
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 361/8743/18 провадження № 2/361/3868/18
27.12.2018
У Х В А Л А
«27» грудня 2018 року м.Бровари Київської області
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Василишин В.О., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 комітету Броварської міської ради Київської області до Управління Державної міграційної служби України в Київській області (Броварський районний відділ), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, про скасування реєстрації місця проживання,
в с т а н о в и в:
У грудні 2018 року ОСОБА_1 комітет Броварської міської ради Київської області звернувся до суду, у порядку, визначеному Цивільним процесуальним кодексом України (далі – ЦПК України), із зазначеним вище позовом до Управління Державної міграційної служби України в Київській області, у якому просить: - скасувати зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 із малолітньою ОСОБА_6 за адресою: Київська область, місто Бровари, вулиця Миколаївка (8-го ОСОБА_7), будинок № 17; - скасувати реєстрацію місця проживання ОСОБА_2 із малолітньою ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1; - скасувати реєстрацію місця проживання малолітньої ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1.
Перевіривши позовну заяву й додані до неї матеріали, приходжу до висновку про необхідність відмовити ОСОБА_1 комітету Броварської міської ради Київської області у відкритті провадження в цій справі за наступних підстав.
Відповідно до статті 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Частиною першою статті 19 ЦПК України визначено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
Згідно із статтею 20 ЦПК України не допускається об’єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Із позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що позивач ОСОБА_1 комітет Броварської міської ради Київської області фактично оскаржує дії Управління Державної міграційної служби України в Київській області, як суб’єкта владних повноважень, що пов’язані, як на його думку, із проведенням незаконних дій щодо зняття та реєстрації місця проживання фізичних осіб.
Інших позовних вимог, у тому числі щодо наявності чи відсутності у фізичних осіб прав щодо нерухомого майна, яке відноситься до житлового фонду, наявності прав на реєстрацію чи зняття з реєстрації місця проживання у ньому, заява не містить.
Статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб’єкта владних повноважень протиправними та зобов’язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб’єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб’єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю. Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб’єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
З огляду на викладене приходжу до висновку, що позовна заява ОСОБА_1 комітету Броварської міської ради Київської області до Управління Державної міграційної служби України в Київській області про скасування реєстрації місця проживання фізичних осіб не може бути розглянута у порядку, що визначений цивільним процесуальним законодавством України.
Позовна заява повинна розглядатися в порядку, який визначений КАС України.
Згідно із пунктом 1 частини першої статті 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного та керуючись статтями 186, 260, 353 ЦПК України,
у х в а л и в:
Відмовити у відкритті провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 комітету Броварської міської ради Київської області до Управління Державної міграційної служби України в Київській області (Броварський районний відділ), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, про скасування реєстрації місця проживання.
Роз’яснити ОСОБА_1 комітету Броварської міської ради Київської області право на звернення до суду із адміністративним позовом Управління Державної міграційної служби України в Київській області про скасування реєстрації місця проживання у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п’ятнадцяти днів з дня її складення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя В.О.Василишин