
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 грудня 2018 р. № 520/9946/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панова М.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківського обласного військового комісаріата, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій (бездіяльності) протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати протиправними дії (бездіяльність) Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не проведення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) перерахунку пенсії з 01.01.2018 з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 №140; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити з 01.01.2018 перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) з урахуванням складових та розміру видів грошового забезпечення, зазначених в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 №140 без обмеження максимальним розміром пенсії та здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018; зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат повторно подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області встановленого зразка довідку про розміри та складові видів грошового забезпечення позивача з урахуванням таких показників в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 №140.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що оскаржувані дії відповідача є незаконними, оскільки вони порушують право позивача на пенсійне забезпечення.
Ухвалою суду від 13.11.2018 відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачам, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Від представників відповідачів надійшли відзиви на позовну заяву, в якому вони просять відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, та зазначають, що діяли в межах повноважень та згідно норм чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Позивач, підполковник у запасі ОСОБА_1, з 1987 року по 17.07.2015 перебував на військовій службі.
27.09.2002 був відряджений наказом Міністра оборони України (по особовому складу) №558 до Національного космічного агентства України (далі - НКАУ), із залишенням на військовій службі.
Наказом Генерального директора НКАУ від 16.10.2002 №28-ко позивач був призначений на посаду провідного інженера групи контролю розробки та експлуатації апаратури СУ КРК І КА, ВОС-4811003 філії №1 Харківського представництва генерального замовника - Національного космічного агентства України (далі - Харківське ПГЗ-НКАУ), приступив до виконання службових обов'язків з 17.10.2002 (наказ №3 від 17.10.2002), де й по 17.07.2015, включно, проходив військову службу.
Наказом Міністра оборони України від 02.07.2015 №476 звільнений з військової служби у запас за станом здоров'я з правом носіння військової форми та виключений із списків особового складу 17 липня 2015 року (наказ ТВО начальника Харківського представництва генерального замовника - Національного космічного агентства України № 14-ос від 14.07.2015).
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківської області, ОСОБА_1 з 18 липня 2015 року призначена військова пенсія за вислуги років відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", пенсійна справа НОМЕР_2 (Міноборони), пенсійне посвідчення серія НОМЕР_3.
Суд зазначає, що відповідно до пункту 80 „ Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України", затверджене Указом Президента України від 7.11.2001 №1053/2001, пенсійне забезпечення звільнених у запас або у відставку відряджених військовослужбовців здійснюються на загальних підставах, передбачених законодавством для військовослужбовців.
Окрім того, п. 78 вищезазначеного нормативного акту зазначає, що за відрядженими військовослужбовцями зберігаються всі гарантії та пільги передбачені законодавством. А виплата посадових окладів, окладів за військовим званням, надбавки за вислугу років, матеріальної допомоги, а також преміювання відряджених військовослужбовців здійснюється за рахунок органів виконавчої влади, інших цивільних установ, до яких вони відряджені, за розмірами, встановленими законодавством.
В п. 79 даного Указу Президента зазначено, що військовослужбовці, відряджені до НКАУ, належні види грошового забезпечення одержують за рахунок Національного центру управління та випробувань космічних засобів.
Крім того, згідно Постанови КМУ №104 від 07.02.2001 з послідуючими змінами до неї, військовослужбовцям, що відряджені до органів виконавчої влади та інших цивільних установ, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань. При цьому дане грошове забезпечення виплачується виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в органах, установах та організаціях, до яких вони відряджені, окладів за військовими (спеціальними) званнями та інших видів грошового забезпечення у розмірах та порядку, визначених для військовослужбовців.
Суд зазначає, що основною нормативно - правовою базою, яка регламентує правовідносини пов'язані з пенсійним забезпеченням військовослужбовців є: Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб" ( з наступними змінами та доповненнями); Постанова КМ України №393 від 17.07.1992 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей»; Постанова Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», пенсії особам офіцерського складу обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Частиною 4 ст. 63 наведеного Закону передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій. передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до п. 1 якого перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Згідно п. 3 цього Порядку особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.
Таким чином, зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців на підставі постанови Кабінету Міністрів України є законодавчо визначеною підставою для перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
У подальшому з січня 2009 року на виконання вимог пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на підставі довідок Харківського представництва генерального замовника - Державного космічного агентства України, Харківський обласний військовий комісаріат, подавав довідки до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на підставі яких, щорічно Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області проводився перерахунок пенсії позивача у зв'язку із зміною посадових окладів військовослужбовців, відряджених для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували відповідно до ст. 153 Указу Президента України від 10.12.2008 «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України». Довідки Харківське ПГЗ-ДКАУ надає на підставі змін розміру щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у Харківському ПГЗ-ДКАУ згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", які встановлені на час перерахунку у зв'язку із зміною посадових окладів військовослужбовців згідно чинних змін до посадові окладів за єдиною тарифною сіткою.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» примітку 1 до додатка 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» після абзацу другого доповнено новим абзацом такого змісту: «Посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) з 1 січня 2017 року розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року.».
Керівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери забезпечити: встановлення з 1 січня 2017 року в штатному розписі нових розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), визначених виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року; диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної у межах фонду оплати праці, шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.
Отже, постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 внесено зміни, якими було збільшено посадові оклади працівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, в тому числі і Державного космічного агентства України, з 01 січня 2017 року, що стало підставою для здійснення перерахунку пенсії позивачу.
На підставі вказаної Постанови Державним космічним агентством України було затверджено нові посадові оклади військовослужбовців, відряджених до нього, з 01 січня 2017 року та в подальшому видано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Дана довідка у встановлений законом спосіб була передана до пенсійної справи та було проведено відповідний перерахунок.
Отже, останній перерахунок розміру пенсії позивача був здійснений Головним управління Пенсійного фонду України в Харківській області з 01.01.2017 на підставі відповідних довідок Харківського ПГЗ-ДКАУ та Харківського обласного військового комісаріату.
З 01.01.2018 знову було підвищено посадові оклади за останньою посадою в Харківському ПГЗ - ДКАУ, яку позивач займав перед звільненням.
14.02.2018 Харківське ПГЗ-ДКАУ у відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 направило супровідним листом за вих. №126 від 14.02.2018 до Харківського обласного військового комісаріату довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій військовослужбовців, які відряджалися до Харківського представництва генерального замовника - Державного космічного агентства України для виконання службових обов'язків та були звільнені із військової служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували у Харківському ПГЗ - ДКАУ.
Довідка ОСОБА_1 з новими розмірами грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2018 була в даному переліку за №140 від 14.02.2018. Згідно даної довідки з 01.01.2018 розмір грошового забезпечення за посадою позивача складається з: посадовий оклад - 4916,00 грн., оклад за військовим званням - 130,00 грн., надбавка за вислугу років (40% від ПО та ОВЗ) - 2018,40 грн., надбавка за виконання особливо важливої роботи (50% від ПО) відповідно до постанови КМУ від 30.08.2002 №1298 - 2458,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10% від ПО) - 491,60 грн., премія (191,8% від ПО) - 9398,41 грн. Всього - 19412,41 грн.
21.02.2018 Харківський обласний військовий комісаріат листом за вих. №ФХ-430/ВСЗ направив вищезазначену довідку з новими розмірами грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2018 разом з супровідним листом Харківського ПГЗ - ДКАУ були до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Харківській області для проведення перерахунку пенсії позивача за вислугу років. Отримано даний лист ГУ ПФУ у Харківській області 22.02.2018, про що свідчить відмітка на зазначеному листі Харківського ОВК.
Проте перерахунок пенсії з урахуванням зміни розміру грошового забезпечення з 01.01.2018 проведено не було.
З метою встановлення наявності а бо відсутності зазначеного перерахунку пенсії 27.08.2018 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду в Харківській області з заявою про видачу довідки про розмір пенсії за вислугу років, яка була видана позивачу за №5763 від 27.08.2018. З даної довідки вбачається, що складові грошового забезпечення для розрахунку пенсії було змінено та не враховані нові розміри грошового забезпечення, які встановлені з 01.01.2018 по посаді, яку позивач займав перед звільненням в Харківському ПГЗ - ДКАУ та які зазначені в довідці Харківського ПГЗ -ДКАУ №140 від 14.02.2018.
Також позивачу було повідомлено, що дана довідка Харківського ПГЗ - ДКАУ №140 від 14.02.2018 разом з іншими довідками від 14.02.2018, що надійшли від Харківського обласного військового комісаріату з супровідним листом від 21.02.2018 за вих. №ФХ-430/ВСЗ були повернені без виконання листом від 28.02.2018 за вих. №5736-14/20.
В обґрунтування даних дій в листі ГУ ПФУ в Харківській області посилається на те, що Постановою КМУ від 28.12.2016 №1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» не визначено умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій.
Таким чином, про порушення свого права позивач дізнався 27.08.2018 коли отримав довідку про розмір та складові пенсії за вислугу років станом на 01.01.2018.
Також, судом було встановлено, що ГУ ПФУ у Харківській області в останнє проводило перерахунок пенсії позивача з урахуванням змін розмірів грошового забезпечення з 01.01.2017, коли вже діяли постанова КМУ №1037 від 28.12.2016 та Закон України №1774-VIII від 06.12.2016 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким були внесені зміни до п. 4 ст. 63 Закону України №2262-ХІІ від 9 квітня 1992 року «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» 13.02.2017.
Крім того, з довідки про розмір та складову пенсії за вислугу від 27.08.2018 №5763 вбачається, що ГУ ПФУ у Харківській області на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» неправомірно провела у квітні 2018 року перерахунок пенсії позивача згідно п. 1 цієї Постанови, яка на час набуття позивачем права на перерахунок пенсії з 01.01.2018 згідно вимог Постанови КМУ №45 в редакції станом на 01.01.2018.
Суд звертає увагу, що постанова КМУ №103 від 21.02.2018 набула чинності 24.02.2018, довідку про новий розмір грошового забезпечення за посадою ОСОБА_1 з 01.01.2018 ГУ ПФУ в Харківській області отримало 22.02.2018, отже, право на перерахунок пенсії виникло з 01.01.2018.
Отже, позивач має право на здійснення перерахунку своєї пенсії, яке закріплено у ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», на підставі довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 14 лютого 2018 року №140 зі збереженням складових пенсії, зазначених в даній довідці з 01.01.2018 без урахування положень постанови КМУ №103 від 21.02.2018.
Щодо позовних вимог в частині виплати позивачу пенсії без обмеження граничного розміру, суд зазначає наступне.
Так, Рішенням Конституційного Суду України у справі за №7-рп/2016 від 20.12.2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року №2262-XII зі змінами, а саме: частина сьома статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Не заперечуючи проти того, що з часу ухвалення Конституційним Судом України вказаного рішення до часу внесення змін до статті 43 Закону №2262-ХІІ, виплата пенсії всім особам, які отримують таку пенсію відповідно до положень Закону №2262-ХІІ, має здійснюватися без обмеження пенсії максимальним розміром, суд звертає увагу на те, що в матеріалах справи відсутні докази того, що пенсія позивача після проведеного перерахунку буде перевищувати десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність (або встановлений статтею 43 Закону №2262-ХІІ максимальний розмір пенсії - 10740 грн.) та внаслідок таких протиправних дій відповідача буде порушено права позивача на належний розмір пенсії.
Суд зазначає, що обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених права чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.
Гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у звичайних законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було обґрунтованим.
Наведені положення не дозволяють скаржитися щодо законодавства або певних обставин абстрактно, лише тому, що заявник вважає начебто певні положення норм законодавства впливають на його правове становище.
З огляду на фактичні обставини справи та зумовленого ними нормативного регулювання спірних правовідносин, суд виходить з того, що заявлена позивачем вимога про виплату пенсії без обмеження граничного розміру пенсії є передчасною, а тому задоволенню не підлягає.
З огляду на те, що відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, не доведено правомірності вчинених ним дій, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є частково обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Харківського обласного військового комісаріата (вул. Коцарська, буд. 56, м. Харків, 61052, ЄДРПОУ 08166355), Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022, ЄДРПОУ 14099344) про визнання дій (бездіяльності) протиправними, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії (бездіяльність) Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не проведення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) перерахунку пенсії з 01.01.2018 з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 №140.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити з 01.01.2018 перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) з урахуванням складових та розміру видів грошового забезпечення, зазначених в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 №140 та здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018.
Зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат повторно подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області встановленого зразка довідку про розміри та складові видів грошового забезпечення позивача з урахуванням таких показників в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 №140.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) сплачену суму судового збору в розмірі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп. пропорційно за рахунок бюджетних асигнувань Харківського обласного військового комісаріата (ЄДРПОУ 08166355) та Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (ЄДРПОУ 14099344).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.М.Панов