідач порушив вимоги Закону України "Про систему оподаткування", Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", в наслідок чого за ним склалася заборгованість. Заборгованість відповідачем у добровільному порядку не сплачується.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином, будь-яких клопотань суду не направив, заперечень на позов не надав.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
17.11.06 р. виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим проведено державну реєстрацію КП "Єкспо-технологія", ідентифікаційний номер 34740080 (а.с. 27).
26.01.07 р. відповідача взято на облік як платника податків у ДПІ у м. Сімферополі (а.с. 26).
Відповідно до положень статті 4 Закону України "Про систему оподаткування", платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні особи і фізичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов'язок сплачувати податки і збори.
Згідно з п.п. 3 п. 1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III від 21.12.2000 року (далі - Закон України № 2181-III) встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку вказує у податковій декларації.
Відповідно п. п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181-III платник податків зобов'язаний самостійно сплачувати суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
П.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України № 2181-Ш передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України № 2181-III Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо:
а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію;
б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях;
в) контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.
З матеріалів справи вбачається, що працівниками ДПІ у м. Сімферополі була проведена невиїзна документальна перевірка відповідача щодо своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету. За результатами перевірки працівниками ДПІ у м. Сімферополі був складений акт №7547/15-2/34740010 від 15.10.08 р. (а. с. 21). За результатами перевірки на підставі податкових повідомлень-рішень № 0013411502 та № 0013421502 від 27.11.08 (а. с. 18-19) відповідачу було донараховане податкове зобов'язання, а саме 9441,19 грн. - штрафу.ї.
Рішення не скасовані та не визнані недійсними у встановленому порядку, відповідачем не оскаржене.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач самостійно визначив податкове зобов'язання з податку на додану вартість вересень-листопад 2008 та січень 2009 в сумі 65041,00 грн. про що свідчать податкові декларації з податку на додану вартість за вказані періоди (а.с. 10-17).
Крім того, позивачем нарахована пеня у розмірі 28,78 грн. (а. с. 40)
Станом на 02.03.2009 р. заборгованість відповідача з податку на додану вартість становить 74385,87 грн., що складається з зобов'язань з ПДВ у розмірі 64 885,90 грн; штрафних санкцій у розмірі 9471,19 грн.; пені 28,78 грн.
Відповідно п. 11 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Фінансові санкції, суми недоїмки, пені, накладені органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку (Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів в реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканість, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист)" від 12.01.05р. №2322-ІУ).
Приймаючи до уваги те, що відповідачем у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості у повному обсязі, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Під час судового засідання, яке відбулось 29.09.2009 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 05.10.2009 р.
Керуючись ст. ст. 160-163, ст. 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з Комунального підприємства "Єкспо-технологія" заборгованість з податку на додану вартість становить 74385,87 грн., що складається з зобов'язань з ПДВ у розмірі 64 885,90 грн. за період з вересня по листопад 2008, січень 2009 р.; штрафних санкцій у розмірі 9471,19 грн.; пені 28,78 грн. в Держбюджет м. Сімферополя, код податку 14010100, на р/р 31114029700002 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим в 10-ти денний строк з дня проголошення (складення в повному обсязі) постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Латинін Ю.А.