Категорія 6.6.5
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2010 року Справа № 2а-27904/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Чернявської Т.І.,
за участю
секретаря судового засідання Глазунової О.О.
та
представників сторін:
від позивача головний державний податковий
інспектор юридичного відділу
Лиманюк М.А. (довіреність від 12.01.2010 № 202)
від відповідача не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську
справу за адміністративним позовом
державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2
про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2662,75 грн.,
ВСТАНОВИВ:
19 листопада 2009 року державна податкова інспекція в м. Сєвєродонецьку Луганської області звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 штрафні (фінансові) санкції за порушення норм Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 2662,75 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив таке.
Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 знаходиться на обліку в державній податковій інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області як платник податків.
На підставі актів перевірок від 28 лютого 2007 року № 12140005/2340, від 13 червня 2008 року № 12140048/2304 та від 21 липня 2009 року № 0094/12/14/23/НОМЕР_1 державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку Луганської області 12 березня 2007 року, 23 червня 2008 року та 11 серпня 2009 року прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідно - № 0000122303/0, № 0000442304 та № 0001012304 за порушення норм Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 921,50 грн., 1395,75 грн. та 345,5 грн., відповідно.
Враховуючи, що сума застосованих фінансових (санкцій) ОСОБА_2 добровільно у визначені законом строки не сплачена, державна податкова інспекція в м. Сєвєродонецьку Луганської області просить стягнути її в судовому порядку.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.
Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином. Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів не скористався.
Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з огляду на таке.
Фізична особа підприємець ОСОБА_2 як платник податків знаходиться на обліку в державній податковій інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06 липня 1995 року 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до статті 1 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Статтею 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» регламентовано, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; 3) вести у порядку, встановленому законодавстом, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснюватипродаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів; 4) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Враховуючи вищезазначені положення Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», фізична особа підприємець ОСОБА_2, перебуваючи на загальній системі оподаткування, при здійсненні підприємницької діяльності з роздрібної торгівлі за готівкові кошти при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування зобовязана була застосовувати у павільйоні „Мальва” реєстратор розрахункових операцій.
На підставі акта перевірки від 28 лютого 2007 року № 12140005/2340 щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб`єктами підприємницької діяльності у відповідності із пунктом 1 статті 17 та статтею 22 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» рішенням державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 12 березня 2007 року № 0000122303/0 до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 921,50 грн.: 299,25 грн. - за не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій та 622,25 грн. за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті (арк. справи 11, 12).
На підставі акта перевірки від 13 червня 2008 року № 12140048/2304 щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб`єктами підприємницької діяльності у відповідності із пунктом 1 статті 17 та статтею 22 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» рішенням державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 23 червня 2008 року № 0000442304 до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1395,75 грн.: 120,75 грн. - за непроведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій та 1275,00 грн. за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті (арк. справи 19, 20).
На підставі акта перевірки від 21 липня 2009 року № 0094/12/14/23/НОМЕР_1 за дотриманням суб`єктами господарювання порядку проведення розрахунків та товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій у відповідності із пунктом 1 статті 17 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» рішенням державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 11 серпня 2009 року № 0001012304 до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 345,50 грн. за не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій (арк. справи 25).
Згідно із статтею 25 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
В порушення вимог статті 25 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» штрафні (фінансові) санкції у загальному розмірі 2662,75 грн. фізична - особа - підприємець ОСОБА_2 в десятиденний термін з дня прийняття рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12 березня 2007 року № 0000122303/0, від 23 червня 2008 року № 0000442304 та від 11 серпня 2009 року № 0001012304 не сплатила.
Враховуючи те, що відповідач рішення державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12 березня 2007 року № 0000122303/0, від 23 червня 2008 року № 0000442304 та від 11 серпня 2009 року № 0001012304 у встановленому порядку не оскаржив, внаслідок чого вони на момент розгляду справи є чинними та такими, що підлягають виконанню, а також те, що за час судового розгляду справи у добровільному порядку штрафні (фінансові) санкції у загальному розмірі 2662,75 грн. не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають повному задоволенню.
Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до пункту 15 частини 1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 01 лютого 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 4 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 9, 10, 11, 17, 18, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: 93400, АДРЕСА_1) в доход Державного бюджету України (р/р 31111104700080 в ГУ ДКУ у Луганській області, одержувач УДКУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області, код одержувача 24046627, МФО 804013, код платежу 21080900) штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2662,75 грн. (дві тисячі шістсот шістдесят дві гривні сімдесят пять копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена у повному обсязі 08 лютого 2010 року.
Суддя Т.І. Чернявська