
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" грудня 2018 р. Справа № 414/3252/18
Провадження № 3/414/775/2018
Суддя Кремінського районного суду в Луганській області Акулов Є.М.,
за участі прокурора Черного М.М, розглянувши справу про адміністративне правопорушення за протоколом № 282 від 29 листопада 2018 року, який надійшов з Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Луганській області Національної поліції України, стосовно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Старичи Яворівського району Львівської області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, паспорт НОМЕР_3, виданий 24.12.1999 року Кремінським РВ УМВС в Луганській області, головний спеціаліст-інспектор з соціальної допомоги відділу контролю за правильністю призначення та виплати пенсії та соціальної допомоги Управління соціального захисту населення Кремінської РДА, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувалася, яка зареєстрована та мешкає АДРЕСА_1 за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
До Кремінського районного суду Луганської області надійшов протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, згідно якого ОСОБА_2, будучи відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом, на якого поширюються вимоги Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, а саме державним службовцем 9 рангу категорії «В», перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення Кремінської РДА Луганської області, в порушення ч. 2 ст. 52 Закону, після придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, не повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_2 в зв"язку із хворобою в судовому засіданні присутня не була, надала заяву про розгляд справи за її відсутності, вину визнала у повному обсязі, здійснила щире каяття.
Прокурор в судовому засіданні надав висновок щодо обґрунтованості притягнення до адміністративної відповідальності у сфері запобігання корупції, вважав доцільним притягти ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суддя, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Наказом начальника управління соціального захисту населення Кремінської РДА Луганської області від 17.03.2017 № 11-к ОСОБА_2 призначено на посаду головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення Кремінської РДА Луганської області з 20.03.2017 у порядку переведення з управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області з посадовим окладом згідно штатного розпису зі збереженням 9 рангу державного службовця категорії «В» (а.с. 32).
Згідно наказу начальника управління соціального захисту населення Кремінської РДА Луганської області № 26-к від 03.07.2017 головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення ОСОБА_2, переведено на рівнозначну посаду головного спеціаліста-інспектора з соціальної допомоги відділу контролю за правильністю призначення та виплати пенсії та соціальної допомоги управління соціального захисту населення Кремінської РДА Луганської області з 3 липня 2017 року з посадовим окладом згідно штатного розпису зі збереженням 9 рангу державного службовця категорії «В» (а.с. 33).
Таким чином, головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення Кремінської РДА ОСОБА_2 відповідно до підпункту «в» пункту 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону (а.с. 34,35).
20.03.2017 ОСОБА_2 під підпис ознайомлена з обмеженнями, встановленими Законом України «Про запобігання корупції». Окрім цього обізнаність ОСОБА_2 з вимогами антикорупційного законодавства підтверджується документами з її попереднього місця роботи - управління пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області, з якими вона ознайомлена під підпис 21.08.2015, а саме:
-попередженням про спеціальні обмеження, встановлені Законом України «Про державну службу» та Законом України «Про запобігання корупції», щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби;
-зобов'язанням вивчення та дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції» (а.с. 37).
Відповідно до частини другої ст. 52 Закону у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Пунктом 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3, суб'єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другою статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві, зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається через електрону мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Пунктом 4 передбачено, що інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, повинна бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до Постанови КМУ від 7 вересня 1998 р. N 1388, якою затверджено «Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів; документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку: договори, укладені на товарних біржах на зареєстрованих в уповноваженому органі МВС бланках; укладені та оформлені безпосередньо в сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів таких органів договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб.
На підставі договору купівлі-продажу від 29.04.2017 № 4442/2017/437636 ОСОБА_2 придбала транспортний засіб марки КАМАЗ, модель 53212 1993 року випуску, номерний знак НОМЕР_2, VIN: НОМЕР_4 за ціною вказаною у договорі 117 600 (сто сімнадцять тисяч шістсот) гривень та, відповідно до п. 2.2 вищезазначеного договору, набула право власності на вказаний транспортний засіб з моменту підписання договору, а саме 29.04.2017.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII, з 1 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб був встановлений у розмірі 1600 гривень, відповідно 50 прожиткових мінімумів становить - 80 000 грн. За таких умов, у суб'єкта декларування ОСОБА_2 виник обов'язок, відповідно до частини другої ст. 52 Закону, у десятиденний строк з моменту придбання майна - транспортного засобу марки KAMA3-53212, 1993 року випуску, вартістю 117 600 грн. письмово повідомити про це НАЗК.
Упродовж періоду часу з 30.04.2017 по 09.05.2017 у ОСОБА_2, після придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року (80 000 гри.), виник обов'язок письмово повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування.
Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_2 після придбання 29.04.2017 майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року, письмово не повідомила НАЗК про суттєві зміни у майновому стані (а.с. 11).
Також згідно відомостей ITC Реєстр головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення ОСОБА_2 подала щорічну декларацію за 2016 рік 08.03.2017, тобто у строки передбачені Законом, що разом з отриманням електронного сертифікату, необхідного для подачі даної декларації, свідчить про її обізнаність з вимогами цього Закону в частині фінансового контролю (а.с. 12-27).
У своїх поясненнях ОСОБА_2 зазначила, що 29.04.2017 вона придбала транспортний засіб - автомобіль вантажний марки КАМАЗ, модель 53212 1993 року випуску за договором купівлі - продажу, який прийняла у власника та за який виплатила грошові кошти в повному обсязі. Також ОСОБА_2 було відомо про те, що вартість даного транспортного засобу марки КАМАЗ, модель 53212, 1993 року випуску, склала 117 600 грн. (а.с. 43-45).
Згідно інформації Управління соціального захисту населення Кремінської РДА головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення ОСОБА_2 у період 29.04.2017 по 10.05.2017 у відпустках, лікарняному чи у відрядженні не перебувала, тобто об'єктивних причин, які б унеможливлювали виконання вимог частини другої статті 52 Закону у ОСОБА_2 не було (а.с. 52-54).
Згідно частини другої статті 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни в майновому стані особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином суд дійшов висновку, головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення Кремінської РДА Луганської області ОСОБА_2, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюються вимоги цього Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, а саме державним службовцем 9 рангу категорії «В», в порушення вимог частини другої статті 52 Закону, з моменту придбання майна (транспортного засобу марки КАМАЗ, модель 53212 1993 року випуску, номерний знак НОМЕР_2, VIN: НОМЕР_4) на суму - 117 600 грн., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» для працездатних осіб на 01 січня 2017 року (80000 грн.), письмово не повідомила НАЗК про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_2 - працює, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність, є щире каяття та визнання вини, а обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника, не вбачається.
З викладеного суддя дійшов висновку про необхідність застосування стягнення у виді адміністративного штрафу в межах санкції статті, оскільки саме такий вид стягнення буде найкращим превентивним заходом.
Судовий збір у сумі 352,40 грн. відповідно до ст. 40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_2 на користь держави.
На підставі викладеного, ст. 172-6 ч. 2 КУпАП, ЗУ «Про запобігання корупції» та керуючись ст.ст. 280, 283-285, 294 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 2 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100 (ста) неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 1700,00 грн., який підлягає сплаті за реквізитами: отримувач коштів: УК у Кремінському районі /Кремінський район/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37796309, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача : 31117106012151, код класифікації доходів бюджету: 21081100.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу (не пізніш як через п'ятнадцять днів) в порядку примусового виконання постанови стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, а саме 3400,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір 352,40 грн. на реквізити: отримувач - Державна судова адміністрація України, місце знаходження вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (код ЄДРПОУ - 26255795), реквізит рахунка для зарахування до державного бюджету надходжень код класифікації доходів бюджету 22030106 "Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)": ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанову може бути оскаржено до Апеляційного суду Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Кремінський районний суд.
Суддя: Є.М Акулов