
Справа № 658/3926/18
провадження № 3/658/1240/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2018 року м.Каховка Херсонської області
Cуддя Каховського міськрайонного суду Херсонської області Марків Т.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Каховського ВП ГУНП в Херсонській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, адреса реєстраційного обліку місця проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, б. 35 а,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
встановив:
04 жовтня 2018 року о 03.00 год. по вул. Мелітопольській в м. Каховці ОСОБА_1., керував транспортним засобом – автомобілем «Фольцваген Пасат» (номерний знак НОМЕР_2) з явними ознаками алкогольного сп’яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей обличчя, нестійка хода, вяла мова. На вимогу працівника поліції водій, в порушення п. 2.5 ПДР України відмовився від проходження в установленому порядку медичного огляду для визначення стану сп’яніння.
Протокол про адміністративне правопорушення надійшов до суду 09 жовтня 2018 року.
В судові засідання призначені на 23 жовтня 2018 року, 02 листопада 2018 року, 16 листопада 2018 року, 11 грудня 2018 року ОСОБА_1 не з’явився, про дату, місце і час розгляду справи оповіщений належним чином (підтверджує вказане матеріали справи). Будь-яких заяв та клопотань від нього не надходило.
Відповідно до ст.ст. 57, 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності. Кожному гарантується право знати свої права і обов’язки. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов’язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов’язки громадян, не доведені до відома населення у порядку, встановленому законом, є нечинними.
Кодекс України про адміністративні правопорушення, Закон України «Про дорожній рух», були доведені до відома громадян України шляхом публікації в офіціальних джерелах масової інформації, а також на офіційному веб-порталі Верховної ради України веб-сайті «Законодавство України».
З’ясовуючи обставини, передбачені ст.ст. 247, 280 КУпАП, суд враховує, що ст. 9 цього кодексу адміністративним правопорушенням (проступком) визначає протиправну, винну (умисну або необережну) дію чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Пункт 1.3 Правил дорожнього руху України (далі – ПДР України), передбачає, що учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими.
Особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством (п. 1.9 ПДР України).
Відповідно до п. 2.5 ПДР України водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп’яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до п. 2 розділу І «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» (далі – Інструкція), огляду на стан сп’яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп’яніння згідно з ознаками такого стану.
Суд вважає доведеним факт того, що ОСОБА_1 керуючи автомобілем, розуміючи суспільну небезпеку та протиправність свого діяння, відмовився від проходження огляду на стан сп’яніння у встановленому законом порядку з метою уникнення адміністративної відповідальності.
В діях ОСОБА_1наявні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП (відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп’яніння), що повністю підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення;
- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3, відповідно до змісту яких у водія ОСОБА_1були виявлені ознаки сп’яніння, проте пройти медичний огляд останній відмовився (продути алкотестер "Драгер" або проїхати до лікарні). Вказані письмові пояснення засвідчення особистими підписами свідків. Підстав вважати надані пояснення недостовірними у суду немає, оскільки останні узгоджуються між собою та іншими доказами доданими до протоколу;
- відеозаписом зробленим працівниками поліції під час виявлення правопорушення, що був досліджений в судовому засідання судом, та на якому зафіксовано факт відмови ОСОБА_1 від проходження медичного огляду на визначення стану алкогольного сп’яніння. Крім того, водій повідомив поліцейського, що вживав алкоголь, у зв'язку з тим, що в нього виникли проблеми з дружиною.
Накладаючи стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь його суспільної небезпеки, а саме, що дане правопорушення являється грубим порушенням правил дорожнього руху є потенційно небезпечним для суспільства та становить реальну небезпеку учасникам дорожнього руху, загрожує їх життю, здоров’ю, тяжкість ймовірних наслідків, особу правопорушника, його майновий стан, відсутність обставин, що пом’якшують та обтяжують відповідальність.
Суд вважає, що виховання правопорушника можливе застосуванням відносно нього адміністративного стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, що відповідає характеру вчиненого правопорушення та меті адміністративного стягнення, у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Керуючись ст.ст. 9, 10, 24, 33 – 35, 36, 40-1,
130, 268, 283, 284 КУпАП,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та притягнути до адміністративної відповідальності застосувавши адміністративне стягнення – штраф у розмірі шістсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян– 10 200 грн. (р/р 31118106700011, код класифікації доходів бюджету 210811100, код отримувача у ЄДРПОУ 38008980, МФО 852010, банк одержувача ГУДКС України в Херсонській області, одержувач – Державний бюджет України) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 352,40 грн. (р/р 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, код банку отримувача 820019, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, отримувач коштів ГУК у м. Києві 22030106, рахунок отримувача 31215256700001).
Постанова може бути оскаржена.
Апеляція на постанову подається протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Херсонської області через Каховський міськрайонний суд Херсонської області.
Суддя Т.А. Марків