
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
13 грудня 2018 року № 320/6109/18
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Леонтовича А.М., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Київського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
20 листопада 2018 року Київський окружний адміністративний суд постановив ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначив недоліки позовної заяви, спосіб і строк для усунення недоліків. Позивач усунув недоліки позовної заяви у встановлений судом строк.
03 грудня 2018 року Київським окружний адміністративний суд постановив ухвалу про відкриття провадження в адміністративній справі, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
30 листопада 2018 року позивачем подано до суду заяву про зупинення провадження у справі.
Вказана заява обґрунтована тим, що Окружним адміністративним судом м. Києва розглядаються ряд адміністративних справ, зокрема, №826/3783/18. Предметом якої є визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим особам"; про визнання незаконним зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103; про визнання незаконним Додаток № 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, зміни до якого внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.
Предметом розгляду вказаної адміністративної справи є матеріально-правові вимоги до ГУ ПФУ в Київській області щодо порядку проведення перерахунку пенсії в 2018 році визначеного на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим особам", який не відповідає нормам правових актів вищої юридичної сили - Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Отже, на думку позивача, оскільки вирішення публічно-правового спору у справі №826/3783/18 до Кабінету Міністрів України про визнання окремих пунктів Постанови №103 незаконними може мати преюдиційне значення для вирішення справи, тому розгляд адміністративної справи №320/6109/18 є неможливим до набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/3783/18.
Вирішуючи заявлене клопотання по суті, суд виходить з наступного.
Згідно ч. 1 ст. 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі:
1) смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою фізичної особи, ліквідації суб'єкта владних повноважень, іншого органу, а також злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, - до встановлення правонаступника;
2) необхідності призначення або заміни законного представника сторони чи третьої особи - до вступу у справу законного представника;
3) об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду;
4) звернення обох сторін з клопотанням про надання їм часу для примирення - до закінчення строку, про який сторони заявили у клопотанні;
5) перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції, - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції;
6) прийняття рішення про врегулювання спору за участю судді - до припинення врегулювання спору за участю судді.
Аналіз пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, свідчить про те, що підставою для зупинення провадження у справі є об'єктивна неможливість розгляду цієї справи до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства.
Оскільки предметом вказаної справи є визнання протиправною дії Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо відмови у перерахунку пенсії виходячи зі складу грошового забезпечення, визначеного частиною другою статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", а також зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області здійснити заходи щодо проведення перерахунку та виплати пенсії виходячи зі складу грошового забезпечення, визначеного частиною другою статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", суд не вбачає об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення справи №826/3783/18.
Щодо посилань позивача на ухвалу Верховного Суду від 22.08.2018 у справі №826/3783/18 суд зазначає, що підстави зупиняти розгляд вказаної справи до розгляду Окружним адміністративним судом справи № 826/3783/18 відсутні, оскільки Верховним Судом відмовлено у відкритті провадження у вказаній справі як зразковій, а тому, висновки, які зробить суд першої інстанції за результатом розгляду вказаної справи, відповідно до приписів Кодексу адміністративного судочинства України, не мають враховуватися при вирішенні справи № 320/6109/18.
Керуючись статтями 236, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволені клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у адміністративній справі.
Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Леонтович А.М.