ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
25.06.09Справа №2а-5295/09/6/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді Латиніна Ю.А. ,
при секретарі Усковій О.І.,
за участю представника відповідача Мельника Ю.В., позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Військового прокурора Сімферопольського гарнізону в інтересах держави в особі ОСОБА_1
до Військової частини 3009 внутрішніх військ Міністерства Внутрішніх Справ України
про стягнення
Суть спору: Військовий прокурор Сімферопольського гарнізону звернувсядо Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом в інтересах держави в особі ОСОБА_1 до Військової частини 3009 внутрішніх військ Міністерства Внутрішніх Справ України про стягнення заборгованості з виплати грошової компенсації за речове майно, неотримане нею під час проходження військової служби. Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач проходив службу в управлінні Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України на посаді відповідального виконавця оперативного відділення управління. Наказом начальника управління Кримського територіального командування Внутрішніх військ МВС України від 28.11.2008 р. № 256 ОСОБА_1 була звільнена в запас Збройних Сил України. Згідно з ч. 2 ст. 9 Закону України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, п. 27 Положення про порядок речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань у мирний час, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України от 28 жовтня 2004 року № 1444, вона має право на одержання грошової компенсації замість речового майна на загальну суму 2181,71 грн. вважає, що порушено гарантоване державою право на отримання грошової компенсації за речове майно, що з'явилося приводом для звернення до суду.
У судовому засіданні позивач наполягав на позовних вимогах з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача по суті позовних вимог не заперечував, виникнення заборгованості пояснив відсутністю фінансування.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані прокурором та позивачем, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст.8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, ї права, та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
З матеріалів справи вбачається, що наказом начальника Управління Кримського територіального командування ВВ МВС України від 28.11.2008 р. № 256 прапорщика ОСОБА_1 відповідального виконавця оперативного відділу управління Кримського територіального командування, звільнену наказом начальника управління Кримського територіального командування ВВ МВС України № 60 о/c від 27.11.2008 р. з військової служби у відставку Збройних Сил України по статті 63 пункту "б" (за віком) ) "Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України", 28.11.2008 р. виключено зі списків особового складу частини, всіх видів забезпечення і направлено для постанови на військовий облік до Сімферопольського ОМВК АР Крим (а.с. 6).
Згідно з довідкою - розрахунком № 89 від 08.12.2008 р., виданою військовою частиною 3009, грошова компенсація замість належних предметів форменого обмундирування прапорщика ОСОБА_1 становить 2181,71 грн. (а.с. 7).
Відповідно до ст. 17 Конституції України, держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають наслужбі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.
Частиною 1 ст. 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Відповідно до ст. 1-2 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.
У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Нормативно-правові акти органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які обмежують права і пільги військовослужбовців та членів їх сімей, є недійсними.
Згідно з ст.ст. 2, 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, держава гарантує військовослужбовцям матеріальне та інше забезпечення у розмірах, які стимулюють зацікавленість громадян України у військовій службі, ніхто не вправі обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах та свободах, визначених законодавством України.
П. 27 Положення про порядок речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань у мирний час, затвердженого постановою КМ України от 28 жовтня 2004 року № 1444, встановлено, що військовослужбовці, звільнені у запас або відставку з правом носіння військової форми одягу, за бажанням можуть отримати речове майно, яке вони не отримали під час звільнення, або грошову компенсацію за нього за цінами на день підписання наказу про звільнення. Зазначеним особам, звільненим у запас або відставку після закінчення строку контракту, за належне їм, але не отримане протягом дії контракту речове майно виплачується грошова компенсація пропорційно часу, що минув з дня виникнення права на отримання цього майна до дати закінчення контракту, або видається речове майно на суму грошової компенсації.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суд находить, дії командування Військової частини 3009 внутрішніх військ Міністерства Внутрішніх Справ України щодо невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації за речове забезпечення при звільненні її з військової служби такими що суперечать чинному законодавству і вказані вимоги позивача на суму 2181,71 грн. підлягають задоволенню.
За таких обставин справи, суд вважає, що вимоги позивача доведені матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Під час судового засідання, яке відбулось 25.06.2009 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 30.06.2009 р.
Керуючись ст. ст. 94, 160-163, ст. 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з Військової частини 3009 внутрішніх військ МВС України (95015, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Субхі, 1, п/р 335221001000125, код ЗКПО 23313842, УДК в АР Крим, МФО 824026, ІНН 233138401270) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість з грошової компенсації замість належного до видачі речового майна у сумі 2181,71 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим в 10-ти денний строк з дня проголошення (складення в повному обсязі) постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Латинін Ю.А.