
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1340/3982/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2018 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, головуючий суддя Гавдик З.В., секретар судового засідання Палюк М.М., розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за
позовом ОСОБА_1, представник - ОСОБА_2 ОСОБА_3, представник - ОСОБА_2 ОСОБА_4, представник - ОСОБА_2 ОСОБА_5, представник - ОСОБА_2до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, представник – ОСОБА_6про визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити дії,ВСТАНОВИВ:
Позивачі – ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, в якому просили:
- Визнати протиправними дії Головного управління Держгоекадастру у Львівській області, про відмову у наданні ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які є членами однієї родини та проживають однією сім’єю, на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,5000 га на одну особу, для ведення особистого селянського господарства, які розташовані на території Грибовицької сільської ради Жовківського р-ну Львівської обл. за межами населених пунктів, в межах кадастрової зони 4622783200:26:000;
- Зобов'язати Головне управління Держгоекадастру у Львівській області розглянути клопотання позивачів, та надати їм дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною площею по 1,5000 га кожному, які розташовані на території Грибовицької сільської ради Жовківського р-ну Львівської обл. за межами населеного пункту, в межах кадастрової зони 4622783200:26:000.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 23 травня 2018 року представник позивачів звернувся до ГУ Держгеокадастру у Львівській області із відповідними заявами про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 1,5000 га кожному, для ведення особистого селянського господарства на території Грибовицької сільської ради Жовківського району Львівської області (розташованої за межами населеного пункту села Великі Грибовичі, Жовківського району Львівської області, в межах однієї і тієї ж кадастрової зони 4622783200:26:000).
До згаданих заяв додано графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, копії паспортів та ідентифікаційних кодів заявників та копії довіреностей.
Листами від 18.06.2018 року за №№ Л-3451/0-2330/0/37-18, Л-3450/0-2330/0/37-18, Л-3447/0-2330/0/37-18 та Л-3448/0-2330/0/37-18 ГУ Держгеокадастру у Львівській області повідомлено заявника, що відповідно до інформації, наданої відділом Держгеокадастру у Жовківському районі, запропоновані до відведення земельні ділянки знаходиться в масиві, земель автомобільного транспорту, дороги.
Позивачі вважають спірні відмови ГУ Держгеокадастру у Львівській області у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території Грибовицької сільської ради Жовківського району Львівської області (розташованої за межами населеного пункту села Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області) у власність, для ведення особистого селянського господарства, незаконними і необґрунтованими та такими, що суперечить Конституції України та Земельному кодексу України, оскільки підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко - економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно -територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Представник позивачів в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, надав суду додаткові пояснення і докази, просив позов задоволити повністю.
Позиція відповідача викладена у відзиві на позовну заяву. Відповідач вважає спірні відмови правомірними, оскільки з метою реалізації свого права на землю позивачі звернулися із клопотаннями від 24.05.2018 за вхідними реєстраційними номерами Н-3451/0/36-18-СГ, Н-3450/0/36-18-СГ, Л-3447/0/36-18-СГ, Л-3448/0/36-18-СГ про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, орієнтовною площею 1,5 га кожному, для ведення особистого селянського господарства державної власності на території Грибовицької сільської ради Жовківського району.
До клопотання Позивачами додано графічні матеріали щодо місця розташування земельної ділянки за дозволом на розроблення щодо яких звернулися.
Позивачами у клопотаннях за вхідними реєстраційними номерами Н-3451/0/36-18-СГ, Н-3450/0/36-18-СГ, Л-3447/0/36-18-СГ, Л-3448/0/36-18-СГ з якими вони звернулися до відповідача зазначено цільове призначення земельної ділянки – для ведення особистого селянського господарства. Однак, на графічних матеріалах, які за вимогами ч.6 ст.118 ЗК України додаються до клопотання позначено земельну ділянку на дорозі (в смузі відведення Автодору), тобто на землях автомобільного транспорту. Вказане зазначено у листах Відповідача від 18.06.2018 № Н-3451/0-2330/0/37-18, Н-3450/0-2333/0/37-18, Л-3447/0-2331/0/37-18, Л-3448/0-2332/0/37-18.
Відповідач вважає, що надав позивачам вмотивовані відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 1,5 га для ведення особистого селянського господарства на території Грибовицької сільської ради Жовківського району, оформлені листами від 18.06.2018 № Н-3451/0-2330/0/37-18, Н-3450/0-2333/0/37-18, Л-3447/0-2331/0/37-18, Л-3448/0-2332/0/37-18, з підстав визначених ч. 7 ст. 118 ЗК України.
Представник відповідача вважає доводи позивачів такими, що не відповідають фактичним обставинам справи, не ґрунтуються на нормах закону, атому не можуть бути задоволені судом, просила суд відмовити з задоволенні позовних вимог повністю.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою від 06.09.2018 року у даній справі було відкрито загальне позовне провадження.
Судом встановлені наступні обставини:
24.05.2018 року позивачі звернулись до відповідача із відповідними клопотаннями за вхідними реєстраційними номерами Н-3451/0/36-18-СГ, Н-3450/0/36-18-СГ, Л-3447/0/36-18-СГ, Л-3448/0/36-18-СГ про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, орієнтовною площею 1,5 га кожному, для ведення особистого селянського господарства державної власності на території Грибовицької сільської ради Жовківського району.
18.06.2018 року відповідач за №№ Л-3451/0-2330/0/37-18, Л-3450/0-2330/0/37-18, Л-3447/0-2330/0/37-18 та Л-3448/0-2330/0/37-18 повідомлено заявників, що відповідно до інформації (лист №840/405-18-0.31 від 14.06.2018р.), наданої відділом Держгеокадастру у Жовківському районі, запропоновані до відведення земельні ділянки знаходиться в масиві, земель автомобільного транспорту, дороги, що по суті є підставою відмови у наданні дозволів на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність орієнтовною площею 1,5 га щодо кожного з позивачів для ведення особистого селянського господарства на території Грибовицької сільської ради Жовківського району, з підстав визначених ч. 7 ст. 118 ЗК України.
Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивачі вважають, спірні відмови відповідача протиправними, оскільки відповідачем відмовлено позивачам у наданні відповідних дозволів на розробку проекту землеустрою не з підстав встановлених законом.
Вказані обставини, та зміст спірних правовідносин підтверджені наявними у справі доказами.
Судом не враховуються аргументи наведені позивачами щодо протиправності спірних дій Головного управління Держгоекадастру у Львівській області, про відмову у наданні позивачам, які є членами однієї родини та проживають однією сім’єю, дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,5000 га на одну особу, для ведення особистого селянського господарства, які розташовані на території Грибовицької сільської ради Жовківського р-ну Львівської обл. за межами населених пунктів, в межах кадастрової зони 4622783200:26:000, оскільки:
Згідно ч. 10 ст. 118 ЗК України, відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.
Відтак на думку суду саме відмова, а не дії відповідача можуть бути предметом позову по даній справі.
Таким чином, позивачі в цій частині позовних вимог помилились в обраному способі захисту порушених прав, що є підставою для відмови в задоволені позовних вимог в цій же частині.
Судом враховуються аргументи позивачів в частині зобов'язати Головне управління Держгоекадастру у Львівській області розглянути клопотання позивачів та надати їм дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною площею по 1,5000 га кожному, які розташовані на території Грибовицької сільської ради Жовківського р-ну Львівської обл. за межами населеного пункту, в межах кадастрової зони 4622783200:26:000, з наступних підстав:
Згідно ч. 11 ст. 118 ЗК України, у разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.
Відповідно відмова в задоволенні позовних вимог в частині протиправних дій відповідача, в даній справі не є самостійною підставою для відмови в задоволенні позовних вимог позивачів в частині зобов’язання відповідача.
Згідно ч. 7 ст. 118 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
18.06.2018 року відповідачем вищевказаним листами повідомлено позивачів про відмову у наданні відповідних дозволів з підстав, що запропоновані позивачами земельні ділянки до відведення знаходиться в масиві, земель автомобільного транспорту, дороги.
В судових засіданнях представник позивачів пояснив, що запропоновані позивачами земельні ділянки до відведення не знаходиться в масиві, земель автомобільного транспорту, дороги, а лише межують з таким, що не може бути підставою для відмови в задоволенні їхніх клопотань.
Представник відповідача належними доказами не спростувала вказаних тверджень представника позивачів.
Крім цього, у спірних відмовах не конкретизовано підстави відмови у наданні відповідних дозволів, не зазначено в чому саме є невідповідність місця розташування об'єктів вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Згідно ч. 4 ст. 245 КАС України, у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Таким чином позовні вимоги про зобов’язання відповідача розглянути клопотання позивачів та надати їм дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною площею по 1,5000 га кожному, підлягають задоволенню у спосіб зобов'язати Головне управління Держгеокадастру Львівській області повторно розглянути клопотання позивачів від 23.05.2018 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 1,5 га, за рахунок земель сільськогосподарського призначення, яка знаходиться на території Грибовицької сільської ради, Жовківського району, Львівської області, за межами населеного пунтку.
Відповідно позовні вимоги позивача підлягають задоволенню частково.
Норми права, які застосував суд, наступні:
Згідно ст. 116 ЗК України:
1. Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.
Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному частиною першою статті 128 цього Кодексу.
2. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
3. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі:
а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян;
б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;
в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
4. Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.
5. Земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.
Згідно ст. 117 цього ж Кодексу:
1. Передача земельних ділянок державної власності у комунальну власність чи навпаки здійснюється за рішеннями відповідних органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, які здійснюють розпорядження землями державної чи комунальної власності відповідно до повноважень, визначених цим Кодексом.
У рішенні органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у державну чи комунальну власність зазначаються кадастровий номер земельної ділянки, її місце розташування, площа, цільове призначення, відомості про обтяження речових прав на земельну ділянку, обмеження у її використанні.
На підставі рішення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у державну чи комунальну власність складається акт приймання-передачі такої земельної ділянки.
Рішення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у державну чи комунальну власність разом з актом приймання-передачі такої земельної ділянки є підставою для державної реєстрації права власності держави, територіальної громади на неї.
2. До земель державної власності, які не можуть передаватися у комунальну власність, належать земельні ділянки, що використовуються Чорноморським флотом Російської Федерації на території України на підставі міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною ОСОБА_7 України, земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна державної власності, а також земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні органів державної влади, державних підприємств, установ, організацій, крім випадків передачі таких об'єктів у комунальну власність.
3. До земель комунальної власності, які не можуть передаватися у державну власність, належать земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна комунальної власності, а також земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, організацій, крім випадків передачі таких об'єктів у державну власність.
Згідно ст. 118 цього ж Кодексу:
1. Громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до ОСОБА_7 міністрів Автономної Республіки Крим.
2. Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.
3. Громадяни - працівники державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонери з їх числа, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні цих підприємств, установ та організацій, звертаються з клопотанням про приватизацію цих земель до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
4. Відповідний орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади в місячний термін розглядає клопотання і надає дозвіл підприємствам, установам та організаціям на розробку проекту приватизації земель.
5. Передача земельних ділянок у власність громадянам - працівникам державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонерам з їх числа провадиться після затвердження проекту приватизації земель у порядку, встановленому цим Кодексом.
6. Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до ОСОБА_7 міністрів Автономної Республіки Крим. ОСОБА_7 Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
7. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна ОСОБА_7 Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє ОСОБА_7 Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
8. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186/1 цього Кодексу.
9. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
10. Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.
11. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.
Мотиви застосування вказаних норм наступні: зазначені норми встановлюють підстави та порядок розгляду клопотань про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Згідно ч. 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) ОСОБА_3 (80380, Львівська область, Жовківський район, с. Великі Грибовичі, вул. Польова, буд. 30), ОСОБА_4 (80380, Львівська область, Жовківський район, с. Великі Грибовичі, вул. Польова, буд. 30), ОСОБА_5 (80380, Львівська область, Жовківський район, с. Великі Грибовичі, вул. Польова, буд. 30) до Головного управління Держгекадастру у Львівської області (79019, м. Львів, пр. В. Чорновола, 4) про визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити дії - задоволити частково.
Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру Львівській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 від 23.05.2018 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 1,5 га, за рахунок земель сільськогосподарського призначення, яка знаходиться на території Грибовицької сільської ради, Жовківського району, Львівської області, за межами населеного пунтку.
В іншій частині позову відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгекадастру у Львівської області на користь ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, Львівська область, Жовківський район, с. Великі Грибовичі, вул. Польова, буд. 30) 704,00 грн. сплаченого судового збору.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. ст. 295 -297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.
Рішення складено у повному обсязі 28.12.2018 року.
Суддя Гавдик З.В.