Постанова № 78944819, 28.12.2018, Зарічний районний суд м. Суми

Дата ухвалення
28.12.2018
Номер справи
591/6098/18
Номер документу
78944819
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 591/6098/18 Провадження № 3/591/1837/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 грудня 2018 року. м. Суми

Суддя Зарічного районного суду м. Суми Янголь Є.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в м. Суми Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешкає за адресою: АДРЕСА_1, згідно довідки Державної фіскальної служби України від 17.10.2018, надати реєстраційний номер облікової картки вказаної фізичної особи не має можливості з причин: фізичну особу неможливо однозначно ідентифікувати, за ст. 130 ч.1 КпАП України,

в с т а н о в и в:

09.10.2018 о 01:36 год. в м. Суми по вул. Г. Крут водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 217230 д/н НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп’яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, млява мова, нестійка хода, від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння у встановленому законом порядку, а саме на місці зупинки транспортного засобу чи в закладі охорони здоров’я відмовився в присутності двох свідків. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху та скоїв правопорушення, передбачене ст. 130 ч.1 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 зазначив, що дійсно відмовився від проходження огляду на місці зупинки та у закладі охорони здоров’я оскільки з моменту зупинки транспортного засобу минуло більше двох годин, крім того зазначив, що протокол було складено о 03:15 хв., а пройти огляд на визначення стану алкогольного сп’яніння йому було запропоновано пройти приблизно о 05:00 год. ранку.

Захисник ОСОБА_2 просив закрити провадження у справі в зв’язку з порушенням порядку складання адміністративного протоколу.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та захисника ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи та оглянувши диск з відеозапису нагрудної камери працівника поліції, суд вважає, що в діях ОСОБА_3 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП.

Статтею 130 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно п.6, п.7 Розділу 1Х «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі», затвердженої наказом МВС від 07.11.2015 №1395, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров’я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп’яніння і дії водія щодо ухилення від огляду. Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.

Суд вважає, що інспектором патрульної поліції було дотримано вказану вимогу, та вірно складено протокол відносно ОСОБА_1 за відмову від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп’яніння.

Факт відмови від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння підтверджується актом огляду на стан сп’яніння за підписом двох свідків (а.с.2), письмовими поясненнями свідків (а.с.3,4), DWD- диком з відеофайлами (а.с. 8).

Посилання ж ОСОБА_1 та його захисника на порушення порядку складання протоколу про адміністративне правопорушення в частині недотримання строку його складання спростовуються зазначеною Інструкцією, а саме п.9 Розділом 2, у якому вказано, що з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров’я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров’я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення. В той же час ОСОБА_1 взагалі не виявив бажання проходити огляд на визначення стану алкогольного сп’яніння, тому і питання достовірності результатів медичного огляду та надання йому оцінки взагалі не можуть бути судом розглянуті оскільки огляд не проводився.

Також пояснення ОСОБА_1 в частині того, що протокол був складений раніше ніж йому було запропоновано пройти огляд на стан сп’яніння у визначеному законом порядку, спростовується дослідженими в судовому засіданні доказами, зокрема DWD- диском, на якому зафіксовано, що ОСОБА_1 о 01:36 год. був зупинений інспекторами патрульної поліції, о о 04 год. 55хв. він відмовився від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп’яніння за участю двох понятих. Відеозапис з нагрудних камер працівників поліції містить також запис на якому ОСОБА_1 о 05 год. 16 хв. зазначає, що не погоджується зі складеним адміністративним протоколом та виявляє бажання зробити про це запис у самому протоколі. Крім того з письмових пояснень свідків, що містяться в матеріалах справи вбачається, що їх було залучено до участі у якості понятих під час складання протоколу о 03:00 год.

Суд розцінює зазначений в протоколі час його складання 3 год. 15 хв. як час початку його складання, а пояснення ОСОБА_1, що протокол було складено раніше ніж йому запропоновано пройти огляд, обраним способом захисту з метою уникнення відповідальності.

Суд вважає, що зазначені у протоколі події є послідовними та узгоджуються з відеозаписом вказаних подій.

Таким чином, жодних обставин чи фактів, які б давали підстави не довіряти наведеним доказам чи фактичним даним, що в них містяться, суду не наведено.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу ОСОБА_1, суд вважає за необхідне призначити порушнику адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з правопорушника необхідно стягнути судовий збір у сумі 352 грн. 40 коп.

Керуючись ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», ст. 40-1, ч. 1 ст. 130, ст. 283, ст. 284 КУпАП суд,

п о с т а н о в и в:

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10 200 /десять тисяч двісті / грн.00 коп. на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 352 грн. 40 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).

Постанова може бути оскаржена протягом 10-денного строку до апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м. Суми .

Суддя Є.В. Янголь