Рішення № 78892836, 27.12.2018, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.12.2018
Номер справи
0540/9228/18-а
Номер документу
78892836
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 грудня 2018 р. Справа№0540/9228/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Олішевської В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позов ОСОБА_1

до відповідача: Селидівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області

про: визнання дій Селидівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо відмови в перерахунку пенсії щодо заробітної плати з 21.05.2015 р. по 17.10.2016 р. під час участі в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області, забезпечення її проведення з метою виконання службових (бойових) завдань неправомірними, зобов’язання Селидівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити перерахунок пенсії з урахуванням заробітної плати з 21.05.2015 р. по 17.10.2016 р. під час участі в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області, забезпечення її проведення з метою виконання службових (бойових) завдань.

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Селидівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій Селидівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо відмови в перерахунку пенсії щодо заробітної плати з 21.05.2015 р. по 17.10.2016 р. під час участі в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області, забезпечення її проведення з метою виконання службових (бойових) завдань неправомірними, зобов’язання Селидівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити перерахунок пенсії з урахуванням заробітної плати з 21.05.2015 р. по 17.10.2016 р. під час участі в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області, забезпечення її проведення з метою виконання службових (бойових) завдань.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що рішенням Селидовського ОУПФУ Донецької області № 2694 від 25.06.2018 року йому відмовлено в перерахунку пенсії по зарахуванню періоду участі в антитерористичній операції на пільгових умовах оскільки він не відпрацював два роки. Позивач з діями відповідача не погоджується, та вважає їх протиправними та такими, що порушуються його право на отримання пенсії, визначене Конституцією України.

Позивач у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Відповідач через канцелярію суду надав відзив на позовну заяву, відповідно до якого просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування відзиву на позовну заяву відповідач посилається на те, що 05.01.2006 року позивачу призначено пенсію за віком, відповідно до ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Відповідач вказує на те, що 28.03.2017 року позивач звернувся до управління з заявою про перерахунок пенсії по зарахуванню до стажу роботи періодів участі в антитерористичній операції на пільгових умовах, однак у перерахунку було відмовлено, про що прийняте відповідне рішення, так як діючим законодавством не передбачено пільгове зарахування до стажу роботи періодів участі в антитерористичній операції. Відповідач зазначає, що позивач не погодившись з прийнятим рішенням про відмову в перерахунок пенсії звернувся до суду. Рішенням Селидовського міського суду по справі № 242/2419/17 від 10.10.2017 року та Ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 15.11.2017 року управління було зобов’язано провести перерахунок пенсії із зарахуванням страхового стажу на пільгових умовах, із розрахунку один місяць служби за три, періоду безпосередньої служби з 21.05.2015 року по 17.10.2016 року в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей, забезпеченні її проведення з метою виконання служби (бойових) завдань. Відповідач вказує, що на виконання рішення суду перерахунок було виконано, страховий стаж зараховано по 17.10.2016 року, який склав 32 роки 1 місяць 18 днів. Відповідач посилається на те, що 07.06.2018 року позивач звернувся до управління із заявою щодо перерахунку пенсії по заробітку згідно ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Відповідач вказує, що в перерахунку пенсії було відмовлено, так як згідно п. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію. Відповідно до наданих документів та індивідуальних відомостей персоніфікованого обліку за період з 01.01.2000 року по 31.12.2016 року встановлено, що після попереднього перерахунку заявником не відпрацьовано необхідних два роки. В зв’язку з чим, відповідачем прийнято рішення про відмову в перерахунку пенсії. З огляду на вищевикладене відповідач вважає, що приймаючи рішення про відмову в перерахунку пенсії він діяв у межах та у спосіб визначений чинним пенсійним законодавством.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без участі представника управління.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 26 вересня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі, призначено розгляд за правилами загального позовного провадження у підготовче засідання на 22 жовтня 2018 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 22 жовтня 2018 року відкладено підготовче засідання на 19 листопада 2018 року, у зв’язку з необхідністю надання додаткових доказів по справі.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 19 листопада 2018 року продовжено строк підготовчого провадження та відкладено підготовче засідання на 13 грудня 2018 року, у зв’язку з необхідністю надання додаткових доказів по справі.

У зв’язку з участю судді Олішевської В.В. у Круглому столі «Доступ до правосуддя на Сході України» розгляд справи перенесено з 13 грудня 2018 року на 12 грудня 2018 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 12 грудня 2018 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на на 19 грудня 2018 року.

Відповідно до ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Приписами частини 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

З огляду на те, що позивач, та представник відповідача у судове засідання не з’явились, суд приходить висновку про можливість розгляду справи без участі сторін в порядку письмового провадження.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивач – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є громадянином України, що підтверджується копією паспорту серії ВВ № 629071, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (а.с. 16-18).

ОСОБА_1 знаходиться на обліку в Селидовському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області як отримувач пенсії за віком з 05.01.2006 року.

28.03.2017 року ОСОБА_1 звернувся до управління з заявою № 584 про перерахунок пенсії по стажу відповідно до ст. 57 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Згідно рішення Селидовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області № 584 від 03.04.2017 року ОСОБА_1 відмовлено в перерахунку пенсії на підставі того, що пільгове зарахування до стажу роботи періодів участі в антитерористичній операції діючим законодавством не передбачено.

Не погодившись з прийнятим відповідачем рішенням про відмову в перерахунку пенсії № 584 від 03.04.2017 року позивач оскаржив його до Селидовського міського суду Донецької області.

Постановою Селидовського міського суду Донецької області від 10 жовтня 2017 року позов ОСОБА_1 до Селидівського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії задоволено.

Визнано неправомірними дії Селидівського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо відмови ОСОБА_1 в зарахуванні до страхового стажу на пільгових умовах, із розрахунку один місяць служби за три, періоду його безпосередньої участі з 21.05.2015 року по 17.10.2016 року в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області, забезпеченні її проведення з метою виконання службових (бойових) завдань.

Рішення Селидівського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про відмову в перерахунку пенсії від 03.04.2017 року № 584 скасовано.

Зобов’язано Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 28.03.2017 року про перерахунок пенсії із зарахуванням до страхового стажу на пільгових умовах, із розрахунку один місяць служби за три, періоду його безпосередньої участі з 21.05.2015 року по 17.10.2016 року в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області, забезпеченні її проведення з метою виконання службових (бойових) завдань.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 15 листопада 2017 року апеляційну скаргу Селидівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області на постанову Селидівського міського суду від 10 жовтня 2017 року у справі № 242/2419/17 залишено без задоволення, постанову Селидівського міського суду від 10 жовтня 2017 року у справі № 242/2419/17 за позовом ОСОБА_1 до Селидівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії залишено без змін.

З матеріалів справи встановлено, що відповідно до розпорядження 157880 від 20.12.2017 року позивачу здійснено перерахунок пенсії, у зв’язку з коригуванням показника середньої з/п, загальний страховий стаж позивача складає 32 роки 1 місяць 18 років. (а.с. 199).

Згідно розрахунку стажу встановлено, що до страхового стажу позивача враховано період участі в Антитерористичній операції з 21.05.2015 року по 17.10.2016 року (а.с.198-зворотній бік - 199).

07 червня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до управління з заявою про перерахунок пенсії, у зв’язку зі зміною надбавки по заробітку як учасник бойових дій (а.с. 203).

25 червня 2018 року Селидовським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області прийнято рішення № 2694 про відмову в перерахунку пенсії.

Зі змісту рішення встановлено, що згідно ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

Відповідно до наданих документів та індивідуальних відомостей персоніфікованого обліку за період з 01.01.2000 року по 31.12.2016 року встановлено, що після попереднього перерахунку заявником не відпрацьовано необхідних два роки.

За таких обставин відмовлено в перерахунку пенсії по заробітку згідно до ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (а.с. 202).

Не погодившись з прийнятим відповідачем рішенням позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки, визначені у Законі України «Про пенсійне забезпечення».

Закон України «Про пенсійне забезпечення» №1788 від 05.11.1991 року, відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.

Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону України № 1058 Право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають: громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Згідно частини 1 статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 7, 8, 9 і 14 статті 11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.

Відповідно до ч. 4 статті 42 Закону № 1058 у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Судом з матеріалів справи встановлено, що 28.03.2017 року позивач звернувся до Селидівського об`єднаного ПФУ Донецької області з заявою № 584 про перерахунок пенсії по стажу відповідно до ст. 57 Закону України «Про пенсійне забезпечення», однак за результатами звернення управлінням прийнято рішення № 584 від 03 квітня 2017 року про відмову в перерахунку пенсії, оскільки пільгове зарахування до стажу роботи періодів участі в антитерористичній операції діючим законодавством не передбачено.

Позивач не погодившись з прийнятим відповідачем рішенням оскаржив його у судовому порядку.

Постановою Селидовського міського суду Донецької області від 10 жовтня 2017 року рішення Селидівського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про відмову в перерахунку пенсії від 03.04.2017 року № 584 скасовано та зобов’язано Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 28.03.2017 року про перерахунок пенсії із зарахуванням до страхового стажу на пільгових умовах, із розрахунку один місяць служби за три, періоду його безпосередньої участі з 21.05.2015 року по 17.10.2016 року в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області, забезпеченні її проведення з метою виконання службових (бойових) завдань.

З огляду на вищевикладене, суд зазначає, що судовим рішенням зобов’язано Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 28.03.2017 року про перерахунок пенсії із зарахуванням до страхового стажу на пільгових умовах, із розрахунку один місяць служби за три, періоду його безпосередньої участі з 21.05.2015 року по 17.10.2016 року в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області, забезпеченні її проведення з метою виконання службових (бойових) завдань.

Відповідно до розпорядження 157880 від 20.12.2017 року судом встановлено, що позивачу здійснено перерахунок пенсії із зарахуванням до страхового стажу на пільгових умовах, із розрахунку один місяць служби за три, періоду його безпосередньої участі з 21.05.2015 року по 17.10.2016 року в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області (а.с. 199).

Отже, позивачу здійснено перерахунок пенсії із зарахуванням до страхового стажу на пільгових умовах, із розрахунку один місяць служби за три, періоду його безпосередньої участі з 21.05.2015 року по 17.10.2016 року в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області.

07.06.2018 року позивач знов звертається до Селидовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області з заявою про перерахунок пенсії у зв’язку зі зміною надбавки як УБД.

Суд зазначає, що абз. 3 ч. 4 ст. 42 Закону України у разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Таким чином, оскільки 20 грудня 2017 року позивачу на підставі його заяви від 28.03.2017 року про перерахунок пенсії здійснено перерахунок із зарахуванням до страхового стажу на пільгових умовах, із розрахунку один місяць служби за три, періоду його безпосередньої участі з 21.05.2015 року по 17.10.2016 року в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області, суд вважає, що відповідач приймаючи рішення про відмову в перерахунку пенсії діяв у спосіб визначений Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», оскільки з моменту останнього перерахунку пенсії ОСОБА_1 не пройшло два роки.

Відповідно до ст. 19 Конституції України суд, як орган державної влади, зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами.

Згідно ч. 1, 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на вищевикладене суд приходить до висновку про відпову у задовленні позних ОСОБА_1 до Селидівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій Селидівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо відмови в перерахунку пенсії щодо заробітної плати з 21.05.2015 р. по 17.10.2016 р. під час участі в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області, забезпечення її проведення з метою виконання службових (бойових) завдань неправомірними, зобов’язання Селидівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити перерахунок пенсії з урахуванням заробітної плати з 21.05.2015 р. по 17.10.2016 р. під час участі в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області, забезпечення її проведення з метою виконання службових (бойових) завдань.

Стосовно розподілу судових витрат, суд зазначає, що оскільки позовні вимоги не підлягають задоволенню судовий збір відповідно до положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України не відшкодовується.

Керуючись Конституцією України та Кодексом адміністративного судочинства України, суд –

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Селидівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій Селидівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо відмови в перерахунку пенсії щодо заробітної плати з 21.05.2015 р. по 17.10.2016 р. під час участі в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області, забезпечення її проведення з метою виконання службових (бойових) завдань неправомірними, зобов’язання Селидівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити перерахунок пенсії з урахуванням заробітної плати з 21.05.2015 р. по 17.10.2016 р. під час участі в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області, забезпечення її проведення з метою виконання службових (бойових) завдань – відмовити.

Повний текст рішення складено та підписано 27 грудня 2018 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п.п. 15-5 п. 15 розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Згідно з положеннями частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволені позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрат, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, оскільки позивач був вимушений звернутися до суду за захистом своїх порушених прав, у зв’язку з неправомірними діями відповідача, суд приходить до висновку про стягнення на користь Державного бюджету України судового збору в розмірі 704,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецької області.

Суддя Олішевська В.В.