
415/10333/18
3/415/1914/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"27" грудня 2018 р. місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Луньова Д.Ю., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Департаменту внутрішньої безпеки Луганського управління НПУ про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працює, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, кв. Молодіжний, 3/63 та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, кв. Східний, 33/34, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1,
- за ч. 1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, будучи відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) субєктом на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону, підпункту 3 пункту 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування затвердженого Рішенням №3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року, несвоєчасно, 03.04.2018 без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - свою вину у вчиненому визнав у повному обсязі. Щиро розкаявся.
Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури ОСОБА_2 в судовому засіданні зазначив, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена та цілком підтверджена наявними в матеріалах справи доказами. Враховуючи повне визнання вини правопорушником та щире каяття, просив суд накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з вимогамист. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, зокрема, протокол №000009 про адміністративне правопорушення, повязане з корупцією від 12.12.2018 р.; лист з Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя; повідомлення Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; послідовність дій користувача «Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1; скрін з НАЗК; копія декларації ОСОБА_1; копію наказу (витягу) №349 о/с від 07.10.2015 про призначення ОСОБА_1; копія витягу з наказу №8 о/с від 05.01.2017 про звільнення ОСОБА_1; письмові пояснення ОСОБА_3; письмові пояснення ОСОБА_4; письмові пояснення ОСОБА_1; копію відомості ознайомлення особового складу Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області та прийняття заліків зі знання Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 №1700-VII; копію ухвали Лисичанського міського суду Луганської області від 18.09.2017 р.
Суд встановив наступне.
У відповідності до п.1 ст.8 та п.1 ст.61 Закону України «Про Національну поліцію» на ОСОБА_1, як поліцейського, покладено обовязки діяти виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України та на нього, як поліцейського, поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції», цим та іншими законами України.
Підпунктом «з» пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що субєктами, на яких поширюється дія цього Закону, зокрема, поліцейські.
Таким чином, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді інспектора Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області, маючи спеціальне звання лейтенант поліції відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини першої статті 3 Закону є субєктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Абзацом другим ч.2 ст.45 Закону визначено, особи, які припинили діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 ч.1 ст.3, зобовязані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому ч.1 цієї статті порядку декларацію особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1,підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік заформою, що визначається Національним агентством.
Підпунктом 3 пункту 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування затвердженого Рішенням №3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за №959/29089) встановлено, що декларація субєкта декларування, який припинив діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2, пункті 5 ч.1 ст. 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до витягу з наказу т.в.о. начальника ГУНП в Луганській області №3 о/с від 05.01.2017, інспектора Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції на підставі п.6 ч.1 ст.77 ЗУ «Про національну поліцію» (у звязку з реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби). У цей же день ОСОБА_1 під розписку отримав особисту трудову книжку, військовий квіток та витяг з наказу про звільнення.
Згідно з записами в особовій справі ОСОБА_1, тримав трудову книжку та військовий квиток 05.01.2017. Тобто, ОСОБА_1 отримавши трудову книжку військовий квиток фактично 05.01.2017 року припинив діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, у ОСОБА_1, як особи, яка припинила діяльність у 2017 році, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, виник обовязок подати декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік після звільнення до 01.04.2018.
Водночас, відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1, у період з 01.01.2018 по 03.10.2018 вхід до реєстру вказаним субєктом здійснювався лише 03.04.2018.
Вказане також підтверджується відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», згідно з якими ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2017 рік (після звільнення) лише 03.04.2018 року о 17 годині 42 хвилин, тобто несвоєчасно.
Про обізнаність ОСОБА_1 з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» та обовязок подати декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік після звільнення до 01.04.2018, свідчать надані ним свідчення та інші обставини, встановлені під час судового розгляду у кримінальному провадженні №42017130000000069 від 03.03.2017.
В ході розгляду справи, обставин, які б свідчили про поважність причин несвоєчасного подання декларації, не встановлено.
Відповідно дост. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючисьзакономі правосвідомістю.
Диспозиція ч. 1ст. 172-6 КУпАПвизначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи обставини справи, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягався, обставину, що помякшує відповідальність - щире розкаяння, а також відсутність обставин, які б обтяжували відповідальність, суд вважає доцільним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот пятдесят гривень).
Відповідно дост. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Згідно з п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»- ставка судового збору, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить352,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.33,40-1,172-6,221,280,284,287-291 КУпАП,ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП Українита накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 352 (триста пятдесят дві) гривні 40 коп.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Д.Ю. Луньова