
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07 грудня 2018 року м. Київ № 640/20218/18
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Смолій І.В., ознайомившись з матеріалами позовною заявою та додатками
ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)
до
1.Уряду України - Кабінет Міністрів України (01008, м.Київ, вул.Грушевського, 12/2),
2.Уряду України - Кабінету Міністрів України в особі Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича (01008, м.Київ, вул.Грушевського, 12/2),
3. Уряду України - Кабінет Міністрів України Міністерство соціальної політики України (01601, м.Київ, вул.Еспланадна, 8/10),
4. Уряду України - Кабінету Міністрів України Міністерство соціальної політики України в особі Міністра соціальної політики України Реви Андрія Михайловича (01601, м.Київ, вул.Еспланадна, 8/10),
5. Пенсійного фонду України (01601, м.Київ, вул.Бастіонна,9),
6. Пенсійного фонду України. Управління Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську Івано-Франківської області (76000, м.Київ, вул.Грушевського, 44),
7. Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області (76018, м.Івано-Франківськ, вул.Грушевського, 21),
8. Міського голови-наділеного повноваженнями Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області Марцінків Руслана Романовича (76018, м.Івано-Франківськ, вул.Грушевського, 21),
9. Державної казначейської служби України (01601, м.Київ, вул.Бастіонна, 6)
треті особи: 1. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (01008, м.Київ, вул.Інститутська, 21/8), 2. Уряд України-Кабінет Міністрів України в особі Міністерства юстиції України (01001, м.Київ, вул.Городецького, 13)
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі також - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до 1. Уряду України - Кабінет Міністрів України, 2.Уряду України - Кабінету Міністрів України в особі Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича, 3. Уряду України - Кабінет Міністрів України Міністерство соціальної політики України, 4. Уряду України - Кабінету Міністрів України Міністерство соціальної політики України в особі Міністра соціальної політики України Реви Андрія Михайловича, 5. Пенсійного фонду України, 6. Пенсійного фонду України. Управління Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську Івано-Франківської області, 7. Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області, 8. Міського голови-наділеного повноваженнями Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області Марцінків Руслана Романовича, 9. Державної казначейської служби, треті особи: 1. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, 2. Уряд України-Кабінет Міністрів України в особі Міністерства юстиції України в якому просить суд:
Визнати дії Уряду України-Кабінету міністрів України за ненадання соціальної допомоги на рівні одного прожиткового мінімуму на лікування та на прожиття в строках з 01 січня 2015 року по 01 січня 2018 року, згідно довідки Державної фіскальної служби України за №2/10/09-15-08-01-009 від 11 січня 2018 року - відсутня інформація про доходи в зв'язку із хворобою та амбулаторним лікуванням, як особі соціально незахищеній в Україні є дискримінаційними, згідно статті 46, частини 2, 3 статті 116 Конституції України, а тому дії органів Державної влади протиправні, завданні незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю та про визнання за позивачем права без дискримінації, про припинення дій, які порушують право позивача, включно з рішеннями, на підставі яких порушується право позивача у спосіб застосування дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування та про відшкодування позивачу матеріальної та моральної шкоди, заподіяних здійсненням щодо позивача дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування - протиправними.
Визнати дії Прем'єр-Міністра України Гройсман Володимира Борисовича за ненадання соціальної допомоги на рівні одного прожиткового мінімуму на лікування та на прожиття в строках з 01 січня 2015 року по 01 січня 2018 року, згідно довідки Державної фіскальної служби України за №2/10/09-15- 08-01-009 від 11 січня 2018 року - відсутня інформація про доходи в зв'язку із хворобою та амбулаторним лікуванням, як особі соціально незахищеній в Україні є дискримінаційними, згідно статті 46, частини 2, 3 статті 116 Конституції України, а тому дії органів Державної влади протиправні, завдані незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю та про визнання за позивачем права без дискримінації, про припинення дій, які порушують право позивача, включно з рішеннями, на підставі яких порушується право позивача у спосіб застосування дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування та про відшкодування позивачу матеріальної та моральної шкоди, заподіяних здійсненням щодо позивача дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування - протиправними.
Визнати дії Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області з ненадання соціальної допомоги на рівні одного прожиткового мінімуму на лікування та на прожиття в строках з 01 січня 2015 року по 01 січня 2018 року, згідно довідки Державної фіскальної служби України за №2/10/09-15-08-01-009 від 11 січня 2018 року - відсутня інформація про доходи в зв'язку із хворобою та амбулаторним лікуванням, як особі соціально незахищеній в Україні є дискримінаційними, згідно статті 46, частини 2, 3 статті 116 та статей 140-146 Конституції України, а тому дії органу Державного самоврядування протиправні, завдані незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю ТА про визнання за позивачем права без дискримінації, про припинення дій, які порушують право позивача, включно з рішеннями, на підставі яких порушується право позивача у спосіб застосування дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування та про відшкодування позивачу матеріальної та моральної шкоди, заподіяних здійсненням щодо позивача дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування - протиправними.
Визнати дії Міського голови-наділеного повноваженнями Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області Марцінків Руслана Романовича з ненадання соціальної допомоги на рівні одного прожиткового мінімуму на лікування та на прожиття в строках з 01 січня 2015 року по 01 січня 2018 року, згідно довідки Державної фіскальної служби України за №2/10/09-15-08-01-009 від 11 січня 2018 року-відсутня інформація про доходи в зв'язку із хворобою та амбулаторним лікуванням , як особі соціально незахищеній в Україні є дискримінаційними, згідно статті 46, частини 2, 3 статті 116 та статей 140-146 Конституції України, а тому дії органу Державного самоврядування протиправні, завдані незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю та про визнання за позивачем права без дискримінації, про припинення дій, які порушують право позивача, включно з рішеннями, на підставі яких порушується право позивача у спосіб застосування дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування та про відшкодування позивачу матеріальної та моральної шкоди, заподіяних здійсненням щодо позивача дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилились у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування - протиправними.
Стягнути через Державну казначейську службу України з Уряду України-Кабінету міністрів України на користь ОСОБА_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) матеріальну соціальну допомогу в розмірі 52 458,00 (п'ятдесят дві тисячі чотириста п'ятдесят вісім) гривень (курс НБУ станом на 26 листопада 2018 року 31.553824 гривень за 1 євро), згідно заяви-позивача від 26 січня 2018 року, яку отримано урядом 29 січня 2018 року за штрихкодом УДППЗ «УКРПОШТА»-7600604078060, як справедливу сатисфакцію, на рівні одного прожиткового мінімуму на лікування та на прожиття в строках з 01 січня 2015 року по 01 січня 2018 року, згідно довідки Державної фіскальної служби України за №2/10/09-15-08-01-009 від 11 січня 2018 року - відсутня інформація про доходи в зв'язку із хворобою та амбулаторним лікуванням, як особі соціально незахищеній в Україні є дискримінаційними, згідно статті 46, частини 2, 3 статті 116 Конституції України, а тому дії органів Державної влади протиправні, завданні незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю та про визнання за позивачем права без дискримінації, про припинення дій, які порушують право позивача, включно з рішеннями, на підставі яких порушується право позивача у спосіб застосування дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування та про відшкодування позивачу матеріальної та моральної шкоди, заподіяних здійсненням щодо позивача дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування.
Стягнути через Державну казначейську службу України з Прем'єр-Міністра України Гройсман Володимира Борисовича на користь ОСОБА_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) матеріальну та моральну шкоду, як справедливу сатисфакцію, в розмірі 3 155 382,00 (три мільйони сто п'ятдесят п'ять тисяч триста вісімдесят два) гривень (курс НБУ станом на 26 листопада 2018 року 31.553824 гривень за 1 євро), за ненадання соціальної допомоги на рівні одного прожиткового мінімуму на лікування та на прожиття, в строках з 01 січня 2015 року по 01 січня 2018 року, згідно заяви-позивача від 26 січня 2018 року, яку отримано Прем'єр-Міністром 29 січня 2018 року за штрихкодом УДППЗ «УКРПОШТА»-7600604078060, згідно довідки Державної фіскальної служби України за №2/10/09-15-08-01-009 від 11 січня 2018 року - відсутня інформація про доходи в зв'язку із хворобою та амбулаторним лікуванням, як особі соціально незахищеній в Україні є дискримінаційними, згідно статті 46, частини 2, 3 статті 116 Конституції України, а тому дії органів Державної влади протиправні, завданні незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю та про визнання за позивачем права без дискримінації, про припинення дій, які порушують право позивача, включно з рішеннями, на підставі яких порушується право позивача у спосіб застосування дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування та про відшкодування позивачу матеріальної та моральної шкоди, заподіяних здійсненням щодо позивача дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування.
Стягнути через Державну казначейську службу України з Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області на користь ОСОБА_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) матеріальну соціальні допомогу в розмірі 52 458,00 (п'ятдесят дві тисячі чотириста п'ятдесят вісім) гривень (курс НБУ станом на 26 листопада 2018 року 31.553824 гривень за 1 євро), згідно заяв-позивача від 02 грудня 2018 року, від 25 січня 2017 року, від 12 лютого 2017 року, від 14 грудня 2017 року, за ненадання соціальної допомоги на рівні одного прожиткового мінімуму на лікування та на прожиття в строках з 01 січня 2015 року по 01 січня 2018 року, згідно довідки Державної фіскальної служби України за №2/10/09-15-08-01-009 від 11 січня 2018 року - відсутня інформація про доходи в зв'язку із хворобою та амбулаторним лікуванням, як особі соціально незахищеній в Україні є дискримінаційними, згідно статті 46, частини 2, 3 статті 116 та статей 140-146 Конституції України, а тому дії органу Державного самоврядування протиправні, завдані незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю та про визнання за позивачем права без дискримінації, про припинення дій, які порушують право позивача, включно з рішеннями, на підставі яких порушується право позивача у спосіб застосування дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування та про відшкодування позивачу матеріальної та моральної шкоди, заподіяних здійсненням щодо позивача дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування.
Стягнути через Державну казначейську службу України з міського голови - наділеного повноваженнями Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області-Марцінків Руслана Романовича на користь ОСОБА_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) матеріальну та моральну шкоду, як справедливу сатисфакцію, в розмірі 3 155 382,00 (три мільйони сто п'ятдесят п'ять тисяч триста вісімдесят два) гривень (курс НБУ станом на 26 листопада 2018 року 31.553824 гривень за 1 євро), згідно заяв-позивача від 02 грудня 2015 року, від 25 січня 2017 року, від 12 лютого 2017 року, від 14 грудня 2017 року, за ненадання соціальної допомоги на рівні одного прожиткового мінімуму на лікування та на прожиття в строках з 01 січня 2015 року по 01 січня 2018 року, згідно довідки Державної фіскальної служби України за N22/10/09-15-08-01-009 від 11 січня 2018 року - відсутня інформація про доходи в зв'язку із хворобою та амбулаторним лікуванням , як особі соціально незахищеній в Україні є дискримінаційними, згідно статті 46, частини 2, 3 статті 116 та статей 140-146 Конституції України, а тому дії органу Державного самоврядування протиправні, завдані незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю та про визнання за позивачем права без дискримінації, про припинення дій, які порушують право позивача, включно з рішеннями, на підставі яких порушується право позивача у спосіб застосування дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування та про відшкодування позивачу матеріальної та моральної шкоди, заподіяних здійсненням щодо позивача дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування.
Визнати дії Уряду України-Кабінету Міністрів України в особі Міністерства соціальної політики України за не донарахування субсидій на суму 12 792, 57 (дванадцять тисяч сімсот дев'яносто дві) гривні 57 копійок за період з 01 січня 2016 року по 01 листопада 2018 року, в строках з 01 січня 2016 року по 01 січня 2018 року, згідно довідки Державної фіскальної служби України за №2/10/09-15-08-01-009 від 11 січня 2018 року - відсутня інформація про доходи в зв'язку із хворобою та амбулаторним лікуванням , як особі соціально незахищеній в Україні є дискримінаційними, згідно статті 46, частини 2, З статті 116 Конституції України, а тому дії органів Державної влади протиправні завданні незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю та про визнання за позивачем права без дискримінації, про припинення дій, які порушують право позивача, включно з рішеннями, на підставі яких порушується право позивача у спосіб застосування дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування та про відшкодування позивачу матеріальної та моральної шкоди, заподіяних здійсненням щодо позивача дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування - протиправними.
Визнати дії Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області за не донарахування субсидій на суму 12 792, 57 (дванадцять тисяч сімсот дев'яносто дві) гривні 57 копійок за період з 01 січня 2016 року по 01 листопада 2018 року, в строках з 01 січня 2016 року по 01 січня 2018 року, згідно довідки Державної фіскальної служби України за №2/10/09-15- 08-01-009 від 11 січня 2018 року - відсутня інформація про доходи в зв'язку із хворобою та амбулаторним лікуванням , як особі соціально незахищеній в Україні є дискримінаційними, згідно статті 46, частини 2, 3 статті 116 та статей 140-146 Конституції України, а тому дії органу Державного самоврядування протиправні, завданні незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю та про визнання за позивачем права без дискримінації, про припинення дій, які порушують право позивача, включно з рішеннями, на підставі яких порушується право позивача у спосіб застосування дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно- управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування та про відшкодування позивачу матеріальної та моральної шкоди, заподіяних здійсненням щодо позивача дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування - протиправними.
Зобов'язати Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області донарахування субсидію, а Уряду України-Кабінету Міністрів України в особі Міністерства соціальної політики України сплатити-перерахувати кошти надавачам послуг на суму 12 792, 57 (дванадцять тисяч сімсот дев'яносто дві) гривні 57 копійок за період з 01 січня 2016 року по 01 листопада 2018 року, в строках з 01 січня 2016 року по 01 січня 2018 року, згідно довідки Державної фіскальної служби України за №2/10/09-15- 08-01-009 від 11 січня 2018 року - відсутня інформація про доходи в зв'язку із хворобою та амбулаторним лікуванням , як особі соціально незахищеній в Україні є дискримінаційними, згідно статті 46, частини 2, 3 статті 116 та статей 140-146 Конституції України, а тому дії органів Державної влади та органу Державного самоврядування протиправними, завданні незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю та про визнання за позивачем права без дискримінації, про припинення дій, які порушують право позивача, включно з рішеннями, на підставі яких порушується право позивача у спосіб застосування дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування та про відшкодування позивачу матеріальної та моральної шкоди, заподіяних здійсненням щодо позивача дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування.
Стягнути через Державну казначейську службу України з міського голови - наділеного повноваженнями Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області-Марцінків Руслана Романовича на користь ОСОБА_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) матеріальну та моральну шкоду, як справедливу сатисфакцію, в розмірі 3 155 382,00 (три мільйони сто п'ятдесят п'ять тисяч триста вісімдесят два) гривень (курс НБУ станом на 26 листопада 2018 року 31.553824 гривень за 1 євро), за не донарахування субсидій на суму 12 792, 57 (дванадцять тисяч сімсот дев'яносто дві) гривні 57 копійок за період з 01 січня 2016 року по 01 листопада 2018 року, згідно довідки Державної фіскальної служби України за №2/10/09-15-08-01-009 від 11 січня 2018 року - відсутня інформація про доходи в зв'язку із хворобою та амбулаторним лікуванням, як особі соціально незахищеній в Україні є дискримінаційними, згідно статті 46, частини 2, З статті 116 та статей 140-146 Конституції України, а тому дії органу Державного самоврядування протиправні, завдані незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю та про визнання за позивачем права без дискримінації, про припинення дій, які порушують право позивача, включно з рішеннями, на підставі яких порушується право позивача у спосіб застосування дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування та про відшкодування позивачу матеріальної та моральної шкоди, заподіяних здійсненням щодо позивача дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування.
Визнати дії Пенсійного Фонду України з не донарахування та не виплату суми пенсії- 23 458,74 (двадцять три тисячі чотириста п'ятдесят вісім) гривень 74 коп. - еквівалент- 737,00 ЄВРО, в строках з 06 січня 2018 року по 01 грудня 2018 року, як особі соціально незахищеній в Україні, є дискримінаційними, згідно статті 46, частини 2, 3 статті 116 Конституції України, а тому дії органів Державної влади протиправні, завданні незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю та про визнання за позивачем права без дискримінації, про припинення дій, які порушують право позивача, включно з рішеннями, на підставі яких порушується право позивача у спосіб застосування дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування та про відшкодування позивачу матеріальної та моральної шкоди, заподіяних здійсненням щодо позивача дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування - протиправними.
Зобов'язати Пенсійний Фонду України донараховати та виплатити суму пенсії - 23 458,74 (двадцять три тисячі чотириста п'ятдесят вісім) гривень 74 коп. - еквівалент- 737,00 ЄВРО, як невідкладно, за не донарахування в строках з Об січня 2018 року по 01 грудня 2018 року, як особі соціально незахищеній в Україні є дискримінаційними, згідно статті 46, частини 2, 3 статті 116 Конституції України, а тому дії органів Державної влади протиправні, завданні незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю та про визнання за позивачем права без дискримінації, про припинення дій, які порушують право позивача, включно з рішеннями, на підставі яких порушується право позивача у спосіб застосування дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування та про відшкодування позивачу матеріальної та моральної шкоди, заподіяних здійсненням щодо позивача дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування.
Стягнути через Державну казначейську службу України з Пенсійного Фонду України в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області на користь ОСОБА_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) матеріальну та моральну шкоду, як справедливу сатисфакцію, в розмірі 3 155 382,00 (три мільйони сто п'ятдесят п'ять тисяч триста вісімдесят два) гривень (курс НБУ станом на 26 листопада 2018 року 31,553824 гривень за 1 євро), за не донарахування та не виплату суми пенсії-23 458,74 (двадцять три тисячі чотириста п'ятдесят вісім) гривень 74 коп.- еквівалент- 737,00 ЄВРО, в строках з 06 січня 2018 року по 01 грудня 2018 року, як особі соціально незахищеній в Україні, є дискримінаційними, згідно статті 46, частини 2, 3 статті 116 Конституції України, а тому дії органів Державної влади протиправні, завданні незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю та про визнання за позивачем права без дискримінації, про припинення дій, які порушують право позивача, включно з рішеннями, на підставі яких порушується право позивача у спосіб застосування дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування та про відшкодування позивачу матеріальної та моральної шкоди, заподіяних здійсненням щодо позивача дискримінації, яка перетнула мінімальний рівень жорстокості щодо позивача та вилилась у владно-управлінські, матеріальні та процесуальні катування позивача, спрямовані на фізичне знищення позивача внаслідок позбавлення позивача з підстав застосування дискримінації законних засобів до існування.
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 160 КАС України у позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; вказуються докази, що підтверджують вказані обставини.
За приписами частини 4 статті 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до підходу, висловленого Вищим адміністративним судом України, як судом першої інстанції, відносно дотримання вимог до позовної заяви, зокрема, в ухвалі від 02 січня 2015 року у справі №800/590/14, під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло. Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги - це конкретні юридичні факти.
При цьому, підставою позову є обставини (фактична підстава) і норми права (юридична підстава), які у своїй сукупності дають право особі звернутися до суду з позовними вимогами до відповідача. Предметом позову є матеріально-правові вимоги позивача до відповідача. Позовні вимоги відповідають предмету позову.
Між тим, недоліком позову є ненадання до позовної заяви доказів, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги.
Аналогічний підхід підтримано Верховним Судом України при перегляді ухвал Вищого адміністративного суду України, як судом першої інстанції, зокрема, в ухвалах Верховного Суду України від 17 березня 2015 року, від 24 лютого 2015 року, від 27 січня 2015 року.
Крім того, позивач просить суд визнати бездіяльність відповідачів, яка на його думку вчинились починаючи з 1 січня 2015 року.
Відповідно до частин 1,2 статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з частиною 6статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Позов поданий до суду 27.11.2018 (згідно штемпеля на конверті), тобто з пропущенням шестимісячного строку звернення до суду. Однак, позивач не обґрунтовує причин пропуску такого строку і клопотання про його поновлення не надає.
Відповідно до пункту 11 частини 5 статті 160 КАС України в позовній зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Водночас в адміністративному позову ОСОБА_1 таке підтвердження відсутнє.
Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 248 КАС України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1, залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк з моменту отримання копії ухвали для усунення вказаних у ній недоліків шляхом подання до суду власного письмового підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; клопотання про поновлення строку звернення до суду із обґрунтуванням поважності причин пропуску такого строку.
Ухвала, відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Смолій