Постанова № 7850332, 04.11.2009, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.11.2009
Номер справи
2-а- 6511/09/1170
Номер документу
7850332
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2-а- 6511/09/1170

Категорія статобліку 6.7

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2009 року, 15 год. 32 хв. м. Кіровоград

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Хилько Л.І., при секретарі судового засідання Урсатьєві А.В.,

за участю:

представників позивача: Костенка В.М., Олексієнка А.М..,

представників відповідача: Амеліної Л.В., Черемисіва А.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Кіровоградській області до Кіровоградської обласної лікарні про стягнення бюджетних коштів в сумі 63288,80 грн., що були використані не за цільовим призначенням, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач в особі Контрольно-ревізійного управління в Кіровоградській області звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кіровоградської обласної лікарні про стягнення бюджетних коштів в сумі 63288,80 грн. що, відповідно до позиції позивача, були використані не за цільовим призначенням, а саме: 1) перераховано бюджетні кошти за бактерицидні лампи на суму 1875,00 грн. по коду економічної класифікації видатків 1131 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар», а необхідно - по КЕКВ 1132 «Медикаменти та перев'язувальні матеріали»; 2) перераховані бюджетні кошти за курси підвищення кваліфікації одного учасника на суму 700,00 грн. по коду КЕКВ 1139 «Оплата інших послуг та інші видатки», а необхідно - по КЕКВ 1172 «Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку»; 3) перераховано бюджетні кошти за отримані матеріали для ремонту автомобіля на суму 305,94 грн. по КЕКВ 1131 «Предмети, і матеріали, обладнання та інвентар», а необхідно - по КЕКВ 1135 «Оплата транспортних послуг та утримання транспортних засобів»; 4) перераховано бюджетні кошти. за проведені технічні роботи по випробовуванню та вимірюванню електричних мереж будівель та електрообладнання ліфтів на загальну суму 35707,86 грн. (2007 рік - 12125,05 грн., 2008 рік - 23582,81) по коду економічної класифікації видатків 1137 «Поточний ремонт обладнання, інвентарю та будівель, технічне обслуговування обладнання», а необхідно - по коду 1165 «Оплата інших комунальних послуг»; 5) використано бюджетних коштів по КЕКВ 1140 «Оплата видатків на відрядження» на оплату реєстраційного внеску за участь у конференції, в той час як необхідно - по коду 1139 «Оплата інших послуг та інші видатки» на загальну суму 700,00 грн.; 6) здійснено видатки по КЕКВ 2133 «Капітальний ремонт та реконструкція інших об'єктів» на ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту на суму 24000,0 грн. , а необхідно - по КЕКВ 1135 «Оплата транспортних послуг та утримання транспортних засобів».

У обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення вимог п. 8 ст.7 Бюджетного кодексу України від 21.06.2001 № 2542-ІП, п.43 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228, наказу Міністерства Фінансів України та Державного казначейства України від 04.11.2004 №194 "Про затвердження Роз'яснень щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Роз'яснень щодо застосування класифікації кредитування бюджету".

Позивач також зазначає, що у відповідності до ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» відповідачу за результатами перевірки було направлено лист-вимогу від 05.12.2008 р. №04-14/4986 щодо усунення встановлених ревізією порушень законодавства. Також контрольно-ревізійним управлінням 03.12.2008 року до управління охорони здоровя Кіровоградської обласної державної адміністрації відповідно до Постанови КМ України від 13.04.2006, № 492 "Про затвердження Порядку зменшення бюджетних асигнувань та повернення коштів у разі нецільового використання бюджетних коштів у поточному чи минулих роках" направлено довідку щодо бюджетного правопорушення, вчиненого Кіровоградською обласною лікарнею на суму 63 288,80 грн., на яку виявлено факт нецільового використання коштів.

В установлені строки відповідачем кошти в сумі 63288,80 грн. в добровільному порядку відшкодовано не було.

В судовому засіданні представники позивача підтримали позовні вимоги в повному обсязі із зазначених підстав.

Представники відповідача в судовому засіданні, позовні вимоги не визнали, пояснивши, що Кіровоградською обласною лікарнею не допущено нецільового використання коштів та не порушено вимог Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228, якою затверджено Порядок складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, та наказу Міністерства Фінансів України та Державного казначейства України від 04.11.2004 №194 "Про затвердження Роз'яснень щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Роз'яснень щодо застосування класифікації кредитування бюджету". При цьому представники відповідача послались на «Заперечення до акту ревізії Кіровоградської обласної лікарні № 04-09/314 від 21.11.2008 року», направленого контрольно-ревізійному управлінню у Кіровоградській області 28.11.2008 року за № 3300/31.

Також відповідачем надано пояснення щодо того, що попередній контроль за використанням бюджетних коштів, у тому числі за їх цільовим використанням під час оплати рахунків здійснюють органи державного казначейства, які при виявленні невідповідності цільовому використанню коштів, не приймають платіжне доручення до оплати. При цьому відповідачем зазначено, що державним казначейством здійснено належний контроль за застосуванням кодів економічної класифікації видатків бюджету та прийняті всі платіжні доручення до оплати. Матеріали зазначеної перевірки Кіровоградської обласної лікарні опрацьовані управлінням охорони здоровя Кіровоградської обласної державної адміністрації, висновки по яких направлені Контрольно-ревізійному управлінню Кіровоградської області листом від 19.12.208 року № 6027-05. На підтвердження правомірності своїх дій відповідач надав копію протоколу про адміністративне правопорушення, складеного за наслідками вищеназваної перевірки. Також надано копію постанови Кіровського районного суду м. Кіровограда від 24.02.2009 року, якою встановлено, що всі проведені видатки не суперечать законодавчим актам та всі виплати проводились за попереднім контролем органів державного казначейства Зазначена постанова суду не оскаржувалась та набрала законної сили.

Таким чином, відповідач вказує, що Кіровоградською обласною лікарнею належно застосовано видатки за кодами економічної класифікації, а позивач не правильно застосував норми чинного законодавства, що призвело до помилкових висновків у акті.

Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача та представника відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд доходить висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно до частини 3 статті 19 Господарського кодексу України однією з сфер державного фінансового контролю за господарською діяльністю суб'єктів господарювання є збереження та витрачання коштів і матеріальних цінностей суб'єктами господарських відносин - за станом і достовірністю бухгалтерського обліку та звітності. Частиною 4 зазначеної статті передбачено, що органи державної влади і посадові особи, уповноважені здійснювати державний контроль і державний нагляд за господарською діяльністю, їх статус та загальні умови і порядок здійснення контролю і нагляду визначаються законами. Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

У відповідності до вимог ст. 10 зазначеного Закону Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право:

перевіряти у підконтрольних установах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси і інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (грошових сум, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо);

предявляти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані та занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства;

звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Кіровоградська обласна лікарня діє відповідно Статуту Кіровоградської обласної лікарні, затвердженого Кіровоградською обласною радою 13.07.2007 року (а.с.60-63). Пунктом 9.3 названого статуту передбачено право уповноважених державних контролюючих органів на контроль за фінансовою діяльністю обласної лікарні.

Таким чином, Кіровоградська обласна лікарня є установою підконтрольною Контрольно-ревізійному управлінню в Кіровоградській області.

Контрольно-ревізійним управлінням в Кіровоградській області відповідно до Плану контрольно-ревізійної роботи на IV квартал 2008 року у період з 06.10.2008 р. по 14.11.2008 р. було проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Кіровоградської обласної лікарні за період з 01.01.2006 по 01.10.2008 року, про що було складено акт ревізії від 21.11.2008 року № 04-09/314 (а.с. 9-24), за висновками якого встановлено зокрема нецільове використання бюджетних коштів всупереч їх цільовому призначенню на загальну суму 63 288,80 грн.

Акт ревізії фінансово-господарської діяльності Кіровоградської обласної лікарні за період з 01.01.2006 року по 01.10.2008 року від 21.11.2008 року № 04-09/314, підписано посадовими особами відповідача головним лікарем Кіровоградської обласної лікарні Шевчуком М.Т. та головним бухгалтером Олексієнко А.М. із зазначенням про наявність заперечень до акту ревізії. Названі заперечення до акту ревізії були направлені до Контрольно-ревізійного управління в Кіровоградській області листом від 28.11.2008 року № 3300/31 (а.с. 25-29). У свою чергу Контрольно-ревізійним управлінням у Кіровоградській області на заперечення зроблений висновок, затверджений 01.12.2008 року заступником начальника КРУ у Кіровоградській області Пономаренком А.М. (а.с. 30-37).

Головному лікарю Кіровоградської обласної лікарні позивачем направлено лист вимогу від 05.12.2008 року № 04-14/4986 «Про усунення недоліків, виявлених ревізією» (а.с. 39-42) та про притягнення винних посадових осіб до дисциплінарної відповідальності, в якому вказано, що інформацію про виконання вимог листа з копіями підтверджуючих документів необхідно надати на адресу контрольно-ревізійного управління в Кіровоградській області до 16.12.2008 р.

Також Контрольно-ревізійним управлінням в Кіровоградській області 03.12.2008 року до Головного управління Державного казначейства у Кіровоградській області направлено подання про зупинення операцій з бюджетними коштами та до управління охорони здоровя Кіровоградської обласної державної адміністрації подання про зменшення бюджетних асигнувань розпоряднику бюджетних коштів (а.с. 45-52).

Згідно ст. 15 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання.

Відповідно до п. 12 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку зменшення бюджетних асигнувань та повернення коштів у разі нецільового використання бюджетних коштів у поточному чи минулих рокахэ» від 13.04.2006 р. № 492 у разі встановлення факту нецільового використання бюджетних коштів їх одержувачем керівник контролюючого органу протягом п'яти робочих днів після підписання акта надсилає такому одержувачу вимогу про повернення ним коштів у сумі, що використана не за цільовим призначенням, у дохід відповідного бюджету (далі - вимога) та інформує розпорядника бюджетних коштів, через якого такі кошти надавалися одержувачу.

Пунктом 13 вказаного Порядку визначено, що одержувач бюджетних коштів протягом 10 днів після надходження вимоги перераховує зазначену в ній суму за рахунок власних (небюджетних) коштів у дохід відповідного бюджету за кодом бюджетної класифікації "Інші надходження" та інформує про це контролюючий орган.

Відповідачем до контрольно-ревізійного управління в Кіровоградській області листами від 16.02.2009 р., 20.03.2009 р., 15.04.2009 р., 12.06.2009 р. надано письмову інформацію від (а.с. 100-104) про усунення недоліків виявлених перевіркою, проте вказана інформація не містить відомостей щодо відшкодування, шляхом перерахування коштів до державного бюджету на загальну суму 63288,80 грн.

Пунктом 10 статті 10 Закону "України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» контрольно-ревізійним управлінням надано право звертатись до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Відповідно до пункту 50 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 р. №550, за результатами проведеної ревізії, у межах наданих прав органи контрольно-ревізійної служби вживають заходів для забезпечення звернення до суду в інтересах держави щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

У судових засіданнях представники відповідача пояснюють невиконання вимог Контрольно-ревізійного управлінням в Кіровоградській області тим, що незгодні з висновками перевіряючих та вважають їх неправильними та помилковими.

Суд приймає до уваги посилання представника відповідача на те, що перевіряючий орган не правильно застосував норми чинного законодавства та припустився в акті ревізії помилкових висновків, з огляду на наступне.

У відповідності до наказу Міністерства фінансів від 27.12.2001, № 604 "Про бюджетну класифікацію та її запровадження" та наказу Державного казначейства України, від 04.11.2004, № 194 "Про затвердження Роз'яснень щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Роз'яснень щодо застосування класифікації кредитування бюджету" видатки за кодами бюджетної класифікації необхідно було здійснювати наступним чином.

1) Кошти за бактерицидні лампи на суму 1875,00 грн. підлягали перерахуванню по коду економічної класифікації видатків 1131 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» пунктом 1 якого передбачено: « 1. Придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю…»; тоді як по КЕКВ 1132 «Медикаменти та перев'язувальні матеріали» пунктами 1 та 2 передбачено: « 1. Медикаменти, аптечки (у тому числі дорожні) і їх поповнення за наявності медичного кабінету чи пункту, медиковідновлювальні засоби, бактеріологічні препарати, ендопротези, діагностичні тести та перев'язувальні матеріали для лікувально-профілактичних і лікувально-ветеринарних закладів, а також для будинків-інтернатів, санаторіїв, профілакторіїв тощо.; 2. Мінеральна вода для лікувальних цілей, вітаміни, вакцини, сироватки, дезинфекційні засоби, плівка для рентгенівських знімків, матеріали для проведення аналізів, оплата донорів, кров для переливання, медичний інвентар (термометри, ланцети, пінцети, голки, шприци, супінатори та інше медичне обладнання, яке не береться на облік як основні засоби), слухові апарати, кардіостимулятори, протези суглобів та інші протези незалежно від їх вартості, придбання і встановлення яких здійснюється за рахунок бюджетних коштів». Тобто, виходячи з аналізу вищевказаної норми вбачається, що код 1132 не включає назви предмету (матеріалу), який би за змістом відносився до назви « бактерицидні лампи».

2) Кошти за курси підвищення кваліфікації одного учасника на суму 700,00 грн. підлягали перерахуванню по коду економічної класифікації видатків 1139 «Оплата інших послуг та інші видатки», яким передбачено: «Оплата робіт та професійних послуг сторонніх фахівців, підприємств та організацій згідно із укладеними договорами та угодами: з бухгалтерського аудиту, юридичних, інформаційно-обчислювальних, консультативних та консалтингових послуг;», тоді як по КЕКВ 1172 «Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку» передбачено, що цей код : « … - включає видатки, які не відносяться до витрат розвитку (не включені в позицію 1171). До цієї категорії відносяться видатки на виконання окремих заходів відповідно до укладених угод з підприємствами (організаціями), наприклад: молодіжні програми і заходи державних органів у справах сім'ї і жінок; проведення навчально-тренувальних зборів і змагань; підготовка і участь національних збірних команд України в Олімпійських та Параолімпійських іграх; програми і заходи в галузі культури та мистецтва і засобів масової інформації; витрати, пов'язані з виготовленням дипломних та курсових робіт (фільмів) студентами кінофакультетів; фільмів та книжкової продукції за державним замовленням; проведення учнівських олімпіад, конкурсів, конференцій, міжгалузевих заходів та спортивних заходів тощо». Тобто, виходячи з аналізу вищевказаної норми вбачається, що код 1172 не включає послуг, які б за змістом відносились до назви « Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку» та не знайшла документального підтвердження наявність державної (регіональної) програми, не віднесеної до заходів розвитку.

3) Кошти за отримані матеріали для ремонту автомобіля на суму 305,94 грн. підлягали перерахуванню по коду економічної класифікації видатків КЕКВ 1131 «Предмети, і матеріали, обладнання та інвентар», яким передбачено: «придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю…До цієї категорії відносяться видатки на придбання матеріалів та інвентарю для господарських цілей: щіток, мастики, миючих засобів, електричних лампочок тощо; - придбання матеріалів, комплектуючих і дрібних деталей для ремонту виробничого і невиробничого обладнання та для проведення інших господарських робіт власними силами установи (шпалери, руберойд, цемент тощо)», тоді як по КЕКВ 1135 «Оплата транспортних послуг та утримання транспортних засобів» передбачено, що цей код включав: « видатки на утримання транспорту,- придбання паливно-мастильних матеріалів для всіх видів транспортних засобів (в т. ч. для транспортних засобів спеціального призначення, сільськогосподарської техніки тощо), талонів, смарт-карт;». Придбання розчинника та шліфовочних шкурок не можна імперативно віднести до коду, який визначає оплату транспортних послуг та утримання транспортних засобів. Тому не є протиправним перерахування коштів за КЕКВ 1131 «Предмети, і матеріали, обладнання та інвентар».Тобто , виходячи з аналізу вищевказаної норми вбачається, що перерахування відповідачем зазначених коштів відповідає вимогам законодавства.

4) Кошти за проведені технічні роботи по випробовуванню та вимірюванню електричних мереж будівель та електрообладнання ліфтів на загальну суму 35707,86 грн. (2007 рік - 12125,05 грн., 2008 рік - 23582,81) підлягали перерахуванню по коду економічної класифікації видатків 1137 «Поточний ремонт обладнання, інвентарю та будівель, технічне обслуговування обладнання», яким передбачено: « 2. Видатки, пов'язані з технічним обслуговуванням обладнання, технічним обслуговуванням телефонів, внутрішньої АТС, абонентних телеграфних апаратів, телефаксів, мобільних телефонів, комп'ютерної, розмножувальної, медичної та іншої техніки, а також технічне обслуговування систем пожежегасіння, охоронної сигналізації тощо.», тоді як по коду 1165 «Оплата інших комунальних послуг» передбачено: « 1165 - здійснюється оплата інших комунальних та експлуатаційних послуг (утримання в чистоті будівель, дворів, доріг, вивіз сміття; прибирання парків, скверів, площ, майданчиків, місць загального користування, кладовищ; ліквідація стихійних звалищ, миття, утеплення, дезінсекція, дезинфекція та дератизація приміщень; обслуговування ескалаторів, ліфтів, сміттєпроводів, антен тощо); - витрати на технічне обслуговування та утримання в належному стані (крім ремонту) електричних мереж, сантехнічних вузлів, обслуговування комунікацій, які є складовою частиною будівлі (наприклад, теплопостачання, водопостачання тощо). П ерерахування коштів за проведені технічні роботи по випробовуванню та вимірюванню електричних мереж будівель та електрообладнання ліфтів не можна імператитвно віднести до коду, який визначає оплату інших комунальних послуг. Тому не є протиправним перерахування коштів за проведені технічні роботи по випробовуванню та вимірюванню електричних мереж будівель та електрообладнання ліфтів на загальну суму 35707,86 грн. (2007 рік - 12125,05 грн., 2008 рік - 23582,81) по коду економічної класифікації видатків 1137 «Поточний ремонт обладнання, інвентарю та будівель, технічне обслуговування обладнання». Тобто , виходячи з аналізу вищевказаної норми вбачається, що перерахування відповідачем зазначених коштів відповідає вимогам законодавства.

5) Кошти за проведення капітального ремонту дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту, а саме кузовів автомобіля із заміною всіх основних вузлів базового агрегату підлягали перерахуванню по коду 2133 «Капітальний ремонт та реконструкція інших об'єктів», яким передбачено: « капітальний ремонт інших об'єктів, що не включені в позиції 2131 - 2132 (в тому числі доріг, об'єктів по благоустрою міст, сіл, селищ); капітальний ремонт автомобілів та обладнання, а також оплату запчастин до них, якщо вони включені до кошторису на проведення капітального ремонту, який є невід'ємною частиною угоди, укладеної з надавачем послуг.», тоді як по коду 1135 «Оплата транспортних послуг та утримання транспортних засобів» передбачена: оплата транспортних послуг та утримання транспортних засобів, у тому числі: видатки на утримання транспорту; поточний ремонт автомобілів та транспортних засобів; планово-технічне обслуговування транспортних засобів; придбання запчастин до транспортних засобів, які використовуються для заміни непридатних, спрацьованих, незалежно від їх вартості (наприклад, шини тощо). Наказом Міністерства транспорту України від 30.03.98 N 102, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.04.98 за N 268/2708, "Про затвердження Положення про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту" визначено, що: Поточний ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту - ремонт, який виконується для забезпечення або відновлення роботоздатності виробу і полягає в заміні або відновленні окремих частин (може виконуватись заявочно або за результатами діагностування агрегатним, знеособленим та іншими методами). Капітальний ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту - ремонт, який виконується для відновлення справності та повного або близького до повного відновлення ресурсу виробу із заміною чи відновленням будь-яких частин, у тому числі базових. Тобто, виходячи з аналізу вищевказаної норми вбачається, що к ошти за проведення капітального ремонту дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту, а саме кузовів автомобіля із заміною всіх основних вузлів базового агрегату підлягали перерахуванню по коду 2133 «Капітальний ремонт та реконструкція інших об'єктів».

Суд не приймає до уваги посилання представника відповідача на те, що перевіряючий орган не правильно застосував норми чинного законодавства та припустився в акті ревізії помилкових висновків у частині використання Кіровоградською обласною лікарнею бюджетних коштів по КЕКВ 1140 «Оплата видатків на відрядження» на оплату реєстраційного внеску за участь у конференції, в той час як необхідно - по коду 1139 «Оплата інших послуг та інші видатки» на загальну суму 700,00 грн. з огляду на наступне.

У відповідності до наказу Міністерства фінансів від 27.12.2001, № 604 "Про бюджетну класифікацію та її запровадження" та наказу Державного казначейства України, від 04.11.2004, № 194 "Про затвердження Роз'яснень щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Роз'яснень щодо застосування класифікації кредитування бюджету" видатки за кодами бюджетної класифікації необхідно було здійснювати наступним чином.

Кошти на оплату реєстраційного внеску за участь у конференції в сумі 700,00 грн. підлягали перерахуванню по коду економічної класифікації видатків 1139 «Оплата інших послуг та інші видатки» пунктом 1 якого передбачено: « 1. Включає оплату робіт та професійних послуг сторонніх фахівців, підприємств та організацій згідно із укладеними договорами та угодами: 1) з бухгалтерського аудиту, юридичних, інформаційно-обчислювальних, консультативних та консалтингових послуг, …»; тоді як КЕКВ 1140 «Оплата видатків на відрядження» передбачено: « 1. До цієї категорії відносяться видатки на оплату проїзду, добових, квартирних під час службових відряджень; оплату підйомних, проїзду, добових при переміщенні працівників; сесійних виїздів народних суддів; відряджень на курси і в навчальні заклади, на сесії, семінари, наради і конференції, тобто всі видатки на відрядження, що сплачуються за рахунок бюджетних коштів у випадках, передбачених чинним законодавством України.…4.Видатки на відрядження працівників бюджетних установ (організацій) на сесії, наради, з'їзди наукового характеру, а також різного роду поїздки з науковою метою, відрядження викладачів, проїзд на виробничу практику студентів, учнів.». ». Тобто, виходячи з аналізу вищевказаної норми вбачається, що код 1140 не включає назви послуг, які б за змістом відносились до назви « реєстраційний внесок за участь у конференції».

Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідачем до суду не надано доказів, які б обґрунтовували правомірність проведення ним використання бюджетних коштів по КЕКВ 1140 «Оплата видатків на відрядження» на оплату реєстраційного внеску за участь у конференції.

Таким чином, в судовому засіданні знайшов підтвердження факт нецільового використання відповідачем матеріальних цінностей на суму 700,00 грн.

На підставі викладеного, суд вважає, що позовні вимоги у частині стягнення з відповідача у дохід Кіровоградського обласного бюджету суми коштів, витрачених не за цільовим призначенням, а саме 700,00 грн. витрат на оплату реєстраційного внеску за участь у конференції є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Зважаючи на викладене, судові витрати підлягають компенсації за рахунок Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Стягнути з Кіровоградської обласної лікарні (Кіровоградська область, м Кіровоград, проспект Університетський, 2/5) в дохід Кіровоградського обласного бюджету (р/р31418544700001, код 24144695, МФО 823016, одержувач Головне фінансове управління, банк ГУДК в Кіровоградській області, призначення платежу: повернення нецільового використання коштів за 2006,2008 роки) кошти в сумі 700,00 грн., що були використані не за цільовим призначенням.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Судові витрати компенсувати за рахунок Державного бюджету України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і одання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Л.І. Хилько

Дата складення постанови у повному обсязі: 11 листопада 2009 року.