Рішення № 78583231, 11.12.2018, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.12.2018
Номер справи
805/5077/18-а
Номер документу
78583231
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 грудня 2018 р. Справа№805/5077/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Загацька Т.В.,

при секретарі судового засідання Скрипник К.О.,

за участі:

представника позивача Яковлевої А.С.,

представника відповідача Дем'яненко О.Ю.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області до комунального підприємства Миколаївської міської Ради "Сервіскомуненерго" про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної фіскальної служби у Донецькій області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства Миколаївської міської Ради "Сервіскомуенерго" про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 1017233,89 грн. (з урахуванням уточнень до позовної заяви).

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що за відповідачем обліковується податковий борг в розмірі 1017233,89 грн.:

1) з податку на додану вартість з вироблених у Україні товарів, робіт, послуг:

- 183899 грн. - нараховано по податковій декларації з податку на додану вартість №9191142533 від 19.09.2017 року, термін сплати 30.09.2017 року; 196354 грн. - нараховано по податковій декларації з податку на додану вартість № 9243147513 від 17.11.2017 року, термін сплати 30.11.2017 року; 220747 грн. нараховано по податковій декларації з податку на додану вартість № 9270564302 від 18.12.2017 року термін сплати, 30.12.2017 року; 26334 грн. нараховано по податковій декларації з податку на додану вартість № 9023608156 від 16.02.2018 року, термін сплати 02.03.2018 року

- 107513,40 грн. - пеня нарахована відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України.

Заборгованість з податку на додану вартість складає - 734847,40 грн.

2) надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти загальнодержавного значення :

- 16810,98 грн. декларація терміном сплати поточний рік, розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти додаток 2 до податкової декларації екологічного податку № 9228676403 від 02.11.2017 року терміном сплати 19.11.2017 року; 11210,53 грн. декларація терміном сплати поточний рік, розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти додаток 2 до податкової декларації екологічного податку № 9297982527 від 05.02.2018 року терміном сплати 19.02.2018 року.

- 2290,24 грн. - пеня нарахована відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України.

Заборгованість з надходжень від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти складає - 30311,75 грн.

Надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім РО:

- 6980,29 грн. - декларація терміном сплати поточний рік, розрахунок за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах додаток 3 до податкової декларації екологічного податку № 9079195269 від 03.05.2017 року терміном сплати 20.05.2017 року; 76362,75 декларація терміном сплати поточний рік, розрахунок за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах додаток 3 до податкової декларації екологічного податку № 9157587097 від 09.08.2017 року терміном сплати 19.08.2017 року; 71573,63 грн. декларація терміном сплати поточний рік, розрахунок за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах додаток 3 до податкової декларації екологічного податку № 9228676394 від 02.11.2017 року терміном сплати 19.11.2017 року; 89363,25 року декларація терміном сплати поточний рік, розрахунок за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах додаток 3 до податкової декларації екологічного податку № 9297982512 від 05.02.2018 року терміном сплати 19.02.2018 року.

7794,82 грн. - пеня нарахована відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України.

Заборгованість від надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях- 252074,74 грн.

Вказує, що за відповідачем обліковується податковий борг, що виник з причин несплати грошових зобов'язань самостійно визначених відповідачем, нарахованих за результатами перевірок податковим органом та пені.

Позивачем зазначено, що сума податкового боргу відповідачем самостійно не сплачена, у зв'язку з чим у позивача виникла підстава для звернення до суду з даним позовом.

Відповідач подав до суду відзив на адміністративний позов в якому зазначив, що позов визнає частково, проте зазначає, що пеню не визнає, у зв'язку з відсутністю даних про те, на які податкові зобов'язання нарахована пеня, термін її виникнення, строк оплати, тощо.

Через відділ діловодства та документообігу суду від представника позивача надійшли заперечення на відзив на позовну заяву, в яких зазначено, що кошти, які були сплачені згідно платіжних доручень відповідачем, направлені на погашення заборгованості, яка виникла до 30.01.2017 року.

Представником відповідача також надано суду відзив на пояснення, в якому зазначено, що в розрахунку пені від 23.10.2018 року, в якості пояснень, зазначена лише сума пені та період нарахування. При цьому розрахунок не містить відомостей про те, на підставі якого узгодженого податкового зобов'язання була нарахована пеня. Відсутні відомості про дату операції, не має опису операції. Тому вважаємо його необґрунтованим та таким, що не відповідає вимогам чинного законодавства України.

З урахуванням наведеного, вважає вимоги позивача необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Ухвалою суду від 02.07.2018 року судом було відкрито провадження в адміністративній справі та призначено підготовче засідання на 24.07.2018 року.

Ухвалою суду від 24.07.2018 року відкладено підготовче судове засідання.

Ухвалою суду від 08.08.2018 року зупинено провадження у справі для надання часу для примирення сторін.

Ухвалою суду від 25.09.2018 року поновлено провадження у справі та оголошено перерву в розгляді справи.

02.10.2018 року судом оголошено перерву в розгляді справи.

Ухвалою суду від 16.10.2018 року продовжено строк підготовчого провадження у справі та оголошено перерву в розгляді справи.

У судовому засіданні 23.10.2018 року судом оголошено перерву в розгляді справи.

Ухвалою суду від 13.11.2018 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 04.12.2018 року.

У судовому засіданні 04.12.2018 року оголошено перерву до 11.12.2018 року.

В судовому засіданні 11.12.2018 року позивач позовні вимоги підтримав, представник відповідача проти позову заперечував.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.

Позивач - Головне управління ДФС у Донецькій області діє на підставі положення про Державну фіскальну службу України та керується Податковим кодексом України.

Відповідно до п.п. 20.1.34 п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України визначено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.

Згідно до п. 41.2 ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно контролюючи органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.

Органом стягнення, у відповідності до приписів п.п. 14.1.137. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, є державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Таким чином, позивач - є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Податковим кодексом України.

Відповідач - комунальне підприємство Миколаївської міської ради "Сервіскомуненерго" є юридичною особою та зареєстрований у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом 36209174, перебуває на обліку в Слов'янській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області як платник податків з 27 листопада 2008 року за № 8287(том 1 а.с. 10).

Як вбачається з матеріалів справи, за відповідачем обліковується податковий борг.

У зв'язку з несплатою узгоджених податкових зобов'язань була сформована податкова вимога від 31.03.2014 року №466-25 у сумі 12190,91 грн., направлена на адресу відповідача та вручена представнику відповідача 04.04.2014 року, про що свідчить його особистий підпис (том 1 а.с. 9).

Доказів оскарження податкової вимоги в адміністративному або судовому порядку суду не надано, отже, податкова вимога є узгодженою відповідно до приписів Податкового кодексу України.

Податковий борг з податку на додану вартість виник на підставі податкових декларацій з податку на додану вартість: № 9023608156 від 16.02.2018 року, звітна за 2018 рік; № 9243147513 від 17.11.2017 року, звітна за 2017 рік; № 9270564302 від 18.12.2017 року, звітна за 2017 рік; № 9266748647 від 18.01.2017 року, звітна за 2016 рік; № 9069272190 від 19.04.2017 року, звітна від 2017 рік; № 9091876542 від 17.05.2017 року, звітна за 2017 рік; № 9116001315 від 19.06.2017 року, звітна за 2017 рік; № 9137816461 від 17.07.2017 року, звітна за 2017 рік; № 9165645666 від 17.08.2017 року, звітна за 2017 рік; № 9191142533 від 19.09.2017 року, звітна за 2017 рік (том 1 а.с. 15-24).

Податковий борг з податку з екологічного податку виник на підставі податкових декларацій екологічного податку: №9228676403 від 02.11.2017 року за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, за 2017 рік; № 9157587117 від 09.08.2017 року за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, за 2017 рік; № 9268535435 від 30.01.2017 року за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, за 2016 рік; № 9157587097 від 09.08.2017 року за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, за 2017 рік; № 9079195269 від 03.05.2017 року за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, за 2017 рік; № 9079195235 від 03.05.2017 року за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, за 2017 рік; № 9228676394 від 02.11.2017 року за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, за 2017 рік; № 9297982512 від 05.02.2018 року за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, за 2017 рік; № 9297982527 від 05.02.2018 року за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, за 2017 рік (том 1 а.с. 25-42).

Також, у зв'язку з порушенням відповідачем строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу була нарахована пеня відповідно до п.129.1.1 ст. 129 Податкового кодексу України: з податку на додану вартість складає 107513,40 грн.; з надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти загальнодержавного значення - 2290,24 грн.; з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім РО - 7794,82,65 грн.

Проаналізувавши встановлені обставини справи та норми законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню частково, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п.п. 16.1.4. п.16.1. ст.16 Податкового кодексу України, - платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Згідно із п.54.1. ст.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Пунктом 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до п. 129.1.1 ст.129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідно до п. 57.1. ст. 57 цього Кодексу, платник податків повинен самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Підпунктом 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Кодексу встановлено, що суми грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання вважаються податковим боргом.

Пунктом 38.1. ст. 38. Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем самостійно не були вжиті заходи з повного погашення податкового боргу.

У зв'язку з несплатою платником податків КП «Сервіскомуненегро» узгоджених податкових зобов'язань, ГУ ДФС у Донецькій області на адресу підприємства було направлено податкову вимогу від 31.03.2014 року №466-25 у сумі 12190,91 грн., направлена на адресу відповідача та вручена представнику відповідача 04.04.2014 року, про що свідчить його особистий підпис.

Строки добровільної сплати узгоджених податкових зобов'язань сплинули, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкових зобов'язань, не призвели до їх погашення.

Пунктом 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

У відповідності до п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України встановлено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Порядок нарахування та сплати пені установлений главою 12 Податкового кодексу України.

Згідно з п. 129.1 ст. 129 ПК України нарахування пені розпочинається: 129.1.1. при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження); 129.1.2. при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов'язаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження); 129.1.3. при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.

Відповідно до п. 129.3 ст. 129 ПК України нарахування пені закінчується: 129.3.1. у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань; 129.3.2. у день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків; 129.3.3. у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України); 129.3.4. при прийнятті рішення щодо скасування або списання суми податкового боргу (його частини).

У разі часткового погашення податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку.

Згідно з п. 129.4 ст. 129 ПК України на суми грошового зобов'язання, визначеного пп. 129.1.1 та 129.1.2 п. 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Відповідно до п. 129.5 ст. 129 ПК України зазначений розмір пені застосовується щодо всіх видів податків, зборів та інших грошових зобов'язань, крім пені, яка нараховується за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється відповідним законодавством.

Порядок сплати пені, нарахованої за невиконання податкового зобов'язання, передбачений ст. 131 ПК України.

Суд зазначає, що позивач вважає, що заборгованість відповідача (з урахуванням уточнень позовних вимог) становить 1017233,89 грн.

Проте, 04.12.2018 року через відділ діловодства та документообігу суду відповідачем надано платіжні доручення від 23.11.2018 року: № 1831 на суму 43014,56 грн., № 1836 на суму 80000 грн., № 1844 на суму 50000 грн., № 1863 на суму 30000 грн. (том 3 а.с. 126-129).

Як вбачається з картки особового рахунку відповідача станом на 11.12.2018 року (день розгляду справи по суті) зменшено борг минулих років з податку на додану вартість, у тому числи по пені та штрафних санкціях, на підставі платіжних доручень від 23.11.2018 року: на суму 15417,38 грн., 27597,48 грн., 4081,43 грн., 341,90 грн., 11 грн., 2951, 44 грн., 1374,78 грн., 335,23 грн., 16365,58 грн., 2153,82 грн., 80000 грн., 50000 грн., 30000 грн. на загальну суму 198951,13 грн.(т.3 а.с.).

Враховуючи часткову сплату податкових зобов'язань з податку на додану вартість відповідачем, суд зазначає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково, а саме у розмірі 814219,33 грн. (1017233,89 грн. - 80000 грн., - 50000 грн., - 30000 грн., - 43014,56 грн.).

У судовому засіданні представник позивача не заперечував проти задоволення позовних вимог, з урахуванням часткової сплати податкового боргу відповідачем, а представник відповідача визнав позовні вимоги у цій частині.

Відповідно до положень ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

За правилами ч.ч. 1, 5 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в разі якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Статтею 90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність податкової заборгованості у відповідача та вжиття заходів її стягнення. З боку відповідача вказані докази не спростовані в частині суми 814219,33 грн.

Отже, виходячи зі змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача про наявність підстав для стягнення з відповідача коштів у розмірі 1017233,89 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в частині 814219,33 грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Керуючись ст.ст. 2-15, 19-20, 42-48, 72-77, 90, 139, 118, 159-165, 199, 205, 244-250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 39406028, юридична адреса: вул. 130-ї Таганрозької дивізії, 114, м. Маріуполь, Донецька область, 87526) до комунального підприємства Миколаївської міської Ради "Сервіскомуенерго" (юридична адреса: 50-річчя Слов'янської ТЕС, 22, м. Миколаївка, 84182, код ЄДРПОУ 36209174) про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу - задовольнити частково.

Стягнути кошти з рахунків у банківських установах, які обслуговують комунальне підприємство Миколаївської міської Ради "Сервіскомуенерго" (юридична адреса: 50-річчя Слов'янської ТЕС, 22, м. Миколаївка, 84182, код ЄДРПОУ 36209174) в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 814219,33 грн.

В іншій частині позовних вимог у задоволенні відмовити.

Рішення прийняте в нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частини проголошені в судовому засіданні 11.12.2018 року.

Повний текст рішення виготовлено 17.12.2018 року.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя Загацька Т. В.