Рішення № 78760577, 10.12.2018, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.12.2018
Номер справи
1840/3552/18
Номер документу
78760577
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 грудня 2018 р. Справа №1840/3552/18

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Павлічек В.О.,

за участю секретаря судового засідання - Алексеєнко Є.А.,

позивача - ОСОБА_1,

представника позивача - ОСОБА_2,

представника відповідача - Бундюк Т.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Сумського обласного військового комісаріату про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1.), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Сумського обласного військового комісаріату, в якій просить, з урахуванням уточнення позовних вимог:

1) визнати неправомірними дії Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області щодо встановлення розміру пенсії 70 % грошового забезпечення замість існуючих 90 % грошового забезпечення та Сумського обласного військкомату щодо самовільного виключення з складу грошового забезпечення всіх додаткових видів грошового забезпечення;

2) зобов'язати Сумський обласний військкомат скласти довідку про грошове забезпечення ОСОБА_4 станом на 01.01.2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.08.2017 року № 704 у строгій відповідності до ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням всіх додаткових видів грошового забезпечення, а саме:

- за секретність 15 % посадового окладу;

- за кваліфікацію 4 % посадового окладу;

- за виконання особливо важливих завдань 58 від суми 3-х основних видів грошового забезпечення;

- премія 350 % посадового окладу

та передати її до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області для проведення перерахунку пенсії.

3) зобов'язати Головне управління пенсійного фонду України в Сумській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_4 з 01.01.2018 року враховуючи максимальний розмір пенсії 90% грошового забезпечення, виплатити недоплату з урахуванням раніше проведених виплат та компенсації за своєчасно не виплачені кошти, відповідно ст.ст. 1-4 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати".

Позовні вимоги обгрунтовуються тим, що при проведенні перерахунку пенсії, всупереч вимогам закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області самовільно зменшено максимальний розмір пенсії на 20% (замість існуючих 90% від грошового забезпечення призначено 70%). В свою чергу, військкомат в супереч вимогам ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та раніше встановленому грошовому забезпеченню, передав нову довідку відповідно постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" за № 103 від 21.02.2018 року, якою фактично встановлено новий склад грошового забезпечення, а саме, безпідставно скасовано щомісячні додаткові види грошового забезпечення. Позивач вважає, що такими діями (невиконанням пенсійного законодавства) відповідачі обмежили його конституційні права на пенсію.

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.

На виконання зазначеної ухвали представником Сумського обласного військового комісаріату подано до суду відзив, в якому проти позовних вимог заперечує та просить відмовити в їх задоволенні, зазначивши, що форма, зміст та порядок видачі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій затверджені Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі по тексту - постанова Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45), який прийнятий відповідно до частини четвертої ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а не ст. 43 цього Закону для здійснення перерахунку вже призначених пенсій. При цьому Сумський обласний військовий комісаріат не наділений повноваженнями змінювати, вносити або доповнювати вищевказану довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, не передбаченими у ній видами грошового забезпечення. А отже Сумський обласний військовий комісаріат як уповноважений орган, при складенні довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії позивача, діяв у межах повноважень та у спосіб, передбачений законодавством України (а.с. 33-34).

22.10.2018 року до канцелярії суду від позивача надійшла відповідь на відзив Сумського обласного військового комісаріату, в якому зазначено, що постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" за № 103 від 21.02.2018 року збільшено тільки розміри основних видів грошового забезпечення (посадовий оклад, військове звання та вислуга років), а всі інші додаткові види грошового забезпечення, які позивач отримував відповідно ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та наказі МО України № 260 від 11.06.2008 і від 26.06.2018 років (про склад грошового забезпечення військовослужбовців) не скасовувались. Також звернув увагу, що наказ МО України № 260 від 26.06.2018 року було віддано після постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 року № 103. Отже, додаткові види, грошового забезпечення не скасовані, тому повинні бути включені до довідки про склад грошового забезпечення кожного військовослужбовця. Крім того позивач зазначив, що військкоматом застосовано постанову Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 не по призначенню, оскільки ця постанова призначена для встановлення тільки порядку взаємодії між Міністерством оборони та Пенсійним фондом, а не встановлення «свого» (нового) складу грошового забезпечення, який вже встановлений уповноваженими органами держави, що зафіксовано в ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" і змінювати його ніхто не має права, в тому числі і Кабмін (а.с. 37).

Згодом, представником Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області було також подано до суду відзив на позовну заяву, в якому проти позовних вимог заперечує та просить відмовити в їх задоволенні, зазначивши, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" за № 103 від 21.02.2018 року позивачу було проведено перерахунок пенсії. При цьому відповідно до діючої на час перерахунку пенсії норми Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", максимальний розмір пенсії позивача не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а відтак відсутні правові підстави для їх розрахунку в розмірі 90 відсотків (а.с. 42-44).

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 26.10.2018 року призначено справу до розгляду в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

В судовому засіданні позивач та представник позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили їх задовольнити.

Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області проти позовних вимог заперечував та просив відмовити в їх задоволенні.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області та з 1996 року отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 02.04.2018 року у справі № 818/758/18 задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області. Визнано дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії в розмірі 70 % від суми грошового забезпечення з 01.09.2008 протиправними та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 в розмірі 90 % від суми грошового забезпечення з 01.09.2008 з урахуванням проведених виплат (а.с. 80-82).

На виконання даного рішення суду, у травні 2018 року головним управлінням проведено перерахунок розміру пенсії позивача з 01.09.2008 року по 01.01.2018 року. Під час даного перерахунку відповідачем було застосовано показник у розмірі 90 % грошового забезпечення, що підтверджується перерахунками пенсії з пенсійної справи Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області та розрахунком на доплату (виплату, утримання) пенсії (а.с. 83-89).

В подальшому у квітні 2018 року позивачу, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", з 01.01.2018 року на підставі довідки Сумського обласного військового комісаріату від 05.03.2018 року № ФБ36829 проведено перерахунок раніше призначеної пенсії.

В даній довідці зазначено, що розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії позивача складається із посадового окладу - 9 300,00 грн., окладу за військовим (спеціальним) званням полковник - 1 480,00грн., надбавки за вислуги років (50%) - 5 390 грн. Усього - 16 170,00 грн. (а.с. 78 (зворотній бік).

Під час даного перерахунку розмір пенсійної виплати знову зменшено з 90 відсотків до 70 відсотків суми грошового забезпечення, що підтверджується повідомленням про розмір пенсії від 26.04.2018 року № 1481 та перерахунком пенсії з пенсійної справи (а.с. 12, 79).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначені в Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній на час звільнення позивача зі служби та призначення йому пенсії) особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі і на службі в органах внутрішніх справ мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Пунктом "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній на час звільнення позивача зі служби та призначення йому пенсії) встановлено, що пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах, особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Відповідно до ч. 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній на час звільнення позивача зі служби та призначення йому пенсії) загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 85 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 95 процентів, до категорій 2 і 3, - 90 процентів.

Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" від 4 липня 2002 року N 51-IV, у частині другій статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" цифри "85", "95" і "90" замінено відповідно цифрами "90", "100" і "95", а слова і цифри "до категорій 2 і 3" замінити словами і цифрою "до категорії 2".

В подальшому, Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 8 липня 2011 року № 3668-VI внесено зміни до частини 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року № 2262-XII, яким встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27 березня 2014 року № 1166-VII внесено зміни у ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". згідно яких цифри " 80" замінено цифрами " 70".

Таким чином суд зазначає, що Законами N 51-IV, № 3668-VІ та № 1166-VІІ були внесені зміни до ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" щодо розміру відсотку грошового забезпечення з якого розраховується розмір пенсії.

Разом з тим призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами їх проведення, внесені зміни до частини 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 90 відсотків, а потім 70 відсотків грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, отже при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.

Відтак, суд дійшов висновку, що при перерахунку пенсії позивачу має застосовуватись та норма, яка визначає розмір грошового забезпечення у відсотках на момент призначення пенсії.

Аналогічну позицію щодо застосування норм права висловив Верховний Суд у постанові від 24.04.2018 у справі № 686/12623/17 (провадження № К/9901/849/17).

Відповідно до ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постанові Верховного Суду.

З матеріалів справи суд вбачає, що позивачу була призначена пенсія з 1996 року за вислугу років в розмірі 90 % грошового забезпечення, даний факт підтверджується рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 02.04.2018 року по справ № 818/758/18 (а.с. 80-82).

Згідно ч. 4 ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином, з урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 мав бути проведений з розрахунку 90 % грошового забезпечення.

Враховуючи викладене суд доходить висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 в частині позовних вимог про визнати неправомірними дії Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області щодо встановлення ОСОБА_1 з 01.01.2018 року розміру пенсії 70 % грошового забезпечення, замість існуючих 90 % грошового забезпечення та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 року враховуючи максимальний розмір пенсії 90 % грошового забезпечення, з урахуванням раніше виплачених сум, є обгрунтованими та підлягають задоволенню.

Стосовно позовних вимог про зобов'язання Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області виплатити компенсацію за своєчасно не виплачені кошти, відповідно ст.ст. 1-4 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати", суд зазначає наступне.

Згідно із частиною другою статті 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. При цьому компенсація втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом.

Питання, пов'язані зі здійсненням компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, врегульовані Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року № 159.

Відповідно до статей 1, 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи), така компенсація провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців; виплати доходів, нарахованих громадянам за період, починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії, соціальні виплати, стипендії, заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.

Із наведеного вбачається, що дія зазначених нормативних актів поширюється на підприємства, установи та організації всіх форм власності і господарювання та застосовується у всіх випадках порушення встановлених термінів виплати грошових доходів, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи), та стосується усіх доходів, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру (пенсії, соціальні виплати, стипендія, заробітна плата).

Основною умовою для виплати громадянину передбаченої статтею 46 Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії). При цьому компенсація за порушення строків виплати такого доходу проводиться незалежно від порядку і підстав його нарахування: самим підприємством, установою чи організацією (у цій справі органом ПФ України) добровільно чи на виконання судового рішення.

Виходячи з аналізу вищенаведених норм, однією з обов'язкових умов виплати компенсації є нарахування доходів та їх несвоєчасна виплата.

Суд зазначає, що станом на день розгляду справи перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 в розмірі 90 % грошового забезпечення з 01.01.2018 відповідачем не здійснено, а відтак позовні вимоги ОСОБА_1 про зобов'язання Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області виплатити компенсацію за своєчасно не виплачені кошти, відповідно ст.ст. 1-4 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" є передчасними та задоволенню не підлягають.

Щодо позовних вимог про визнання неправомірними дії Сумського обласного військкомату щодо самовільного виключення з складу грошового забезпечення всіх додаткових видів грошового забезпечення та зобов'язання Сумського обласного військкомату скласти довідку про грошове забезпечення ОСОБА_4 станом на 01.01.2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.08.2017 року № 704 у строгій відповідності до ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням всіх додаткових видів грошового забезпечення, а саме: за секретність 15 % посадового окладу; за кваліфікацію 4 % посадового окладу; за виконання особливо важливих завдань 58 від суми 3-х основних видів грошового забезпечення; премії 350 % посадового окладу, та передати її до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області для проведення перерахунку пенсії, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 3-4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до ч. 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. N 103 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"

За приписами п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. N 103), під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Також Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. N 103), затверджено форму та зміст довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій (Додаток 2 до Порядку (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. N 103), відповідно до якої довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій містить посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років.

Отже законодавством чітко встановлено форму та зміст довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, при цьому додаткових видів грошового забезпечення, а саме: за секретність, за кваліфікацію, за виконання особливо важливих завдань, премії вона не містить.

З матеріалів справи суд вбачає, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 року № 103, Сумським обласним військовим комісаріатом було сформовано довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії від 05.03.2018 року № ФБ36829, яка містить посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років (а.с. 78 (зворотній бік). А відтак суд зазначає, що Сумським обласним військовим комісаріатом було сформовано та надано до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яка відповідає формі та змісту встановленого Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. N 103).

Враховуючи викладене суд доходить висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 в частині позовних вимог про визнання неправомірними дії Сумського обласного військкомату щодо самовільного виключення з складу грошового забезпечення всіх додаткових видів грошового забезпечення та зобов'язання Сумського обласного військкомату скласти довідку про грошове забезпечення ОСОБА_4 станом на 01.01.2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.08.2017 року № 704 у строгій відповідності до ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням всіх додаткових видів грошового забезпечення, а саме: за секретність 15 % посадового окладу; за кваліфікацію 4 % посадового окладу; за виконання особливо важливих завдань 58 від суми 3-х основних видів грошового забезпечення; премії 350 % посадового окладу, та передати її до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області для проведення перерахунку пенсії, є необгрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Крім того, враховуючи положення ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області суму судового збору в розмірі 704,80 грн., сплаченого згідно з квитанцією від 18.09.2018 № 1 (а.с. 4).

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Сумського обласного військового комісаріату про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) щодо встановлення ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) з 01.01.2018 року розміру пенсії 70 % грошового забезпечення, замість існуючих 90 % грошового забезпечення.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) з 01.01.2018 року враховуючи максимальний розмір пенсії 90 % грошового забезпечення, з урахуванням раніше виплачених сум.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) суму судового збору в розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 коп.).

Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 20.12.18 року

Суддя В.О. Павлічек