
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 1340/4233/18
УХВАЛА
про закриття підготовчого провадження
та призначення справи до судового розгляду
26 грудня 2018 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Москаля Р.М. провів підготовку до судового розгляду адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Галицької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області, за участі Головного управління ДФС у Львівській області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача, про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1, позивачка) 18.09.2018 звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 15.06.2015 № 731-17, від 30.06.2016 № 4287-13 Цими податковими повідомленнями-рішеннями позивачці визначено суму податкового зобов’язання з транспортного податку з фізичних осіб в сумі 25000 грн. кожне. Ухвалою від 20.09.2018 суддя відкрив провадження у цій справі, цією ж ухвалою суд визнав поважними причини пропуску ОСОБА_1 строку звернення до суду з цим позовом та поновив його.
Суд з’ясував, що оскаржені позивачкою рішення прийняв інший контролюючий орган - ДПІ у Сихівському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області та Галицька об’єднаної державної податкової інспекції (Сихівське відділення) Головного управління ДФС у Львівській області, в той час як позов заявлено до Головного управління ДФС у Львівській області. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 № 892 «Про деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби» ДПІ у Сихівському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області реорганізовано шляхом приєднання до Галицької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області. Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, реєстрацію Галицької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області станом на дату подання позову до суду не припинено. З огляду на ці обставини та за згодою представника позивачки суд ухвалою від 22.10.2018 замінив відповідача - Головне управління ДФС у Львівській області на належного - Галицьку об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Львівській області (далі – Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, відповідач), змінивши процесуальний статус Головного управління ДФС у Львівській області на третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
25.10.2018 позивачка подала уточнену позовну заяву від 22.10.2018 до належного відповідача - Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області з такими позовними вимогами:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ДПІ у Сихівському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області від 15.06.2015 № 731-17, яким ОСОБА_1 визначено суму податкового зобов’язання з транспортного податку з фізичних осіб за 2015 рік в сумі 25000 грн.;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Галицької ОДПІ (Сихівське відділення) ГУ ДФС у Львівській області від 30.06.2016 № 4287-13, яким ОСОБА_1 визначено суму податкового зобов’язання з транспортного податку з фізичних осіб в сумі 25000 грн.
На стадії підготовчого провадження суддя провів засідання, заслухав пояснення представників сторін та отримав від учасників справи заяви по суті спору і з’ясував такі обставини:
Позивачка, ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу № 0040/10/13 від 25.10.2013 придбала автомобіль марки Toyota LC-200, 4.5 А/Т D (ВА), 2013 року випуску (а.с. 20-27).
ДПІ у Сихівському районі м. Львова 15.06.2015 прийняла податкове повідомлення-рішення № № 731-17, згідно з яким позивачці відповідно до підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового Кодексу України (далі – ПК України) та підпункту 267.6.2 пункту 267.6 статті 267 ПК України визначено суму податкового зобов'язання за платежем «транспортний податок з фізичних осіб» за 2015 рік в сумі 25000 грн. (а.с.14).
Галицька ОДПІ (Сихівське відділення) м. Львова 30.06.2016 прийняла податкове повідомлення-рішення № 4287-13, згідно з яким позивачці відповідно до підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 ПК України та підпункту 267.6.2 пункту 267.6 статті 267 ПК України визначено суму податкового зобов'язання за платежем «транспортний податок з фізичних осіб» за 2016 рік в сумі 25000 грн. (а.с.16).
03.05.2017 ОСОБА_1 продала автомобіль Toyota LC-200 на підставі договору купівлі-продажу № 4643/2017/440050 (а.с. 76-78).
Позивачка не погоджується з прийнятими податковими повідомленнями-рішеннями, вважає, що у неї відсутній обов’язок сплачувати транспортний податок у 2015 році, оскільки 2015 рік є плановим періодом, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлених місцевих податків і зборів; щодо стягнення транспортного податку за 2016 рік, тому представник позивачки зазначає, що вартість купленого позивачкою автомобіля є меншою, а ніж вартість цього автомобіля для справляння транспортного податку в 2016 році. Позивачка вважає спірні податкові повідомлення-рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню. 05.11.2018 представник позивачки подала відповідь на відзив, навела додаткові аргументи на спростування доводів контролюючого органу у цій справі, долучила розрахунок вартості автомобіля із сайту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та правові позиції Верховного Суду в цій категорії спорів.
Головне управління ДФС у Львівській області заперечує щодо позову ОСОБА_1 з підстав, викладених у відзиві на адміністративний позов (а.с. 39-41) та наполягає, що позивачка була власницею транспортного засобу, що відповідно до положень ПК України є об’єктом оподаткування транспортним податком. Відповідач звернув увагу суду, що транспортний податок, як обов'язковий місцевий податок, підлягає сплаті, виходячи з норм статті 267 ПК України, починаючи з 1 січня 2015 року, безвідносно до прийняття місцевою радою рішення щодо цього податку в порядку, встановленому підпунктом 12.3.4 пункту 12.3.4 статті 12 ПК України. Представник відповідача пояснив, що на підставі відомостей, наданих органами внутрішніх справ та відповідно до Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, належний позивачці автомобіль був об’єктом оподаткування транспортним податком у 2016 році.
Суд продовжував строк підготовчого провадження у цій справі на 30 днів.
Сторони примирення не досягли. Суд вважає, що підготовка справи до розгляду закінчена, а тому її слід призначити до розгляду в судовому засіданні.
Керуючись ст.ст. 173, 180, 183, 205, 248, 256, 295 КАС України, суд –
У Х В А Л И В:
Підготовче провадження у справі закрити та призначити її до судового розгляду по суті, який відбудеться 23 січня 2019 року о 14:00 год.у приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, буд. 2, перший поверх, зал засідань №13).
Судовий розгляд справи буде здійснювати суд у складі судді Москаля Ростислава Миколайовича одноособово.
Надіслати копію цієї ухвали учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Москаль Р.М.