Постанова № 7882598, 22.01.2010, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.01.2010
Номер справи
2а-2708/09/0970
Номер документу
7882598
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" січня 2010 р. Справа № 2а-2708/09/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Лучко О.О.

при секретарі Круглій О.М.,

за участю сторін:

представників позивача: Воришка Я.Я., Бойчук Р.П.,

представника відповідача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську, вул. Незалежності, 20,м. Івано-Франківськ,76000

до відповідача: ТзОВ «Юкополь-ІВ», вул. Незалежності, 37/7, м. Івано-Франківськ, 76018 л. Бельведерська, 25/19,м. Івано-Франківськ,76000

про стягнення коштів в дохід бюджету,-

ВСТАНОВИВ:

30 вересня 2009 року ДПІ в м. Івано-Франківську звернулася з адміністративним позовом до ТзОВ “Юкополь-ІВ”про стягнення податкового боргу в сумі 3297,88 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується податкова заборгованість перед бюджетом, яка виникла у звязку з несплатою податку на додану вартість, податку на прибуток, в тому числі штрафних санкцій та пені.

Представники позивача у судовому засіданні позов підтримали та пояснили, що відповідачем, в порушення вимог ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”, п.п. 5.3.1, п.5.3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” допущено податкову заборгованість, яка станом на 06.08.2009 року становить 3297,88 гривень, а саме: по податку на додану вартість - в сумі 2614,136 гривень в результаті несплати штрафних санкцій, нарахованих за несвоєчасне подання звітності на суму 2374,86 гривень, та пені, нарахованої на суму несплаченого податкового боргу в сумі 239,27 гривень; по податку на прибуток - в сумі 683,75 гривень в результаті несплати штрафних санкцій, нарахованих за несвоєчасне подання звітності на суму 683,01 гривень, та пені в сумі 0,74 грн. Просили податковий борг стягнути та задовольнити позов в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не зявився з невідомих суду причин, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи, поштове повідомлення про вручення йому повістки повернулось на адресу суду з відміткою про закінчення терміну зберігання, що розцінюється судом як небажання відповідача отримати повістку про виклик до суду. Наступне повідомлення відповідача про розгляд справи здійснювалось через друкований засіб масової інформації. Відповідач наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався.

Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представників позивача, оцінивши та дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю “Юкополь-ІВ” відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію від 18.03.2005 року є юридичною особою, зареєстроване у ДПІ в м. Івано-Франківську як платник податків та відповідно до Закону України “Про систему оподаткування” зобовязане подавати податкові декларації по податку на прибуток та податку на додану вартість.

Проведеною 04 вересня 2008 року невиїзною документальною перевіркою своєчасності подання відповідачем податкової звітності ДПІ в м. Івано-Франківську встановлено неподання ТзОВ “Юкополь-ІВ” звітності з податку на додану вартість за грудень 2007 року, січень-липень 2008 року, за наслідками якої винесено податкове повідомлення-рішення №0014301502/0 від 12.09.2008 року на суму 1360 гривень.

Проведеною 29 жовтня 2008 року невиїзною документальною перевіркою своєчасності подання податкової звітності ДПІ в м. Івано-Франківську встановлено неподання ТзОВ “Юкополь-ІВ”декларації з податку на додану вартість за серпень 2008 року, вересень 2008 року, за наслідками якої винесено податкове повідомлення-рішення №0015981502/0 від 10.11.2008 року на суму 340 гривень.

Проведеною 05 лютого 2009 року невиїзною документальною перевіркою своєчасності подання податкової звітності ДПІ в м. Івано-Франківську встановлено не подання ТзОВ “Юкополь-ІВ”декларації з податку на додану вартість за жовтень 2008 року, листопад 2008 року, грудень 2008 року, за наслідками якої винесено податкове повідомлення-рішення №0000911502/0 від 05.02.2009 року на суму 510 гривень.

Проведеною 26 лютого 2009 року невиїзною документальною перевіркою своєчасності повернення свідоцтва платника податку на додану вартість ДПІ в м. Івано-Франківську встановлено неповернення ТзОВ “Юкополь-ІВ”свідоцтва платника податку на додану вартість згідно акту №129 від 30.12.2008 року про анулювання свідоцтва платника ПДВ, за наслідками якої винесено податкове повідомлення-рішення №0001531502/0 від 26.02.2009 року на суму 170,00 грн.

Проведеною 16 квітня 2009 року невиїзною документальною перевіркою своєчасності подання відповідачем податкової звітності ДПІ в м. Івано-Франківську встановлено не подання ТзОВ “Юкополь-ІВ” звітності з податку на прибуток за 1 квартал 2007р., 11 місяців 2007р., 9 місяців 2008р., 11 місяців 2008р., 2008 рік, за наслідками якої винесено податкове повідомлення-рішення №0010631501/0 від 24.06.2009 року на суму 850,00 гривень.

Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п.2 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”платники податків зобовязані подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, повязані з обчисленням і сплатою податків.

Згідно п.3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.

Відповідно до п.11.1. ст.11 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств»для цілей цього Закону використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.

В п.7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість168/97-ВР від 03.04.1997 року визначено, що податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал, з урахуванням того, що: якщо особа реєструється платником податку з дня іншого, ніж перший день календарного місяця, першим податковим періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця; якщо податкова реєстрація особи анулюється у день інший, ніж останній день календарного місяця, то останнім податковим періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.

Згідно із п.п.«ґ»п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість»реєстрація платника податку на додану вартість діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.

Анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах "б"-"ґ" цього пункту, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу або такої особи. Платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку. При анулюванні реєстрації останнім податковим періодом вважається період, який розпочинається від дня, наступного за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем такого анулювання.

Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-III від 21.12.2000 року в статті 1 визначено податковий борг (недоїмка) як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Штрафна санкція (штраф) це плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов'язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами.

Згідно п.17.1.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашень зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум (п.17.3 ст.17 даного Закону).

Відповідно до п.п.16.4.1. п.16.4 ст.16 згаданого Закону на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) нараховується пеня із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.11 Закону України “Про державне податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі, а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем було порушено строки подання звітів по податку на прибуток та податку на додану вартість. За вказані порушення до ТзОВ “Юкополь-ІВ” застосовано штрафні санкції та пеню на загальну суму 3297,88 гривень.

На виконання ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” року відповідачу надсилалась перша податкова вимога №1/2284/56937/10/24-150 від 01.10.2008 року та друга податкова вимога №2/2624/62506/10/24-150 від 04.11.2008 року, які ним залишено без виконання. Факт отримання відповідачем податкових вимог підтверджується оголошеннями, розміщеними на дошці податкових оголошень.

Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 3.1.1 ст.3 вказаного Закону, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.

Податковий борг в розмірі 3297,88 грн. підтверджується податковими повідомленнями-рішеннями та іншими матеріалами справи. Доказів сплати даного боргу відповідач суду не надав, а тому податковий борг підлягає стягненню в судовому порядку. За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Стосовно судових витрат, то відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.ст. 2, 8-14, 86, 158-163, ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути за рахунок активів субєкта господарської діяльності - ТзОВ «Юкополь-ІВ»(код ЄДРПОУ 33426562, вул. Незалежності, 37/7, м. Івано-Франківськ, 76018) в дохід державного бюджету податковий борг в сумі 3297,88 грн. (три тисячі двісті девяносто сім гривень вісімдесят вісім копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя:Лучко О.О.

Постанова складена в повному обсязі 27.01.2010 року