Рішення № 78778448, 21.12.2018, Лозівський міськрайонний суд Харківської області

Дата ухвалення
21.12.2018
Номер справи
629/4640/17
Номер документу
78778448
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 629/4640/17

Номер провадження 2-а/629/15/18

Р I Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 грудня 2018 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області у складі: головуючого судді Смірнової Н.А., за участю секретаря Андрієнко С.А., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області, Лозівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання протиправним і скасування та зобов'язання вчинити певні дії, -

в с т а н о в и в :

Позивач звернулася до суду позовом до виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області, Лозівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання протиправним і скасування та зобов'язання вчинити певні дії, посилаючись на те, що він є внутрішньо переміщеною особою та пенсіонером за віком. З травня 2017 року перебуває на обліку в Лозівському об'єднаному УПФУ Харківської області, але йому відмовлено у виплаті пенсії з 01.01.2017 року в зв'язку з відсутністю за фактичним місцем проживання, що підтверджується відповіддю № 134/к-6 від 19.10.2017 року. Так, згідно протоколу № 22 від 14.06.2017 року комісія з питань призначення та здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам прийняла рішення відмовити виплату пенсії з 01.05.2017 року. Тому за період з 01.01.2017 року по квітень 2017 року пенсію не було виплачено та поновлення виплат не відбулось. Зазначив, що відповідно до ч. 2 ст. 46 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» нараховані пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходу, в зв'язку з чим просить визнати причини пропуску строку звернення до суду з даним позовом поважними та поновити даний строк. Крім цього просить визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань призначення (відновлення) та здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утвореної виконавчим комітетом Лозівської міської ради Харківської області, оформлене протоколом № 22 від 14.06.2017 року, щодо відновлення виплати йому пенсії з 01.05.2017 року, зобов'язав комісію та Лозівське об'єднане УПФУ Харківської області відновити йому виплату пенсії з моменту припинення її виплати - з 01.01.2017 року. Крім цього просить зобов'язати Лозівське об'єднане УПФУ Харківської області виплатити заборгованість з пенсії за період з 01.01.2017 року по 30.04.2017 року включно.

Представник відповідача виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області Панченко О.О. в наданому суду відзиву на позов вказала, що позовні вимоги позивача безпідставні, оскільки 26 травня 2017 року позивач звернувся до управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області для отримання довідки внутрішньо переміщеної особи, яка йому була видана за № НОМЕР_1 від 26.05.2017 року. В цей же день позивач звернувся до Лозівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області щодо призначення (відновлення) виплати пенсії. 14 червня 2017 року на засіданні комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, створеної при виконавчому комітеті Лозівської міської ради Харківської області було прийнято рішення щодо призначення пенсійних виплат позивачу з місяця звернення. Також на засіданні комісії було обговорено питання щодо можливості поновлення виплати пенсії з моменту припинення її виплати за останнім місцем реєстрації, але після отримання відповіді з управління соціального захисту населення Лиманської міської ради Донецької області, так як на час розгляду заяви позивача було відомо про рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам Лиманської міської ради Донецької області від 07.12.2016 року про відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати ОСОБА_1 в зв'язку з відсутністю за фактичним місцем проживання. Також 23.06.2017 року управлінням праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області було отримано відповідь з управління соціального захисту населення Лиманської міської ради Донецької області, згідно з якою довідка внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_1 була скасована 13.04.2017 року за п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». У відповідності до пункту 18 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 року за № 365, повторне призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеній особі у разі їх припинення відповідно до підпункту 4 пункту 12 цього Порядку (скасування довідки внутрішньо перемішеної особи з підстав, визначених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб») можливе лише через шість місяців після такого припинення і виконання всіх процедур, необхідних для їх призначення, передбачених законодавством. Тобто, у комісії з питань призначення (відновлення) та здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам були відсутні будь-які правові підстави для розгляду питання щодо поновлення соціальних виплат ОСОБА_1 з моменту їх припинення, а саме з 01.01.2017 року. В зв'язку з чим просить відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Представник відповідача Лозівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області Лашина Т.П. в наданому суду відзиву на позов вказала, що 26 травня 2017 року позивач звернувся до управління з заявою щодо запиту пенсійної справи з управління Пенсійного фонду України в м. Лиман, Донецької області та взяття на облік по фактичному місцю проживання АДРЕСА_1, надавши довідку про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України № НОМЕР_2 від 26.05.2017 року. 14 червня 2017 року на засіданні комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, створеної при виконавчому комітеті Лозівської міської ради Харківської області було прийнято рішення щодо призначення пенсійних виплат позивачу з місяця звернення, а саме з 01.05.2017 року. Також на засіданні комісії були вивчені матеріали пенсійної справи позивача та одноголосно прийнято рішення про відмову виплати позивачу пенсії за період з 01.01.2017 року по 30.04.2017 року, оскільки 07.12.2016 року у відповідності до протоколу № 23 комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам Лиманської міської ради Донецької області ОСОБА_1 було відмовлено у призначенні (відновленні) соціальної виплати в зв'язку з його відсутністю за фактичним місцем проживання. Позивачу у вересні 2017 року виплачено пенсію у розмірі 20180 гривень з урахуванням періоду з 01.05.2017 року, надалі нарахування та виплати пенсії здійснюються щомісяця. Тому просить відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, так як Лозівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області діяло в межах чинного законодавства.

Позивач в судове засідання не з'явився, але надав суду заяву в якій просив розглянути дану справу за його відсутності, на задоволенні заявлених вимог наполягає в повному обсязі.

Представник відповідача виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області Могильченко І.В. в судове засідання не з'явилася, але надала суду свою заяву в якій просила розглянути дану справу за її відсутності за наявними в справі матеріалами, проти задоволення позовних вимог заперечувала та просила відмовити в їх задоволенні.

Представник відповідача Лозівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином, причину неявки суду не повідомив.

Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно із пунктом 10 ч. 1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі.

Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.

Позивач, в зв'язку з переїздом, з 26 травня 2017 року перебуває на обліку в Лозівському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Харківської області як внутрішньо переміщена особа згідно ст. 1 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» на підставі внесення його в реєстр внутрішньо переміщених осіб та довідки від 26.05.2017 року № НОМЕР_2 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Особам, які перебували на обліку, як одержувачі пенсій, зокрема, в окремих районах Донецької та Луганської областей, які тимчасово не контролюються українською владою, виплата пенсій на підконтрольній українській владі території здійснюється за умови реєстрації пенсіонерів, як внутрішньо переміщених осіб.

Забезпечення реалізації прав зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб, зокрема, на пенсійне забезпечення, визначається Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 року за № 1706 (далі - Закон 1706) та відповідними нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України, які не визнані у встановленому законом порядку неконституційними, та не скасовані, тобто, вони є чинними.

До моменту звернення ОСОБА_1 перебував на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Красний Лиман Донецької області.

З 01.01.2017 року управлінні Пенсійного фонду України в м. Красний Лиман Донецької області припинив виплату пенсії позивачу на підставі протоколу року комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утвореної Лиманською міською радою Донецької області № 23 від 07.12.2016. Вказане рішення ухвалено в зв'язку з відсутністю позивача за фактичним місцем проживання.

Відтак, з 01.01.2017 року по 01.05.2017 року, позивачу була припинена виплата пенсії, що підтверджується матеріалами справи та за вказаний період пенсія позивачу не виплачувалась.

У травні 2017 року ОСОБА_1 переїхав до міста Лозова, Харківської області та був взятий на облік як внутрішньо переміщена особа, Управлінням соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області, зареєструвавши місце свого перебування за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою НОМЕР_2 від 26.05.2017 року.

26.05.2017 року позивач, особисто, звернувся із заявою до Пенсійного фонду на запит його пенсійної справи з управління Пенсійного фонду України в м. Красний Лиман Донецької області.

Виплату пенсії позивачу поновлено з 01.05.2017 року на підставі рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, створеної при виконавому комітеті Лозівської міської ради Харківської області № 22 від 14.06.2017 року.

Не погоджуючись із прийнятим рішенням в частині відмови в поновленні виплати пенсії за період з 01.01.2017 року по 01.05.2017 року, а також вважаючи, що такі дії щодо не нарахування йому пенсії за січень- квітень 2017 року порушують його право на пенсійне забезпечення, звернувся до суду з вказаним позовом.

Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії (ст. 8 Конституції України).

Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Згідно зі ст. 22 Констутції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права та свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

З 22 листопада 2014 року набрав чинності Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 року № 1706-VII, яким відповідно до Конституції України та законів України, міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, закріплені гарантії для внутрішньо переміщених осіб.

Зокрема, відповідно до статті 7 цього Закону, для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи реалізація прав на пенсійне забезпечення, на отримання соціальних послуг здійснюється відповідно до законодавства України. Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв'язання проблем, пов'язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина-інвалід та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.

У пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» встановлено, що призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509. Виплата (продовження виплати) пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення (далі - соціальні виплати), що призначені зазначеним особам, здійснюється виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України".

Тобто, за приписами наведеної норми умовами призначення та продовження виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам є: знаходження внутрішньо переміщених осіб на обліку місця перебування, що підтверджується довідкою; наявність рахунку в установі ПАТ «Державний ощадний банк».

Згідно п. 6 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 509 від 01.10.2014 (в редакції Постанови КМ № 352 від 08.06.2016) (далі Порядок №509) довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 Закону та абзацом шостим цього пункту. Довідка, видана до 20 червня 2016 р., яка не скасована і строк дії якої не закінчився, є дійсною та діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 Закону.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа: 1) подала заяву про відмову від довідки; 2) скоїла злочин: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; здійснення геноциду, злочину проти людяності або військового злочину; 3) повернулася до покинутого місця постійного проживання; 4) виїхала на постійне місце проживання за кордон; 5) подала завідомо недостовірні відомості.

За приписами п. 71 Порядку № 509 у разі наявності підстав, передбачених статтею 12 Закону, МВС, Національна поліція, ДМС, СБУ, Адміністрація Держприкордонслужби, Мінфін подають уповноваженому органу відповідну інформацію для прийняття рішення щодо зняття з обліку внутрішньо переміщених осіб.

Рішення про скасування дії довідки відповідно до статті 12 Закону приймається керівником уповноваженого органу за місцем проживання особи та надається їй протягом трьох днів з дати прийняття такого рішення або надсилається на адресу місця проживання, зазначену в довідці.

Так, управлінням праці та соціального захисту населення Лиманської міської ради Донецької області на підставі запиту було надано інформацію про те, що довідку ОСОБА_1 про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, скасовано 13.04.2017 на підставі п. 5 ч.1 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньої перемішених осіб».

Згідно з підпунктом 5 пункту 12 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 року № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», соціальні виплати припиняються у разі отримання інформації від Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Мінфіну, Національної поліції, ДМС, Держфінінспекції, Держаудитслужби, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Відповідно до п.п. 2 п. 12 зазначеного Порядку соціальні виплати припиняються у разі встановлення факту відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування згідно з актом обстеження матеріально-побутових умов сім'ї.

Нарахування та виплату пенсії ОСОБА_1 було припинено з 01.01.2017 року на підставі рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньої переміщеним особам Лиманської міської ради Донецької області від 07.12.2016 року в зв'язку з відсутністю ОСОБА_1 за фактичним місцем проживання.

Позивач 26.05.2017 року звернувся до Лозівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області з проханням поновити йому виплату пенсії з 01.01.2017 року, до якої додав нову довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи № НОМЕР_2 від 26.05.2017 року.

Управлінням Пенсійного фонду надано запит до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області щодо перевірки факту проживання внутрішньо переміщених осіб та вирішення питання на Комісії з питань щодо поновлення або припинення соціальних виплат та направлено список на отримання інформації для призначення (відновлення) виплати пенсії внутрішньо переміщеним особам, зокрема, позивача. Згідно протоколу рішення комісії з питань призначення/відновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам від 14.06.2017 року № 22 прийнято рішення про поновлення виплати пенсії ОСОБА_1 з 01.05.2017 року з посиланням на п. 18 постанови КМУ від 08.06.2016 року № 365.

Поновлення виплати пенсій здійснюється відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних - виплат внутрішньо переміщеним особам та Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 року за № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», на підставі рішення Комісії з питань щодо призначення/відновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворених виконавчими органами рад.

Згідно п.18 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування повторне призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеній особі у разі їх припинення відповідно до підпункту 4 пункту 12 цього Порядку можливе лише через шість місяців після такого припинення і виконання всіх процедур, необхідних для їх призначення, передбачених законодавством.

Згідно статті 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Згідно абзацу 2 пункту 1 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України N509, 01.10.2014, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Згідно статті 5 Закону України N 1706-УП від 20.10.2014 «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону.

Тобто, вказана Довідка є єдиним документом, який свідчить про місце знаходження внутрішньо переміщеної особи. При скасуванні вказаної довідки у цієї особи відсутні підстави для отримання пенсії та інших соціальних виплат за вказаною нею у заяві адресою, оскільки вона втрачає статус внутрішньо переміщеної особи.

Разом із тим, на підставі нової Довідки № НОМЕР_2 від 26.05.2017 року поновлено нарахування та виплату пенсії ОСОБА_1 з моменту звернення, тобто, з 01.05.2017 року.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, судом не встановлено порушення права позивача, оскільки відповідачі діяли на підставі та в межах повноважень і у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, а також письмові доводи представників сторін стосовно заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 72, 76, 77, 242, 243, 250, 295 КАС України, Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», суд, -

в и р і ш и в:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області, Лозівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання протиправним і скасування та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через Лозівський міськрайонний суд Харківської області до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи, як передбачено п.15 Перехідних положень КАС України; після початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи - безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець м. Горлівка, Донецької області, громадянин України, паспорт серії НОМЕР_4, виданий Микитівським РВ Горлівського МУ ГУМВС України в Донецькій області 20.06.2009 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_3, місце реєстрації: АДРЕСА_2, який фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1.

Відповідач - Виконавчий комітет Лозівської міської ради Харківської області, місцезнаходження: 64602, Харківська область, м. Лозова, вул. Ярослава Мудрого, 1, код ЄДРПОУ 04058829.

Відповідач - Лозівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області, місцезнаходження: 64606, Харківська область, м. Лозова, м-н 4, буд. 73, код за ЄДРПОУ 40383072.

Суддя Н.А. Смірнова