
Справа № 444/3637/18
Провадження № 3/444/1108/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 грудня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Жовква в залі суду матеріали адміністративної справи, які надійшли від Жовківського районного відділу ГУ ДСНС України у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого та зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого головою правління ПАТ "Львівхім" за адресою : смт.Куликів, вул.Шевченка,73, Жовківського району Львівської області, ІПН НОМЕР_1 ,
за ст.188-16 ч.1 КпАП України ,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 працюючи головою правління ПАТ "Львівхім" за адресою : смт.Куликів, вул.Шевченка,73, Жовківського району Львівської області не виконав вимоги припису про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту № 30 від 03.05.2016 року, а саме п.2 - не розроблено ідентифікацію потенційно небезпечного об"єкту, термін виконання заходів до 11.03.2016 року; п.3 - , на об"єкті впровадити систему раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення шляхом, монтажу комплексу систем виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій, термін виконання заходів до 11.04.2017 року, датою виявлення, а саме невиконання заходів припису 22.11.2018 року , чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення за, яке передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст.188-16 КпАП України.
ОСОБА_1 повторно в судове засідання не прибув, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, однак неодноразово звертався в суд із заявою про відкладення розгляду справи.
Відповідно до ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, явка правопорушника в судове засідання, за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.188-16 ч.1 КпАП України не є обовязковою. А тому, приходжу до переконання, за можливе розглянути справу у відсутності правопорушника.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-16 ч.1 КпАП України, підтверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах даної адміністративної справи, а саме :
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЛВ №007411 від 23.11.2018 року;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 23.11.2018 року, згідно яких останній свою провину визнав повністю та зазначив що заходи буду усуватися по мірі надходження коштів ;
- приписом Жовківського районного відділу ГУ ДСНС України у Львівській області № 30 від 03.05.2016 року , з якого вбачається що при проведено планову перевірки головним інспектором Жовківського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області ОСОБА_3 у період з 04.04.2016 року по 29.04.2016 року , а саме на території , будинків та приміщень ПАТ "Львівхім" за адресою смт.Куликів, вул.Шевченка, 73, Львівської області 23.09.2016 року невиконані п.2,3 даного припису .
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст.188-16 ч.1 КпАП України , є вірною .
Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до КпАП України чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій ст.38 КУпАП (адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення).
Як вбачається із матеріалів даної справи дане правопорушення вчинено в квітні 2016 року, припис перевірки складено 03.05.2016 року , відмітка про виконання припису 22.11.2018 року.
Враховуючи вимоги ст.38 КпАП України адміністративні правопорушення поділяють на триваючі правопорушення та правопорушення, що мають разовий характер. Обчислення строків адміністративного стягнення залежить від його виду. При цьому, ст.38 КпАП України встановлено строки, після закінчення яких виключається накладення адміністративних стягнень. За цих обставин не може бути розпочато провадження в справі, а розпочате підлягає закриттю (п.7 ст. 247 КпАП України).
Враховуючи вимоги ст.38 КпАП України адміністративні правопорушення поділяють на триваючі правопорушення та правопорушення, що мають разовий характер. Обчислення строків адміністративного стягнення залежить від його виду. При цьому, ст.38 КпАП України встановлено строки, після закінчення яких виключається накладення адміністративних стягнень. За цих обставин не може бути розпочато провадження в справі, а розпочате підлягає закриттю (п.7 ст. 247 КпАП України). Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Щодо визначення поняття „триваюче правопорушення, то чинне законодавство його не містить. На думку Міністерства юстиції України триваючі правопорушення є проступками, повязаними з тривалим, неперервним невиконанням обовязків, передбачених правовою нормою. Такі правопорушення припиняються виконанням регламентованих обовязків або притягненням винної у невиконанні особи до відповідальності. За невиконання вимог чинного законодавства установлено адміністративну відповідальність. Триваючі правопорушення припиняються якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок . Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладене у термін не пізніше, ніж через три місяці з дня його виявлення (з дати складання і підписання акта перевірки).
А тому приходжу до переконання, що дане правопорушення є триваючим.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику, враховую характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше .
Обставин, які б помякшували або обтяжували відповідальність правопорушника ОСОБА_2 судом не встановлено .
Санкція ст.188-16 ч.1 КпАП України , передбачає стягнення у вигляді штрафу .
Приходжу до переконання, що до правопорушника з врахуванням вище перелічених обставин , доцільним буде обрати стягнення у вигляді штрафу .
Відповідно до ст.40-1 КпАП України, ст.4 ч.2 п.5 Закону України Про судовий збір з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується з правопорушника 0,2розміру прожитковогомінімуму дляпрацездатнихосіб.
Станом на 01.01.2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" становить 1 762, 00 грн., а тому з правопорушника в користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст.27,188-16 ч.1, 283, 284, 307-310 КпАП України , суддя ,
П ОС ТА НО ВИ В :
ОСОБА_2, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.188-16 ч.1 КпАП України та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 (сто сімдесять) грн. 00 коп . - в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого та зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого головою правління ПАТ "Львівхім" за адресою : смт.Куликів, вул.Шевченка,73, Жовківського району Львівської області, ІПН НОМЕР_1) 352/тристап»ятдесять дві/грн.40коп.судового збору, який сплачуєтьсяза місцемрозгляду справита зараховуєтьсядо спеціальногофонду Державногобюджету України,та якіслід сплатитипо реквізитамрахунків Жовківського районного суду Львівської області : УК у р/Жовківський р-н/ 22030101, р/р 31215206013286, МФО-899998, ЄДРПОУ- 36762986, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП),Код 22030101, призначення платежу: Судовий збір (Державна судова адміністрація України,050).
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора у випадках, передбаченихчастиною пятою статті 7тачастиною першою статті 287цього Кодексу.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала , якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дняпісля набранняпостановою законноїсили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Зеліско Р. Й.