
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(повне)
05 грудня 2018 року м. Чернігів Справа № 620/3479/18
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Тихоненко О.М.,
за участю секретаря Якуш І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1, позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (далі - ГУПФУ в Чернігівській області, відповідач), в якому просить:
- визнати неправомірними дії (бездіяльність) відповідача щодо невнесення позивача до списків за формою згідно з додатком 1, передбаченим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, якою затверджено «Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» для подання даних органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії;
- зобов'язати відповідача внести позивача до списків за формою згідно з додатком 1, передбаченим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, якою затверджено «Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та подати вказані дані органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Позов мотивовано тим, що постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 23.04.2018 відповідача зобов'язано призначити йому пенсію за вислугу років на пільгових умовах з 01.08.2017. Враховуючи наведене, зазначив, що оскільки з вказаної дати він є пенсіонером ОВС, то у зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 21.02.2018 № 103, ГУПФ України в Чернігівській області було зобов'язане в десятиденний строк з моменту надходження повідомлення про перерахунок пенсії скласти списки (в тому числі додати і його у вказаний список) за формою згідно з додатком 1 та подати їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 24.10.2018 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) та встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення вказаної ухвали для надання відзиву на позов.
ГУПФУ в Чернігівській області 12.11.2018, у встановлений судом строк, подано відзив на позов, в якому відповідач просив відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог, посилаючись на їх необґрунтованість, та зазначив, що пенсія за вислугу років призначена позивачу на виконання постанови суду, якою ГУПФ України в Чернігівській області не зобов'язано здійснювати її перерахунок. У зв'язку з наведеним вважає, що позивач не має права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», тому відсутні правові підстави для включення ОСОБА_1 до списків за формою згідно з додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (а.с.40-41).
13.11.2018 ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом сторін).
26.11.2018 позивачем надано відповідь на відзив, в якій викладено обставини зазначені в позові (а.с.53-56) та доповнення до відповіді на відзив (а.с.70-71).
Позивач та його представник в судове засідання не з'явилися, про день та час розгляду справи повідомлені належним чином, надана заява, в якій позовні вимоги підтримують та просять розглянути справу за їх відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, надав заяву, в якій позовні вимоги не визнає та просить розглянути справу за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 23.04.2018 у справі № 825/2125/17 скасовано рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 13.02.2018, позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено: визнано неправомірними дії (бездіяльність) ГУПФ України в Чернігівській області щодо відмови в призначенні позивачу пенсії за вислугу років; зобов'язано ГУПФ України в Чернігівській області призначити ОСОБА_1 пенсію за вислугу років на пільгових умовах з 01.08.2017 (а.с. 12-16).
У зв'язку з наведеним, враховуючи прийняття Кабінетом Міністрів України постанови від 21.02.2018 № 103, 23.07.2018 позивач звернувся до ГУПФУ в Чернігівській області із заявою про перерахунок пенсії за вислугу років з 01.01.2018 (а.с.17-18).
Листом від 27.07.2018 за № 3562/03/В-12 відповідач відмовив у задоволенні вказаної заяви та повідомив, що перерахунок пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 ОСОБА_1 не проводився, оскільки постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 23.04.2018 зобов'язано ГУПФУ в Чернігівській області призначити пенсію за вислугу років на пільгових умовах з 01.08.2017. Проводити перерахунок пенсії вищевказаною постановою суду відповідача не зобов'язано (а.с. 19).
В подальшому, 03.09.2018 позивач звернувся до Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України із заявою, в якій просив направити до ГУПФУ в Чернігівській області необхідні документи для проведення перерахунку призначеної йому пенсії за вислугу років з 01.01.2018 (а.с.20-22) та із заявою, в якій просив надати довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку призначеної позивачу пенсії за вислугу рокі з 01.01.2018 (а.с.23-25).
Листом від 26.09.2018 за № 3.3-9210 вказаний уповноважений орган повідомив ОСОБА_1, що відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» передбачено перерахувати пенсії до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», а тому довідку, яка містить інформацію про посадовий оклад, оклад за спеціальним званням та надбавки за вислугу років складено з урахуванням вимог діючого законодавства (а.с.26-27).
06.11.2018 Центральне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України повідомило позивача листом № 3.3-10268, що до ГУПФУ в Чернігівській області надіслано запит щодо надання підтверджуючих документів для видачі ОСОБА_1 довідки для перерахунку пенсії відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 та від 30.08.2017 № 704, однак на даний час інформація з Пенсійного фонду не надійшла (а.с.59).
Згідно листа Міністерства юстиції України (на звернення позивача від 18.10.2018) вбачається, що з питання надання довідки про розмір грошового забезпечення для проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії відповідно до постанови 103, до ГУПФУ в Чернігівській області Центральним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України надіслано листа про необхідність включення ОСОБА_1 до списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку для видачі відповідної довідки (від 06.11.2018 № 3.3-10267). Довідка про розмір грошового забезпечення для проведення позивачу перерахунку пенсії буде видана після надходження інформації від ГУПФУ в Чернігівській області (а.с.72).
Вважаючи дії (бездіяльність) ГУПФУ в Чернігівській області щодо невнесення до списків за формою згідно з додатком 1, передбаченим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, протиправними, ОСОБА_1 звернувся до суду з відповідним позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними.
Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Відповідно до часини третьої статті 53 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону № 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 № 393» (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20.02.2008.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова) затверджено: тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1; схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14 та розміри надбавки за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу згідно з додатком 16.
В свою чергу, 21.02.2018 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» пунктом 1 якої постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (Офіційний вісник України, 2017 р., № 77, ст. 2374).
Крім того, Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 встановлено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону.
Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5).
З аналізу наведених правових норм вбачається, що у зв'язку із підвищенням розміру грошового забезпечення особам, яким пенсія призначена та виплачується відповідно до Закону № 2262-ХІІ, Головні управління Пенсійного фонду України зобов'язані скласти та подати у встановлений Порядком № 45 строк уповноваженим органам списки вказаних осіб за формою згідно з додатком 1 для оформлення останніми довідок для перерахунку пенсії.
Як вбачається з матеріалів справи, пенсія за вислугу років на пільгових умовах ОСОБА_1 призначена на виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 23.04.2018 у справі № 825/2125/17, якою, в свою чергу, встановлено право позивача на призначення вказаного виду пенсії саме відповідно до Закону № 2262-ХІІ.
Відповідно до частини четвертої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Таким чином, після призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років на правовідносини, що виникли між позивачем та ГУПФУ в Чернігівській області, розпочав поширювати дію Закон № 2262-ХІІ, тому, відповідач зобов'язаний був включити позивача до списку за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 45, на виконання вимог вищевказаних чинних нормативно-правових актів.
Посилання представника відповідача на те, що зазначеною вище постановою суду ГУПФУ в Чернігівській області не зобов'язано здійснювати ОСОБА_1 перерахунок призначеної пенсії суд вважає необґрунтованими, оскільки на законодавчому рівні закріплено обов'язок відповідача здійснювати особам перерахунок пенсій за наявності визначених підстав. Також органи Пенсійного фонду України зобов'язані вживати всіх заходів, спрямованих на здійснення перерахунку пенсії особам, які її отримують відповідно до Закону № 2262-ХІІ, в тому числі шляхом формування та подання уповноваженим органам вищевказаних списків.
Не здійснюючи вказані дії щодо позивача, ГУПФУ в Чернігівській області грубо втручається в його право на отримання пенсії на рівні не меншому законодавчо встановленого, оскільки у зв'язку з відсутністю прізвища позивача у списку уповноважений орган позбавлений можливості скласти довідку для перерахунку пенсії ОСОБА_1 на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 103 та постанови правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1.
Згідно положень статті 1 Конвенції, статті 1 Додаткового протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна, інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права. Положеннями статті 14 Конвенції регламентовано, що користування правами та свободами, визнаними в цій Конвенції, має бути забезпечене без дискримінації за будь-якою ознакою.
Суд зазначає, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права, Конституція України має найвищу юридичну силу, її норми є нормами прямої дії, а тому органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 8, частина друга статті 19 Основного Закону України).
Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою в Конституції України виокремлюються певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави (рішення від 20.03.2002 № 5-рп/2002, від 17.03.2004 № 7-рп/2004).
Громадяни мають бути впевненими у своїх законних очікуваннях, а також в тому, що набуте ними на підставі чинного законодавства право, його зміст та обсяг буде ними реалізовано. Тобто, набуте право не може бути скасоване чи звужене (правові позиції Конституційного Суду України у рішеннях: від 22.09.2005 № 5-рп/2005, від 29.06.2010 № 17-рп/2010, від 22.12.2010 № 23-рп/2010 та від 11.10.2011 № 10-рп/2011).
Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи наведене, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 слід задовольнити в повному обсязі. При цьому, приймаючи рішення, суд враховує, що пенсія позивачу призначена на виконання рішення суду, однак відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», тому відповідач був зобов'язаний включити прізвище позивача до списку за формою згідно з додатком 1 до Порядку №45.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 139, 168, 241, 243, 244-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити повністю.
Визнати неправомірними дії (бездіяльність) Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо невнесення ОСОБА_1 до списків за формою згідно з додатком 1, передбаченим Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, для подання даних органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області внести ОСОБА_1 до списків за формою згідно з додатком 1, передбаченим Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 та подати вказані дані органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.
Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга, з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Позивач: ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 14000, ідентифікаційний номер НОМЕР_1);
Відповідач: Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. П'ятницька, 83-а, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 21390940).
Повне судове рішення складено 11.12.2018.
Суддя О.М. Тихоненко