Категорія 6.6.4
П О С Т А Н О В А
Іменем України
15 лютого 2010 року Справа № 2а-418/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Островської О.П.,
при секретарі: Кірян О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 12 м. Краснодону» про стягнення податкового боргу в розмірі 140356,26 грн. шляхом звернення стягнення на активи, -
В С Т А Н О В И В:
25 січня 2010 року позивач Краснодонська ОДПІ звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в обґрунтування якого посилається на наступне. Відповідач КП «ЖЕК № 12 м. Краснодону» зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності Краснодонською міською радою Луганської області 29.08.2007 за № 13871450000000871 і внесений до ЄДРПОУ як юридична особа за № 32363423. Відповідач має узгоджені податкові зобовязання з податку на прибуток підприємств комунальної власності, платі за спеціальне користування водними ресурсами, податку на додану вартість, податку з власників наземних транспортних засобів, земельного податку, комунального податку, збору за забруднення навколишнього природного середовища. Податкові зобовязання були визначені відповідачем самостійно у податкових деклараціях (розрахунках). Станом на 12.11.2009 року податковий борг складає 140356,26 грн. Позивач просить стягнути вказану суму податкового боргу шляхом звернення стягнення на активи.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, пояснив, що за відповідачем утворилася заборгованість перед державним та місцевим бюджетами зі сплати податків та зборів на загальну суму 140356,26 грн. Просив стягнути вказану суму, звернувши стягнення на активи боржника.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про розгляд справи був повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України «Про систему оподаткування» визначено, що під податком і збором (обовязковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обовязковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування. Платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі). Платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані у числі іншого, сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Право податкових органів на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами передбачене ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачена як одна з функцій податкового органу подання до судів позовів до підприємств, установ та організацій про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 визначений порядок погашення податкового боргу платника податків та порядок звернення стягнення на активи платника податків, який відповідно до ввідної частини є спеціальним законом з питань оподаткування, та встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами.
Також цим Законом запроваджене поняття податкового боргу, як податкового зобовязання, узгодженого платником податків або встановленого судом, але не сплаченого у встановлений строк, а також пені, нарахованої на суму такого податкового зобовязання.
Крім того, ним же визначено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
Відповідно до п. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
6.2.3. Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
П.п. 6.2.4 вказаної статті визначено, що податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.
Відповідно до п. 17.3 ст. 17 Закону № 2181 сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Судом установлено, що відповідач КП «ЖЕК № 12 м. Краснодону» був створений шляхом перетворення ДП «Житлово-експлуатаційна контора № 1» КП «Управління житлово-комунального господарства № 1» (а.с. 14), зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області 29.08.2007 № 13871450000000871 (а.с. 7).
За відповідачем станом на 12.11.2009 року виник податковий борг перед бюджетом у сумі 140356,26 грн., який складається з: податку на прибуток підприємств 2356,33 грн., податку на додану вартість 115043,09 грн., комунального податку 1389,96 грн., збору за спеціальне водокористування 41,29 грн., податку з власників транспортних засобів 723,29 грн., земельного податку 20786,38 грн., збору за забруднення навколишнього природного середовища 15,92 грн. Податкові зобовязання були самостійно визначені платником податків у поданих деклараціях та розрахунках.
Крім того, податкові зобовязання були визначені у податкових повідомленнях-рішеннях № 0002031541/0 від 25.05.2007, № 0002021541/0 від 25.05.2007, № 0002721544/0 від 20.10.2006, № 0002711541/0 від 20.10.2006, № 0002351541 від 18.10.2006, № 0002351541 від 18.10.2006, № 0000931540/0 від 23.04.2007, № 0001211540/0 від 17.05.2007, № 0000751540/0 від 14.03.2007, № 0002721541/0 від 20.10.2006, № 0002711541/0 від 20.10.2006, № 0002711541/0 від 20.10.2006, № 0001301640/0 від 19.03.2007, № 0000551541/0 від 27.01.2007, № 0015821541/0 від 02.08.2007, № 0004031541/0 від 15.12.2006, № 0004101742/0 від 19.06.2007, № 0004091742/0 від 19.06.2007.
У звязку з несплатою податкового боргу на адресу відповідача були надіслані перша (від 05.08.2005 № 1/292) та друга (від 04.02.2006 № 2/104) податкові вимоги (а.с. 130-131).
Податкові вимоги отримані відповідачем, не оскаржені та вважаються узгодженими. Податковий борг відповідачем не сплачено.
Відповідно до п. 1.7 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податку це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до п.п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
З огляду на викладене суд уважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 12 м. Краснодону» (ід. код 32363423, Луганська область, м. Краснодон, Мікроцентр, 4) заборгованість з: податку на прибуток підприємств у сумі 2356,33 грн. (код платежу 5011020201, р/р 33210861700028, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013), податку на додану вартість у сумі 115043,09 грн. (код платежу 3014010100, р/р 31117029700028, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013), комунального податку в сумі 1389,96 грн. (код платежу 5016010201, р/р 33219828700028, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013), збору за спеціальне водокористування в сумі 41,29 грн. (код платежу 3013020100, р/р 31118017700028, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013), податку з власників транспортних засобів у сумі 723,29 грн. (код платежу 5012020101, р/р 33218807700028, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013), земельного податку в сумі 20786,38 грн. (код платежу 5013050101, р/р 33215811700028, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013), збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 15,92 грн. (код платежу 8550080201, р/р 33116329700028, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013), а всього 140356,26 грн. (сто сорок тисяч триста пятдесят шість грн. 26 коп.), звернувши стягнення на його активи.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови складено та підписано 15 лютого 2010 року.
Суддя О.П.Островська