
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
11 грудня 2018 р. № 2040/5201/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Рубан. В.В.,
за участі
секретаря судового засідання - Абояна І.І.,
представника позивача - Міщенка Д.С.,
представників відповідача - Житєньова С.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області (61013, м. Харків, вул. Шевченка, буд. 8, код ЄДРПОУ 38631015) до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЛЮСИНВЕСТ-ТОРГ" (63503, Харківська область, м. Чугуїв, вул. Харківська, буд. 127, код ЄДРПОУ 33757931) про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЛЮСИНВЕСТ-ТОРГ", у якому просить суд до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, експлуатацію будівлі ТОВ "ПЛЮСИНВЕСТ-ТОРГ", за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Харківська, буд. 127, зупинити повністю шляхом її знеструмлення з опечатуванням пристроїв відключення джерел електропостачання, у зв'язку з чим зобов'язати керівництво ТОВ "ПЛЮСИНВЕСТ-ТОРГ" негайно припинити використання цієї будівлі з метою проведення будь якої діяльності, не пов'язаної з усуненням порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за результатами проведеної перевірки відповідача встановлено низку порушень вимог законодавства у сфері (з питань) техногенної та пожежної безпеки у Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЛЮСИНВЕСТ-ТОРГ", які, на думку позивача, унеможливлюють експлуатацію будівлі відповідача, за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Харківська, буд. 127.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив позов задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача надав до суду відзив на позов, позиція якого повністю збігається з викладеною у судовому засіданні, в якому вказав, що на даний час товариством усунуті практично всі виявлені порушення, а саме: п.1, 3-12, 14-20 опису виявлених порушень. Щодо решти порушень, то відповідачем вживаються всі необхідні заходи для їх усунення, зокрема замовлена проектна документація, змінюються пожежонебезпечні матеріали, однак існує ряд причин, які заважають в найкоротший термін усунути всі порушення. Крім того, вказав, що порушення, які не усунуті не уявляють явну загрозу життю і здоров'ю громадян, а також не можуть спричинити будь - яких негативних наслідків.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, встановив наступне.
Суд зазначає, що частиною 4 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду виключно у випадках, визначених Конституцією та законами України.
Згідно до ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 № 877-V (надалі - Закон № 877-V) державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.
Згідно п. 4 Розділу І Правил пожежної безпеки в Україні пожежна безпека повинна забезпечуватися шляхом проведення організаційних заходів та технічних засобів, спрямованих на запобігання пожежам, забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, створення умов для успішного гасіння пожеж.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про пожежну безпеку" забезпечення пожежної безпеки підприємств, установ та організацій покладається на їх керівників і уповноважених ними осіб, якщо інше не передбачено відповідним договором.
Згідно ч. 7 ст. 7 Закону № 877-V на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
Частиною 4 статті 4 Закону № 877-V визначено, що виключно законами встановлюються вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності.
Відповідно до пунктів 1, 4 частини 1 статті 70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є зокрема, недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами та нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій.
Згідно ч. 2 ст. 70 Кодексу цивільного захисту України повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.
Відповідно до частини 3 статті 55 Кодексу цивільного захисту України забезпечення пожежної безпеки суб'єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб'єктів господарювання.
Згідно підпункту 12 частини 1 статті 67 Кодексу цивільного захисту України до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Частиною 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України встановлено, що у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Отже, орган, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, у разі виявлення факту недотримання вимог пожежної безпеки, який створює загрозу життю та здоров'ю людей, на підставі акту, складеного за результатами здійснених заходів (перевірок тощо), має звернутися до суду з позовом про застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення експлуатації будівель, споруд.
Судовим розглядом встановлено, що на підставі наказу №83 від 30.03.2018 "Про проведення позапланових перевірок об'єктів" (посвідчення на проведення перевірки від 20.04.2018 року №73) Головним управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області в період з 10.05.2018 року по 11.05.2018 року проведена позапланова перевірка щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки у Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЛЮСИНВЕСТ-ТОРГ" за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Харківська, буд. 127 (а.с.16-24).
За результатами перевірки складено акт №52 щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки (а.с.19-24).
В ході перевірки будівлі ТОВ "ПЛЮСИНВЕСТ-ТОРГ", за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Харківська, буд. 127, було встановлено, що вона експлуатується з порушеннями вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, зокрема:
2. Приміщення клубу "Опера", приміщення 2-го поверху лівого крила, приміщення 3-го, 5-го, 7-го поверхів правого крила, приміщення VIP яке розташоване на 6-му поверсі, приміщення дизель - генераторної та інші приміщення культурно - оздоровчого комплексу з торгово - офісними приміщеннями, готельними номерами не обладнані системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";
5. З'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів будівлі та приміщень здійснено не за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;
6. Наявна система протипожежного захисту не утримується у постійній готовності до виконання роботи, передбачені регламентом терміни не виконуються, записи у відповідні журнали не заносяться;
7.Кількість евакуаційних виходів з поверхів та будівлі культурно-оздоровчого комплексу 3 торгівельно-офісними приміщеннями та готельними номерами, з приміщень з масовим перебуванням людей, з приміщення спортивного залу, а також з технічного приміщення підвалу не відповідає нормативній вимозі;
8.3 1-го, 4-го та підвального поверхів, з коридорів 1- го поверху лівого крила, 4-го поверху правого крила двері відчиняються не у напрямку виходу з будівлі (приміщень);
9. Сходові клітки, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням;
10. Не проведено технічне обслуговування пожежних кран-комплектів і перевірку на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування пожежних кран- комплектів;
11. Технічне обслуговування вогнегасників не здійснюється відповідно до Правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників, затверджених наказом МВС України від 15.01.2018 року №25, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 23 квітня 2018 року за N 225/31677;
12. Огороджувальні конструкції (двері) з технічного приміщення та дизельної не відповідають нормативній вимозі;
13.Розміри евакуаційного виходу з підвального поверху, ширина маршів та виходів на сходи, а також ширина евакуаційних шляхів по коридору 1-го та 6-го поверхів лівого крила (за наявності дверей з двох боків коридору, ЩО ВІДЧИНЯЮТЬСЯ 3 приміщень у коридор) не відповідають нормативній вимозі;
14.На шляхах евакуації в коридорах, з підвального приміщення, а також з приміщення спортивного залу застосовано будівельні матеріали з вищими показниками пожежної небезпеки;
19.Приміщення не забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, які використовуються для локалізації і ліквідації пожеж у їх початковій стадії розвитку;
20.Не проведено випробування на тиск та витрату води з оформленням акта системи зовнішнього протипожежного водопроводу;
21.Тип заповнення прорізів у протипожежних перешкодах, що відділяють приміщення різного призначення (комори, електрощитові, вентиляційні камери, дизель-генераторна, виходи на горище та покрівлю, номери готелю від коридорів, сходові клітки від коридорів) культурно - оздоровчого комплексу з торгівельно - офісними приміщеннями та готельними номерами не відповідають нормативній вимозі;
22.Система вентиляції і кондиціювання повітря не відповідає вимогам ДБН В.2.5-67:2013 "Опалення, вентиляція та кондиціювання» (не забезпечено автоматичне блокування електроприймачів з автоматичною установкою пожежної сигналізації, не встановлені вогнеперешкоджаючі клапани на повітроводах системи загальної - обмінної вентиляції, повітряного кондиціювання та поверхових збірних повітроводах в місцях приєднання їх до вертикального колектору та в місцях перетинання воздуховодів з технічних приміщень в громадські, не виконано повітроводи з відповідною межею вогнестійкості, не виконано димовидалення з коридорів довжиною більше 15 м. та приміщень яке не мають природного освітлення, не проведено очищення повітроводів системи вентиляції).
10 серпня 21018 року Чугуївським районним відділом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області складено припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки до 10.09.2018 року.
Однак, у встановлений строк порушення відповідачем усунуті не були.
На підставі звернення керівника ТОВ "ПЛЮСИНВІЕСТ - ТОРГ" до Чугуївського районного відділу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області з проханням провести позапланові заходи на предмет підтвердження усунення на його об'єкті порушень вимог законодавства, позивачем складено наказ №116 від 26.11.2018 "Про проведення позапланових перевірок об'єктів" (посвідчення на проведення перевірки від 26.11.2018 року №277) та 27.11.2018 року співробітниками Чугуївського районного відділу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області проведена позапланова перевірка щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки у Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЛЮСИНВЕСТ-ТОРГ" за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Харківська, буд. 127.
За результатами перевірки складено акт №292 щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, яким встановлено, що Товариством частково усунено порушення встановлені попередньою перевіркою, однак не усунено пункти:
2. Приміщення клубу "Опера", приміщення 2-го поверху лівого крила, приміщення 3-го, 5-го, 7-го поверхів правого крила, приміщення VIP яке розташоване на 6-му поверсі, приміщення дизель - генераторної та інші приміщення культурно - оздоровчого комплексу з торгово - офісними приміщеннями, готельними номерами не обладнані системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";
22.Система вентиляції і кондиціювання повітря не відповідає вимогам ДБН В.2.5-67:2013 "Опалення, вентиляція та кондиціювання» (не забезпечено автоматичне блокування електроприймачів з автоматичною установкою пожежної сигналізації, не встановлені вогнеперешкоджаючі клапани на повітроводах системи загальної - обмінної вентиляції, повітряного кондиціювання та поверхових збірних повітроводах в місцях приєднання їх до вертикального колектору та в місцях перетинання воздуховодів з технічних приміщень в громадські, не виконано повітроводи з відповідною межею вогнестійкості, не виконано димовидалення з коридорів довжиною більше 15 м. та приміщень яке не мають природного освітлення, не проведено очищення повітроводів системи вентиляції).
З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що на момент розгляду справи судом відповідачем не усунуті усі порушення, які слугували підставою для звернення позивача із цим позовом.
Згідно вимог пункту 24 частини 1 статті 2 Кодексу цивільного захисту України надзвичайна ситуація - обстановка на окремій території чи суб'єкті господарювання на ній або водному об'єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, що призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров'ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об'єкті, провадження на ній господарської діяльності.
Відповідно до вимог пункту 3.1 Національного класифікатору ДК 019:2010 "Класифікатор надзвичайних ситуацій", затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 року №457 (далі - Класифікатор) "Надзвичайна ситуація - порушення нормальних умов життя та діяльності людей на окремій території чи об'єкті на ній або на водному об'єкті, спричинене аварією, катастрофою, стихійним лихом чи іншою небезпечною подією, зокрема епідемією, епізоотією, епіфітотією, пожежею, що призвело (може призвести) до виникнення великої кількості постраждалих, загрози життю та здоров'ю людей, їх загибелі, значних матеріальних утрат, а також до неможливості проживання населення на території чи об'єкті, ведення там господарської діяльності".
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 2 Кодексу цивільного захисту України аварія - небезпечна подія техногенного характеру, що спричинила ураження, травмування населення або створює на окремій території чи території суб'єкта господарювання загрозу життю або здоров'ю населення та призводить до руйнування будівель, споруд, обладнання і транспортних засобів, порушення виробничого або транспортного процесу чи спричиняє наднормативні, аварійні викиди забруднюючих речовин та інший шкідливий вплив на навколишнє природне середовище.
Відповідно до вимог пункту 25 частини 1 статті 2 Кодексу цивільного захисту України небезпечна подія - подія, у тому числі катастрофа, аварія, пожежа, стихійне лихо, епідемія, епізоотія, епіфітотія, яка за своїми наслідками становить загрозу життю або здоров'ю населення чи призводить до завдання матеріальних збитків.
Також розділом 4 Класифікатору встановлено, що надзвичайна ситуація техногенного характеру - це порушення нормальних умов життя та діяльності людей на окремій території чи об'єкті на ній або на водному об'єкті унаслідок транспортної аварії (катастрофи), пожежі, вибуху, аварії з викиданням (загрозою викидання) небезпечних хімічних, радіоактивних і біологічно небезпечних речовин, раптового руйнування споруд; аварії в електроенергетичних системах, системах життєзабезпечення, системах телекомунікацій, на очисних спорудах, у системах нафтогазового промислового комплексу, гідродинамічних аварій тощо.
Згідно визначення ДСТУ 2272-06 "Пожежна безпека. Терміни та визначення основних понять" небезпечним чинником пожежі є прояв пожежі, що призводить чи може призвести до опечення, отруєння леткими продуктами згоряння або піролізу, утравмування чи загибелі людей та (або) до заподіяння матеріальних, соціальних, екологічних збитків. До небезпечних факторів пожежі належать: підвищена температура, задимлення, погіршення складу газового середовища.
Відповідно до пункту 43 частини 1 статті 2 Кодексу цивільного захисту України техногенна безпека - відсутність ризику виникнення аварій та/або катастроф на потенційно небезпечних об'єктах, а також у суб'єктів господарювання, що можуть створити реальну загрозу їх виникнення. Техногенна безпека характеризує стан захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного характеру. Забезпечення техногенної безпеки є особливою (специфічною) функцією захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.
Згідно з вимогами пункту 33 частини 1 статті 2 Кодексу цивільного захисту України пожежна безпека - відсутність неприпустимого ризику виникнення і розвитку пожеж та пов'язаної з ними можливості завдання шкоди живим істотам, матеріальним цінностям і довкіллю.
Таким чином, пожежі відносяться до надзвичайних ситуацій, а загроза життю та здоров'ю людей виникає не лише при наявності порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що безпосередньо можуть до неї призвести, але й за наявності інших порушень по нездійсненню заходів щодо захисту людей від шкідливого впливу небезпечних чинників при вже виниклій пожежі або підвищують ризик розвитку пожеж.
Як зазначає позивач у своєму адміністративному позові, виявлені порушення під час перевірки будівлі ТОВ "ПЛЮСИНВЕСТ-ТОРГ" створюють реальну загрозу життю та здоров'ю людей (як персоналу об'єкту, так й іншим громадянам, а також особам, які будуть здійснювати гасіння виниклої пожежі), а саме:
- відсутність системи протипожежного захисту у разі виникнення пожежі, перешкоджає її швидкому виявленню та ліквідації, повідомленню про неї, а також оперативній евакуації людей на ранній стадії її виникнення (пункти 2, 22 Акту).
Відповідно до ч.2 ст. 17 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту здійснює прогнозування спільно із центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями імовірності виникнення надзвичайних ситуацій, визначає показники ризику та здійснює районування території України щодо ризику виникнення надзвичайних ситуацій.
Приписами пункту 4 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1052 від 16.12.2015, встановлено, що ДСНС відповідно до покладених на неї завдань зокрема здійснює разом із центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями прогнозування імовірності виникнення надзвичайних ситуацій, визначає показники ризику та здійснює районування території України щодо ризику виникнення надзвичайних ситуацій.
Отже, позивач у даній справі є органом, який здійснює прогнозування імовірності виникнення надзвичайних ситуацій, визначає показники ризику та здійснює районування підвідомчій йому території щодо ризику виникнення надзвичайних ситуацій.
Відповідно до норм ст. 3 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" державний нагляд (контроль) здійснюється, зокрема, за принципом пріоритетності безпеки у питаннях життя і здоров'я людини, функціонування і розвитку суспільства, середовища проживання і життєдіяльності перед будь-якими іншими інтересами і цілями у сфері господарської діяльності.
Суд погоджується з доводами позивача, що вказані в адміністративному позові порушення створюють загрозу життю та здоров'ю людей - як персоналу об'єкту, так й іншим громадянам, а також особам, які будуть задіяні в їх ліквідації, оскільки при виникненні пожеж (надзвичайних ситуацій) будуть безпосередньо впливати на умови їх ліквідації, строки оповіщення про подію підрозділів ДСНС, порядок евакуації осіб та поширення наслідків надзвичайної ситуації.
З огляду на те, що відповідачем усунуті не всі порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей, зазначені в акті перевірки, суд вважає, що є підстави для зупинення експлуатації будівлі ТОВ "ПЛЮСИНВЕСТ-ТОРГ" шляхом зобов'язання відповідача негайно припинити використання своєї будівлі з метою проведення будь якої діяльності, не пов'язаної з усуненням порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Враховуючи вищезазначене, суд вважає вимоги позивача правомірними та такими, що ґрунтуються на положеннях діючого законодавства, належним чином обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи, тому позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЛЮСИНВЕСТ-ТОРГ" про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю) - задовольнити.
До повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, експлуатацію будівлі ТОВ "ПЛЮСИНВЕСТ-ТОРГ", за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Харківська, буд. 127, зупинити повністю шляхом її знеструмлення з опечатуванням пристроїв відключення джерел електропостачання, у зв'язку з чим зобов'язати керівництво ТОВ "ПЛЮСИНВЕСТ-ТОРГ" негайно припинити використання цієї будівлі з метою проведення будь якої діяльності, не пов'язаної з усуненням порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено 19 грудня 2018 року.
Суддя Рубан В.В.