
гСправа № 358/1670/18 Провадження № 3/358/324/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2018 року м. Богуслав
Суддя Богуславського районного суду Київської області Тітов М.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Богуславського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасово не працюючого, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, паспорт серії СТ № 506533, виданий 02.07.2016 року Богуславським РС УДМС України в Київській області,
за ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 26 жовтня 2018 року о 21 годині 00 хвилин в с.Саварка Богуславського району Київської області по вул. Кравчука керував автомобілем марки «Opel Vectra» реєстраційний номерний знак PL KT87748, з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів), що було виявлено працівниками поліції після зупинки його автомобіля. Проходити, відповідно до встановленого порядку медичний огляд на стан алкогольного сп'яніння в Богуславській ЦРЛ водій ОСОБА_1 відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України.
Будучи допитаним під час судового розгляду справи, ОСОБА_1 заперечив факт вчинення ним даного правопорушення та пояснив, що він не перебував в стані алкогольного сп’яніння. Також він не заперечував пройти огляд на стан сп’яніння в лікарні. Відмовився їхати до Богуславської ЦРЛ після того, як працівники поліції не дали можливості доправити його автомобіль додому, оскільки він не хотів його залишати на вулиці.
Не зважаючи на заперечення ОСОБА_1 щодо вчинення ним правопорушення, його вина у вчиненні вказаного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 356170 від 26.10.2018 року, поясненнями свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3, пояснення працівника поліції ОСОБА_4, а також відеозаписом фіксації вказаного правопорушення.
Так, допитані під час розгляду справи свідки ОСОБА_2 і ОСОБА_3 підтвердили факт вчинення ОСОБА_1 вказаного правопорушення та пояснили, що 26 жовтня 2018 року о 21 годині 00 хвилин в с.Саварка Богуславського району Київської області по вул. Кравчука працівники поліції запросили їх бути свідками при складанні протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, який керував автомобілем з явними ознаками алкогольного сп'яніння та відмовлявся проходити медичний огляд на стан алкогольного сп'яніння в Богуславській ЦРЛ. Вони бачили ознаки алкогольного сп'яніння у ОСОБА_1, а також чули, як він відмовився від пропозиції працівників поліції проходити медичний огляд на стан алкогольного сп'яніння в Богуславській ЦРЛ. Потім працівниками поліції було складено протокол, а якому вони розписалися як свідки.
Будучи допитаним під час розгляду справи поліцейський Богуславського відділення поліції ОСОБА_4 пояснив суду, що під час перебування на службі 26 жовтня 2018 року в с.Саварка Богуславського району Київської області по вул. Кравчука, він приблизно о 21.00 годині проводив перевірку заяви ОСОБА_2 щодо неправомірної поведінки ОСОБА_1 В цей час до господарства ОСОБА_2 під’їхав автомобіль, за кермом якого був ОСОБА_1 Під час спілкування з водієм було виявлено, що він перебував з ознаками алкогольного сп’яніння, а саме був запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів. Після цього водію було запропоновано пройти огляд на стан сп’яніння в Богуславській ЦРЛ, але ОСОБА_1 відмовився пройти відповідний огляд в присутності свідків.
Оцінюючи дослідженні по справі докази в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП, є доведеною.
Так, адміністративним правопорушенням відповідно до статті 130 ч. 1 КУпАП вважається, крім керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння, також відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп’яніння.
Тобто, така відмова у певних випадках є окремим адміністративним правопорушенням і має бути оформлена належним чином.
Відповідно до статті 266 КУпАП, огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під дією препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції є заходом забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, який здійснюється в порядку визначеному Кабінетом Міністрів України. Такий порядок був затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008р. № 1103 та діє зі змінами та доповненнями на даний час.
Відповідно до п. 2 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.
Згідно п.п. 2, 3 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 09.11.2015 №1452/735, огляду на стан сп’яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі – поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп’яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками алкогольного сп’яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Відповідно до п. 3 вказаного Порядку огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем в закладі охорони здоров’я ( в сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров’я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп’яніння і дії водія щодо ухилення від огляду (п. 8 вищевказаного Порядку).
Згідно п.п 1, 6 розділу «IX. Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 130 КУпАП» Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 №1395, водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Таким чином, вищезазначені нормативні акти чітко визначають, коли у поліцейського виникає право проводити огляд на стан сп’яніння водіїв транспортних засобів, а саме у поліцейського мають бути підстави вважати, що водії перебувають у стані сп’яніння згідно з ознаками такого стану.
Посадовою особою, яка склала протокол щодо ОСОБА_1, в даному протоколі про адміністративне правопорушення зазначені ознаки сп’яніння: « запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів», які є в переліку ознак алкогольного сп’яніння, установлених МОЗ і МВС та вказано дії водія по ухиленню від огляду на стан сп’яніння, а тому дії ОСОБА_1 кваліфікуються за ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки він своїми діями, які проявились у відмові особи, що керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння вчинив зазначене правопорушення.
Згідно ст. 34 КУпАП обставини, що пом’якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, не виявлено.
Згідно ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника за вчинене адміністративне правопорушення, не виявлено.
З урахуванням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, що передбачено санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП.
У відповідності до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 130 ч. 1, 252, 280, 283, 284, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого, ст. 130 ч. 1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 600 (шестисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови – не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений ст. 307 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, штраф у подвійному розмірі в сумі 20 400 (двадцять тисяч чотириста) гривень, відповідно до ст.308 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь держави судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена порушником, його представником чи захисником, потерпілим або його представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подач і апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Богуславський районний суд Київської області.
Строк пред’явлення постанови до виконання три місяці.
Головуючий: суддя ОСОБА_5