
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
22 грудня 2018 року № 640/21494/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Патратій О.В., за участі секретаря судового засідання Князєвої А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби
до Приватного акціонерного товариства «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛ ПРОДАКТС»
про зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків
за участю представників сторін:
від позивача: Борисевич Д.В., Марцун А.В.
від відповідача: Горєлова О.Л.
ВСТАНОВИВ:
18 грудня 2018 року о 15:15 до Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби з заявою, в якій просив суд зупинити видаткові операції на рахунках ПрАТ «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛ ПРОДАКТС» у банках та інших фінансових установах (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу) та зобов'язати надати інформацію необхідну для опису майна у податкову заставу.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що згідно із довідкою про стан податкового боргу станом на 17.12.2018 р. за ПрАТ ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС» обліковується податковий борг з пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов'язань та штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства у сумі 21 935 124,26 грн. Проте, на вимогу податкового керуючого, який прибув на підприємство, надати інформацію щодо наявності/відсутності ліквідного майна, інформації надано не було.
Ухвалою суду від 19 грудня 2018 року відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи на 20 грудня 2018 року о 15:50. Про день, час та місце розгляду справи Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби був повідомлений телефонограмою. Відповідач не був повідомлений судом про день, час та місце розгляду справи у зв'язку з тим, що вказаний у поданій заяві номер телефону, як засіб зв'язку ПрАТ «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛ ПРОДАКТС», не відповідав, про що секретарем судового засідання Князевою А.С. складено довідку.
20 грудня 2018 року представник відповідача в судове засідання не з'явився. У зв'язку з неявкою представника відповідача та відсутністю доказів належного його повідомлення про дату та час розгляд справи, в судовому засіданні було оголошено перерву на 26 грудня 2018 року.
21 грудня 2018 року від представника позивача надійшло клопотання про прискорення розгляду адміністративної справи та призначення справи у строки передбачені ч.7 ст. 283 КАС України.
Одночасно, представником позивача було подано суду адресу електронної пошти ПрАТ «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛ ПРОДАКТС», за якою може бути здійснено повідомлення останнього про день та час судового розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.12.2018 року клопотання Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про прискорення розгляду справи було задоволено та прискорено розгляд адміністративної справи шляхом призначення її розгляду на 21 грудня 2018 року о 16:00
У судовому засіданні 21 грудня 2018 року представники органу доходів і зборів заяву підтримали та просили її задовольнити. Пояснили, що 17 грудня 2018 року податковим керуючим Марцун А.В. здійснено виїзд за адресою ПрАТ ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС» з метою отримання переліку майна підприємства для подальшого його опису у податкову заставу. На службі ресепшн бізнес-центру «Парус» по вул. Мечникова , 2, літ А, де розташований офіс підприємства, повідомили, що ПрАТ ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС» знаходиться на 23 поверсі бізнес-центру та з'єднали податкового керуючого з підприємством по телефону. Однак, по телефону податкового керуючого було повідомлено про відсутність підприємства за даною адресою, у зв'язку з чим податковим керуючим було складено Акт про перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим від 17.12.2018р. № 1/11.
Представник відповідача у судовому засідання проти задоволення заяви заперечив, оскільки на адресу ПрАТ ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС» не надходило належної вимоги контролюючого органу про надання інформації, що спростовує викладений в акті від 17.12.2018р. № 1/11 висновок податкового керуючого про перешкоджання виконанню повноважень податковим керуючим шляхом ненадання інформації.
Відповідно до ч.7 ст. 283 КАС України у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає рішення по суті заявлених вимог не пізніше 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду.
Як зазначає позивача, моментом встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду є 17.12.2018р. (Акт № 1/11 про перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим).
Розглянувши надані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Приватне акціонерне товариство «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС» як платник податків перебуває на обліку в Офісі великих платників податків Державної фіскальної служби з 01.09.2004 року.
Згідно із довідкою про стан податкового боргу станом на 17.12.2018р. за ПАТ ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС» обліковується податковий борг з пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов'язань та штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства, у сумі 21 935 124,26 грн.
Відповідно до даних ІКП платника податків дата виникнення податкового боргу ПАТ «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС» - 30.11.2018р.
Причина виникнення податкового боргу - несплата узгоджених грошових зобов'язань нарахованих контролюючим органом у податковому повідомленні-рішенні від 16.11.2016р. №0007641402, прийнятого на підставі акту перевірки від 28.10.2016р. №1797/28-10-14- 02/32785994.
05.12.2018р.позивачем було виставлено відповідачу податкову вимогу №1165-17, яка була отримана останнім 11.12.2018р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 0411922406138.
Правомірність податкового повідомлення-рішення від 16.11.2016р. №0007641402 підтверджено рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.07.2018р. у справі № 826/2243/17, за позовом Приватного акціонерного товариства "Юкрейніан Кемікал Продактс" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 16 листопада 2016 року №0007641402, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 20.11.2018р.
Згідно із наказом Офісу ВПП ДФС від 03.12.2018р. № 2268 «Про призначення податкових керуючих» начальника відділу моніторингу та інформаційно-аналітичного забезпечення управління погашення боргу Марцун А.В. призначено податковим керуючим ПАТ «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС».
05.12.2018р. позивачем було прийнято рішення № 51076/10/28-10-17-01-23 про опис майна в податкову заставу, яке була отримано відповідачем 11.12.2018р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 0411922406120.
17.12.2018 податковим керуючим ПАТ «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС» Марцун А.В. здійснено виїзд на ПАТ «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС» з метою отримання переліку ліквідного майна підприємства для подальшого його опису у податкову заставу на суму податкового боргу.
Як вказує заявник, на вимогу податкового керуючого, який прибув на підприємство, надати інформацію щодо наявності/відсутності ліквідного майна ПрАТ «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС», відповідну інформацію надано не було. На підставі вищезазначеного податковим керуючим о 14 годині 33 хвилини складено Акт про перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим від 17.12.2018р. № 1/11.
Таким чином, за твердженням податкового органу, платник податків не виконав законну вимогу податкового керуючого Марцун А.В. надати інформацію щодо наявності/відсутності ліквідного майна ПАТ «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС».
Вирішуючи вказану заяву по суті, суд виходив з наступного.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пункту 6.1 статті 6 Податкового кодексу України податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України встановлено обов'язок платника податків сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з приписами пункту 38.1 статті 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
В силу вимог підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, вважається податковим боргом платника податків (підпункт 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі, якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до пункту 87.2 статті 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
З метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу (пункт 88.1 статті 88 Податкового кодексу України).
Цією ж статтею передбачено, що право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.
Згідно з приписами пункту 89.1 статті 89 Податкового кодексу України право податкової застави виникає, зокрема, у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
З урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права, і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому (пункт 89.2 статті 89 Податкового кодексу України).
Відповідно до пункту 89.3 статті 89 Податкового кодексу України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису.
До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.
Приписами пункту 91.1 статті 91 Податкового кодексу України встановлено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу за місцем реєстрації платника податків, що має податковий борг, призначає такому платнику податкового керуючого. Податковий керуючий повинен бути посадовою (службовою) особою контролюючого органу. Податковий керуючий має права та обов'язки, визначені цим Кодексом.
Пунктом 91.3 статті 91 Податкового кодексу України передбачено, що податковий керуючий описує майно платника податків, що має податковий борг, в податкову заставу, здійснює перевірку стану збереження майна, яке перебуває у податковій заставі, проводить опис майна, на яке поширюється право податкової застави, для його продажу у випадках, передбачених цим Кодексом, одержує від боржника інформацію про операції із заставленим майном, а в разі його відчуження без згоди контролюючого органу (за умови, коли наявність такої згоди має бути обов'язковою згідно з вимогами цього Кодексу) вимагає пояснення від платника податків або його службових (посадових) осіб. У разі продажу в рахунок погашення податкового боргу майна платника податків, на яке поширюється право податкової застави, податковий керуючий має право отримувати від такого платника податків документи, що засвідчують право власності на зазначене майно.
У разі відмови платника податків від підписання акта опису майна, на яке поширюється право податкової застави, податковий керуючий має право залучати до опису майна платника податків не менш як двох понятих.
У разі якщо платник податків, що має податковий борг, перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, такий податковий керуючий складає акт про перешкоджання платником податків виконанню таких повноважень у порядку та за формою, що встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (пункт 91.4 статті 91 Податкового кодексу України).
Контролюючий орган звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом. Строк, на який можуть бути зупинені видаткові операції, визначається судом, але не більше двох місяців.
Таким чином, у разі якщо платник податків перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених у Податковому кодексі України, податковий керуючий складає акт та звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків.
Згідно з розд. ІІІ Порядку призначення та звільнення податкового керуючого з визначенням його функцій та повноважень, що затверджений наказом Міністерства фінансів України від 25 травня 2017 року № 529, серед основних функцій та повноважень податкового керуючого щодо податкової застави є, зокрема:
- підготовка документів для звернення контролюючого органу до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, зокрема шляхом накладення арешту на цінні папери та/або кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу), та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені Кодексом;
- здійснення перевірки стану збереження майна, що перебуває у податковій заставі;
- складання акта про перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;
- отримання від платника податків інформації та документів про операції з майном, яке перебуває у податковій заставі;
- забезпечення отримання від платника податків інформації про майно, яке перебуває у податковій заставі, а також технічної, технологічної та іншої супровідної документації на таке майно.
Платник податків зобов'язаний, зокрема не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи (пп.16.1.9. п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України).
Відповідно до п. 91.4 ст. 91 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків, що має податковий борг, перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, такий податковий керуючий складає акт про перешкоджання платником податків виконанню таких повноважень у порядку та за формою, що встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Контролюючий орган звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом. Строк, на який можуть бути зупинені видаткові операції, визначається судом, але не більше двох місяців.
Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків може бути достроково скасовано за рішенням податкового керуючого або суду.
Аналогічні норми містяться в пп. 20.1.31 та пп. 20.1.32 п. 20.1 ст. 20 вказаного Кодексу, згідно з якими контролюючі органи мають право:
звертатися до суду щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках такого платника податків у банках та інших фінансових установах (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу), у тому числі при недопущенні посадових осіб контролюючих органів до обстеження територій та приміщень;
звертатися до суду, якщо платник податків перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків шляхом накладення арешту на цінні папери та/або кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу), та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом.
Своє звернення до суду заявник мотивував тим, що платником податків чиняться перешкоди у виконанні податковим керуючим повноважень, а саме податковий керуючий Марцун А.В. з'явився за місцезнаходженням ПрАТ «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС» з метою отримання переліку ліквідного майна підприємства для подальшого його опису у податкову заставу на суму податкового боргу. Проте інформацію щодо наявності/відсутності ліквідного майна ПрАТ «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС» податковому керуючому надано не було, про що складено відповідний Акт від 17.12.2018р. № 1/11.
Суд зазначає, що в Акті про перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим від 17.12.2018р. № 1/11 вказано саме про ненадання інформації необхідної для опису майна у податкову заставу.
У той же час порядок отримання інформації від платників податків читко визначений нормами Податкового кодексу України.
Згідно з пп. 73.3 ст. 73 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.
Запит вважається належним чином врученим, якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42цього Кодексу.
Відповідно до п. 42.2 ст. 42 вказаного Кодексу документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
Згідно з пп. 85.2 ст. 85 вказаного Кодексу платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.
Згідно з пп. 73.2.3 п. 73.2 ст. 73 вказаного Кодексу порядок подання інформації контролюючим органам визначається Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 14 Порядку періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1245, платник податків зобов'язаний надати пояснення та їх документальне підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня надходження запиту.
Відповідно до п. 85.6 ст. 86 Податкового кодексу України у разі відмови платника податків або його законних представників надати копії документів посадовій (службовій) особі контролюючого органу така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові платника податків (його законного представника) та переліку документів, які йому запропоновано подати. Зазначений акт підписується посадовою (службовою) особою контролюючого органу та платником податків або його законним представником. У разі відмови платника податків або його законного представника від підписання зазначеного акта в ньому вчиняється відповідний запис.
Як встановлено судом та не спростовано заявником, письмовий запит з вимогою контролюючого органу про надання документів бухгалтерського та податкового обліку для встановлення фактичної наявності у платника податків майна, що підлягає опису, на адресу ПрАТ «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС» не надсилався.
При цьому, згідно витягу із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ПрАТ «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС» знаходиться в м. Києві по вул. Мечникова, 2, літ. А. За вказаною адресою підприємству було направлено податкову вимогу №1165-17 від 05.12.2018 року та рішення № 51076/10/28-10-17-01-23 про опис майна в податкову заставу, які були отримані відповідачем 11.12.2018р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Як встановлено судом, лист, яким ПрАТ «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС» повідомлено про проведення податковим керуючим перевірки та у підприємства витребувані документи бухгалтерського обліку та податкового обліку, на адресу підприємства не надсилався.
Заявником надано акт про перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим, в якому зазначено, що підприємством не надано інформації необхідної для опису майна у податкову заставу.
Разом з тим, у вказаному акті перелік документів, які платнику було запропоновано подати, та посилання на те, що платник податків відмовився їх надавати, відсутні.
Акт платником податків не підписаний. Відповідний запис про те, що платник податків або його законний представник від підписання акта відмовилися в ньому не міститься.
Будь-які акти, що засвідчують факт відмови платника податків надати копії документів посадовій (службовій) особі контролюючого органу, в порядку, що передбачений п. 85.6 ст. 86 Податкового кодексу України не складалися.
При цьому, з пояснень податкового керуючого Марцун А.В. вбачається, що вона спілкувалась лише з працівниками ресепшн служби бізнес-центру «Парус» по вул. Мечникова, 2, літ А, де розташований офіс ПрАТ «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС» та багатьох інших підприємств. Повідомити будь-які дані щодо конкретної особи, яка телефоном повідомила податкового керуючого про відсутність ПрАТ «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС» за даною адресою, представники податкового органу не змогли.
Як пояснив суду представник ПрАТ «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС», час, коли було складено Акт про перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим від 17.12.2018р. № 1/11 - 14:33 год., згідно правил внутрішнього трудового розпорядку є обідньою перервою на підприємстві, керівник чи інша уповноважена особа ПрАТ «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛС ПРОДАКТС» з податковим керуючим не спілкувались та не отримували від нього вимоги про надання документів чи інформації.
Отже, факт відмови платника податків або його законних представників надати інформацію чи копії документів посадовій (службовій) особі контролюючого органу, рівно як і перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим, заявником не підтверджено.
Отже, факт чинення перешкод податковому керуючому у виконанні наданих йому функцій та повноважень судом не встановлено.
З огляду на наведене правові підстави для задоволення заяви відсутні.
Керуючись статтями 32, 139, 243 246, 283 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні заяви Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11г, код ЄДРПОУ 39440996) до Приватного акціонерного товариства «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛ ПРОДАКТС» (01601, м. Київ, вул. Мечникова, буд.2, літ. А, код ЄДРПОУ 32785994) про зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків відмовити.
Рішення набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 255 КАС України, і може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя О.В. Патратій
Дата складання повного тексту рішення - 22 грудня 2018 року 16 год. 20 хв.