Рішення № 78737556, 03.09.2018, Центральний районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
03.09.2018
Номер справи
490/7523/16-а
Номер документу
78737556
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

490/7523/16-а

н\п 2-а/490/307/2018

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 вересня 2018 року м. Миколаїв

Центральний районний суд м.Миколаєва

у складі: головуючого судді Чулуп О.С

при секретарі Росинець В.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Миколаїв адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

до

Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

зобов?язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області та до Пенсійного фонду України в Миколаївській області з вимогами про - зобов'язання Головне управління Національної поліції в Миколаївській області виготовити довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виходячи з посадового окладу прирівняного до посади заступника начальника ГУ МНС Миколаївської області відповідно до постанови Комітету Міністрів України №1294-2007, №45-2008р., наказів МНС № 53-2008, та №305-2008р. станом на 01.01.2008р., передати довідку до Головного управління Пенсійного фонду в Миколаївській області та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду в Миколаївській області провести перерахунок пенсії позивача ОСОБА_1 з урахуванням довідки про розмір грошового забезпечення виданої Головним управлінням Національної поліції в Миколаївській області.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він вийшов на пенсію з посади, яку на теперішній день виконує заступник начальника Головного управління МНС області по наглядово-профілактичній роботі з посадовим окладом 1700грн. Проте, йому видали довідку про розмір його грошового забезпечення на рівні начальника самостійного відділу, в той час як він пішов на пенсію з посади заступника начальника управління області, яка зараз прирівнюється до посади заступника начальника ГУ МНС в області. Позивач вказує, що згідно постанови КМУ №45 від 13.02.2008р. та наказу МНС України №560 від 16.04.2008р. затверджено схему основних організаційних структур військ ЦО України та державної пожежної охорони, прирівняних до органів та підрозділів цивільного захисту МНС". Позивач вказує, що в пункті 24 цієї Схеми управління пожежної охорони Управління внутрішніх справ області прирівнюється до управління МНС області, тобто згідно з класифікатором посад - керівництво УПО УМВС області прирівнюється до посадового складу керівництва управління МНС області і Управління пожежної охорони УМВС області. Позивач вказує, що згідно наказу МНС України №53-2008 посадовий оклад заступника начальника управління МНС області складає - 1700грн., його ж посаду прирівняли до посади заступника начальника самостійного відділу управління з посадовим окладом - 1300грн. Позивач вказує, що така невідповідність в посадах, а відповідно і посадових окладах щодо таких посад, впливає на розмір його пенсії, і порушує його право на належне пенсійне забезпечення. Позивач вказує, що дії ГУ Нацполіції неправомірні, оскільки Вищий Адміністративний Суд України в постанові по касаційній скарзі у його справі щодо визнання неправомірним протокольного рішення, роз?яснив, що довідку щодо грошового забезпечення видано без аналізу функціональних обов?язків і посадових інструкцій вказаних посад. Позивач вказує, що враховуючи вимоги ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби ", постанов КМУ №1294-2007, №45-2008/р., наказів МНС №53-2008,305-2008р. йому повинна бути призначена пенсія з урахуванням посадового окладу 1700грн. та інших надбавок.Позивач в судовому засіданні свої вимоги підтримав просив їх задоволити в повному обсязі.

Позивач також вказує, що розмір його пенсії повинен бути розрахований відповідно до норм постанов Кабінету Міністрів України № 1294-2007, № 45-2008 р., наказів МНС № 53-2008, та №305-2008р. Позивач вказує, що пенсія йому повинна бути нарахована саном на 01.01.2008р. з урахуванням: посадового окладу -1700грн., оклад за військовим знанням - 135грн., надбавка за вислугу років - 40%(734грн.), надбавка за виконання особливо важливих завдань - 50% (1284,50грн.), надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 28%(476грн.), надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 15% (275,25грн.), премія - 43% (1980,04грн.), а разом 6584,79грн.

Відповідач - ГУ Нацполіції проти позовних вимог заперечував, просив в позові відмовити. Представник відповідача вказав, що позивач вже звертався до суду із аналогічними вимогами до УМВС України в Миколаївській області, в позові йому відмовлено.

Судом було встановлено, що посада щодо якої позивачу надано довідку про розмір його грошового забезпечення - відповідає посаді позивача ОСОБА_1 з якої він був звільнений, і це посада заступника начальника управління(самостійного відділу)УМВС України в Миколаївській області з посадовим окладом 1210-1310грн., тому позивачу встановлений посадовий оклад для перерахунку пенсій у максимальному розмірі -1310р. і підстав вносити відомості в довідку для призначення позивачу пенсії з посадового окладу 1700грн., як заступнику начальника головного управління, - не має.

Відповідач-ІІ, ГУ ПФУ в Миколаївській області, заперечував проти позовних вимог з підстав вказаних в письмовому запереченні на позов (а.с.47). Відповідач-ІІ вказує, що пенсійну справу позивача передано до ГУ ПФУ в Миколаївській області з управління МВС України в Миколаївській області 01.01.2007р. З 01.04.2008р. ГУ ПФУ в Миколаївській області припинено виплату пенсії за вислугу років у зв?язку з переведенням його на пенсію за віком, відповідно до Закону України "Про державну службу". Підстав для перерахунку пенсії позивача не має. Відповідач-ІІ просив в позові відмовити.

Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач був звільнений з посади заступника начальника управління державної пожежної охорони Управління Міністерства внутрішніх справ Миколаївської області за ст.65 п.«а»( за віком) 08.12.1997р.

Державна пожежна охорона на час звільнення позивача була структурним підрозділом Міністерства Внутрішніх Справ.

Протягом 2003-2004р. відбулась реорганізація, в результаті якої Державна пожежна охорона була виведена з перепідпорядкування Міністерства внутрішніх справ та віднесена до Міністерства надзвичайних ситуацій.

Вимогами ч.1 ст.2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з вимогами ч.2 ст.2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби,та деяких інших осіб»перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

На підставі п.6 Постанови Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008р. «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» внесення змін до постанови КМУ від 17.07.1992р. №393 відповідною посадою, вважається посада, яка за кваліфікаційними характеристиками,зокрема назвою,розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

Відповідно до ст.72 КАС України обставини,встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Заявлені позивачем вимоги були раніше предметом судового розгляду.

Так, постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 27.07.2009р. по справі № 2а-7/09/1470, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 18.03.2010р., скасовано та визнано протиправним протокольне рішення Управління МВС України в Миколаївській області №429 від 01.04.2008р. про встановлення посадових окладів пенсіонерам МВС, які були звільненні з підрозділів пожежної охорони відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007р. №1294 та наказу МВС України №499 від 31.12.2007р. Зобов'язано Управління МВС України в Миколаївській області підготувати довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, виходячи з посадового окладу прирівняної посади в структурі МНС, у відповідності з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007р. №1294 та наказу МНС України від 28.01.2008р.№53.

На виконання постанови суду від 27.07.2009р. відповідач прийняв протокольне рішення № 973 від 24.06.2010р. яким встановив посадовий оклад за посадою заступника начальника управління у складі головного управління в розмірі 1310 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби у розмірі 50 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, премію у розмірі 10% посадового окладу та надбавку за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 15% від посадового окладу (грошовий атестат від 30.04.1998р. №26) усього на суму 3362 грн.

Проте позивач з вказаним рішенням відповідача був не згідний та оскаржив його до суду, просив визнати протокольне рішення протиправним, та зобов?язати Управління МВС України в Миколаївській області видати йому довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виходячи з посадового окладу прирівняного до посади заступника начальника ГУ МНС Миколаївської області відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1294-2007, № 45-2008 р., наказів МНС № 53-2008, та №305-2008р. станом на 01.01.2008р.

Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 12.10.2011р. по справі № 2-а-2503/11/1470 в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 про зобов?язання УМВС України в Миколаївській області видати йому довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виходячи з посадового окладу прирівняного до посади заступника начальника ГУ МНС Миколаївської області відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1294-2007, №45-2008р., наказів МНС № 53-2008, та №305-2008р. станом на 01.01.2008р. Дане рішення набрало законної сили 25.04.2012р. після розгляду та відхилення апеляційної скарги позивача. Касаційна скарга позивача також була відхилена ухвалою від 27.02.2013р. Вищого адміністративного суду України.

Миколаївським окружним адміністративним судом в рішенні від 12.10.2011р. встановлено, що посада з якої був звільнений позивач - заступник начальника управління з питань наглядово-профілактичного нагляду Управління Державної Пожежної Охорони Управління Міністерства Внутрішніх справ України в Миколаївській області, - на даний час прирівнюється до посади заступника начальника управління з питань державного нагляду у сфері пожежної безпеки і державного нагляду у сфері цивільного захисту та техногенної безпеки Управління Міністерства Надзвичайних Ситуацій України в Миколаївській області.

Миколаївським окружним адміністративним судом в рішенні від 12.10.2011р. встановлено також, що позивача була звільнено з посади заступника начальника (самостійного відділу, підрозділу на правах управління) в складі головного управління, оскільки посада на той час мала подвійне підпорядкування - заступник управління в головному управлінні, тому посада заступника начальника головного управління по функціональності та організаційному рівню вище тій посаді, яку обіймав позивач, та відповідач правомірно позивачу встановив посадовий оклад в сумі 1310 грн.

Судом встановлено, що 19.09.2008р. позивачу була видана довідка №136 про розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії, в якій сума пенсії складала 5144,85грн. та призначена відповідно до п.5 постанови КМУ № 45 від 13.02.2008р. за відповідною посадою у тому державному органі, з якої особа звільнилася на пенсію.

Отже, судом - Миколаївським окружним адміністративним судом, Одеським апеляційним адміністративним судом та ВАСУ питання щодо відповідності посади з якої позивача було звільнено та яка є наявна на теперішній час щодо її функціональності, обсягу повноважень і т.д згідно Постанови КМУ, - було вже розглянуто та вирішено, в кінцевому разі судом встановлено, що посада з якої був звільнений позивач в даний час відповідає посаді заступника начальника самостійного відділу в структурі обласного управління МНС України, і відповідно позивачу видано довідку щодо розміру посадового окладу відповідно до вказаної посади.

Судом не закрито провадження у даній справі, оскільки позивачем заявлено вимоги до іншої особи - до Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, у тій справі, що була розглянута Миколаївським окружним адміністративним судом відповідачем було Управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області.

Позивач також просить видати довідку для встановлення йому пенсії з урахуванням положень нормативно-правових актів, зокрема: Постанови Кабінету Міністрів України №1294-2007, №45-2008р., наказів МНС №53-2008, та №305-2008р. станом на 01.01.2008р., зокрема і з урахуванням: посадового окладу -1700грн., оклад за військовим знанням - 135грн., надбавка за вислугу років - 40%, надбавка за виконання особливо важливих завдань - 50%, надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 28%, надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 15%, премія - 43%.

Миколаївський окружний адміністративний суд розглядав аналогічну вимогу позивача щодо розміру його пенсії відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення, та прийшов до висновку, що пенсія позивачу була нарахована вірно з урахуванням довідки від 19.09.2008р. в сумі 5144,85грн. З даною позицією суду погодився і суд касаційної інстанції (ухвала ВАСУ від 27.02.2013р. у справі №К/9991/33469/12).

Відповідно до вимог ч.4ст.78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Отже, враховуючи положення ч.4 ст.78 КАС України, суд, приймаючи до уваги, що обставини щодо вимог позивача у даній справі, зокрема щодо видачі довідки та розміру пенсії, вже встановлені судом та перевірені судом апеляційної та касаційної інстанції, приходить до висновку, що в задоволенні позовних вимог щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача слід відмовити. Враховуючи що інші вимоги позивача - як то про зобов?язання передати довідку та здійснити перерахунок пенсії позивача, - є похідними від вимоги щодо видачі довідки, то у разі відмови в задоволенні цієї вимоги, слід відмовити і задоволенні похідних вимог.

Керуючись ст.ст.74,195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд

В И Р І Ш И В :

в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 про зобов'язання Головне управління Національної поліції в Миколаївській області вчинити дії щодо виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії ОСОБА_1 у відповідності з посадового окладу прирівняного до посади заступника начальника ГУ МНС Миколаївської області відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 1294-2007, № 45-2008р., наказів МНС №53-2008, та №305-2008р. станом на 01.01.2008р. та про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду в Миколаївській області провести перерахунок пенсії позивача ОСОБА_1 з урахуванням довідки про розмір грошового забезпечення виданої Головним управлінням Національної поліції в Миколаївській області, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки передбачені ст. 255 КАС України.

Рішення може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга може бути подана протягом тридцяти днів з дня отримання копії рішення до Одеського апеляційного адміністративного суду через Центральний районний суд м. Миколаєва.

Суддя