Постанова № 78834028, 21.12.2018, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
21.12.2018
Номер справи
760/32551/18
Номер документу
78834028
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження №3/760/9566/18

Справа №760/32551/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 грудня 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Букіна О.М., за участю секретаря судового засідання Кривулько С.В., представника Київської міської митниці ДФС України Грабчака П.В., за участі представника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи, що надійшли з Київської міської митниці ДФС України, у відношенні громадянина України ОСОБА_3, на дату переміщення через митний кордон України та митного оформлення товарів - директор ТОВ «ТК УКРПРОМТОРГ» (код ЄДРПОУ 40114707, 65052, м. Одеса, вул. Педагогічна, 25/48), ідентифікаційний код НОМЕР_1, за ознаками порушення митних правил, передбачених за ч.1 ст.483 Митного Кодексу України,

ВСТАНОВИВ:

12.12.2018 до Солом'янського районного суду м. Києва від Київської міської митниці ДФС України, надійшов адміністративний матеріал з протоколом про порушення митних правил №0672/10000/18 від 11.10.2018, складений відносно громадянина України ОСОБА_3 за ознаками порушення митних правил, передбачених за ч.1 ст.483 Митного Кодексу України.

З протоколу вбачається, що 31.08.2017 на митну територію України з Туреччини через п/п «Одеський морський торговельний порт» м/п «Одеса-центральний» Одеської митниці ДФС на морському судні «YM INCREMENT» в контейнері ARKU8555388 на адресу ТОВ «ТК УКРПРОМТОРГ» (код ЄДРПОУ 40114707, 65052, м. Одеса, вул. Педагогічна, 25/48) ввезено товари «тканина» загальною вагою брутто - 14523,16 кг, кількість місць - 649.

Підставою для переміщення вказаних товарів через митний кордон України були: попередня митна декларація одержувача ТОВ «ТК УКРПРОМТОРГ» від 29.08.2017 № UA100000/2017/858205, а також товаросупровідні документи: коносамент від 18.08.2017 № KTLIST174361, інвойс від 18.08.2017 № IT-UPT/101 з зазначенням вартості товарів - 25960 доларів США.

Після прибуття у зону діяльності Київської міської митниці ДФС, зазначені товари з метою їх випуску були заявлені декларантом ТОВ «ТК УКРПРОМТОРГ» гр. ОСОБА_3 на митному посту «Столичний» за тимчасовою митною декларацією від 02.09.2017 № UA100110/2017/103599.

Разом із вказаною митною декларацією до митниці були надані наступні документи: контракт від 26.07.2017 № 2607/17, укладений між компанією «INFORT TRADE LTD» (Office No.515 &a=r; 517 A-1 Builiding Ajman Free zone, ОАЕ) та ТОВ «ТК УКРПРОМТОРГ», коносамент від 18.08.2017 № KTLIST174361, інвойс від 18.08.2017 № IT-UPT/101 (25960 доларів США), інвойс від 02.09.2017 № IT-UPT/101/1 з зазначенням вартості товарів - 30866,44 доларів США та інші необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення документи, які зазначені в графі 44 вказаної митної декларації.

Відповідно до листа компанії «INFORT TRADE LTD» від 02.09.2017 в інвойсі від 18.08.2017 № IT-UPT/101 дані зазначені некоректно. У зв'язку з цим вислано інвойс від 02.09.2017 № IT-UPT/101/1 з внесеними корективами.

Таким чином, у графі 22 МД № UA100110/2017/103599 задекларовано загальну суму 30866,44 доларів США за інвойсом від 02.09.2017 № IT-UPT/101/1, який не надавався під час перетину зазначеним вантажем митного кордону України.

22.01.2018 було направлено запит до митних органів Турецької Республіки (вих. № 1080/5/99-99-20-02-01-16) з метою перевірки законності ввезення на митну територію України товарів «тканина», одержувачем яких виступало ТОВ «ТК УКРПРОМТОРГ».

17.09.2018 до Київської міської митниці ДФС надійшла відповідь від митних органів Турецької Республіки (лист Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС від 12.09.2018 № 28330/7/99-99-20-02-01-17) на запит стосовно перевірки законності ввезення на митну територію України товарів «тканина», одержувачем яких виступало ТОВ «ТК УКРПРОМТОРГ».

Митні органи Турецької Республіки надали копії таких документів: експортна декларація від 08.08.2017 № 17343100EX163582, інвойс від 07.08.2017 № DEX2017000000189, доручення від 05.01.2017 № 00419.

Під час співставлення відомостей, зазначених в експортній декларації від 08.08.2017 № 17343100EX163582 та інвойсі від 07.08.2017 № DEX2017000000189, з даними, заявленими у митній декларації від 02.09.2017 № UA100110/2017/103599, встановлено відповідність щодо опису, кількості місць, ваги брутто товарів, номера контейнера. Відмінність встановлено щодо вартості та продавця / одержувача товарів.

Відповідно до експортної декларації від 08.08.2017 № 17343100EX163582 та інвойсу від 07.08.2017 № DEX2017000000189 загальна вартість вказаних товарів становить 64628,06 доларів США.

Таким чином, товари «тканина» загальною вагою брутто 14523,16 кг та загальною вартістю 64628,06 доларів США, що згідно з курсом НБУ станом на дату переміщення товарів через митний кордон України (31.08.2017) складає 1653156,11 грн., були переміщені через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання органу доходів і зборів, як підстави для переміщення товарів, документів, що містять неправдиві відомості, необхідні для визначення митної вартості товарів.

Відповідно до інформації з бази даних «Податковий блок» на момент переміщення (31.08.2017) вказаних товарів через митний кордон України ОСОБА_3 був керівником ТОВ «ТК УКРПРОМТОРГ».

Таким чином, дії директора ТОВ «ТК УКРПРОМТОРГ» ОСОБА_3 призвели до переміщення товарів загальною вартістю 1653156,11 грн. через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів, як підстави для переміщення товарів, документів, що містять неправдиві відомості, необхідні для визначення митної вартості товарів.

Відповідно до інформації, наявної в реєстрі порушників митних правил бази даних ЄАІС ДФС, гр. ОСОБА_3 протягом 2017-2018 років не притягувався до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст. 483 або ст. 482 Митного кодексу України.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

Відповідно до матеріалів справи, безпосередні предмети порушення митних правил не вилучались та були випущені у вільний обіг, вартість предметів становить 1653156,11 грн.

В судове засідання ОСОБА_3 не з'явився, проте останнім до суду подано клопотання про повернення матеріалів для проведення додаткової перевірки, оскільки документи на підставі яких було складено протокол про порушення митних правил викладені іноземною мовою та не містять перекладу на українську мову.

В судовому засіданні представник Київської міської митниці ДФС України складений протокол №0672/10000/18 підтримав в повному обсязі та просив притягнути громадянина України ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.

В судовому засідання представник ОСОБА_3 - ОСОБА_2 заперечував проти викладених у протоколі обставин. Зазначив, що матеріали підлягають поверненню для проведення додаткової перевірки, оскільки документи на підставі яких було складено протокол про порушення митних правил викладені іноземною мовою та не містять перекладу на українську мову.

Заслухавши пояснення учасників провадження, дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний матеріал підлягає поверненню до Київської міської митниці ДФС України для проведення додаткової перевірки, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.ч. 2, 5, 7 ст. 494 МК України протокол про порушення митних правил повинен містити, в т.ч., такі дані:

1) дату і місце його складення;

2) посаду, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи, яка склала протокол;

3) необхідні для розгляду справи відомості про особу, яка притягується до відповідальності за порушення митних правил, якщо її встановлено;

4) місце, час вчинення, вид та характер порушення митних правил;

5) посилання на статтю цього Кодексу, що передбачає адміністративну відповідальність за таке порушення.

У разі складення протоколу особі, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, роз'яснюються її права, передбачені статтею 498 цього Кодексу.

Протокол складається у двох примірниках, один з яких вручається під розписку особі, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.

Пунктом 3 ч. 2 ст. 494 МК України встановлено, що протокол про порушення митних правил повинен містити необхідні для розгляду справи відомості про особу, яка притягується до відповідальності.

При цьому, згідно ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Крім цього, статтею 489 МК України зобов'язано посадову особу при розгляді справи про порушення митних правил з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність та чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності.

З наведених норм закону випливає, що суд може прийняти до провадження справу про порушення митних правил та розглянути її по суті, коли особа, яка вчинила правопорушення, встановлена, та щодо неї складено протокол про адміністративне правопорушення.

У разі якщо особа не встановлена, суди, згідно з вимогами пункту 1 частини першої статті 527 МК України, повинні приймати рішення про проведення додаткової перевірки для встановлення особи, що вчинила правопорушення.

Аналогічні положення щодо питань про порушення митних правил (складення протоколу) містяться в Методичних рекомендаціях стосовно провадження у цих справах, затверджених наказом Державної митної служби України № 936 від 30.12.04 року.

Так, п. 3.5 рекомендацій передбачає, що справа про порушення митних правил може бути заведена тільки в тому випадку, коли є достатні дані, які свідчать про наявність ознак правопорушення.

Недопустимим є заведення справи про порушення митних правил на підставі припущень або відомостей про правопорушення, достовірність яких викликає сумніви. Коли порушується справа про порушення митних правил потрібно також переконатися у відсутності обставин, які виключають провадження у справі.

За наявності зазначених обставин протокол про порушення митних правил не складається. У випадках, коли провадження у справі все ж було розпочате, названі обставини є підставою для припинення провадження у справі.

Як вбачається з матеріалів справи, протокол складено відносно громадянина України ОСОБА_3.

Разом з тим, документи, які були надані для митного оформлення та на підставі яких було складено протокол про порушення митних правил викладені іноземною мовою, переклад вказаних документів на державну мову в матеріалах справи відсутній.

Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Враховуючи відсутність належним чином здійсненого перекладу документів, які були надані для митного оформлення та на підставі яких було складено протокол про порушення митних правил, суддя не може встановити дійсний зміст вказаних вище документів та дати їм відповідну оцінку.

Зазначене унеможливлює повний, всебічний розгляд справи та ухвалення законного рішення суду у відповідності до вимог ст.ст. 252, 280, 283 КУпАП, ст.ст. 489, 495, 527 МК України.

Отже, зважаючи на вищевикладене, суддя вважає за необхідне направити справу до Київської міської митниці ДФС для проведення додаткової перевірки, в ході якої слід здійснити офіційний переклад вказаних вище документів у відповідності до норм чинного Митного кодексу України та інших нормативно-правових актів.

Керуючись ст. ст. 235, 461, 483, 494, 497, 498, 527 МК України суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_3, на дату переміщення через митний кордон України та митного оформлення товарів - директор ТОВ «ТК УКРПРОМТОРГ» (код ЄДРПОУ 40114707, 65052, м. Одеса, вул. Педагогічна, 25/48), ідентифікаційний код НОМЕР_1, за ознаками порушення митних правил, передбачених за ч.1 ст.483 Митного Кодексу України, повернути до Київської міської митниці ДФС України для проведення додаткової перевірки.

Встановити строк для проведення додаткової перевірки 1 місяць.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду міста Києва через Солом'янський районний суд міста Києва на протязі десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Букіна О.М.