
Справа № 2-а/593/26/2018
У х в а л а
"11" грудня 2018 р. суддя Бережанського районного суду Тернопільської області Крамар В.М., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1, -
ВСТАНОВИВ:
07 грудня 2018 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 до департаменту патрульної поліції про скасування постанови серії ЕАВ № 758353 від 27 листопада 2018 року винесеної інспектором УПП м. Києва рядовим поліції ОСОБА_2 в справі про адмінправопорушення. Відповідно до п.1 ч.1 ст.20 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Вказана позовна заява не в повній мірі відповідає вимогам ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому її слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення її недоліків.
Відповідно до вимог п. 2, 8 ч.5 ст. 160 КАС України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних особі) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреси електронної пошти; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви, зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви. Ч.9 ст. 160 КАС України встановлено, що у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Ч.1 ст.25 КАС України встановлено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи, вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.3 ст. 46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб’єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Такі вимоги Закону в позовній заяві, поданій ОСОБА_1, не дотримані, оскільки:
- всупереч п.2 ч.5 ст. 160 КАС України в позовній заяві відсутня вказівка реєстраційного номера облікової картки платника податків позивача, хоча з додатків до позовної заяви випливає, що такий у позивача є;
- всупереч п.8 ч.5 ст. 160 КАС України в позовній заяві відсутній перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Також, всупереч вимогам ч.4 ст. 161 КАС України, позивач не виконала зобов'язання додати до позовної заяви всі наявні в неї докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази, позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів), зокрема, не додано доказів реєстрації місця проживання позивача за адресою, вказаною у позовній заяві.
Окрім цього, виходячи із змісту позовних вимог та вказаного позивачем відповідача, з врахуванням положень: ч.3 ст.46 КАС України, відповідно до якої відповідачем в адміністративній справі є суб’єкт владних повноважень; п.7 ч.1 ст.4 КАС України, де визначено, що суб’єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг, - випливає, що позивач вважає відповідачем орган державної влади департамент патрульної поліції.
Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, як органу державної влади, визначаються Законом України «Про національну поліцію».
Порядок притягнення до адміністративної відповідальності врегульовано КУпАП. Ст. 222 КУпАП встановлено, що органи Національної поліції розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення громадського порядку, правил дорожнього руху, правил паркування транспортних засобів, правил, що забезпечують безпеку руху транспорту, правил користування засобами транспорту, правил, спрямованих на забезпечення схоронності вантажів на транспорті, а також про незаконний відпуск і незаконне придбання бензину або інших паливно-мастильних матеріалів, зокрема, ст. 122 КУпАП. Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень. Уповноваженими працівниками підрозділів Національної поліції штраф може стягуватися на місці вчинення адміністративного правопорушення незалежно від розміру виключно за допомогою безготівкових платіжних пристроїв.
Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання є суб'єктами владних повноважень, оскільки здійснюють делеговані повноваження, а тому позивачем неналежно вказано відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з наведеного, позивачу у позовній заяві слід вказати:
-реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача;
-відповідачем суб'єкта владних повноважень, який прийняв оскаржуване рішення та відомості про нього згідно п.2 ч.5 ст. 160 КАС України;
-перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви, зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Окрім цього, позивачу слід додати до позовної заяви докази реєстрації місця проживання позивача за адресою вказаною у позовній заяві, а також додати до позовної заяви всі наявні в неї докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Керуючись ч.1, 2 ст.169 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до департаменту патрульної поліції про скасування постанови серії ЕАВ № 758353 від 27 листопада 2018 року, винесеної інспектором УПП м. Києва рядовим поліції ОСОБА_2 в справі про адмінправопорушення, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для оформлення позовної заяви відповідно до вимог ст. ст. 4, 25, 46, 160, 161, КАС України десять днів з дня вручення ухвали.
Інакше заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: