
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№1340/4623/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 грудня 2018 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Карпяк О.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Львівській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,-
в с т а н о в и в:
До суду надійшла позовна заява Головного управління ДФС у Львівській області до ОСОБА_1, в якому позивач просить суд стягнути з позивача 14 288,39 грн. податкового боргу.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що згідно з даними податкового обліку у відповідача виникла заборгованість перед бюджетом у вказаному вище розмірі внаслідок невиконання податкових обовязків зі сплати військового збору та податку на доходи фізичних осіб. Оскільки відповідачем самостійно не сплачено узгоджену суму податкового зобовязання, контролюючий орган звернувся до суду з позовом про її стягнення, просить позов задовільнити.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 21.11.2018 відкрито спрощене позовне провадження у справі.
Даною ухвалою запропоновано відповідачу протягом пятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву, а також розяснено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
До суду повернулось повідомленням про вручення поштового відправлення, відповідно до якого відповідач отримав копію ухвали про відкриття провадження 30.11.2018. Відтак, відповідач своєчасно та належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
На час прийняття рішення у даній справі відзив на позовну заяву або заява про визнання позову від відповідача до суду не надходили.
Враховуючи неподання відповідачем заперечень проти позовних вимог та доказів на їх підтвердження, суд відповідно до частини 6 статті 162 КАС України розглядає справу на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається, що податковий борг виник на підставі:
-по військовому збору пеня на суму 1 007,80 грн. (нарахована за несвоєчасну сплату податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 08.12.2017, винесеного на підставі акта про результати перевірки № 1839/13-01-13-11/НОМЕР_2 від 31.10.2017);
-по податку на доходи фізичних осіб пеня на суму 13 280, 59 грн. (нарахована за несвоєчасну сплату податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_3 від 08.12.2017 на суму 64 508,34 грн., винесеного на підставі акта про результати перевірки № 1839/13-01-13-11/НОМЕР_2 від 31.10.2017, залишок несплаченої суми становить 13110, 59 грн.);
-податкове повідомлення-рішення №0299751311 від 08.12.2017, винесене на підставі акта про результати перевірки № 1839/13-01-13-11/НОМЕР_2 від 31.10.2017.
Наявність у відповідача податкового боргу підтверджується довідкою Головного управління ДФС у Львівській області від 20.08.2018 № 8531/9/13-01-17-04-09 про податкову заборгованість ОСОБА_1 станом на 16.08.2018.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України).
Підпункт 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України встановлює, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до п.п.14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з п.п.14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно з п. 38.1 ст. 38 ПК України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до п. 31.1 ст. 31 ПК України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Відповідно до ст. 15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) обєкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є обєктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обовязок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Як вбачається з матеріалів справи, сума податкового боргу відповідачем у встановлений податковим законодавством строки не сплачена.
Таким чином, заборгованість відповідача зі сплати зазначених грошових зобовязань зі сплати військового збору та податку на доходи фізичних осіб на суму 14 288,39 грн. відповідає ознакам, визначеним п.п.14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України, відповідно до якого податковим боргом визнається сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 59.1 статті 59 ПК України визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
При цьому, відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Матеріали справи свідчать, що 20.12.2017 ГУ ДФС у Львівській області відповідачу була виставлена податкова вимога № 47643-17 про сплату податкового боргу на суму 14 288,39 грн., яку скеровану відповідачу.
Доказів оскарження вказаної податкової вимоги чи податкового повідомлення рішення у матеріалах справи немає.
На час розгляду справи та винесення рішення по суті заявлених позовних вимог доказів сплати зазначеної суми податкового боргу відповідачем суду надано не було.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з пп. 95.2, 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з п.п.87.11 ст.87 ПК України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
На підставі наведеного, суд вбачає наявність передбачених чинним законодавством обставин для стягнення з ОСОБА_1 податкового боргу в сумі 14 288,39 грн. до бюджету.
У звязку з цим, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову субєкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати субєкта владних повноважень, повязані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
в и р і ш и в:
Позов Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35; код ЄДРПОУ 39462700) до ОСОБА_1 (79034, м. Львів, вул. Скромна, 21б; РНОКПП: НОМЕР_2) про стягнення податкового боргу - задоволити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (79052, м. Львів, вул. Скромна, 21б; РНОКПП: НОМЕР_2, 07.10.1982 р.н.) до бюджету податковий борг в розмірі 14 288 (чотирнадцять тисяч двісті вісімдесят вісім) грн. 39 коп.
Судові витрати з сторін не стягуються.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 27.12.2018 року.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна