Рішення № 78924715, 13.12.2018, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
13.12.2018
Номер справи
906/751/18
Номер документу
78924715
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

___________

_______________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, веб-сайт: http://zt.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" грудня 2018 р. м. Житомир Справа № 906/751/18

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Маріщенко Л.О.

секретар судового засідання: Малярчук Р.А.

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1О, довіреність № 12/01 від 12.12.2018

від відповідача -1: ОСОБА_2, довіреність б/н від 01.10.2018

від відповідача - 2: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Промкомплектмонтаж"

до 1) Військової частини А-2192

та 2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Трейдвест ЛТД"

про визнання недійсними результати торгів та визнання договору недійсним

Товариство з обмеженою відповідальністю "Промкомплектмонтаж" звернулось до суду з позовом, згідно якого просить:

- визнати незаконним рішення Військової частини А2192, яке оформлене у вигляді протоколу засідання комісії відповідальної за проведення допорогових закупівель товарів, робіт та послуг через систему електронних закупівель щодо визначення переможця в процедурі закупівель №10 від 27.07.2018;

- визнати недійсним договір про закупівлю товарів за державні кошти №81 від 15.08.2018, укладений між Військовою частиною А2192 та ТОВ "Трейдвест ЛТД ".

Ухвалою від 25.09.2018 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.

09.10.2018 від відповідача -1 до суду надійшов відзив на позов, в якому зазначено, що Військовою частиною А2192 була проведена допорогова закупівля через систему Прозорро, предметом закупівлі якої є пральна машина, відповідно до порядку, затвердженого наказом ДП "Зовнішторгвидав України" від 13.04.2016 № 35.

За результатами проведеного аукціону, який відбувся 24.07.2018 система автоматично обрала учасника відповідача-2, який запропонував найнижчу ціну, про що складено протокол № 10 від 27.07.2018..

Оскільки вартість предмету закупівлі не перевищує 200 000,00 грн, то замовник повинен дотримуватись тільки принципів здійснення публічних закупівель встановлених ст. 3 ЗУ "Про публічні закупівлі". відповідно до п. 14.1 ст. 14 Порядку, у випадку виявлення порушення користувач може звернутись до замовника із вимогою про усунення порушення у процесі проведення закупівлі через відповідну електронну систему. Також системою автоматично після обрання замовником переможця надається учасникам два робочі дні на оскарження рішення замовника, до моменту оприлюднення підписаного договору. Однак, позивач жодної вимоги не було викладено через відповідну електронну систему.

Крім того, відповідач-1 зазначає, що ним було отримано від відповідача-2 лист-подяка від "Вижницької загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені ОСОБА_3" та лист-відгук від Дошкільного навчального закладу № 7 "Берізка", смисловий зміст яких був позитивним, тому комісією їх було прийнято до уваги.

Також, відповідач-1 в своєму відзиві вказує на те, що, що учасник-переможець повинен надати копії документів, завірені належним чином для укладання договору протягом 3-х робочих днів з моменту визначення переможця, що відповідач-2 і зробив.

Відповідач-1 вказує на те, що відповідач-2 у складі своєї пропозиції не надав сертифікат, тому як дана закупівля не підлягає обов'язковій сертифікації.

Ураховуючи викладене, відповідач-1 просить відмовити в задоволенні позову.

09.10.2018 від відповідача - 2 до суду надійшов відзив, в якому позов не визнає оскільки ним не порушувались встановлені законодавством вимоги щодо надання відповідних документів в складі своєї тендерної пропозиції.

12.11.2018 позивач надав суду відповідь на відзив відповідача -2, в якій зазначив, що відповідачем недотримано принципів здійснення публічних закупівель. Також позивач вказує на те, що твердження відповідача-2, що ним як учасником-переможцем допорогової закупівлі було надано військовій частині А2192 всі документи які вимагаються замовником є недоцільним, оскільки предметом даного позову є незаконне визнання відповідача-2 переможцем даної закупівлі, в результаті чого було неправомірно укладено договір. Крім того, позивач посилається на те, що лист-подяка, надана відповідачем-2, не містить жодного підтвердження того, що між ним та школою - інтернат був укладений договір. Також відповідачем -2 не виконана вимога щодо надання копії сертифікату якості на товар та не надав технічних характеристик товару, який пропонується до постачання.

15.11.2018 позивач також надав суду відповідь на відзив відповідача-1,в якому не погоджується з заперечення відповідача-1 та просить суд не приймати їх до уваги та задовольнити позовні вимоги.

Представник відповідача-1 в судове засідання надав суду заперечення на відповідь на відзив позивача в яких зазначив, що військовою частиною А2192 дотримано всіх принципів які визначено п. 6.2 Порядку здійснення допорогових закупівель, затвердженого наказом ДП "Зовнішторгвидав України" від 13.04.2016 № 35 а саме: дотримано принцип добросовісної конкуренції серед учасників, дотримано принцип максимальної економії та ефективності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівлі, недискримінації учасників, об'єктивної та неупередженої оцінки пропозицій, запобіганню корупційним діям та зловживанням.

Також, 15.11.2018 відповідачем -2 було надано суду заперечення на відповідь позивача на відзив , в яких вказано, що посилання позивачем у своїй позовній заяві на те, що відповідачем-2 у складі свої тендерної пропозиції не надано інформації про необхідні технічні вимоги та якісні характеристики предмета закупівлі, зазначені у додатку 2 є такі, що невідповідають дійсності.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала з підстав, викладених в позовній заяві.

Представник відповідача-1 позов не визнає та просить відмовити в його задоволенні.

Представник відповідача-2 в судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, наявного в матеріалах справи.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача-1, проаналізувавши наявні у справі докази у сукупності та давши їм відповідну правову оцінку, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з матеріалів справи війською частиною А2192 (відповідач-1) були проведені до порогові закупівлі (індекатор закупівлі UA-2018-07-16-000264-b) предметом закупівлі, яких є машина пральна 1 шт (ДК 021:2015:39713200-5 - Пральні та сушильні машини).

Відповідачем-1, як замовником процедури закупівлі було розміщено оголошення про проведення електронних торгів на веб-порталі уповноваженого органу з питань державних закупівель у мережі Інтернет (prozorro.gov.ua).

В даному оголошенні та додатках до нього було визначено кваліфікаційні критерії до учасників та вимагалось підтвердження відповідності технічним вимогам та якісним характеристикам до предмета закупівлі, які встановлені замовником.

Також, в оголошені зазначено, що цінова пропозиція подається у формі зазначеній у додатку3. Ціною пропозиції є загальна вартість товару за всю кількість та асортимент (найменування) товару. Ціна пропозиції повинна:

а) включати всі витрати на:- сплату усіх податків та зборів, що сплачуються або мають бути сплачені згідно з чинним законодавством України- навантаження;

б) бути визначена на момент подання цінової пропозиції;

в) бути визначена з урахуванням чинного законодавства України;

г) не включати витрати на оплату консультаційних послуг та документальне супроводження результатів конкурсу;

д) включати витрати, пов'язані з перевезенням товару та страхуванням.

Строк поставки товару, виконання робіт, надання послу в оголошенні встановлений до 30.11.2018.

Крім того, даним оголошенням визначені дата та час електронних торгів, початок та закінчення подання пропозицій.

За результатами проведеного аукціону , який відбувся 24.07.2018 система автоматично обрала учасника ТОВ " Трейдвест ЛТД", який запропонував найнижчу ціну.

Пропозиція була розглянута комісією відповідальною за проведення допорогових закупівель товарів, робіт та послуг через систему електронних закупівель та визначено переможцем допорогової закупівлі ТОВ "Трейдвест ЛТД" з пропозицією у сумі 159 000,00 грн на закупівлю пральної машини, що було оформленого протоколом № 10 від 27.07.2018.

За результатами процедури допорогової закупівлі між військовою частиною А2192 та ТОВ "Трейдвест ЛТД" був укладений договір про закупівлю товарів за державні кошти №81 від 15.08.2018.

Однак, посилаючись на те, що проведена військовою частиною А2192 закупівля з порушенням норм чинного законодавства у сфері публічних закупівель, позивач просить суд визнати недійсним рішення комісії відповідальної за проведення допорогових закупівель товарів, робіт та послуг через систему електронних закупівель щодо визначення переможця, яке оформлене протоколом № 10 від 27.07.2018 і як наслідок визнати недійсним укладений між військовою частиною А2192 та ТОВ "Трейдвест ЛТД" договір про закупівлю товарів за державні кошти № 81 від 15.08.2018.

В позовній заяві, на підставу своїх позовних вимог позивач посилається на наступне.

Згідно із ч. 2 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:

- наявність обладнання та матеріально-технічної бази;

- наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;

- наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

Відповідно до п. 4.4 оголошення замовника за цією процедурою, про проведення електронних торгів для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям учасник повинен надати документи в електронному (сканованому) вигляді згідно додатку №1.

В свою чергу п. 8 Додатку 1 вимагається надати «Скани оригіналів договорів (не менше двох), обов'язково надати скани оригіналів специфікацій до договорів, скани оригіналів накладних, які підтверджують досвід виконання аналогічної поставки товару, а також: надати позитивні листи-відгуки завірені печаткою від даного Замовника».

Позивач в позовній заяві зазначає, що Відповідач-2 у складі тендерної пропозиції не надав скан-копій оригіналів накладних, які підтверджують досвід виконання аналогічної поставки товару.

Також, позивач посилається на те, що в порушення вимог цього ж пункту оголошення ТОВ "ТРЕИДВЕСТ ЛТД" у складі пропозиції надало лише один лист-відгук від замовника, а файл «Лист-Відгук школа інтернатуру» містить Лист-подяку, а не лист-відгук, як вимагалося оголошенням про проведення електронних торгів.

Ураховуючи викладене вище, на думку позивача, ТОВ "ТРЕИДВЕСТ ЛТД" не відповідає кваліфікаційному критерію, установленому замовником у п.8 Додатку 1 оголошення згідно статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі».

Відповідно до п. 7 Додатку 1 цього оголошення замовника для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям учасник повинен надати копію сертифікату якості на товар (на той товар, який сертифікується). Позивач зазначає, що у складі пропозиції відповідач-2 не надав копію сертифікату якості на товар, а надав декларацію про відповідність.

Таким чином, на думку позивача вимога п.7 додатку 1 оголошення не виконана відповідачем-2.

В п.4.5 оголошення відповідач-1 вимагає «Учасник електронних торгів повинен надати в складі пропозиції підтвердження відповідності пропозиції Учасника технічним вимогам та якісним характеристикам до предмета закупівлі, які встановлені замовником. Інформація про необхідні технічні вимоги та якісні характеристики предмета закупівлі зазначена у Додатку 2 цієї документації». Проте, як вказує позивач, учасник ТОВ "ТРЕИДВЕСТ ЛТД", якого визнано переможцем закупівлі, не надав підтвердження відповідності пропозиції учасника технічним вимогам та якісним характеристикам до предмета закупівлі, які встановлені замовником у додатку 2 оголошення.

Таким чином, позивач вважає, що рішення про визнання переможцем процедури закупівлі викладене у вигляді протоколу засідання комісії відповідальної за проведення допорогових закупівель товарів, робіт та послуг через систему електронних закупівель щодо визначення переможця в процедурі закупівель №10 від 27.07.2018 є протиправним, а тому підлягає скасуванню і як наслідок укладений договір про закупівлю товарів за державні кошти № 81 від 15.08.2018 укладений між військовою частиною А2192 та ТОВ "Трейдвест ЛТД" є недійсним.

Проаналізувавши все вищевикладене, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Статтею 2 Закону України "Про публічні закупівлі" передбачено, що цей закон застосовується:

- до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень;

- до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.

Під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.

У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.

Умови, порядок та процедури закупівель товарів, робіт і послуг регулюються виключно цим Законом та/або Законом України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", крім випадків, передбачених цим Законом, і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно норми щодо внесення змін до цього Закону та/або до Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони".

В статті 3 Закону України "Про публічні закупівлі" визначені принципи за якими здійснюється закупівля:

- добросовісна конкуренція серед учасників;

- максимальна економія та ефективність;

- відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;

- недискримінація учасників;

- об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій;

- запобігання корупційним діям і зловживанням.

Регулювання допорогових закупівель через систему Прозоро здійснюється виключно порядком здійснення допорогових закупівель, затверджених наказом ДП "Зовнішторгвидав України" від 13.04.2016 № 35.

В п.1.1.вказаного вище Порядку зазначено, що цей Порядок розроблено на підставі абзацу 4 частини 1 статті 2 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) та абзацу 21 пункту 12 Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 N 166 (далі – Порядок функціонування Системи).

Порядок здійснення допорогових закупівель (далі – Порядок) застосовується у разі проведення замовником відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт із використанням електронної системи закупівель (далі – Системи) під час здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах 2 та 3 частини 1 статті 2 Закону.

Згідно п. 1.2. У цьому Порядку наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:

допорогова закупівля (далі – Закупівля) – закупівля замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах 2 та 3 частини 1 статті 2 Закону;

замовник допорогових закупівель (далі – Замовник) – це замовник у розумінні Закону, а також державні, комунальні, казенні підприємства, їхні дочірні підприємства, господарські товариства чи об’єднання, в яких державна чи комунальна частка у статутному капіталі складає 50 і більше відсотків;

переможець – учасник, що пройшов етап кваліфікації та був визначений Замовником як переможець Закупівлі;

процедура закупівлі – здійснення відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг), виконавця робіт із використанням електронної системи закупівель для укладення договору про Закупівлю;

пропозиція учасника – пропозиція щодо предмета Закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає для участі у Закупівлі відповідно до вимог, визначених Замовником;

учасник – фізична особа, у тому числі фізична особа-підприємець, або юридична особа, яка подала в електронному вигляді пропозицію для участі в Закупівлях, оголошених Замовником відповідно до цього Порядку.

Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі та Порядку функціонування Системи.

В пунктах 1.7 та 1.8 Порядку зазначено, що усі документи і відомості, пов’язані з проведенням закупівель, у тому числі з поданням пропозицій, надаються в електронному вигляді через Систему. Замовник може вимагати копії документів у паперовому вигляді, що були надані в електронному вигляді, лише в Учасника, який перебуває у статусі “Кваліфікація” або “Переможець”.

Згідно розділу 5 Порядок проведення Закупівель передбачає такі етапи закупівлі:

- оголошення Закупівлі;

- період уточнень;

- подання пропозицій;

- аукціон;

- кваліфікація, визначення переможця та завершення Закупівлі

Алгоритм проведення Закупівлі наведено у Додатку 1 до цього Порядку.

Закупівлі проводяться з метою відбору постачальників товарів, виконавців робіт і надавачів послуг для потреб Замовника та укладення з ними відповідних договорів (п. 6.1 Порядку).

Пунктом 6.2.Порядку передбачено, що під час здійснення закупівель замовники повинні дотримуватися таких принципів здійснення закупівель:

- добросовісна конкуренція серед учасників;

- максимальна економія та ефективність;

- відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;

- недискримінація учасників;

- об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій;

- запобігання корупційним діям і зловживанням.

Під час оголошення закупівлі замовник розміщує в Системі інформацію про предмет, очікувану вартість закупівлі, умови договору, порядок і умови проведення закупівлі, строк подання пропозицій, а також вимоги до учасника та іншу інформацію, яка, на його думку, є необхідною для проведення закупівлі. Інформація, зазначена під час оголошення закупівлі, повинна збігатися з інформацією, що зазначена у прикріплених документах (за наявності). У разі невідповідності пріоритетною вважається інформація, зазначена замовником під час оголошення Закупівлі (п. 6.3 Порядку).

Замовникам забороняється вказувати потенційним Учасникам, який з Авторизованих електронних майданчиків вони мають використовувати для подання своїх пропозицій.

Усі файли, що прикріплені під час оголошення Закупівлі, а також до пропозицій Учасників повинні мати розширення .doc, .docx, .ppt, .pptx, .pdf, .jpeg, .png та/або розширення програм, що здійснюють архівацію даних. Забороняється обмежувати перегляд цих файлів шляхом встановлення на них паролів або у будь-який інший спосіб. Забороняється додавати документи, що безпосередньо не стосуються Закупівлі.

Пунктом 6.4.Порядку передбачено, що вимоги до предмета Закупівлі можуть встановлюватися Замовником у доданих файлах або в екранних формах Закупівлі. У вимогах до предмета Закупівлі, що містять посилання на певну торговельну марку (знак для товарів і послуг) або виробника, Замовник може вказати, які аналоги та/або еквіваленти прийматимуться у пропозиціях Учасників.

При визначенні умов Закупівлі Замовник має визначити такі параметри Закупівлі:

- очікувану вартість Закупівлі, що не може бути меншою, ніж 3 000 гривень;

- тривалість періоду уточнень, що має становити не менше 1-го робочого дня, якщо очікувана вартість Закупівлі становить від 3 000 гривень до 50 000 гривень, та не менше 3-х робочих днів, якщо очікувана вартість Закупівлі перевищує 50 000 гривень;

- тривалість періоду подання пропозицій, що має становити не менше 1-го робочого дня, якщо очікувана вартість Закупівлі становить від 3 000 гривень до 50 000 гривень, та не менше 2-х робочих днів, якщо очікувана вартість Закупівлі перевищує 50 000 гривень;

- крок аукціону, який зазначається у гривнях і вираховується як відсоткове відношення до очікуваної вартості Закупівлі, та має знаходитись у діапазоні від 0,5% до 3% від очікуваної вартості Закупівлі;

- нецінові критерії та їхню питому вагу, що сумарно не може перевищувати 30%, якщо Замовник має намір застосувати процедуру оцінки за критеріями іншими, ніж ціна.

Замовник може додатково вимагати забезпечення Пропозиції, у вигляді гарантії виконання зобов’язань Учасника перед Замовником. Розмір забезпечення Пропозиції у грошовому виразі не може перевищувати 0,5 % від очікуваної вартості закупівлі у разі проведення торгів на закупівлю робіт та 3 % – у разі проведення торгів на закупівлю товарів чи послуг на умовах, визначених Документацією.

Відповідно до п. 6.7 Порядку для участі в закупівлі учасник подає пропозицію шляхом заповнення екранної форми в Системі, доступ до якої здійснюється через авторизовані електронні майданчики, і, за потреби, завантаження в систему електронних документів та документів у електронному вигляді.

Пропозиція повинна відповідати вимогам, зазначеним замовником під час оголошення закупівлі (п. 6.9 Порядку).

Замовник розглядає Учасника, який надав за результатами аукціону найнижчу пропозицію, та приймає рішення щодо відповідності пропозиції вимогам, зазначеним у період оголошення Закупівлі (п. 9.1 Порядку).

Пунктом 9.3 Порядку передбачено, що якщо пропозиція учасника відповідає умовам закупівлі, замовник визначає такого учасника переможцем та публікує в Системі скан-копію документа з відповідним рішенням. Наступним етапом закупівлі є підписання договору.

Договір за результатами проведення закупівлі підписується між замовником та переможцем поза Системою згідно чинного законодавства не раніше ніж через 2 робочих дні після оприлюднення рішення про Переможця Закупівлі. Договір між замовником та переможцем має бути підписаний на суму, що не перевищує ціну останньої пропозиції, поданої переможцем в аукціоні.

Договір розміщується в Системі замовником протягом 2 робочих днів з дня його укладання та перебуває у вільному доступі для перегляду користувачами Системи (п. 9.4 Порядку).

Замовник зобов’язаний завершити закупівлю шляхом підписання договору або відміни закупівлі протягом 30 днів після закінчення строку подання пропозицій (п. 9.5 Порядку).

Розділом 13 Порядку передбачений порядок вирішення спорів, пов’язаних із проведенням Закупівлі

Так, в пункті 13.1 Порядку зазначено, що усі спори між учасником та замовником, що виникли при проведенні закупівлі, вирішуються згідно з положеннями, наведеними у цьому Порядку, або згідно діючого законодавства України.

Відповідно до п. 14.1 Порядку, вимога на рішення по кваліфікації може бути подана протягом 2-ох робочих днів. Для проведення повторної оцінки достатньо факту подачі вимоги, після чого замовник може скасувати своє рішення по відповідному учаснику.

Після проведення повторної оцінки, замовник може відреагувати на вимогу, аналогічно до відповіді на неї під час періоду уточнень, зазначивши також рішення по ній (“Задоволено”, “Не задоволено” або “Відхилено”).

Користувач звертається до замовника із вимогою про усунення порушення у процесі проведення закупівлі (далі – Вимога) через відповідну електронну форму.

Вимога повинна містити таку інформацію:

– найменування замовника, рішення, дії або бездіяльність, щодо якого (яких) ініціюється вимога;

– номер повідомлення про проведення закупівлі, щодо якого ініціюється вимога;

– підстави подання вимоги, посилання на порушення у процесі проведення закупівель, фактичні обставини, що можуть це підтверджувати;

– зміст вимог до замовника та їхнє обґрунтування;

– дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка звернулася (для юридичних осіб – найменування, код ЄДРПОУ (за наявності) та місцезнаходження або місце реєстрації юридичної особи, для фізичних осіб – П. І. Б., ідентифікаційний номер / реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) та місце проживання або місце реєстрації особи). Для забезпечення рівних умов для всіх Учасників зазначені дані до моменту розкриття пропозицій недоступні замовнику, і відображаються після розкриття пропозицій.

Вимога може містити також іншу інформацію про особу, що звернулася.

Уся інформація щодо процесу звернення доступна всім Користувачам з усіх Авторизованих електронних майданчиків та на веб-порталі Уповноваженого органу.

Інформація про користувача, який звернувся з Вимогою, є закритою.

В пункті 14.2 Порядку вказано, що замовник протягом 3 днів розглядає вимогу, приймає і оприлюднює рішення щодо неї. За цей період замовник повинен опублікувати відповідь на вимогу і (у випадку задоволення Вимоги) внести відповідні зміни до умов закупівлі або переглянути рішення про дискваліфікацію та/або рішення про визначення переможця. Перегляд таких рішень можливий лише в період до підписання договору. Після обрання статусу рішення щодо вимоги “Задоволено”, “Відхилено” або “Не задоволено” замовник в обов’язковому порядку оприлюднює обґрунтування щодо свого рішення.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач не звертався до замовника з вимогою через відповідну електронну систему, тобто позивач не скористався своїм правом на оскарження рішення засідання комісії відповідальної за проведення допорогових закупівель щодо визначення відповідача-2 переможцем, оформленого протоколом № 10 від 27.07.2018 в установленому законодавством порядку.

Також, суд звертає увагу на те, що позовні вимоги про усунення порушення у процесі проведення закупівлі та визначення учасника переможцем з прийняттям відповідного рішення з підстав зазначених позивачем, а саме: не надання відповідачем-2 скан-копій оригіналів накладних, які підтверджують досвід виконання аналогічної поставки товару, надання лише одного листа-відгуку, не надання відповідачем-2 сертифікату якості товару та не надання підтвердження відповідності технічним вимогам та якісним характеристикам до предмету закупівлі, які встановлені замовником у додатку 2 оголошення не знайшли свого підтвердження в ході розгляду справи, оскільки дані обставини не суперечать встановленим п. 6.2 порядку здійснення допорогових закупівель, затверджених наказом ДП "Зовнішторгвидав України" від 13.04.2016 № 35 та ст. 3 Закону України "Про публічні закупівлі" принципам здійснення закупівель, зокрема, максимальної економії та ефективності.

Крім того, судом враховано, що на підтвердження вимог тендерної документації, в супереч тверджень позивача, відповідачем-2 як учасником-переможцем надано відповідачу-1 як замовнику допорогових закупівель інформацію про необхідні технічні вимоги та якісні характеристики предмета закупівлі згідно додатків 1 та 2 (том 1 аркуші справи 129, 201, 202, 203, 204).

Ураховуючи викладене, суд відмовляє у задоволенні позову щодо вимоги про визнання незаконним рішення військової частини щодо визнання переможця в процедурі закупівель, оформлене протоколом № 10 від 27.07.2018.

Також, суд відмовляє в задоволенні вимоги позивача про визнання недійсним укладеного між військовою частиною А2192 та ТОВ "Трейдвест ЛТД" договору про закупівлю товарів за державні кошти № 81 від 15.08.2018., оскільки дана вимога є похідною від вимоги позивача про визнання незаконним рішення комісії щодо визнання переможця в процедурі закупівель , оформленого протоколом №10.

На підставу своє вимоги про визнання вказаного вище договору недійсним позивач посилається на ст. 18 Закону України "Про публічні закупівлі", згідно якої скарги щодо укладених договорів про закупівлю розглядаються в судовому порядку.

В даному випадку спірний договір був укладений за результатами проведення закупівлі і позивач просить визнати його недійсних з підстав наявності порушень у процесі закупівлі.

В розумінні статті 18 ЗУ "Про публічні закупівлі" , на яку посилається позивач, передбачається звернення в судовому порядку однієї зі сторін договору або іншої зацікавленої особи з вимогою про визнання укладеного договору недійсним, якщо він був укладений без дотримання встановлених законодавством вимог.

Тобто, в даному випадку вимога позивача про визнання договору № 81 від 15.08.2018 недійсним з підстав порушення процедури закупівель, не підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного, суд відмовляє в задоволенні позову.

Витрати по сплаті судового збору, відповідно до ст. 129 ГПК України, покладаються на позивача.

Керуючись статтями 123, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено: 26.12.18

Суддя Маріщенко Л.О.

Віддрукувати:

1- в справу

2- позивачу (рек. з повід.)

3-4 - відповідачам (.рек. з повід.)