Постанова № 78553816, 12.12.2018, Господарський суд Миколаївської області

Дата ухвалення
12.12.2018
Номер справи
915/822/18
Номер документу
78553816
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=====

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2018 року Справа № 915/822/18

м. Миколаїв

Кредитор: Державне підприємство "Миколаївський авіаремонтний завод "НАРП", 54037, м.Миколаїв, вул. Знаменська, 4, код ЄДРПОУ 09794409.

Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "СПС-Нафта", 54028, м.Миколаїв, вул. Енгельса, 47, код ЄДРПОУ 36700322.

Розпорядник майна: арбітражний керуючий Сірошенко Олександр Федорович, АДРЕСА_1

Суддя Ржепецький В.О.,

Секретар судового засідання Матвєєва А.В.

за участі представників:

від кредитора: Могутов А.М., довіреність №1123/ю від 06.04.18,

від боржника: не з'явився,

розпорядник майна: арбітражний керуючий Сірошенко О.Ф.,

cуть спору: про банкрутство,

встановив:

Ухвалою суду від 22.10.2018 підсумкове засідання призначено на 10.12.2018 року о 10 год. 30 хв.

05.12.2018 розпорядником майна подано до господарського суду клопотання за вих. №02-01/8/106 від 04.12.2018 про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Сірошенка О.Ф. та встановлення арбітражному керуючому Сірошенко О.Ф. основної грошової винагороди за кожен місяць виконання повноважень ліквідатора ТОВ «СПС-Нафта» в розмірі двох мінімальних заробітних плат за рахунок коштів кредитора - ДП "Миколаївський авіаремонтний завод "НАРП".

У судовому засіданні 10.12.2018 судом оголошено перерву до 12.00 год. 12 грудня 2018 року.

12.12.2018 розпорядником майна подано до господарського суду уточнення до клопотання (вих. №02-01/8/109 від 11.12.2018), яким розпорядник майна просить суд визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру, призначити ліквідатором ТОВ «СПС-Нафта» арбітражного керуючого Сірошенка О.Ф.

Учасники провадження у справі про банкрутство належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи.

Розпорядник майна підтримує клопотання за вих. №02-01/8/106 від 04.12.2018 , просить суд визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру, призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Сірошенка О.Ф. та встановити арбітражному керуючому Сірошенку О.Ф. основну грошову винагороду за кожен місяць виконання повноважень ліквідатора ТОВ «СПС-Нафта» в розмірі двох мінімальних заробітних плат за рахунок коштів кредитора - ДП "Миколаївський авіаремонтний завод "НАРП".

Представник ініціюючого кредитора (голови комітету кредиторів) підтримує клопотання розпорядника майна, просить суд визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру, призначити ліквідатором ТОВ «СПС-Нафта» арбітражного керуючого Сірошенка О.Ф. та встановити арбітражному керуючому грошову винагороду за кожний місяць виконання повноважень ліквідатора ТОВ «СПС-Нафта» в розмірі двох мінімальних заробітних плат за рахунок коштів кредитора - ДП "Миколаївський авіаремонтний завод "НАРП".

У судовому засіданні судом проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши наявні у справі докази, заслухавши розпорядника майна та представника ініціюючого кредитора, суд дійшов висновку про визнання боржника банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури з наступних підстав.

Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство), провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ст. 9 Закону про банкрутство, справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Згідно з ч. 6 ст. 12 ГПК України. господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвалою суду від 20.08.2018 відкрито провадження у справі №915/822/18 про банкрутство ТОВ "СПС-Нафта", визнано грошові вимоги Державного підприємства "Миколаївський авіаремонтний завод "НАРП" до боржника в сумі 1230669,47 грн., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів ТОВ "СПС-Нафта", введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто п'ятнадцять календарних днів до 13.12.2018 включно, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Сірошенка О.Ф., встановлено розпоряднику майна строк до 03.10.2018 для подання до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, реєстру вимог кредиторів боржника.

На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оприлюднено оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "СПС-Нафта" (номер публікації: 53639, дата публікації: 20.08.2018).

Ухвалою суду від 22.10.2018 затверджено реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "СПС-Нафта" на загальну суму 1 248 289,47 грн., з яких: перша черга - витрати Державного підприємства "Миколаївський авіаремонтний завод "НАРП" по сплаті судового збору за подання заяви про порушення справи про банкрутство в сумі 17620,00 грн.; четверта черга - вимоги Державного підприємства "Миколаївський авіаремонтний завод "НАРП" по сплаті основного боргу в сумі 1154034,00 грн.; шоста черга - вимоги Державного підприємства "Миколаївський авіаремонтний завод "НАРП" по сплаті пені в сумі 76635,47 грн., зобов'язано розпорядника майна скласти реєстр вимог кредиторів у відповідності до положень цієї ухвали та надати його до господарського суду протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали, збори кредиторів та комітету кредиторів призначено на 06.11.2018, зобов'язано розпорядника майна повідомити кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів про місце, дату та час проведення зборів кредиторів та організувати їх проведення, докази повідомлення надати суду в строк до 05.11.2018р., підсумкове засідання призначено на 10 грудня 2018 року о 10:30 год.

Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону про банкрутство, розпорядник майна зобов'язаний: розглядати заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, які надійшли в установленому цим Законом порядку; вести реєстр вимог кредиторів; повідомляти кредиторів про результати розгляду їхніх вимог; вживати заходів для захисту майна боржника; аналізувати фінансово-господарську діяльність, інвестиційне становище боржника та його становище на ринках; виявляти (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства; скликати збори кредиторів та організовувати їх проведення; надавати державному реєстратору в електронній формі через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомості, необхідні для ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, відомості про фінансове становище боржника, пропозиції щодо можливості відновлення платоспроможності боржника; не пізніше двох місяців від дня відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство разом з боржником організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника та визначити його вартість; брати участь у розробці плану санації у випадках, передбачених цим Законом, та за можливості проведення санації боржника розробити разом з боржником не пізніше двох місяців від дня відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство план санації боржника та подати його на розгляд комітету кредиторів; виконувати інші повноваження, що передбачені цим Законом.

Частиною 8 ст. 26 Закону про банкрутство встановлено, що до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: обрання голови комітету; скликання зборів кредиторів; звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора); підготовку та укладення мирової угоди; схвалення плану санації боржника, змін та доповнень до нього у випадках, передбачених цим Законом; визначення складу майна в разі продажу частини майна у процедурі санації боржника або ліквідації банкрута; внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; інші питання, передбачені цим Законом.

06.11.2018 відбулись загальні збори кредиторів ТОВ «СПС-Нафта», обрано комітет кредиторів боржника у складі однієї особи - ДП «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» (а.с.171).

За результатами аналізу фінансово-господарської діяльності ТОВ «СПС-Нафта» станом на 03.12.2018 розпорядником майна встановлено неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури. В ході проведення інвентаризації майна боржника активів не виявлено.

Аналізу з питань виявлення ознак приховуваного, фіктивного банкрутства або доведення до банкрутства розпорядником майна не проведено через відсутність копій правовстановлюючих та інших документів ТОВ «СПС-Нафта», на підставі яких необхідно проводити аналіз фінансово-господарського стану суб'єкта господарювання.

Згідно витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна №57253477 від 19.10.2018 стосовно боржника в реєстрі інформація відсутня (а.с.147).

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження нерухомого майна №142047780 від 21.10.2018 щодо ТОВ "СПС-Нафта" відомості в реєстрах прав власності та речових прав на нерухоме майно відсутні (а.с.148).

Розпорядником майна вжито заходи до виявлення майна боржника та встановлено відсутність будь-яких активів, про що свідчать повідомлення реєстраційних та контролюючих органів: Управління держпраці у Миколаївській області №18/4426 від 03.10.2018, Державної служби морського та річкового транспорту України №771/03/15-18 від 19.11.2018, ДП «Український державний центр радіочастот» від 15.11.2018, Управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної державної адміністрації №01-03/43-05 від 24.10.2018, Регіонального сервісного центру в Миколаївській області МВС України №31/14-3436 від 11.10.2018, Державної архітектурно-будівельної інспекції України №1014-4358-18 від 16.10.2018, Головного управління держпраці у Дніпропетровській області №8355-21/04 від 11.10.2018, Головного управління держпраці у Одеській області №15/01-33-834 від 17.09.2018, Головного управління держпраці у Луганській області №01-15/3218 від 28.09.2018, Головного управління держпраці у Запорізькій області №08/02.6-21/7245 від 20.09.2018, Управління держпраці у Рівненській області №01-12/5047 від 18.09.2018, Управління держпраці у Полтавській області №08-11/5304 від 25.09.2018, Управління держпраці у Волинській області №2574/01-06 від 25.09.2018, Головного управління держпраці у Херсонській області №01-08/1/2289 від 14.09.2018, Головного управління держпраці у Черкаській області №8277/08-26/6145 від 17.09.2018, управління держпраці у Запорізькій області №08/02.6-21/7245 від 20.09.2018, управління держпраці у Кіровоградській області №01-22-09/397/18 від 1209.2018, управління держпраці у Вінницькій області №3816/17-11/11 від 14.09.2018, Головного управління держпраці у Харківській області №12100/05-18/10846 від 17.09.2018, Головного управління держпраці у Львівській області №8926/1/9-09 від 13.09.2018, Головного управління держпраці у Київській області від 17.09.2018, управління держпраці у Чернігівській області №01-06/5391 від 20.09.2018, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №10/04/28897 від 03.10.2018, Державної служби України з безпеки на транспорті №8051/02/15-18 від 18.09.2018, Департаменту льотної придатності Державної авіаційної служби України №12.1.16-11449-18 від 17.09.2018, Державної фіскальної служби України від 14.09.2018, ДП «Держреєстри України» №586 від 11.09.2018, ДП «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин» від 11.09.2018.

Передбачений ч. 2 ст. 22 Закону про банкрутство строк процедури розпорядження майном у даній справі закінчується 13.12.2018.

Статтею 27 Закону про банкрутство встановлено, що у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі.

Згідно з приписами ч. 2 ст. 27 Закону про банкрутство, до компетенції зборів кредиторів віднесено прийняття одного з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації; подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди.

Відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону про банкрутство, у підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень: ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону; ухвалу про введення процедури санації та зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство; ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.

03.12.2018 зборами комітету кредиторів ТОВ "СПС-Нафта" погоджено та схвалено звіт розпорядника майна за період роботи з 20.08.2018 по 03.12.2018, роботу визнано задовільною, вирішено доручити розпоряднику майна звернутись до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Комітетом кредиторів також погоджено кандидатуру арбітражного керуючого Сирошенка О.Ф. для призначення ліквідатором банкрута.

В судовому засіданні представником голови комітету кредиторів заявлено усне клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором ТОВ «СПС-Нафта» арбітражного керуючого Сірошенка О.Ф. та встановлення арбітражному керуючому грошової винагороди за кожний місяць виконання повноважень ліквідатора ТОВ «СПС-Нафта» в розмірі двох мінімальних заробітних плат за рахунок коштів кредитора - ДП "Миколаївський авіаремонтний завод "НАРП".

Банкрутством, відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство, є визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури. Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

При наявності стану банкрутства боржника, відповідно до ст. 37 Закону про банкрутство, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Таким чином, матеріали справи свідчать, що у боржника відсутнє майно, майнові права та грошові кошти для погашення кредиторської заборгованості в повному обсязі, боржник нездатен відновити свою платоспроможність, відсутні пропозиції щодо санації боржника або укладення мирової угоди.

На підставі вищевикладеного, господарський суд приходить до висновку щодо необхідності визнання боржника банкрутом та введення процедури ліквідації.

Наслідки визнання боржника банкрутом передбачені положеннями ст. 38 Закону про банкрутство, зокрема, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Згідно з положеннями ч. 3 ст. 38 Закону про банкрутство, офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону про банкрутство, у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.

Згідно ст. 114 Закону про банкрутство, кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів.

Частиною 1 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) встановлено, що арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.

Відповідно до ч. 3 ст. 115 Закону, грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород.

Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

Відповідно до ч. 5 ст. 115 Закону, сплата грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого у зв'язку з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство здійснюються за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника.

Частиною 6 ст. 115 Закону про банкрутство, кредитори можуть створювати фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду. Господарський суд має право зменшити розмір оплати послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), у разі якщо середньомісячна заробітна плата керівника боржника є надмірно високою порівняно з мінімальним розміром заробітної плати.

У судовому засіданні представником кредитора надано пояснення стосовно рішення комітету кредиторів від 03.12.2018 у частині встановлення основної грошової винагороди арбітражному керуючому Сірошенко О.Ф. як ліквідатору ТОВ «СПС-Нафта» за кожен місяць виконання повноважень в розмірі двох мінімальних заробітних плат за рахунок коштів кредитора. Зокрема, таке рішення прийнято у зв'язку з тим, що у боржника відсутнє будь-яке майно, за рахунок якого можливо здійснення оплати грошової винагороди арбітражному керуючому та враховуючи надану Законом про банкрутство можливість для кредиторів створення фонду для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого.

Враховуючи, що кредиторам Законом надано право створення фонду для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого, не обмежено їх у способах, якими такий фонд може бути утворений, в матеріалах справи відсутні докази завдання шкоди тій чи іншій особі, рішення комітету кредиторів щодо встановлення основної грошової винагороди арбітражному керуючому Сірошенко О.Ф. як ліквідатору ТОВ «СПС-Нафта» за кожен місяць виконання повноважень в розмірі двох мінімальних заробітних плат за рахунок коштів кредитора суд вважає правомірним.

На підставі зазначених вище обставин, суд вважає за доцільне, у відповідності до приписів п. 5 ч. 1 ст. 114, ч. 6 ст. 115 Закону про банкрутство, враховуючи рішення комітету кредиторів боржника від 03.12.2018, призначити ліквідатором ТОВ «СПС-Нафта» арбітражного керуючого Сирошенка О.Ф. (свідоцтво №991 від 29.05.2013), задовольнити клопотання арбітражного керуючого Сірошенка О.Ф. від 04.12.2018 та втановити основну грошову винагороду арбітражному керуючому Сірошенко О.Ф. за виконання повноважень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "СПС-Нафта" (код ЄДРПОУ 36700322) в розмірі 2 (двох) мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання повноважень за рахунок коштів кредитора - Державного підприємства "Миколаївський авіаремонтний завод "НАРП".

Відповідно до ч. 6 ст. 27 Закону про банкрутство, з дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.

Керуючись ст. ст. 22, 26, 27, 37, 38, 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. ст. 12, 232, 233 ГПК України, господарський суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.Припинити процедуру розпорядження майном боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "СПС-Нафта" (код ЄДРПОУ 36700322) та повноваження розпорядника майна - арбітражного керуючого Сірошенка Олександра Федоровича.

2.Визнати банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю "СПС-Нафта" (код ЄДРПОУ 36700322) та відкрити відносно нього ліквідаційну процедуру.

3.Призначити ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "СПС-Нафта" (код ЄДРПОУ 36700322) арбітражного керуючого Сірошенка Олександра Федоровича (свідоцтво № 991, видане 29.05.2013, РНОКПП НОМЕР_1).

4.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління товариством та розпорядження його майном.

5.Зобов'язати ліквідатора Сірошенка О.Ф. здійснити ліквідаційну процедуру в межах строку, встановленого ч. 1 ст. 37 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та у встановлені строки надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора у відповідності до вимог ст. 46 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

6. Клопотання арбітражного керуючого Сірошенка О.Ф. №02-01/8/106 від 04.12.2018 в частині встановлення основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора ТОВ «СПС-Нафта» задовольнити.

7.Встановити основну грошову винагороду арбітражному керуючому Сірошенко О.Ф. за виконання повноважень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "СПС-Нафта" (код ЄДРПОУ 36700322) в розмірі 2 (двох) мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання повноважень за рахунок коштів кредитора - Державного підприємства "Миколаївський авіаремонтний завод "НАРП".

8. Скасувати арешт, накладений на майно банкрута, чи інші обмеження щодо розпорядження майном банкрута. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

9.Здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання товариства з обмеженою відповідальністю "СПС-Нафта" (код ЄДРПОУ 36700322) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури боржника на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. В повідомленні вказати повне найменування банкрута, його юридичну та фізичну адресу, номер справи, найменування та адресу господарського суду, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника, відомості про ліквідатора.

Грошові вимоги до боржника, який ліквідується, кредитори мають право заявити протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

10.Встановити ліквідатору строк для складення реєстру вимог кредиторів до 20.02.2019.

11.Засідання суду з приводу затвердження реєстру вимог кредиторів призначити на 25.02.2019 о 10 год. 30 хв.

12.Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважати таким, що настав.

13.Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута. У банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.

14.Продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому ст. 44 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

15.Зобов'язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запис про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та відомості про ліквідатора банкрута.

16.Зобов'язати ліквідатора письмово щомісячно надавати суду відомості про хід ліквідаційної процедури.

17. Постанову направити: кредитору, банкруту, ліквідатору, центру надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради (державному реєстратору) (м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20), Інгульському відділу ДВС міста Миколаїв Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області (54056, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 61), відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області.

18. Постанова набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена на протязі двадцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Південно-західного апеляційного господарського суду або через Господарський суд Миколаївської області.

Повний текст постанови складено та підписано 14 грудня 2018 року.

Суддя В.О.Ржепецький