
Справа №: 486/1848/18 Провадження №2-а/486/51/2018
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2018 року Суддя Южноукраїнського міського суду Миколаївської області Далматова Г.А., ознайомившись із адміністративним позовом ОСОБА_1 до Южноукраїнського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області про визнання протиправними дії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,
ВСТАНОВИВ:
18 грудня 2018 року ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Южноукраїнського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області про визнання протиправними дії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, та стягнення судового збору.
Позивач направив позов до Южноукраїнського міського суду Миколаївської області.
Ознайомившись з матеріалами адміністративного позову, суддя приходить висновку, що вказана позовна заява не підсудна Южноукраїнському міському суду Миколаївської області, як адміністративному суду.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
В силу ч. 2 ст. 20 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Оскільки ч. 1 ст. 20 КАС України не передбачено розгляд місцевими загальними судами як адміністративними судами спорів фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, то відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України зазначені спори підсудні окружним адміністративним судам.
Враховуючи викладене, Южноукраїнському міському суду Миколаївської області, як місцевому суду, не підсудна адміністративна справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Южноукраїнського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області про визнання протиправними дії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, оскільки її розгляд за правилами розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів віднесено до підсудності окружного адміністративного суду.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Діюче процесуальне законодавство не передбачає можливості повернення позовної заяви у разі її предметної непідсудності суду чи відмови у відкритті провадження за такою заявою.
Статтею 29 КАС України не передбачено можливості передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого відповідно до предметної юрисдикції, тому суд відповідно до вимог частини 2 статті 7 КАС України застосовує до правовідносин аналогію п.2 ч.1 ст. 29 КАС України.
Таким чином, враховуючи, що позивач подав позов, предметна юрисдикція якого віднесена Миколаївському окружному адміністративному суду, справа підлягає переданню до Миколаївського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 19, 20, 29, 171, 248, 256 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Южноукраїнського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області про визнання протиправними дії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії - передати на розгляд до Миколаївського окружного адміністративного суду (вул. Декабристів, буд. 41/10, м. Миколаїв, 54001).
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі даної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Суддя Южноукраїнського міського суду ОСОБА_2