
Справа № 364/1511/18
Провадження № 3/364/311/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.12.2018 року, суддя Володарського районного суду Київської області Моргун Г.Л., за участі прокурора Пінчука О.П., секретаря судового засідання Сіваченко Л.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Київській області ДЗЕ Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючої техпрацівником КЗ Гайворонський НВК І-ІІ ступенів, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1,
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 1726 ч. 1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, будучи депутатом Біліївської сільської ради Володарського району Київської області, є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення пов'язані з корупцією, скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ст. 1726 ч. 1 КУпАП.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, будучи депутатом Біліївської сільської ради Володарського району Київської області є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язаних з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 17.07.2016 року № 959/29088, несвоєчасно без поважних причин подала щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Так, відповідно до рішення першої сесії сьомого скликання Біліївської сільської ради Володарського району Київської області № 01-01-VII від 12.11.2015 року «Про підсумки виборів депутатів Біліївської сільської ради та визнання їх повноважень (виборчий округ № 3) визнано повноваження депутата Біліївської сільської ради Володарського району Київської області сьомого скликання ОСОБА_1 обраної 25 жовтня 2015 року, та вручено посвідчення депутата.
22.02.2018 року депутатам Біліївської сільської ради Володарського району Київської області сільським головою Біліївської сільської ради Володарського району Київської області було повідомлено про обов'язковість подання декларації за 2017 рік, про що вони власноручно поставили особистий підпис (а.с. 18)в тому числі і депутат ОСОБА_1
Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року повноваження депутата ради починається з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії нового скликання.
Відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, є суб'єктами, на яких поширюється дія цього закону.
Згідно абз. 2 ч. 3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження встановлені Законом України «Про запобігання корупції» - депутати місцевих рад зобов'язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до даного закону, за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратіввідповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.
.
У відповідності до абз. 15 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єкти декларування - особи, зазначені у п. 1 п.п. «в» п. 2, п. 4 і п. 5 ч. 1 цього закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
У відповідності до абз. 1 п. 2 Розділу XIII Прикінцевих положень вказаного Закону до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в порядку, встановленому цим Законом. Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом.
Абзацом 10 ч. 1 ст. 1 вказаного вище Закону визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією-діяння що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження. Вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У відповідності до ч. 1 ст. 65 даного закону за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, особи зазначені в ч. 1 ст. 3 цього закону, притягуються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Враховуючи вищевикладене, відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, є суб'єктами, на яких поширюється дія цього закону і у відповідності до абз. 15 ч. 1 ст. 1 даного Закону зобов'язані подавати декларацію.
Таким чином ОСОБА_1, будучи депутатом Біліївської сільської ради Володарського району Київської області є суб'єктом, на яку поширюється дія Закону та суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Крім того, ОСОБА_1 будучи обізнаною щодо вимог Закону, усвідомлюючи обов'язок подання щорічної декларації за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подала зазначену декларацію лише о 17 год 16 хв 02.08.2018 року.
Письмові пояснення ОСОБА_1, які містяться в матеріалах справи (а.с. 19) вказують, що правопорушник не заперечувала про факт подання нею декларації із запізненням, що виникло у зв'язку з закінченням терміну дії електронного ключа та власної необізнаності, а тому вчасно до 01.04.2018 року не подала свою декларацію за 2017 рік в 2018 році. Свою вину у несвоєчасній подачі декларації за 2017 рік визнає.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала повністю, ствердила обставини вчинення правопорушення зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення, просила суворо не карати.
Прокурор у судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1726 ч. 1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у мінімальному розмірі передбаченому санкцією статті.
Своїми умисними діями, які виразились у несвоєчасному поданні щорічної декларації за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст. 1726 ч. 1 КУпАП.
Визначаючи вид адміністративного стягнення суддя враховує, що громадянка ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності за даною статтею. Відповідно до п.1 ч.1 ст.34 КУпАП, обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, визнається щире розкаяння винної. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених ст.35 КУпАП, судом не встановлено.
Поважних причин несвоєчасного подання ОСОБА_1, яка є особою уповноваженою на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, щорічної декларації у визначений законом строк судом не встановлено. Тому, беручи до уваги вище викладене, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, з метою виховання і запобігання вчинення нових правопорушень, суддя прийшла до переконання, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді мінімального розміру штрафу передбаченого санкцією статті, оскільки саме такий вид стягнення зможе забезпечити її виправлення.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з правопорушника слід стягнути судовий збір у розмірі, визначеному Законом України « Про судовий збір».
Враховуючи, що факт скоєння правопорушення знайшов своє підтвердження у суді, керуючись ст. 40-1, ст. 1726 ч. 1 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1726 ч. 1 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, адміністративне стягнення у виді штрафу, який становить 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та складає суму 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, - 352,40 грн. судового збору в дохід держави на рахунок:
отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106
код за ЄДРПОУ : 37993783
банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві
код банку отримувача : 820019
рахунок отримувача: 31215256700001
код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через Володарський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Г. Л. Моргун
Постанова набрала законної сили з "_____" _____20__ року.
Строк предявлення постанови до виконання три місяці.