Постанова № 7850923, 22.01.2010, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.01.2010
Номер справи
2а-6252/09/2370
Номер документу
7850923
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2010 року Справа № 2а-6252/09/2370

12 год. 05 хв. м.Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Новікової Т.В.,

при секретарі Комишній О.М.,

за участю:

представника позивача Тарасенко Н.М. (за довіреністю), за відсутності відповідача, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Чорнобаївському районі Черкаської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом від 15.12.2009р. № 4867/10-021, в якому просить стягнути з ФОП ОСОБА_3 заборгованість зі сплати податку з доходів фізичних осіб у сумі 445 грн. 83 коп. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач, в порушення вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ не сплатив податковий борг у встановлений законом термін.

Оскільки в прохальній частині позовної заяви допущена описка в частині суми боргу, представник позивача надав до судового засідання заяву про уточнення позовних вимог від 13.01.2010р. № 67/10-021, в якій просить стягнути заборгованість в сумі 445 грн. 83 коп.

Представник відповідача до зали судового засідання не зявився, заперечення на позов не надавав, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.

Виходячи з положень ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача , всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

ОСОБА_3 зареєстрована Чорнобаївською районною державною адміністрацією Черкаської області 08.04.2008 р. як фізична особа - підприємець та відповідно довідки від 10.04.2008 р. №1906/29-033 взятий на облік до ДПІ у Чорнобаївському районі як платник податків із 10.04.2008 р. за № 2909, ідентифікаційний код НОМЕР_1.

Як вбачається зі змісту декларації (розділу III) відповідачем одержані доходи, з 01 січня по 31 грудня 2008р., які становлять 3570 грн. 00 коп. та повідомлено про очікуваний дохід у 2009 р. у сумі 4000 грн., середньомісячна сума оподатковуваного доходу становить 333 грн. 33 коп., місячна сума прибуткового податку становить 50 грн. 00коп., а сума нарахованого прибуткового податку на 2009 р. становить 600 грн. 00 коп. Оскільки, відповідачем несплачено узгоджену суму податкового зобовязання, ДПІ у Чорнобаївському районі податковим повідомленням форми «Ф» №0001521730/0 від 28.01.2009 р. визначено податкове зобовязання відповідача у сумі 600 грн. та направлено відповідачу першу податкову вимогу форми «Ф 1» від 20.05.2009 р. № 1/178 на суму 145 грн. 83 коп. і другу податкову вимогу форми «Ф2» від 03.08.2009 р. № 2/310 на суму 145 грн. 83 коп., які отримані відповідачем 06.08.2009 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Згідно даних облікової картки (а.с. 12) за відповідачем рахується заборгованість у сумі 445 грн. 83 коп.

Причиною виникнення спору стало порушення відповідачем податкового законодавства, щодо несвоєчасної сплати податкового зобовязання.

Суд вважає, позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі виходячи з наступного.

Згідно ст.67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку, розмірах та у строки, встановлені законом.

Згідно із ч.1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 р. №1252 XII пл атники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів) та сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

В ідповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України (ст.11 Закону України №1252 - XII).

Згідно п.4 ч.1 ст.14 Закону України Закону України "Про систему оподаткування" податок з доходів фізичних осіб віднесено до загальнодержавних податків, які встановлюються Верховною Радою України і справляються по всій території України.

Пунктом 3 ст.14 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» № 13-92 від 26.12.1992 р. встановлено, що протягом року платники щоквартально сплачують до бюджету по 25 процентів річної суми податку, обчисленої за доходами за попередній рiк, а платники, які вперше залучаються до сплати податку, - 25 процентів суми, обчисленої їм податковими органами за оціночним доходом на поточний рiк. Для сплати авансових платежів податку встановлюються такі строки протягом року: до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня i до 15 листопада. У разі значного збільшення або зменшення протягом року доходу платника податковими органами може бути проведено перерахунок сум податку за строками сплати податку, що не настали

Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. 5.2 ст. 5 вказаного вище Закону, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, а саме у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може

супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.

Оскільки податкове зобов'язання відповідача не було сплачене в установлені строки, таке зобов'язання визнається судом податковим боргом.

Отже, заборгованість зі сплати податку з доходів фізичних осіб за 2008 р. не погашена відповідачем, що підлягає до сплати в бюджет у сумі 445 грн. 83 коп .

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 17.12.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі здійснюватиметься з урахуванням вимог ст.167 КАС України, про що повідомлено представника позивача після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні.

Керуючись ст. 69, 71, 94, ч.2 ст.128, ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (19932, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь бюджету через Державну податкову інспекцію у Чорнобаївському районі Черкаської області (19900, Черкаська область, смт.Чорнобай, вул.Леніна, 152, код 22809096) заборгованість зі сплати податку з доходів фізичних осіб у сумі 445 грн. 83 коп. (чотириста сорок пять гривень 83 коп.).

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження .

Суддя Т.В.Новікова.

Повний текст постанови виготовлений 26.01. 2010 року.