
9.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
18 грудня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 1240/2738/18
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Ірметової О.В.,
за участю
секретаря судового засідання: Попової Н.І.,
розглянувши в підготовчому засіданні клопотання представників позивача та третьої особи про зупинення провадження у справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" до Головного управління Державної казначейської служби України в Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Луганська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" до Головного управління Державної казначейської служби України в Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Луганська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, у якому позивач просить суд:
- визнати дії Управління Державної казначейської служби України у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області протиправними щодо повернення без виконання висновків Луганської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби від 19 березня 2018 року №27-12, №28-12, №29-12 та реєстру висновків від 19 березня 2018 року №14-12;
- зобов'язати Управління Державної казначейської служби України у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області здійснити повернення надміру зарахованого до бюджету земельного податку з юридичних осіб (18010500) за висновками Луганської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби від 19 березня 2018 року №27-12, №28-12, №29-12 та реєстру висновків від 19 березня 2018 року №14-12.
Ухвалою суду від 17 вересня 2018 року провадження у справі за даним адміністративним позовом відкрито та призначено до розгляду у підготовчому засіданні.
11 жовтня 2018 року підготовче засідання перенесено на 05 листопада 2018 року.
Ухвалою суду від 05 листопада 2018 року замінено первісного відповідача у справі, у зв'язку з чим підготовче засідання призначено на 26 листопада 2018 року.
Ухвалою суду від 26 листопада 2018 року продовжено строк підготовчого провадження, відкладено підготовче засідання на 18 грудня 2018 року.
06 грудня 2018 року від представника Публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" надійшло клопотання про зупинення провадження у справі, в обґрунтування якого зазначено наступне. Постановою відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області від 24.04.2018 року закінчено виконавче провадження на підставі того, що рішення суду фактично виконано у повному обсязі відповідно до висновків Луганської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області від 19.03.2018 №27-12, №28-12, №29-12 та згідно до реєстру від 19.03.2018 №14-12 щодо повернення надміру сплачених коштів ПАТ «Луганськтепловоз». Листом №02-26/146 від 23.03.2018 року вказані висновки повернені до Луганської ОДПІ ТУ ДФС у Луганській області без виконання у зв'язку з порушенням встановлених вимог щодо їх оформлення. Не погодившись з закінченням виконавчого провадження, оскільки до фактичного кінцевого результату для стягувана (відновлення порушених прав) проведення виконавчих дій не призвело, наше підприємство звернулося до суду з позовом. За результатами його прийняття рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 12 червня 2018 року у справі № 812/1505/18 скасовано постанову про закінчення виконавчого провадження. Однак, постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 08 серпня 2018 року рішення суду першої інстанції скасовано. Вказана постанова на даний час оскаржується ПАТ «Луганськтепловоз» у касаційному порядку. Отже, станом на сьогоднішній день у наявності судове рішення у справі №812/538/17, яке не виконано належним чином ні органом податкової служби, ні органом казначейської служби. Виконання рішення чи постанови будь-якого суду слід вважати невід'ємною частиною «справедливого судового розгляду» в значенні статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
На підставі викладеного позивач просив суд зупинити провадження у справі до набрання законної сили рішення Верховного Суду у справі № 812/1505/18.
10 грудня 2018 року від представника Луганської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області надійшло клопотання про зупинення провадження у справі, в обґрунтування якого зазначено наступне. В мотивувальній частині постанови Донецького апеляційного адміністративного суду від 08 серпня 2018 року № 812/1505/18 суд дійшов висновку, що податковим органом було у повному обсязі виконано вимоги резолютивній частині судового рішення, обов'язок забезпечити фактичне повернення грошових коштів чи обов'язок узгодити складені висновки перед їх направленням, резолютивною частиною постанови по справі № 812/538/17 не охоплюється. Станом на теперішній час на розгляді Верховного Суду перебуває касаційна скарга ПАТ «Луганськтепловоз» по справі №812/1505/18, провадження відкрито на підставі ухвали Верховного Суду від 17 вересня 2018 року №К/9901/60985/18.
На підставі викладеного представник третьої особи просив суд зупинити провадження у справі до набрання законної сили рішення Верховного Суду у справі № 812/1505/18.
Вирішуючи питання щодо зупинення провадження у справі, суд враховує наступне.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.236 КАС України, суд зупиняє провадження у справі у разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Судом встановлено, що ухвалою Верховного Суду від 17 вересня 2018 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" на постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 08.08.2018 у справі № 812/1505/18 за позовом Публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" до Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області в особі Відділу примусового виконання рішень, третя особа - Луганська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби.
Отже, предметом спору у справі № 812/1505/18 є визнання протиправною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження 55678562 від 24.04.2018 за виконавчим листом у справі № 812/538/17.
Таким чином, позовні вимоги по справі № 1240/2738/18 фактично є похідними від позовних вимог по зазначеним справам.
З огляду на вищезазначене та враховуючи предмет спору по справі № 812/1505/18, суд дійшов висновку щодо об'єктивної неможливості розгляду справи № 1240/2738/18 до вирішення справи № 812/1505/18, що розглядається в порядку касаційного адміністративного судочинства, а тому є законні підстави для зупинення провадження у справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у справі № 812/1505/18.
Керуючись ст.ст. 236, 241, 248 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання представників позивача та третьої особи про зупинення провадження у справі № 1240/2738/18 - задовольнити.
Зупинити провадження у справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" до Головного управління Державної казначейської служби України в Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Луганська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії до набрання чинності рішення Верховного Суду у справі № 812/1505/18.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
СуддяО.В. Ірметова