
Справа № 587/2678/18
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 грудня 2018 року суддя Сумського районного суду Сумської області Черних О.М., з участю секретеря судового засідання ОСОБА_1, прокурора Чухно А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми матеріали, що надійшла від Управління захисту економіки в Сумській області відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, депутата Косівщинської сільської ради, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, паспорт громадянина України серії МВ № 300358 виданий Сумським РВ УМВС України в Сумській області 28.08.2006р.
про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до п.1 рішення першої сесії сьомого скликання Косівщинської сільської ради Сумського району від 12.11.2015, «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів сільської ради та сільського голови», визнано повноваження та реєстрацію депутатів сільської ради, в списку яких міститься ОСОБА_2
В протоколі 23 сесії Косівщинської сільської ради сьомого скликання від 15.02.2018 зазначено, що наприкінці даної сесії секретар сільської ради нагадала депутатам сільської ради про вчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2017 рік в електронному вигляді та попередила про відповідальність за несвоєчасне подання електронних декларацій.
Тобто ОСОБА_2, як депутат Косівщинської сільської ради є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч.1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи зазначені у пункті 1,п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Крім цього, згідно п. 2 вказаного Рішення, зазначена у пункті 1 цього рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно вимог п. 6 розділу II Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно цього Закону подають декларацію вперше продовжено до 1 травня 2017 року.
На підставі вищевикладеного депутат Косівщинської сільської ради ОСОБА_2 повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 1 квітня 2018 року.
Згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» депутат Косівщинської сільської ради ОСОБА_2 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік – 23 квітня 2019 року о 13 год.27 хв.
Згідно з додатком до листа НАЗК послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» які вчинив ОСОБА_2 за період з 01.01.2018 по 30.04.2018 встановлено, що останній почав роботу над заповненням своєї електронної декларації за 2017 рік з 23.04.2018 о 13 год. 00 хв.
Таким чином, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК № 2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, депутат Косівщинської сільської ради ОСОБА_2 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, хоча мав рівні можливості з іншими декларантами, не був позбавлений можливості заповнити та подати декларацію в будь-який із місяців, що передував квітню 2018 року, що могло б бути виправданням з урахуванням вказаних обставин.
Тобто ОСОБА_2. вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Зазначене правопорушення вчинене 23.04.2018 року.
Виявлення правопорушення було 29.10.2018 року.
В судове засідання ОСОБА_2 не з’явився, направивши заяву про розгляд справи без його участі. В Своїй заяві зазначив, що декларацію він не зміг вчасно подати, оскільки його ключ був закріплений на сайті НАЗК за допомогою електронної пошти, котра на той час була заблокована на території України.
Дійсно, 16 травня 2017 року президент України ОСОБА_3 ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) про введення санкцій щодо низки російських соціальних мереж, інтернет-компаній та телеканалів, відповідно до даних санкцій було заборонено інтернет-провайдерам надавати послуги доступу до деяких російських ресурсів користувачам інтернету.
Але, суд не може прийняти до уваги цю причину, як таку, що не дозволила подати вчасно декларацію ОСОБА_2, оскільки з травня 2017 року по 1 квітня 2018 року було достатньо часу для облаштування нової електронної пошти та закріплення її на сайті НАЗК.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, суд –
ПОСТАНОВИВ :
Визнати ОСОБА_2 винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_2 піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 352 гривні 40 копійок судового збору в дохід держави (Отримувач платежу: ГУК у м. Києві/ м. Києві Код ЄДРПОУ (отримувача): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) МФО: 899998 Рахунок отримувача: 31211256026001 Код бюджетної класифікації: 22030106 Призначення платежу: «Судовий збір за рішенням суду по справі ) )».
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Сумського апеляційного суду через Сумський районний суд Сумської області.
Суддя О.М.Черних