
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, тел. +380 (044) 207 80 91Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 грудня 2018 року № 810/4030/18
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Щавінського В.Р., при секретарі судового засідання Мілієнко О.М., за участю позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - Мороза А.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Княжицької сільської ради Броварського району Київської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Княжицької сільської ради Броварського району Київської області з позовом в якому просив:
- визнати протиправними дії Княжицької сільської ради Броварського району Київської області, щодо не оприлюднення інформації про прийняття рішення про надання дозволу на розробку проекту внесення змін до Генерального плану села Княжичі та зобов'язати виконавчий комітет Княжицької сільської ради оприлюднити рішення Княжицької сільської ради від 27.04.2018 року № 674 (38-VII) «Про надання дозволу виконавчому комітету Княжицької сільської ради на розробку Проекту змін до генерального плану с.Княжичі Броварського району Київської області, затвердженого рішенням Княжицької сільської ради №303 (19-VІ) від 27.03.13», шляхом подання повідомлення у газеті Броварської міської та районної рад, районної державної адміністрації «Нове Життя», а також розміщення на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування з зазначенням прогнозованих правових, економічних та екологічних наслідків рішення; порядку, строку внесення пропозицій щодо внесення змін до Генерального плану, місця для ознайомлення з генеральним планом, до якого передбачається внесення змін та посадової особи органу місцевого самоврядування, відповідальної за організацію розгляду пропозицій та розмістити діючий Генеральний план села Княжичі Броварського району Київської області, затверджений рішенням Княжицької сільської ради №303 (19-VI) від 27.03.2013 у доступному для вивчення місці в приміщенні Княжицької сільської ради;
- зобов'язати Княжицьку сільську раду встановити новий термін для подання звернень від фізичних та юридичних осіб, зацікавлених у внесенні змін до Генерального плану з можливістю ознайомитись з Генеральним планом села Княжичі Броварського району Київської області, затверджений рішенням Княжицької сільської ради №303 (19-VI) від 27.03.2013 у доступному для вивчення місці в приміщенні Княжицької сільської ради.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 07.08.2018 відкрито провадження по справі та визначено, що справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що Княжицька сільська рада 27.04.2018 не маючи оригінального примірника Генерального плану села прийняла рішення про внесення змін до нього. Вказане рішення не було оприлюднене в порядку передбаченому законом, а оголошення про прийом звернень зацікавлених осіб, було подано у спосіб, який не забезпечив повного та всебічного збору інформації, пропозицій від усіх зацікавлених осіб в розробці змін до Генерального плану.
Позивач вважає дії Княжицької сільської ради, щодо не оприлюднення інформації про прийняте рішення 38 сесії VII скликання від 27.04.2018 №674 (38-VII) «Про надання дозволу виконавчому комітету Княжицької сільської ради на розробку Проекту змін до генерального плану с.Княжичі Броварського району Київської області» (далі - Рішення №674) та дії щодо ненадання йому можливості ознайомитись з Генеральним планом села Княжичі протиправними.
Зазначає, що згідно ч. 7 п.4 ст. 17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 N 3038-VI (далі - Закон) виконавчий орган сільської ради мав в установлений строк повідомити через місцеві засоби масової інформації про початок розроблення генерального плану населеного пункту та визначати порядок і строк внесення пропозицій до нього фізичними та юридичними особами.
Вказує, що Княжицька сільська рада 11.05.2018 подала у газеті газеті Броварської міської та районної рад, районної державної адміністрації «Нове Життя» наступне повідомлення: «Княжицька сільська рада Броварського р-ну Київської обл. повідомляє, що на 38 сесії VII скликання від 27.04.2018 було прийняте рішення №674 (38-VII) «Про надання дозволу виконавчому комітету Княжицької сільської ради на розробку Проекту змін до генерального плану с.Княжичі Броварського району Київської області, затвердженого рішенням Княжицької сільської ради №303 (19-VI) від 27.03.13. Пропозиції зацікавлених осіб щодо коригування ГП с.Княжичі будуть прийматись до 01.07.2018 року за адресою: вул.Слави 9 с.Княжичі».
Позивач вказує, повідомлення Княжицької сільської ради 11.05.2018 у газеті «Нове життя» не містить інформацію про те, до кого вона звертається. Хто ці зацікавлені особи і у чому вони зацікавлені Це звернення до фізичних та юридичних осіб щодо несення пропозицій до змін генплану чи щодо пропозицій на виконання робіт з коригування генплану.
Повідомлення не містить інформацію про посадову особу орган місцевого самоврядування, відповідальну за організацію розгляду пропозицій автентичність матеріалів містобудівної документації, до якої вносяться зміни.
Позивач вважає, що оголошення про прийняття рішення про розроблення змін до генплану не було оприлюднене на офіційному веб-сайті села Княжичі, всупереч «Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 р. N555 (далі - Порядок), що позбавило велику кількість зацікавлених фізичних та юридичних осіб своєчасно звернутись до сільської ради з метою врахування їхніх приватних та громадських інтересів.
У судових засіданнях позивач свої вимоги підтримав, просив їх задовольнити.
Відповідач - Княжицька сільська рада Броварського району Київської області проти позову заперечував, просив відмовити у його задоволенні. До суду надіслав відзив в якому зазначив, що 27.04.2018 Княжицькою сільською радою Броварського району Київської області було прийнято та оприлюднено рішення № 674 (38-VII) - про надання дозволу на розробку проекту змін до генерального плану села Княжичі Броварського району Київської розробленого ДП «УкрНДІПроцивільсільбуд» та затвердженого рішення Княжицької сільської ради від 28.03.2013 №303 (19-VII).
Зазначає, що вказане оголошення було оприлюднене в газеті «Нове життя» №18 від 11.05.2018, а також на офіційному веб-сайті села Княжичі.
Вказує, що за період подання оголошення в газету «Нове життя» до виконавчого комітету Княжицької сільської ради звернулося більше 36 зацікавлених осіб з приводу врахування їх інтересів при корегуванні генерального плану села Княжичі.
Відповідач вважає, що виконавчим комітетом Княжицької сільської ради Броварського району Київської області вжито всі заходів щодо оприлюднення інформації про рішення про надання дозволу на розробку проекту внесення змін до генерального плану села Княжичі в порядок та у спосіб визначений законом, а тому підстав для визнання протиправних дій Княжицької сільської ради з оприлюднення вище згаданого рішення відсутні.
У судових засіданнях представник відповідача проти позову заперечував, просив відмовити у його задоволенні.
Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що у задоволенні позову слід відмовити виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи 27.04.2018 Княжицькою сільською радою Броварського району Київської області було прийнято рішення №674 (38-VII) «Про надання дозволу на розробку проекту змін до генерального плану села Княжичі Броварського району Київської області» який був розроблений ДП «УкрНДІПроцивільсільбуд» та затверджений рішенням Княжицької сільської ради від 28.03.2013 №303 (19-VII).
Відповідно до ч.1 ст.17 Закону генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.
Відповідно до ч.2 ст.17 Закону генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Таким чином генеральний план та оновлення генерального плану приймаються в інтересах відповідної територіальної громади, а члени відповідної територіальної громади мають право брати участь і отримувати всю інформацію щодо розроблення, оновлення або зміни генерального плану міста.
Відповідно до п.4 ч.7 ст.17 Закону виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації в установлений строк повідомляють через місцеві засоби масової інформації про початок розроблення генерального плану населеного пункту та визначають порядок і строк внесення пропозицій до нього фізичними та юридичними особами.
Судом встановлено, що в газеті «Нове життя» (газета Броварської міської та районної рад, районної державної адміністрації) № 18 від 11.05. 2018 відповідачем було розмішено оголошення наступного змісту: «Княжицька сільська рада Броварського району Київської області повідомляє, що на 38 сесії VII скликання від 27.04.2018 року було прийнято рішення № 674 про надання дозволу виконавчому комітету Княжицької сільської ради на розробку проекту змін до генерального плану села Княжичі Броварського району Київської області, затвердженого рішенням Княжицької сільської ради №303 (19-VI) від 27.03.2013.
Пропозиції зацікавлених осіб щодо коригування генерального плану села Княжичі будуть прийматися до 01.07.2018 року за адресою: вул. Слави, 9 с. Княжичі».
Копії вказаної газети наявна у матеріалах справи.
Судом встановлено, що після публікації вказаного оголошення до виконавчого комітету Княжицької сільської ради звернулись більше 36 осіб з пропозиціями щодо внесення змін до Генерального плану. Копії вказаних звернень наявні у матеріалах справи.
За таких обставин суд вважає, що відповідач виконав встановлений законом обов'язок щодо оприлюднення, завдяки чому зацікавлені особи мали можливість звернутись до виконавчого комітету Княжицької сільської ради з відповідними пропозиція.
Стосовно твердження позивача про те, що оголошення про прийняття рішення про розроблення змін до генплану не було оприлюднене на офіційному веб-сайті села Княжичі, всупереч вимог Порядку суд зазначає наступне.
Відповідно до п.1 Порядку він визначає механізм проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні: генеральних планів населених пунктів, планів зонування та детальних планів територій (далі - містобудівна документація).
Відповідно до п.4 Порядку виконавчі органи сільських, селищних, міських рад оприлюднюють у двотижневий строк прийняті органами місцевого самоврядування рішення щодо розроблення проектів містобудівної документації шляхом опублікування таких рішень у засобах масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення на офіційному веб-сайті відповідного органу місцевого самоврядування.
Отже, вказаний порядок застосовується виключно при проведенні органами місцевого самоврядування громадських слухань під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні
Враховуючи, що громадські слухання не проводились, тому казаний Порядок не може застосовуватись до спірних правовідносин.
Водночас судом встановлено, що відповідачем Рішення №674 було оприлюднене на офіційному веб-сайті села Княжичі (http://kniazhychi.com/).
Цей вею-сайт був розроблений на підставі договору № С-145 від 12.04.2013 укладеного між Княжицькою сільською радою Броварського району Київської області з однієї сторони та з другої сторони фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 відповідно до даного договору здійснив проектування та дизайн користувацьких інтерфейсів щодо розробки офіційного веб-сайту села Княжичі Броварського району Київської області.
Відповідно до Акту прийому - передач виконаних робіт (наданих послуг) від 18.04.2013 представник Виконавця і представник Замовника, уклали цей акт про те, що Виконавець виконав роботи (надав послуги) згідно договору, щодо розробки офіційного сайту вартість яких склали 5000,00 грн.
Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.2 ст.78 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд вважає, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність своїх дій, а позивачем доказів протиправності рішень (дій)відповідача надано не було, отже позовні вимоги є необґрунтовані та задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись статтями 6, 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 КАС України, суд
в и р і ш и в:
У задоволенні адміністративного позову відмовити
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Щавінський В.Р.
Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення- 17 грудня 2018 р.