
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2018 року справа № 2340/3534/18
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Паламаря П.Г.,
за участю секретаря Трегулова Б.Л.,
представників позивача - Василенко М.В., Кірси В.В., Хлусевич Л.Т. (за довіреністю),
представника відповідача - Радченко О.П. (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом комунального підприємства "Черкасиводоканал" Черкаської міської ради до Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулось комунальне підприємство "Черкасиводоканал" Черкаської міської ради (18001, м. Черкаси, вул. Г. Сагайдачного, 12) до Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області (18001, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235), в якому просить:
-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0005031401 від 29.05.2018 року, яким КП "Черкасиводоканал" Черкаської міської ради були нараховані фінансові санкції (штраф), в розмірі 180 836,81 грн., 98 711,18 грн., 320 356,97 грн. та 609 909,20 грн., а всього на загальну суму штрафу - 1209814,17 грн. як відповідальність за порушення граничних строків, згідно зі статтею 120-1 ПК України реєстрації податкових накладних на суму ПДВ 1808 368,17 грн., 22 984058,14 грн., 493555,92 грн., 1067856,57 грн. та 1524773,01 грн. відповідно до ст. 120-1 ПК України, в розмірі 10,20,30 та 40% податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування;
-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0005041401 від 29.05.2018 року, яким КП "Черкасиводоканал" Черкаської міської ради були нараховані фінансові санкції (штраф), в розмірі 11492026,09 грн., як відповідальність за відсутність складення/реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 ПК України податкових накладних на суму ПДВ 22984 058,14 грн., відповідно до ст. 120-1 ПК України, в розмірі 50% податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів
-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0008791401 від 17.08.2018 року, яким КП "Черкасиводоканал" Черкаської міської ради були нараховані фінансові санкції (штраф), в розмірі 11 492 026,09 грн. (50 % суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість), як відповідальність за відсутність реєстрації протягом граничного строку податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за звітній період березень-грудень 2017 року на суму ПДВ - 22 984 058,14 грн., після отримання податкового повідомлення рішення №0005041401 від 29.05.2018 року.
07.11.2018 адміністративну справу № 2340/3534/18 та адміністративну справу №2340/3801/18 об'єднано в одне провадження з присвоєнням справі № 2340/3534/18.
23.11.2018 продовжено строк підготовчого провадження.
23.11.2018 закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті.
В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що відповідач порушив вимоги Податкового кодексу України в наслідок чого позивачу нараховано штрафні санкції. Так, перевіркою встановлено, що КП «Черкасиводоканал» зокрема за березень - червень 2017 року зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, перелік яких наводиться в Додатку № 12 до акту перевірки, на загальну суму ПДВ 1808368,17грн. із порушенням строку. Як вбачається з витягів із системи електронного адміністрування ПДВ у позивача існувало від'ємне сальдо суми ПДВ на яку позивач мав право зареєструвати податкові накладні в ЕРПН, що саме і унеможливлювало позивачу зареєструвати податкові накладні вчасно. Позивач наголошував, що утворення від'ємного значення, слугувало невиконання банком АТ «Артем-Банк» платіжних доручень про перерахування коштів зі сплати ПДВ. Позивач стверджує, що дані обставини свідчать про об'єктивну неможливість останнього здійснити реєстрацію податкових накладних в 2017 році на загальну суму ПДВ 1808368,17 грн., а тому відсутній склад податкового правопорушення, що в свою чергу тягне за собою скасування податкового повідомлення-рішення №0005031401 та №0005041401 від 29.05.2018. Крім того, позивач зазначив, що податкове повідомлення-рішення №0008791401 від 17.08.2018 є протиправним оскільки до позивача була застосована штрафна санкція в розмірі 11492026,09 грн., як відповідальність за відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 ПК України податкових накладних на суму ПДВ 22984058,14 грн., відповідно до ст. 120-1 ПК України у розмірі 50% податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних. При цьому, положення щодо 50% штрафу було внесено до Податкового Кодексу України відповідно до ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України» №2198-УІІІ від 09 листопада 2017 року, який набрав чинності 03.12.2017. Таким чином, відповідачем порушено ст. 58 Конституції України в наслідок застосування норм права, які не мали дії на час виникнення правовідносин.
В судовому засіданні, представники позивача позовну заяву підтримали повністю.
Представник відповідача надав суду відзив проти позову, згідно якого вважає оскаржувані рішення обґрунтованими, оскільки позивачем порушено вимоги п. 201.10 ст.201 Податкового кодексу України, в результаті чого порушено терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за 2016-217 роки на загальну суму 11455007,92 грн., в т. ч.: з терміном від 1 до 15 днів на суму 1858457,25 грн., з терміном від 16 до 30 днів на суму 3464688,59 грн., з терміном від 31 до 60 днів на суму 3324675,56 грн., з терміном понад 61 день на суму 2807186,52 грн. та вимоги п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, в результаті чого не зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні на загальну суму 22930058,14 грн., в т.ч.: за березень 2017 року на суму 59887,79 грн.; за квітень 2017 року на суму 517964,05 грн.; за травень 2017 року на суму 382796,26 грн.; за червень 2017 року на суму 1311689,44 грн.; за липень 2017 року на суму 2595035,22 грн.; за серпень 2017 року на суму 3100942,91 грн.; за вересень 2017 року на суму 3511919,48 грн.; за жовтень 2017 року на суму 3277222,86 грн.; за листопад 2017 року на суму 2707639,72 грн.; за грудень 2017 року на суму 5518960,41 грн.
В судовому засіданні представник відповідача проти задоволення позову заперечував повністю.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволенню, виходячи з такого.
Комунальне підприємство "Черкасиводоканал" Черкаської міської ради зареєстроване 15.11.2000, ідентифікаційний код 03357168, за видом діяльності, зокрема "основний" КВЕД 36.00 "Забір, очищення та постачання води".
07.05.2018 Головним управлінням ДФС у Черкаській області проведено документальну планову виїзну перевірку КП "Черкасиводоканал" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2015 по 31.12.2017 за наслідками якої складено акт № 183/23-00-14-0107/03357168.
Згідно висновків акту перевірки КП "Черкасиводоканал", встановлено порушення вимог:
-п. 201.10 ст.201 Податкового кодексу України, в результаті чого порушено терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за 2016-217 роки на загальну суму 11751922,01 грн., в т. ч.: з терміном від 1 до 15 днів на суму 2150857,67 грн., з терміном від 16 до 30 днів на суму 3467596,39 грн., з терміном від 31 до 60 днів на суму 3324709,52 грн., з терміном понад 61 день на суму 2808758,43грн.;
-п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, в результаті чого не зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні на загальну суму 22930058,14 грн., в т.ч.: за березень 2017 року на суму 59887,79 грн.; за квітень 2017 року на суму 517964,05 грн.; за травень 2017 року на суму 382796,26 грн.; за червень 2017 року на суму 1311689,44 грн.; за липень 2017 року на суму 2595035,22 грн.; за серпень 2017 року на суму 3100942,91 грн.; за вересень 2017 року на суму 3511919,48 грн.; за жовтень 2017 року на суму 3277222,86 грн.; за листопад 2017 року на суму 2707639,72 грн.; за грудень 2017 року на суму 5518960,41 грн.
На підставі висновків вищевказаного акту перевірки відповідачем прийняті, податкові повідомлення-рішення від 29.05.2018 №0005031401, №0005041401.
Крім того, ГУ ДФС в Черкаській області винесено податкове повідомлення-рішення №0008791401 від 17.08.2018 року, яким КП "Черкасиводоканал" Черкаської міської ради були нараховані фінансові санкції (штраф), в розмірі 11492026,09грн. (50 % суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість), як відповідальність за відсутність реєстрації протягом граничного строку податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за звітній період березень-грудень 2017 року на суму ПДВ - 22 984 058,14 грн., після отримання податкового повідомлення рішення №0005041401 від 29.05.2018 року.
Вирішуючи спір по суті суд виходить з наступного.
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України), на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно п. 201.10 ст. 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Пунктом 201.10 ст. 201 ПК України передбачено, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних:
-у періоді з 01.01.2015 по 01.07.2015 повинна здійснюватися з урахуванням таких граничних строків - не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання;
-у періоді з 01.07.2015 по 01.10.2015 повинна здійснюватися з урахуванням таких граничних строків - для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; - для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
-протягом 2016 року повинна здійснюватися з урахуванням таких граничних строків - не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання;
-протягом 2017 року повинна здійснюватися з урахуванням таких граничних строків - для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; - для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Перевіркою встановлено, що в порушення п. 201.10 ст. 201 ПК України, КП «Черкасиводоканал» у 2016 році здійснено несвоєчасну реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних, 4110 податкових накладних на загальну суму ПДВ - 6507549,11грн., в т. ч.: з терміном від 16 до 30 днів на суму 2968798,89грн.; з терміном від 31 до 60 днів на суму 2254799,42грн.; - з терміном понад 61 день на суму 1283950,80грн.
Реєстр несвоєчасно зареєстрованих у ЄРПН податкових накладних за 2016 рік наведено у додатку 11 до акта перевірки.
Перевіркою також встановлено, що в порушення п. 201.10 ст. 201 ПК України, КП «Черкасиводоканал» у 2017 році здійснено несвоєчасну реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних, 3730 податкових накладних на загальну суму ПДВ - 5244372,90грн.:- з терміном від 1 до 15 днів на суму 2150857,67грн.; - з терміном від 16 до 30 днів на суму 498797,50грн.; - з терміном від 31 до 60 днів на суму 1069910,10грн.; -з терміном понад 61 день на суму 1524807,63грн.
Реєстр несвоєчасно зареєстрованих у ЄРПН податкових накладних за 2017 рік наведено у додатку 12 до акта перевірки.
Перевіркою встановлено відсутність реєстрації КП «Черкасиводоканал», протягом 2017 року податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних на здійснені поставки товарів та послуг з податком на додану вартість всього у сумі 22930058,14 грн., в т. ч.: - за березень 2017 року на суму 59887,79 грн.; - за квітень 2017 року на суму 517964,05 грн.; - за травень 2017 року на суму 382796,26 грн.; - за червень 2017 року на суму 1311689,44 грн.; - за липень 2017 року на суму 2595035,22 грн.; - за серпень 2017 року на суму 3100942,91 грн.; - за вересень 2017 року на суму 3511919,48 грн.; - за жовтень 2017 року на суму 3277222,86 грн.; - за листопад 2017 року на суму 2707639,72 грн.; - за грудень 2017 року на суму 5518960,41 грн.
Реєстр складених та не зареєстрованих КП «Черкасиводоканал» податкових накладних за період з 01.07.2017 по 31.12.2017 наведено в додатках 13-22 до акта перевірки.
Враховуючи викладене, в порушення вимог п. 201.10 ст.201 ПК України, КП «Черкасиводоканал» не зареєстровано в граничні строки у Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні на здійснені поставки товарів та послуг з податком на додану вартість.
Відповідно до п. 120-1.1 ст. 120-1 ПК України, порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
При цьому, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України» від 09.11.2017 № 2198, який набрав чинності 03.12.2017, пункт 120-1.10 статті 120-1 абзацу п'ятого доповнено новим абзацом такого змісту: "50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів".
Відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою), що зазначена у податковому повідомленні-рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу, - тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 50 відсотків суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість, зазначеної у такій податковій накладній та/або розрахунку коригування до податкової накладної або від суми податку на додану вартість, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо податкову накладну на таку операцію не складено. У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття відповідного рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу. Відсутність реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної, зазначених в абзаці першому цього пункту, після спливу 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податку податкового повідомлення-рішення, - тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 50 відсотків суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній та/або розрахунку коригування до податкової накладної або від суми податку на додану вартість, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо податкову накладну на таку операцію не складено.У разі реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної, зазначених в абзаці першому цього пункту, протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податку податкового повідомлення-рішення, штрафні санкції, передбачені абзацом другим цього пункту та пунктом 120 1.1 цієї статті, не застосовуються. ( п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України).
З приводу посилань позивача на інше законодавство України, яке регулює особливості проведення розрахунків з огляду на основний вид діяльності комунального підприємства (несвоєчасне отримання субвенцій, умови договорів про організацію взаєморозрахунків), то вказані доводи не впливають на обов'язки платника податків, визначені вимогами ПК України.
Відповідно до ст. 5 ПК України, у разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення цього Кодексу.
Крім того, відповідно до п.п. 4.1.2 п. 4.1 ст. 4 ПК України, податкове законодавство грунтується, зокрема, на принципі рівності усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації - забезпечення однакового підходу до всіх платників податків незалежно від соціальної, расової, національної, релігійної приналежності, форми власності юридичної особи, громадянства фізичної особи, місця походження капіталу.
Таким чином, позовна вимога щодо скасування податкового повідомлення-рішення №0005031401 від 29.05.2018 року, яким КП "Черкасиводоканал" Черкаської міської ради були нараховані фінансові санкції (штраф), в розмірі 180 836,81 грн., 98 711,18 грн., 320 356,97 грн. та 609 909,20 грн., а всього на загальну суму штрафу - 1209814,17 грн. як відповідальність за порушення граничних строків, згідно зі статтею 120-1 ПК України реєстрації податкових накладних на суму ПДВ 1808 368,17 грн., 22 984058,14 грн., 493555,92 грн., 1067856,57 грн. та 1524773,01 грн. відповідно до ст. 120-1 ПК України, в розмірі 10, 20, 30 та 40% податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування не підлягає до задоволення.
Щодо визнання протиправним та скасувати податкового повідомлення-рішення №0005041401 від 29.05.2018 року, яким КП "Черкасиводоканал" Черкаської міської ради були нараховані фінансові санкції (штраф), в розмірі 11492026,09 грн., як відповідальність за відсутність складення/реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 ПК України податкових накладних на суму ПДВ 22984 058,14 грн., відповідно до ст. 120-1 ПК України, в розмірі 50% податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів, суд зазначає наступне.
Так судом з'ясовано, що КП "Черкасиводоканал" порушено строк реєстрації податкових накладних, однак згідно додатків до ППР №0005041401 від 29.05.2018, відсоткове співвідношення штрафу не узгоджується з термінами пропуску строків реєстрації. Тобто, контролюючим органом до позивача застосовано штрафні санкції в розмірі 50% суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість, зазначених в таких податкових накладних/розрахунках коригування, за порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів", без фактичного спливу граничного терміну.
Крім того, суд погоджується з доводами представника позивача, що на час закінчення граничного строку реєстрації податкових накладних, в період з 2015 по 03.12.2017, штраф в розмірі 50% п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України не був передбачений.
Згідно ст. 58 Конституції України, Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
Таким чином, оскільки податкове повідомлення-рішення №0005041401 від 29.05.2018 року підлягає до скасування то і податкове повідомлення-рішення № 0008791401 від 17.08.2018 року є також протиправним, оскільки винесене за порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів", що не було передбачено п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України на час винекнення правовідносин.
В силу положень ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до підпункту 21.1.1 пункту 21.1 статті 21 ПК України посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами.
Згідно до частин 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно із ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 139, 241-246, 255, 295 КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області № 0005041401 від 29.05.2018, № 0008791401 від 17.08.2018.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області (код ЄДРПОУ 39392109) на користь комунального підприємства "Черкасиводоканал" Черкаської міської ради (код ЄДРПОУ 03357168) судовий збір в сумі 344760 (триста сорок чотири тисячі сімсот шістдесят) грн. 77 коп.
В задоволенні іншої частини позову відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення суду. Якщо в судовому засіданні оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя П.Г. Паламар
Повний текст рішення виготовлено 26.12.2018