
Справа № 1540/4806/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В., за участю секретаря судового засідання Рижук В.І., представника позивача - Рогозного І.М. (за довіреністю), представника відповідача - Лисенко В.В. (за довіреністю), розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛМІ-ТРЕЙД" до Одеської митниці ДФС про визнання протиправною та скасування картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "АЛМІ-ТРЕЙД" звернулося до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Одеської митниці ДФС, в якому просить визнати протиправною та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA500060/2018/08497, поданих 18.08.2018 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 06.11.2017 року ТОВ "АЛМІ-ТРЕЙД" уклало контракт №002/IMP/2017 з юридичною особою за законодавством Італії CANTINE SGARZI LUIGI на поставку товару - алкогольних напоїв, а саме: білий ігристий ароматизований напій на основі вина UNICO «Fragolino», к/с 7%, у скляних пляшках по 0,75 л, виробник CANTINE SGARZI LUIGI srl, країна походження: Італія; білий ігристий ароматизований напій на основі вина UNICO «Peach», к/с 7%, у скляних пляшках по 0,75 л, виробник CANTINE SGARZI LUIGI srl, країна походження: Італія; червоний ігристий ароматизований напій на основі вина UNICO «Fragolino», к/с 7%, у скляних пляшках по 0,75 л, виробник CANTINE SGARZILUIGI srl, країна походження: Італія.
Відповідно до п.4.2. Договору Продавцем було передано Покупцеві ТОВ «АЛМІ-ТРЕЙД» оригінали наступних документів: інвойс (рахунок-фактура); міжнародна автомобільна накладна (СМR); сертифікат походження товару; пакувальний лист; сертифікат безпеки; доручення на експорт; декларація на оформлення сертифікату ЕВРО1.
Позивач зазначив, що 18 серпня 2018 року Одеською митницею ДФС за результатами перевірки митної декларації (МД-2) TOB «АЛМІ-ТРЕЙД» №UA500060.2018.08497 від 18.08.2018 pоку, пакувального листу від 10.08.2018 pоку, рахунку-фактури №1360 від 10.08.2018 pоку, автотранспортної накладної від 10.08.2018 pоку, сертифікату з перевезення (походження) товару форми 1 VE N. R 169822 від 11.08.2018 pоку, банківських платіжних документів №180724/000408320 від 24.07.2018 pоку, №180808/000413006 від 08.08.2018оку, зовнішньоекономічного контракту №002/ІМР/2017 від 06.11.2017 pоку, договору про надання послуг митного брокера №04/2018 від 30.05.2018 pоку, інформації про позитивні результати державних видів контролю при застосуванні Порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів №2996380 від 14.08.2018 pоку, інформації про позитивні результати державних видів контролю при застосуванні Порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів 3019759 від 17.08.2018 pоку, копії митної декларації країни відправлення 321100 UFF.DOG.DI FERNETTI від 10.08.2018 pоку, інших документів, було прийняте рішення про відмову у митному оформленні (випуску) товарів TOB «АЛМІ-ТРЕЙД», про що працівниками митного органу була складена Картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA500060/2018/08497 від 18.08.2018 року.
Позивач вказав, що відповідно до Картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA500060/2018/08497 від 18.08.2018 року, відповідачем відмовлено у митному оформленні (випуску) товарів TOB «АЛМІ-ТРЕЙД» на підставі ст.256, 258 Митного кодексу України за результатами проведення лабораторних досліджень Одеським управлінням з питань експертиз та досліджень Департаменту податкових та митних експертиз ДФС (висновок від 15.01.2018 року №142008700-0044) та відповідно до підпункту 215.3.1. пункту 215.3. ст.215 Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку на зброджені напої. Крім цього, у Картці відмови відповідачем зазначено, що необхідно внести вірні відомості в графу 47 митної декларації щодо ставки акцизного податку (126,96 за 1 л 100% сп.) та подати нову митну декларацію з вірно заповненою графою 47.
Позивач зазначив, що при заповненні митної декларації у графі 47 TOB «АЛМІ-ТРЕЙД» було вірно визначено ставку акцизного податку в розмірі 1,06 грн. на підставі підпункту 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України, згідно якого тільки зброджені напої, одержані виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об'ємних одиниць (без додання спирту) мають оподатковуватись за ставкою в розмірі 1,06 гривень за 1 літр 100% спирту (код товару згідно УКТ ЗЕД 2206 00 39 00, 2206 00 59 00, 2206 00 89 00). Натомість ставка акцизного податку в розмірі 126,96 гр. за 1 літр 100% спирту застосовується до товарів згідно коду УКТ ЗЕД 2206 00 (крім 2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 81 00 - сидр і перрі (без додання спирту); 2206 00 39 00, 2206 00 59 00, 2206 00 89 00 - тільки зброджені напої, одержані виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об'ємних одиниць (без додання спирту)).
Вказавши на необхідність внесення змін у графу 47 митної декларації, відповідач тим самим зазначив, що до товару TOB «АЛМІ-ТРЕЙД» необхідно застосувати ставку акцизного податку в розмірі 126,96 грн. за 1 літр 100% спирту.
Позивач вважає, що Картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA500060/2018/08497 від 18.08.2018 року, відповідно до якої відповідачем прийняте рішення про відмову у митному оформленні товарів TOB «АЛМІ-ТРЕЙД» за митною декларацією (форма МД-2) №UA500060.2018/08497 від 18.08.2018 року, ґрунтується на безпідставних та незаконних висновках, а отже, оформлена відповідачем без достатніх правових підстав, є протиправною та підлягає скасуванню.
При цьому, позивач вважав безпідставними посилання відповідача у Картці відмови на результати проведення лабораторних досліджень Одеським управлінням з питань експертиз та досліджень Департаменту податкових та митних експертиз ДФС (висновок №142008700 - 004 від 15.01.2018 року), оскільки в порядку, передбаченому ч.1 ст.356 МК України, взяття проб (зразків) товарів, що підлягали митному контролю та митному оформленню за МД №UA 500060.2018.025525, посадовими особами органу доходів і зборів не здійснювалося, а вищенаведений висновок від 15.01.2018 року жодним чином не стосується ТОВ «АЛМІ-ТРЕЙД» та товарів, що ввозилися позивачем 18.08.2018 року.
Ухвалою від 01.10.2018 року відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче засідання на 30.10.2018 року на 10:00 год.
Ухвалою від 22.11.2018 року закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду по суті на 29 листопада 2018 року.
У судове засідання, призначене на 13 грудня 2018 року о 15 год. 00 хв., з'явилися представник позивача та представник відповідача.
Під час судового розгляду справи представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити з викладених у позові підстав.
Представник відповідача проти задоволення позову заперечував. 24.10.2018 року представник відповідача надав письмовий відзив на позов, в якому зазначив, що законодавством України передбачено застосування пониженої ставки акцизного податку у розмірі 1,06 грн. за 1 літр до алкогольних напоїв за кодом 2206 00 39 00 у разі, якщо декларант або уповноважена ним особа подають до органу доходів та зборів відомості (в тому числі і шляхом внесення відомостей до митної декларації про документи та подання таких документів), які підтверджують те, що зброджені напої одержані виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків; вмісту спирту у зброджених напоях має бути не більше 8,5% об.одиниць; до зброджених напоїв не доданий спирт.
В документах, які були подані уповноваженою особою позивача до митниці разом з митною декларацією №UА 500060/2018/025525 від 18.08.2018 року були відсутні відомості, які підтверджують те, що зброджені напої одержані виключно в результаті природного (натурального) бродіння, ягідних та фруктово-ягідних соків; вміст спирту у зброджених напоях має бути не більше 8,5% об. одиниць; до зброджених напоїв не доданий спирт.
Представник відповідача зазначив, що позивач не подав до митниці разом з митною декларацією № UА 500060/2018/025525 від 18.08.2018 року документи, які містять відомості, необхідні для застосування пониженої ставки акцизного податку у розмірі 1,06 грн. за 1 літр до алкогольних напоїв за кодом 2206 00 39 00.
Представник відповідача вказав, що уповноважена особа позивача, яка наділена правом вчиняти дії, пов'язані з проведенням митних формальностей щодо товарів, транспортних засобів комерційного призначення від імені TOB "АЛМІ-ТРЕЙД" (фізична особа-підприємець ОСОБА_3) самостійно нарахувала у митній декларації №UA500060/2018/025529 від 18.08.2018 року суму акцизного податку за ставкою 126,96 грн. за 1 літр в розмірі 102581,14 грн., подала її до Одеської митниці ДФС, а отже позивач самостійно сплатив усі належні податки та збори, тому у відповідності до п.54.1 ст.54, п.56.11 ст.56 Податкового кодексу України, податкові зобов'язання TOB "АЛМІ-ТРЕЙД" вважаються узгодженими та не підлягають оскарженню.
Представник відповідача вважав, що Одеська митниця ДФС під час прийняття картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA500060/2018/08497 від 18.08.2018 року діяла у відповідності до вимог законів та інших нормативно-правових актів України, не порушувала права та законні інтереси позивача, а тому відсутні підставі для задоволення адміністративного позову ТОВ "АЛМІ-ТРЕЙД".
Заслухавши вступне слово представника позивача та представника відповідача, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд встановив наступні обставини.
Судом встановлено, що ТОВ "АЛМІ-ТРЕЙД" зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 01.03.2011 року за №1 55 102 0000 041228 (а.с. 13-14).
06.11.2017 року ТОВ "АЛМІ-ТРЕЙД" (Покупець) уклало контракт №002/ІМР/2017 з юридичною особою за законодавство Італії CANTINE SGARZI LUIGI (Продавець) на поставку товару - алкогольних напоїв (а.с. 20-26).
Відповідно до п.4.2. Договору Продавцем було передано Покупцеві ТОВ «АЛМІ-ТРЕЙД» оригінали наступних документів: інвойс (рахунок-фактура); міжнародна автомобільна накладна (СМR); сертифікат походження товару; пакувальний лист; сертифікат безпеки; доручення на експорт; декларація на оформлення сертифікату ЕВРО1.
На підставі зазначеного договору на митну територію України згідно з митною декларацію МД-2 № UА 500060/2018/025525 від 18.08.2018 року ТОВ «АЛМІ-ТРЕЙД» було ввезено:
- білий ігристий ароматизований напій на основі вина UNICO «Fragolino», к/с 7%, у скляних пляшках по 0,75 л, виробник CANTINE SGARZI LUIGI srl, країна походження: Італія, 7410 шт.;
- білий ігристий ароматизований напій на основі вина UNICO «Peach», к/с 7%, у скляних пляшках по 0,75 л, виробник CANTINE SGARZI LUIGI srl, країна походження: Італія, 1140 шт.;
- червоний ігристий ароматизований напій на основі вина UNICO «Fragolino», к/с 7%, у скляних пляшках по 0,75 л, виробник CANTINE SGARZILUIGI srl, країна походження: Італія, 6840 шт. (а.с. 18-19).
Митне оформлення вказаного товару здійснено за кодом згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД ) 2206003900 (графа 33 митної декларації).
18 серпня 2018 року Одеською митницею ДФС за результатами перевірки митної декларації (МД-2) TOB «АЛМІ-ТРЕЙД» №UA500060.2018.08497 від 18.08.2018 pоку, пакувального листу від 10.08.2018 pоку, рахунку-фактури №1360 від 10.08.2018 pоку, автотранспортної накладної від 10.08.2018 pоку, сертифікату з перевезення (походження) товару форми 1 VE N. R 169822 від 11.08.2018 pоку, банківських платіжних документів №180724/000408320 від 24.07.2018 pоку, №180808/000413006 від 08.08.2018оку, зовнішньоекономічного контракту №002/ІМР/2017 від 06.11.2017 pоку, договору про надання послуг митного брокера №04/2018 від 30.05.2018 pоку, інформації про позитивні результати державних видів контролю при застосуванні Порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів №2996380 від 14.08.2018 pоку, інформації про позитивні результати державних видів контролю при застосуванні Порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів 3019759 від 17.08.2018 pоку, копії митної декларації країни відправлення 321100 UFF.DOG.DI FERNETTI від 10.08.2018 pоку, інших документів, було прийняте рішення про відмову у митному оформленні (випуску) товарів TOB «АЛМІ-ТРЕЙД», про що уповноваженою посадовою особою митного органу була складена Картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA500060/2018/08497 від 18.08.2018 року (а.с. 16-17).
Відповідно до Картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA500060/2018/08497 від 18.08.2018 року, відповідачем відмовлено у митному оформленні (випуску) товарів TOB «АЛМІ-ТРЕЙД» на підставі ст.256, 258 Митного кодексу України, за результатами проведення лабораторних досліджень Одеським управлінням з питань експертиз та досліджень Департаменту податкових та митних експертиз ДФС (висновок від 15.01.2018 року №142008700-0044) та відповідно до підпункту 215.3.1. пункту 215.3 ст.215 Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку на зброджені напої. Крім цього, у Картці відмови відповідачем зазначено, що необхідно внести вірні відомості в графу 47 митної декларації щодо ставки акцизного податку (126,96 за 1 л 100% сп.) та подати нову митну декларацію з вірно заповненою графою 47.
Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.246 МК України метою митного оформлення є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, а також забезпечення статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів.
Згідно з ст. 248 МК України, митне оформлення розпочинається з моменту подання митному органу декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення.
Відповідно до ст.257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення, зокрема: код товару згідно з УКТ ЗЕД; фактурна вартість товарів; митна вартість товарів та метод її визначення; суми митних платежів; спосіб забезпечення сплати митних платежів (у разі застосування заходів гарантування їх сплати) (стаття 257 Митного Кодексу України).
Відповідно до ст.256 МК України, відмова у митному оформленні - це письмове вмотивоване рішення органу доходів і зборів про неможливість здійснення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через невиконання декларантом або уповноваженою ним особою умов, визначених цим Кодексом. У рішенні про відмову у митному оформленні повинні бути зазначені причини відмови та наведені вичерпні роз'яснення вимог, виконання яких забезпечує можливість митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення. Зазначене рішення повинно також містити інформацію про порядок його оскарження.
Рішення про відмову у митному оформленні приймається в межах строку, відведеного статтею 255 цього Кодексу для завершення митного оформлення. Неприйняття такого рішення протягом зазначеного строку є бездіяльністю, яка може бути оскаржена в порядку, встановленому главою 4 цього Кодексу (ч.3 ст.256 Митного кодексу України).
Згідно зі ст. 258 МК України, під митною декларацією, заповненою у звичайному порядку, розуміється митна декларація, що містить обсяг відомостей (даних), достатній для завершення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення у заявлений митний режим.
Відповідно до ч.1ст.67 МК України, УКТ ЗЕД складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується Законом України "Про митний тариф України".
Згідно зі ст.1 Закону України "Про митний тариф України", митний тариф України є невід'ємною частиною цього Закону та містить перелік ставок загальнодержавного податку - ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України і систематизовані згідно з УКТ ЗЕД, складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів.
Порядок ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 року №428.
Згідно із п.12 даного Порядку, пояснення до УКТЗЕД розробляються та затверджуються Держмитслужбою з урахуванням змін, які вносяться Всесвітньою митною організацією до пояснень до Гармонізованої системи та Європейським Союзом до пояснень до Комбінованої номенклатури. У разі потреби Держмитслужба розробляє пояснення до кодів товарів, що деталізовані на національному рівні.
Відповідно до підпункту 14.1.4 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України акцизний податок - непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених цим Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).
Статтею 215 Податкового кодексу України наведено перелік підакцизних товарів, їх коди згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності та ставки акцизного податку на таку продукцію.
Законом України від 20 грудня 2016 року №1791-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році" (далі - Закон №1791) внесено зміни, зокрема, до підпунктів 215.3.1 - 215.3.4 Кодексу, якими встановлено оновлений перелік підакцизної продукції та змінено ставки податку на неї.
Пунктом 1 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №1791 передбачено, що цей Закон набирає чинності з 1 січня 2017 року, крім пункт - 8 розділу І цього Закону щодо ставок акцизного податку на алкогольні напої, що підлягають маркуванню марками акцизного податку (зміни до підпункту 215.3.1 пункту 215.3 ст.215), який набирає чинності з першого числа третього місяця з дня набрання чинності цим Законом.
Згідно з п.226.6 ст.226 ПК України маркуванню марками акцизного податку підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об'ємних одиниць.
Відповідно до пп. 215.3.1 п. 215.3 статті 215 ПК України у товарній позиції 2206 за кодом 2206 00 39 00 згідно з УКТ ЗЕД класифікуються алкогольні напої як "тільки зброджені напої, одержані виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об'ємних одиниць (без додання спирту)", які, з урахуванням пункту 1 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №1791, оподатковуються за ставкою акцизного податку 1,06 гривні за 1 літр як такі, що не підлягають маркуванню марками акцизного податку.
Відповідно до ч.1 ст.356 Митного кодексу України, взяття проб (зразків) товарів здійснюється посадовими особами органу доходів і зборів в рамках процедур митного контролю та митного оформлення з метою встановлення характеристик, визначальних для, зокрема, класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД; перевірки задекларованої митної вартості товарів; встановлення країни походження товарів.
Як вбачається з оскаржуваної Картки відмови, підставою відмови у завершенні митного оформлення є: застосування невірної ставки акцизного податку, чим порушено вимоги підпункту 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України, згідно якого інші зброджені напої (ароматизовані винні напої ігристі), що класифікуються за кодом 2206 00 39 00 згідно з УКТ ЗЕД, одержані шляхом будь-якого змішування натуральних вин з іншими напоями (наприклад водою, соками) або іншими збродженими напоями та ароматичними добавками, незалежно від вмісту спирту, відносяться до сумішевих зброджених напоїв і мають оподатковуватись за ставкою в розмірі 126,96 гривень за 1 літр 100% спирту.
Суд бере до уваги доводи позивача про те, що при заповненні митної декларації у графі 47 ТОВ "АЛМІ-ТРЕЙД" було вірно визначено ставку акцизного податку в розмірі 1.06 грн. на підставі пп.215.3.1 п.215.3 ст.215 ПК України, згідно з яким тільки зброджені напої, одержані виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об'ємних одиниць (без додання спирту) мають оподатковуватись за ставкою в розмірі 1,06 гривень за 1 літр 100% спирту (код товару згідно УКТ ЗЕД 2206 00 39 00, 2206 00 59 00, 2206 00 89 00).
Ставка акцизного податку в розмірі 126,96 гривень за 1 літр 100% спирту застосовується до товарів згідно коду УКТ ЗЕД 2206 00 (крім 2206 00 31 00,2206 00 51 00,2206 00 81 00 - сидр і перрі (без додання спирту); 2206 00 39 00, 2206 00 59 00, 2206 00 89 00 - тільки зброджені напої, одержані виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об'ємних одиниць (без додання спирту), суміші таких зброджених напоїв та суміші таких зброджених напоїв з безалкогольними напоями з вмістом спирту не більше 8,5% об'ємних одиниць (без додання спирту).
Крім того, у пп.215.3.1 п.215.3 ст.215 ПК України наведено опис товару, що класифікується за кодом УКТ ЗЕД 2206 00 та оподатковується за ставкою 126,96 грн./л 100 відсоткового спирту, а саме: інші зброджені напої (наприклад, сидр, перрі (грушевий напій), напій медовий); суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, в іншому місці не зазначені (з доданням спирту).
При цьому, опис товару, що ввозив позивач з кодом УКТ ЗЕД 2206 00 3900, наведено в іншій графі таблиці п.п.215.3.1 п.215.3 ст.215 ПК України, відповідно до якого за ставкою 1,06 грн./л 100-відсоткового спирту оподатковуються: тільки зброджені напої, одержані виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5% об'ємних одиниць (без додання спирту).
Правильність наведеного тлумачення положень п.п.215.3.1 п.215.3 ст.215 ПК України також підтверджується наявним в матеріалах справи Листом Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України № 04-27/10-742 9268003 від 23.11.2017 року "Щодо оподаткування акцизним податком зброджених напоїв" (а.с. 39).
Суд також погоджується з доводами позивача про те, що відповідачем за результатами перевірки митної декларації (форма МД-2) ТОВ "АЛМІ-ТРЕЙД" №UА 500060/2018/025525 від 18.08.2018 року та інших документів відносно характеристики товару позивача, не приймалося жодних рішень щодо проведення митних експертиз та взяття проб (зразків) товарів для їх проведення.
Посилання в Картці відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA500060/2018/08497 від 18.08.2018 року на результати проведення лабораторних досліджень Одеським управлінням з питань експертиз та досліджень Департаменту податкових та митних експертиз ДФС (Висновок №142008700-0044 від 15.01.2018 року (а.с. 41-46), є безпідставним, оскільки цей висновок жодним чином не відноситься до ТОВ "АЛМІ-ТРЕЙД" та товарів, що ввозилися позивачем 18.08.2018 року.
Крім того, суд зазначає, що посилання відповідача в картці відмови на висновок Одеського управління з питань експертиз та досліджень Департаменту податкових та митних експертиз ДФС від 15.01.2018 року №142008700-0044 щодо проведення дослідження (експертизи) відносно аналогічних товарів, як на підставу у відмові в митному оформлені, є неправомірним. Оскільки даний висновок свідчить тільки про неможливість здійснити дослідження.
Так, в п.12 Висновку, Одеське управління з питань експертиз та досліджень Департаменту податкових та митних експертиз ДФС зазначило наступне: "Встановити, чи є надані на дослідження зразки одержаними виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків (без додання спирту) та визначити у їх складі кількісний вміст доданого етилового спирту та ароматизаторів не видається можливим у зв'язку з відсутністю в Україні відповідних нормативно - затверджених методик. Дослідження проводилось к рамках технічних можливостей управління на даний час".
Відповідно до ч.4 ст.3 Митного кодексу України, у разі якщо норми законів України чи інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи допускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків підприємств і громадян, які переміщують товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України або здійснюють операції з товарами, що перебувають під митним контролем, чи прав та обов'язків посадових осіб органів доходів і зборів, внаслідок чого є можливість прийняття рішення як на користь таких підприємств та громадян, так і на користь органу доходів і зборів, рішення повинно прийматися на користь зазначених підприємств і громадян.
Крім того, згідно з п.п.56.21. ст.56 Податкового кодексу України, у разі коли норма цього Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.
Таким чином, відповідач не довів згідно з положеннями МК України додавання в алкогольні напої ( UNIKO Fragolino, к/с 7%, UNIKO "Реасh", к/с 7%, UNIKO "Fragolino", к/с 7%, виробництво CANTINE SGARZI LUIGI srl , країна походження: Італія) спирту.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що зазначені алкогольні напої необхідно оподатковувати за ставкою акцизного податку 1,06 грн. за 1 літр, а Картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA500060/2018/08497 від 18.08.2018 року є протиправною та такою, що підлягає скасуванню.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З огляду на викладене, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛМІ-ТРЕЙД" підлягають повному задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, згідно ч.1 ст.139 КАС України, суд присуджує позивачу всі здійснені ним документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 5-6, 9, 72, 77, 90, ч.1 ст.139, ст.ст. 241-246, п.15.5 ч.1 розділу VII КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛМІ-ТРЕЙД" (адреса: вул. Болгарська, 1, м. Одеса, 65007, код ЄДРПОУ 37550276) до Одеської митниці ДФС (адреса: вул. Гайдара, 21-а, м. Одеса, 65078, код ЄДРПОУ 39441717) - задовольнити повністю.
Визнати визнати протиправною та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA500060/2018/08497, видану 18.08.2018 року
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Одеської митниці ДФС (адреса: вул. Гайдара, 21-а, м. Одеса, 65078, код ЄДРПОУ 39441717) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛМІ-ТРЕЙД" (адреса: вул. Болгарська, 1, м. Одеса, 65007, код ЄДРПОУ 37550276) судові витрати в сумі 1762 грн.(одна тисяча сімсот шістдесят дві гривні).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд з одночасною подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 21 грудня 2018 року.
Суддя В.В. Андрухів
.