Рішення № 78758647, 20.12.2018, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.12.2018
Номер справи
240/5409/18
Номер документу
78758647
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА А 3091
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2018 року м. Житомир справа № 240/5409/18

категорія 12.3

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Черняхович І.Е., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини А 3091 про визнання дій протиправними, зобов'язання нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Військової частини А3091 (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправними дії відповідача щодо не виплати йому індексації грошового забезпечення;

- зобов'язати Військову частину А3091 нарахувати та виплатити йому індексацію грошового забезпечення за період з 01 грудня 2015 року по день виключення зі списків особового складу (03 серпня 2018 року) без зміни для обчислення індексації місяця підвищення (базового місяця) в січні 2016 року;

- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобовязання Військової частини А 3091 подати в місячний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду, відповідно до вимог ст. 382 КАС України.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначає, що він проходив військову службу у Військовій частині А3091 на посаді начальника електротехнічної служби. Відповідно до наказу командувача військ оперативного командування "Північ" від 22.05.2018 № 112 його було звільнено з військової служби у запас за станом здоровя, а наказом командира військової частини А3091 від 03.08.2018 № 184 його було виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення починаючи з 03.08.2018. Разом з тим позивач стверджує, що нарахування та виплата йому грошового забезпечення проводилося відповідачем не в повному обсязі, зокрема, за період проходження служби з 01.12.2015 по день виключення зі списків особового складу, індексація грошового забезпечення йому не виплачувалась. Позивач також зазначає, що у вересні 2018 року він звертався до відповідача із відповідною заявою про нарахування та виплату індексації грошового забезпечення. Однак, відповідач листом від 14.11.2018 відмовив ОСОБА_1 у виплаті індексації, зазначивши при цьому, що відповідно до розяснення Міністерства соціальної політики України від 09.06.2016 № 252/10/136-16 та від 08.08.2017 № 78/0/66-17, а також розяснення Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 24.09.2018 № 248/8294 та від 31.10.2018 № 248/7340 підстав для нарахування та виплати йому індексації грошового забезпечення немає.

Вважаючи дії Військової частини А3091 щодо невиплати індексації грошового забезпечення протиправними, а свої права порушеними, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 22 листопада 2018 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.

18 грудня 2018 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача зазначає, що Військова частина А3091 не визнає позовних вимог та вважає їх безпідставними, а тому просить відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позову. Така позиція відповідача обґрунтована тим, що відповідно пункту 6 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, виплата сум індексації здійснюється за рахунок джерел, з яких проводяться відповідні грошові виплати населенню. Проведення індексації грошових доходів населення, у тому числі грошового забезпечення, здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів на відповідний рік. Натомість, протягом січня 2016 року лютого 2018 року у межах наявного фінансового ресурсу можливості виплати індексації грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України не було. Окрім того, обґрунтовуючи правомірність дій щодо невиплати позивачу індексації грошового забезпечення представник відповідача вказує, що Військова частина А3091 виконувала розяснення Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 04.01.2016 №248/3/9/1/2, в якому було зазначено про не нарахування індексації грошового забезпечення до окремого розяснення. Враховуючи вищезазначене, представник відповідача вважає, що Військової частиною А3091 права позивача не порушувались (а.с.23-29).

Розгляд справи проводиться у порядку письмового провадження відповідно до вимогст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України(далі -КАС України).

Згідно з ч. 5ст. 250 КАС Українидатою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 проходив військову службу на посаді начальника електротехнічної служби Військової частини А3019.

Наказом командувача військ оперативного командування "Північ" від 22.05.2018 №112 (по особовому складу) начальника електротехнічної служби 26 артилерійської бригади капітана ОСОБА_1 було звільнено з військової служби у запас за станом здоровя, що підтверджується копією витягу із наказу (а.с.16).

Наказом командира Військової частини А3091 (по стройовій службі) від 03.08.2018 № 184 капітана ОСОБА_1 03 серпня 2018 року виключено зі списків особового складу військової частини та знято з усіх видів забезпечення, що підтверджується копією витягу з наказу (а.с.17).

На підставі наявної у матеріалах довідки Військової частини А3091 від 14.11.2018 №4799 (а.с.15) судом було безспірно встановлено, а також не заперечувалось сторонами, що індексація грошового забезпечення виплачувалась ОСОБА_1 по листопад 2015 року включно, в подальшому, з 01.12.2015 по 03.08.2018 індексація позивачу не нараховувалась та не виплачувалась.

З метою реалізації свого права на отримання індексації грошового забезпечення, ОСОБА_1 звернувся до відповідача із відповідною заявою, в якій просив виплатити йому індексацію грошового забезпечення за період з 01.12.2015 по 03.08.2018.

Однак, за результатами розгляду зазначеної заяви, відповідач листом від 14.11.2018 №7509 (а.с.14) повідомив позивачу, що з січня 2015 проведення індексації грошових доходів населення здійснюється в межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік. А також зазначив, що враховуючи розяснення Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 24.09.2018 № 248/8284 та від 31.10.2018 № 248/7340, підстав для нарахування та виплати позивачу індексації грошового забезпечення у зазначений період немає (а.с.14).

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Відповідно дост. 1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.

Абзацом 2 частини 4 статті 9Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»встановлено, що порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.

Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 9Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»до складу грошового забезпечення входять посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Як встановлено в ході розгляду справи та підтверджено довідкою від 14.11.2018 №4799 (а.с.15), позивачу за період з 01.12.2015 по 03.08.2018 не нараховувалась та не виплачувалась індексація грошового забезпечення.

Відповідачем вказаний факт не заперечується. При цьому, обґрунтовуючи правомірність своїх дій відповідач посилається на роз'яснення Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 24.09.2018 № 248/8294, від 31.10.2018 № 248/7340, від 04.01.2016 № 248/3/9/1/2, а також вказує на відсутність коштів передбачених на виплату індексації грошового забезпечення.

З приводу наявності у позивача права на проведення індексації його доходів, суд зазначає наступне.

Згідно ч. 1ст. 2Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-ХІІ(у редакції станом на момент виникнення спірних правовідносин) індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії, стипендії, оплата праці (грошове забезпечення), оплата праці (грошове забезпечення).

Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Підстави для проведення індексації визначеністаттею 4 Закону №1282-ХІІ, відповідно до якої індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цьогоЗакону.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

Статтею 5 Закону № 1282-ХІІвстановлено, що підприємства, установи та організації підвищують розміри оплати праці у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів.

Підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України.

Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік.

Відповідно дост. 9 Закону № 1282-ХІІіндексація грошових доходів населення здійснюється за місцем їх отримання за рахунок відповідних коштів.

Статтею 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії»визначено, що індексацію доходів населення, яка встановлюється для підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін, віднесено до державних соціальних гарантій, що, згідно зст. 19 цього Закону, є обов'язковими для всіх підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.

Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.

Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення, що поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників визначає Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затвердженийпостановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.2003, з наступними змінами та доповненнями (далі - Порядок № 1078).

Пунктом 4 Порядку № 1078 встановлено, що індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. У межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, індексується, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення).

Згідно п. 6 Порядку № 1078 виплата сум індексації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких провадяться відповідні грошові виплати населенню: 1) підприємства, установи та організації підвищують розміри оплати праці у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів; 2) підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з державного бюджету, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів державного бюджету; 3) об'єднання громадян підвищують розміри оплати праці за рахунок власних коштів; 4) індексація пенсій, страхових виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, щомісячного довічного грошового утримання, що виплачується замість пенсії, інших видів соціальної допомоги провадиться відповідно за рахунок Пенсійного фонду, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та коштів державного бюджету.

У разі коли грошовий дохід формується з різних джерел і цим Порядком не встановлено черговість його індексації, сума додаткового доходу від індексації виплачується за рахунок кожного джерела пропорційно його частині у загальному доході.

Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік .

В контексті наведеного суд зазначає, що індексація грошового забезпечення є однією з основних державних гарантій щодо оплати праці. За вимогами вказаних нормативно-правових актів проведення індексації у зв'язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов'язковою для всіх юридичних осіб роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.

Тобто, сума індексація грошового забезпечення є складовою частиною грошового забезпечення і відповідно до Закону, підлягає обов'язковому нарахуванню та виплаті.

З аналізу наведених вище нормативно-правових актів, вбачається що на підприємства, установи, організації незалежно від форм власності покладається обов'язок проводити індексацію заробітної плати (грошового забезпечення) у разі перевищення величини індексу споживчих цін встановленого порогу індексації.

Про те, як вже зазначалося, позивачу за період з 01.12.2015 по 03.08.2018 не нараховувалась та не виплачувалась індексація грошового забезпечення, що свідчить про протиправні дії відповідача щодо її не нарахування та невиплати.

При цьому, щодо посилань відповідача на роз'яснення Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 24.09.2018 №248/8294, від 31.10.2018 № 248/7340 та від 04.01.2016 №248/3/9/1/2, суд вважає ці доводи безпідставними, оскільки розяснення не є нормативно-правовими актами, натомість відповідач має діяти відповідно до закону, який має вищу юридичну силу, а тому суд критично ставиться до таких посилання відповідача як підставу для невиплати індексації грошового забезпечення позивача та не приймає їх до уваги.

Щодо доводів відповідача про відсутність протягом 2016 - 2018 років фінансових ресурсів для виплати індексації грошового забезпечення, як підставу для невиплати індексації грошового забезпечення позивачу, суд зазначає наступне.

Європейський Суд з прав людини у рішенні по справі «Кечко проти України» зауважував, що реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, а тому суд критично ставиться до таких доводів відповідача.

З огляду на викладене, обмежене фінансування жодним чином не впливає на наявність чи відсутність у відповідача обов'язку щодо нарахування індексації грошового забезпечення позивачу.

Суд також вважає безпідставними посилання відповідача на статтю 5 Закону, згідно з якою проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів на відповідний рік, оскільки будь-яких застережень щодо нездійснення в зв'язку з цим індексації з 01.01.2016 вказана норма не містить. Аналогічний висновок міститься в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 26.05.2016 у справі № К/800/3206/16 (368/1047/15-а).

Таким чином, вказані відповідачем обставини не позбавляють його обов'язку провести індексацію грошового забезпечення позивача у встановленому законом порядку, а тому дії Військової частини А3091 щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення з 01.12.2015 по 03.08.2018 є протиправними.

На підставі зібраних та досліджених доказів, аналізу чинного законодавства, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання протиправними дій відповідача в частині невиплати позивачу індексації грошового забезпечення в період з 01.12.2015 по день виключення зі списків особового складу (03.08.2018) є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Застосовуючи механізм захисту права та його відновлення, порушеного суб'єктом владних повноважень, керуючись повноваженнями, наданими ч. 2 ст. 245КАС Українисуд вважає за необхідне зобов'язати Військову частину А3091 нарахувати і виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01 грудня 2015 року по дату фактичного виключення зі списків особового складу (03.08.2018).

Щодо позовної вимоги, в якій позивач просить зобов'язати Військову частину А3091 нарахувати та виплатити йому індексацію грошового забезпечення за період з 01 грудня 2015 року по день виключення зі списків особового складу (03 серпня 2018 року) без зміни для обчислення індексації місяця підвищення (базового місяця) - січня 2016 року, суд зазначає наступне.

Згідно із пунктом 1-1 Порядку № 1078 підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка. Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 р. - місяця опублікування Закону України від 6 лютого 2003 р. № 491-IV «Про внесення змін до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення». Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.

Відповідно до п. 5 Порядку №1078 у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообовязкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.

Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу.

Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.

Так, з наявної у матеріалах справи довідки Військової частини А 3091 від 14.11.2018 вбачається, що в період з 01.12.2015 по 28.02.2018 розмір посадового окладу позивача не змінювався і становив 1030,00 гривень. При цьому, відомостей про те, коли позивачу було встановлено посадовий оклад в розмірі 1030,00 гривень матеріали справи не містять. Натомість, з 01.03.2018 посадовий оклад ОСОБА_1, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», було підвищено до 4370,00 гривень. А тому, з огляду на положення Порядку № 1078 та Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», в період з 01.03.2018 по 03.08.2018 (дата звільнення позивача з військової служби) базовим місяцем для нарахування позивачу індексації грошового забезпечення є березень 2018 року.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги в цій частині підлягають частковому задоволенню, шляхом зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.12.2015 по 03.08.2018, з встановленням для обчислення індексації в період з 01.12.2015 по 28.02.2018 базового місяця місяця в якому позивачу було встановлено розмір посадового окладу 1030,00 грн., а в період з 01.03.2018 по 03.08.2018 базового місяця березня 2018 року.

Частиною першою та другоюстатті 77 КАС Українивстановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Положеннямистатті 90 КАС Українивизначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення на підставі ст. 382 КАС України суд зазначає наступне.

Частиною першою статті 382 КАС України передбачено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Зі змісту наведеної правової норми випливає, що зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, яке має застосовуватися у виключних випадках.

Поряд з цим суд ураховує, що позивачем не наведено причин та не надано доказів, які б свідчили про те, що відповідач може ухилятися від виконання рішення суду.

Приймаючи до уваги обставини даної справи, суд не вважає за необхідне зобов'язувати суб'єкта владних повноважень подавати звіт про виконання даного судового рішення, а тому відмовляє у встановленні судового контролю за виконанням постанови в даній справі

Зважаючи на відсутність документально-підтверджених судових витрат у даній адміністративній справі питання про їх розподіл судом не вирішується.

Керуючись статтями72-77, 90, 241-246, 250, 255, 263, 267, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

вирішив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 13302; РНОКПП НОМЕР_1) до Військової частини А3091 (вул. Червона Гора, м. Бердичів, Житомирська область, 13302; код ЄДРПОУ 24981238) про визнання дій протиправними, зобов'язання нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення - задовольнити частково.

Визнати протиправним дії Військової частини А3091 (вул. Червона Гора, м.Бердичів, Житомирська область, 13302; код ЄДРПОУ 24981238) щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, 13302; РНОКПП НОМЕР_1) індексації грошового забезпечення за період з 01.12.2015 по 03.08.2018.

Зобов'язати Військову частину А3091 (вул. Червона Гора, м.Бердичів, Житомирська область, 13302; код ЄДРПОУ 24981238) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, 13302; РНОКПП НОМЕР_1) індексацію грошового забезпечення за період з 01.12.2015 по 03.08.2018, з встановленням для обчислення індексації в період з 01.12.2015 по 28.02.2018 базового місяця місяця, в якому позивачу було встановлено розмір посадового окладу 1030,00 грн., а в період з 01.03.2018 по 03.08.2018 базового місяця березня 2018 року.

В решті позовних вимог - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя І.Е.Черняхович