Рішення № 78561567, 14.12.2018, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
14.12.2018
Номер справи
826/11183/18
Номер документу
78561567
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

14 грудня 2018 року № 826/11183/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аверкової В.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) матеріали адміністративної справи

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві

про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві з наступними позовними вимогами:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії позивачу як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно зі ст. ст. 12, 13, 43, 63 Закону України №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» за вислугу 20 років звільненому у відставку за станом здоров'я у розмірі 55% відповідних сум грошового забезпечення та за кожний рік вислуги понад 20 років по 3% відповідних сум грошового забезпечення, в загальному підсумку 61% сум грошового забезпечення за весь період нарахування пенсії;

- зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно зі ст. ст. 12, 13, 43, 63 Закону України №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» за вислугу 20 років, звільненому у відставку за станом здоров'я у розмірі 55 % відповідних сум грошового забезпечення та за кожний рік вислуги понад 20 років по 3 % відповідних сум грошового забезпечення, в загальному підсумку 61 % сум відповідних грошового забезпечення за весь період нарахування пенсії;

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо здійснення перерахунку позивачу як пенсіонеру органів внутрішніх справ, починаючи з 01 квітня 2012 року по 01 січня 2016 року з врахуванням суми грошового забезпечення у розмірі 6273 грн. ст. ст. 12, 13, 43, 63 Закону України №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45;

- зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу як пенсіонеру органів внутрішніх справ, починаючи з 01 квітня 2012 року по 01 січня 2016 року з врахуванням суми грошового забезпечення у розмірі 6273 грн. згідно зі ст. ст. 12, 13, 43, 63 Закону України №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45;

- встановити судовий контроль на виконання судового рішення шляхом зобов'язання відповідача подати в установлений термін з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що зниження розміру пенсії відповідачем є необґрунтованим та таким, що обмежує права та свободи позивача, а заходи по обмеженню пенсії максимальним розміром суперечать положенням Конституції України. Тобто, дії відповідача є протиправними, а порушені права позивача підлягають відновленню.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 липня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Вказаною ухвалою зобов'язано відповідача надати суду, протягом 15-ти днів з дня отримання ухвали суду, відзив на позовну заяву та всі письмові докази, наявні у відповідача разом з доказами направлення позивачу відзиву з додатками. Роз'яснено відповідачу, що, у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справу буде вирішено за наявними матеріалами.

31 серпня 2018 року на адресу суду надійшов відзив відповідача, з якого вбачається, що відповідач не погоджується із заявленими позовними вимогами, оскільки при перерахунку пенсії позивачу відповідач керувався виключно вимогами діючого на момент перерахунку законодавства.

13 вересня 2018 року від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій позивачем зазначено, що у відзиві на адміністративний позов відповідачем не надано жодних пояснень стосовно не нарахування позивачу 61 % грошового забезпечення та невірно зазначено, що ГШ ЗСУ має повідомити відповідачу про необхідність проведення перерахунку пенсії позивача.

Справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

Наказом ГУ МВС в Київській області від 23 грудня 2010 року №1203 о/с По особовому складу згідно з Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України ОСОБА_1 звільнено з органів внутрішніх справ у запас (з постановкою на військовий облік) за п.64 «ж» (за власним бажанням). Вислуга років на день звільнення складає: календарна - 16 років 06 місяців 18 днів, пільгова - 22 роки 07 місяців 04 дні.

Наказом ГУ МВС України в Київській області від 07 лютого 2011 року №171 о/с По особовому складу внесено зміни до пункту наказу від 23 грудня 2010 року №1203 о/с в частині звільнення: вважати звільненим у запас за ст.64, п. «б» (через хворобу).

Тобто, позивач є військовим пенсіонером та перебуває на обліку в ГУ ПФУ у м. Києві.

Заявою від 10 січня 2018 року, отриманою відповідачем 11 січня 2018 року (а.с.27-31), позивач звернувся до відповідача про перерахунок та здійснення виплати пенсії, а також надання інформації у зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанов від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 09 березня 2006 року №268».

06 квітня 2018 року позивач звернувся до відповідача з заявою про отримання публічної інформації (заява отримана відповідачем 11 квітня 2018 року - а.с.34).

Заявою від 07 травня позивач повторно звернувся до відповідача про отримання публічної інформації (отримана відповідачем 10 травня 2018 року - а.с.36).

Листом від 14 червня 2018 року №20902/02/К-439 позивачу надано відповідь на звернення від 18 травня 2018 року, з якої вбачається, що після проведеного перерахунку на виконання Постанови КМУ №103 розмір пенсійних виплат з 01 січня 2018 року становить 4522,89 грн.

Заявою від 21 травня 2018 року позивач повторно звернувся до відповідача з заявою щодо здійснення перерахунку пенсії (направлено відповідачу 22 травня 2018 року - а.с.39).

Пенсію позивачу призначено з 09 лютого 2011 року, розмір якої розраховано із сум грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років (30%), середньомісячна сума додаткових видів ГЗ, у т.ч. надбавка за особливо важливі завдання 50%, надбавка за службу в підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю 50%, надбавка за оперативно-розшукову діяльність 50%, премія 35%. Всього 56% грошового забезпечення.

Згідно перерахунку пенсії, наявному в матеріалах справи (а.с.65) позивачу перераховано пенсію з 01 березня 2011 року. Так, з протоколу за пенсійною справою позивача вбачається, що причиною звільнення є ст.64 Б-1 п. запас. При здійсненні перерахунку позивачу визначено основний розмір пенсії - 56% грошового забезпечення (вислуга років 22) у розмірі 2365,26 грн. (грошове забезпечення складає 4223,67 грн.).

З довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №19/89/43178 від 08 червня 2012 року, отриманої відповідачем від Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ МВС України в м. Києві 11 червня 2012 року, з якої вбачається, що розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 квітня 2012 року за посадою начальник відділу боротьби з міжнародними організованими злочинними групами УБОЗ ГУМВС України в Київській області становить 6273,00 грн. (а.с.81).

Відомості щодо перерахунку пенсії за наявною в матеріалах долученої до матеріалів справи копії пенсійної справи довідки відсутні.

Згідно довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 19 травня 2017 року №43178, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2016 року за посадою начальник відділу боротьби з міжнародними організованими злочинними групами УБОЗ ГУМВС України в Київській області становить 7437,62 грн.

З довідки про розмір грошового забезпечення від 21 березня 2018 року вбачається, що розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на січень 2016 року за посадою начальник відділу боротьби з міжнародними організованими злочинними групами УБОЗ ГУМВС України в Київській області становить 8076,59 грн. (а.с.83).

Листом від 02 лютого 2018 року №3820/03/К-294 відповідачем повідомлено позивача за наслідками розгляду його заяви, що перерахунок пенсії буде здійснено після надходження коштів до Державного бюджету України.

З матеріалів пенсійної справи вбачається, що пенсію позивачу перераховано з 1 травня 2018 року, виходячи із суми грошового забезпечення 8076,59 грн. у розмірі 56% у сумі 4522,89 грн.

Листом від 18 червня 2018 року №22082/03/К-439/1 позивача повідомлено, що пенсія у розмірі 56% відповідних сум грошового забезпечення призначена та виплачується позивачу відповідно до норм чинного законодавства.

Не погоджуючись з неперерахуванням пенсійних виплат, позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами в межах заявленої позовної вимоги, суд виходить з наступного.

Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (далі по тексту - Закон) визначено, що цей Закон визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

З матеріалів пенсійної справи вбачається, що пенсію позивачу перераховано з 1 травня 2018 року, виходячи із суми грошового забезпечення 8076,59 грн. у розмірі 56% у сумі 4522,89 грн.

Положеннями ст.1 Закону №2262-ХІІ визначено, що особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Згідно ч.1 ст.2 Закону №2262-ХІІ військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають право на пенсійне забезпечення, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби. Пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі повторного прийняття їх на військову службу до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Державної спеціальної служби транспорту, службу до органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, органів та підрозділів цивільного захисту, податкової міліції та Державної кримінально-виконавчої служби України виплата пенсій на час їх служби припиняється. При наступному звільненні із служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням загальної вислуги років на день останнього звільнення.

Пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д" статті 1-2 цього Закону, незалежно від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 20 років і більше, за винятком осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону (п. «а» ч.1 ст.12 Закону №2262-ХІІ).

Відповідно по п. «а» ч.1 ст.13 Закону №2262-ХІІ чинного на дату виникнення спірних відносин пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт «а» статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Матеріалами справи підтверджено, що позивача звільнено у запас 23 грудня 2010 року з урахуванням наказу про внесення змін від 07 лютого 2011 року за ст.64, п. «б» (через хворобу). Пільгова вислуга років на день звільнення склала 22 роки 07 місяців 04 дні.

Тобто, оскільки позивача звільнено за станом здоров'я з урахуванням наявності у нього вислуги 22 роки, відповідач повинен був призначити пенсію у розмірі 55 відсотків за вислугу 20 років та 6 відсотків за 2 роки вислуги понад 20 років.

Проте, в порушення п. «а» ч.1 ст.13 Закону №2262-ХІІ чинного на дату призначення позивачу пенсійних виплат, відповідачем призначено та виплачується пенсія позивачу у розмірі 56 відсотків відповідних сум грошового забезпечення.

Наявність порушення при призначенні позивачу пенсійних виплат також підтверджується листом ГУ ПФУ у м. Києві від 18 червня 2018 року №22082/03/К-439/1, в якому відповідач, посилаючись на положення п. «а» ч.1 ст.13 Закону №2262-ХІІ та зазначаючи, що позивача звільнено за станом здоров'я та маючи вислугу 22 роки, вважає, що пенсія у розмірі 56 відсотків призначена та виплачується у відповідності до норм чинного законодавства.

При цьому, у відзиві відповідача не міститься жодних пояснень стосовно неправомірності застосування до позивача саме 50 відсотків відповідних сум грошового забезпечення замість 55 відсотків, які належить нараховувати особам, звільненим у відставку за станом здоров'я.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про підтвердження протиправності дій відповідача при призначенні та виплаті позивачу пенсійних виплат у розмірі 56 відсотків відповідних сум грошового забезпечення за весь період нарахування пенсії та, як наслідок, задоволення позовних вимог у цій частині.

Оскільки судом встановлено, що відповідачем протиправно призначено позивачу пенсійні виплати у розмірі 56 відсотків відповідних сум грошового забезпечення замість 61 проценту позовні вимоги про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу, виходячи з розміру пенсії 61 відсоток грошового забезпечення за весь період нарахування.

Крім того, матеріалами справи підтверджено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» розмір грошового забезпечення на нормами, чинними на 01 квітня 2012 року (день, з якого змінено розмір грошового забезпечення особам, що проходять службу) за посадою начальник відділу боротьби з міжнародними організованими злочинними групами УБОЗ ГУМВС України у Київській області становить (на день звільнення зі служби) 6273,00 грн.

Так, Управлінням фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ МВС України в м. Києві на адресу ПФУ направлено довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №19/89/43178 від 08 червня 2012 року, отриману відповідачем від 11 червня 2012 року.

Відповідно до положень ч.4 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які кореспондують з п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою ст.51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Оскільки відповідачем отримано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача та не вчинено жодних дій щодо її перерахування, суд вважає, що позовні вимоги визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо здійснення перерахунку позивачу як пенсіонеру органів внутрішніх справ, починаючи з 01 квітня 2012 року по 01 січня 2016 року з врахуванням суми грошового забезпечення у розмірі 6273 грн. ст. ст. 12, 13, 43, 63 Закону України №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 підлягають задоволенню.

Оскільки відповідачем не виконано покладений на нього обов'язок щодо здійснення перерахунку пенсії позивача відповідно до вимог чинного на дату виникнення спірних відносин законодавства з метою відновлення порушених прав та законних інтересів позивача позовні вимоги зобов'язати здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу як пенсіонеру органів внутрішніх справ, починаючи з 01 квітня 2012 року по 01 січня 2016 року з врахуванням суми грошового забезпечення у розмірі 6273 грн. підлягає задоволенню.

У відповідності до частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень суд може під час ухвалення рішення у справі. Такий контроль здійснюється судом шляхом зобов'язання подати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання судового рішення, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.

Тобто зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, є правом, а не обов'язком суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, а тому, з урахуванням встановлених обставин справи, суд приходить до висновку про відсутність підстав для встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у даній справі.

Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

На підставі викладеного, зважаючи на те, що позивачем частково доведено правомірність пред'явленого позову, а відповідачем не спростовані доводи позовної заяви у цій частині, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають частковому задоволенню.

Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Керуючись статтями 2, 77, 90, 242, 243, 246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 (02081, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) - задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368) щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно зі ст. ст. 12, 13, 43, 63 Закону України №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» за вислугу 20 років, звільненому у відставку за станом здоров'я у розмірі 55% відповідних сум грошового забезпечення, замість 61% сум грошового забезпечення за весь період нарахування пенсії.

3. Зобов'язати Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно зі ст. ст. 12, 13, 43, 63 Закону України №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» за вислугу 20 років, звільненому у відставку за станом здоров'я у розмірі 61 % сум грошового забезпечення за весь період нарахування пенсії.

4. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368) щодо здійснення перерахунку ОСОБА_1 як пенсіонеру органів внутрішніх справ, починаючи з 01 квітня 2012 року по 01 січня 2016 року з врахуванням суми грошового забезпечення у розмірі 6273 грн. ст. ст. 12, 13, 43, 63 Закону України №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45.

5. Зобов'язати Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 як пенсіонеру органів внутрішніх справ, починаючи з 01 квітня 2012 року по 01 січня 2016 року з врахуванням суми грошового забезпечення у розмірі 6273 грн. згідно зі ст. ст. 12, 13, 43, 63 Закону України №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45.

6. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

7. Стягнути на користь ОСОБА_1 (02081, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) з Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368) за рахунок бюджетних асигнувань судовий збір у розмірі 704,80 грн (сімсот чотири гривні 80 копійок.)

Рішення суду, відповідно до частини першої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя В.В. Аверкова