Єдиний державний реєстр судових рішень ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" січня 2010 р. Справа № 2а-3214/09/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді - Басай О.В.
при секретарі - П'ятковській М.В.
за участю:
представника позивача –Житний І.О.;
представника відповідача - Долинської оДПІ в Івано-Франківській області - Кудла О.Й.;
представника відповідача - Відділення Державного казначейства у Долинському районі Івано-Франківської області - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: ТзОВ "Медобори"
до відповідачів: Долинської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області та Відділення Державного казначейства у Долинському районі Івано-Франківської області
про стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість в сумі 348867,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
ТзОВ "Медобори" звернулося в суд із адміністративним позовом до Долинської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області та Відділення Державного казначейства у Долинському районі Івано-Франківської області про зобов'язання перерахувати бюджетне відшкодування з податку на додану вартість в сумі 348867,00 грн. та стягнення судового збору в сумі.1700, 00 грн.
18.01.2010 року представником позивача подана заява про уточнення позовних вимог, згядно якої просить, стягнути з Державного бюджету України бюджетне відшкодування в сумі 348867, 00 грн. та судовий збір в сумі 1700, 00 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі та пояснив, що ТзОВ "Медобори" не повернуто по декларації з ПДВ за серпень 2008 року з Державного бюджету України бюджетне відшкодування в загальній сумі 348867, 00 грн., чим порушено вимоги п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»та п.п.4.1 наказу ДПА України та Головного упраління Державного казначейства України "Про затвердження змін та доповнень до Порядку відшкодування податку на додану вартість". Просить позов задовольнити повністю.
Представник відповідача - Долинської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області проти позову заперечив та пояснив, що на виконання ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" та "Порядку відшкодування податку на додану вартість", затвердженого наказом ДПА України 15 грудня 2008 року було направлено до Територіального відділення Державного казначейства в Долинському районі висновок на повернення на розрахунковий рахунок бюджетного відшкодування за №357 та включено до реєстру відшкодування ПДВ. Таким чином, вважає, що вжиті всі заходи в межах повноважень щодо повернення вказаних сум бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок позивача. Просить в задоволенні позову відмовити повністю.
Представник відповідача - Відділення Державного казначейства у Долинському районі Івано-Франківської області в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання.авник відповідача -
Розглянувши позовну заяву, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, судом встановлено, що Долинською об'єднаною державною податковою інспекцією в Івано-Франківській області на підставі ст.11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№509-XII та згідно пп. 7.7.5 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР було проведено виїзну позапланову перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за серпень 2008 року за результатами якої складена довідка №193/23-020/31249825 від 20.11.2008 року з якої вбачається, що згідно поданої ТзОВ "Медобори" податкової декларації з ПДВ за серпень 2008 року та розрахунком суми бюджетного відшкодування сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню становить 348867, 00 грн. Цієюж довідкою підтверджено право позивача на бюджетне відшкодування ПДВ за серпень 2008 року в сумі 348867, 00 грн. (6-10).
15.12.2008 року Долинською об'єднаною державною податковою інспекцією в Івано-Франківській області прийнято висновок №357 про суми відшкодування податку на додану вартість з якого вбачається, що станом на 15.12.2008 року позивачу до відшкодування з бюджету підлягає ПДВ в сумі 348867, 00 грн.
Також судом встановлено, що позивача включено до реєстру про відшкодування ПДВ по деклараціях поданих після 01.07.2005 року станом на 12.12.2008 року.
На час розгляду справи в суді позивачу не проведено бюджетне відшкодування податку на додану вартість за серпень 2008 року в сумі 348867, 00 грн.
Підпунктом 7.7.1. п. 7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»(із змінами та доповненнями) визначено:
Сума податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Відповідно до пп. 7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону вказано: якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг).
Згідно пп. 7.7.5 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.
Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
В п.7.7.6 Закону визначено, що на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
Відповідно до пп. 7.7.8. п.7.7. ст.7 Закону у разі, коли за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або податковий орган розпочинає процедуру адміністративного оскарження, податковий орган не пізніше наступного робочого дня за днем отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення справи зобов'язаний повідомити про це орган державного казначейства. Орган державного казначейства призупиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до прийняття остаточного рішення з адміністративного або судового оскарження.
Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження податковий орган протягом п'яти робочих днів, наступних за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Згідно п.4 спільного Наказу Державної податкової адміністрації та Головного управління Державного казначейства України № 209/72 від 02.07.1997р., «Про затвердження Порядку відшкодування податку на додану вартість»(далі Порядок) відшкодування податку на додану вартість з бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за висновками податкових органів (форма наведена в додатку 2) або за рішенням суду.
Право позивача на бюджетне відшкодування ПДВ за серпень 2008 року в сумі 348867, 00 грн. доведено дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме, довідкою про результати позапланової виїзної перевірки з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість №193/23-020/31249825 від 20.11.2008 року; висновком про суми відшкодування податку на додану вартість №357 від 15.12.2008 року, а також реєстром про відшкодування ПДВ по деклараціях наданих після 01.07.2005 року станом на 12.12.2008 року.
За таких обставин, суд вважає, що вимогу позивач про стягнення бюджетного відшкодування з податку на додану за серпень 2008 року в сумі 348867, 00 грн. слід задовольнити повністю.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що даний позов є обгрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ТзОВ "Медобори", 77551, вул.Липова, 4/5, с.Мала Тур'я, Долинський район, Івано-Франківська область, код ЗКПО 31249825 бюджетне відшкодування з податку на додану вартість в сумі 348867,00 грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ТзОВ "Медобори", 77551, вул.Липова, 4/5, с.Мала Тур'я, Долинський район, Івано-Франківська область, код ЗКПО 31249825 –судовий збір в сумі 1700,00 грн.
Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.В. Басай
Постанова складена в повному обсязі 22.01.2010 року.