Постанова № 78406486, 06.12.2018, Херсонський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
06.12.2018
Номер справи
766/23319/18
Номер документу
78406486
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 766/23319/18

н/п 3/766/8424/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 грудня 2018 року м. Херсон

Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Стамбула Н.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління захисту економіки Департаменту захисту економіки національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, громадянки України, яка народилася в Херсонській області, працює у ОСОБА_2 міській раді на посаді головного спеціаліста сектору діловодства та контролю відділу забезпечення депутатської діяльності , проживає та зареєстрована за адресою: м. Херсон, пр.-т Сенявіна, убд. 152 к.4 кв. 53,

за ст.172-6 ч. 1 КУпАП,

в с т а н о в и в :

Встановлено, що розпорядженням ОСОБА_2 міського голови від 07.07.2011 року № 1058-к ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста сектору діловодства та контролю відділу забезпечення депутатської діяльності ОСОБА_2 міської ради з 11.07.2011 року та присвоєно 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування.

Ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначено, що Посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Згідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб»єктами декларування є особи, зазначені у п. 1 п.п. «а» і «в» п. 2, п.4 і 5 ч. 1 ст. 3 цього Кодексу, інші особи, які зобов»язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до п.п. «в2 п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці та посадови особи місцевого самоврядування є суб»єктами відповідальності за правопорушення, пов»язані з корупцією.

Отже, ОСОБА_1, згідно зі ст. 1 п.п «в» п.1 ч.1 ст. 3 вказаного Закону, є суб»єктом декларування та відповідальності за Законом України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ст. 7 Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» Посадові особи місцевого самоврядування діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів місцевого самоврядування. Згідно із ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно із ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК. Відповідно до роз»яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням НАЗК № 3 від 11.08.2016 року, щорічна декларація, яка подається у період з 00- 00 години 01 січня до 00-щщ години 01 квітня, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01. Січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Подання декларації на першому та другому етапі здійснюється згідно із законом шляхом заповнення відповідних норм на офіційному веб – сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, ОСОБА_1 була зобов»язана подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 00-00 годин 01.04.2018 року.

Згідно з листом НАЗК від 02.03.2017 року № 93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб»єтами декларування документів до Реєстру.

Однак, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, лише 11.04.2018 року о 09 год. 17 хв., тобто несвоєчасно (https://public.nazk.gov.ua/deklaration/6624b699-ааf3-4ее0- bс70).

Згідно з листами ОСОБА_2 міської ради від 04.09.2018 року № 5-1747 та №8-10109-9/12 від 01.10.2018 року ОСОБА_1 забезпечена робочим місцем та комп»ютерною технікою з доступом в мережу Інтернет, а саме: каб. № 529, у період з 01.01.2018 року по 11.04.2018 року у відпусці, відрядженні та на лікарняному не перебувала.

Відповідно до листа Державного підприємства «Українські спеціальні системи» № 07-553 від 05.05.2018 року, встановлено що 02.01.2018 року близьк 09-00 годині виявлено помилки при спробі авторизації в реєстрі. Належне безперебійне функціонування Реєстру забезпечено з 09-50 години 02.01ю2018 року. Близько 12-00 години 15.03.2018 року Реєстр не функціонував (фіксувалась помилка доступу до сайту, помилка шлюзу 502), доступ до усіх компонентів системи був відсутній. О 12-40 годині 15.03.2018 роу роботу Реєстру відновлено.

Починаючи із указаного часу по 01.04.2018 року складова частина для подання електронних документів інформаційно-телекомунакаційної системи Реєстр функціонувала у штатному режимі (без збоїв).

Указане свідчить про наявність технічної та фізичної можливості у ОСОБА_1 для своєчасної подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.

З пояснень ОСОБА_1 встановлено, що вона ознайомлений із Законом України «Про запобігання корупції». Також пояснила, що у березні 2018 року вона заповнила та подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, за 2017 рік, натиснувши кнопку – «подати декларацію», але не перевірила її розміщення на сайті НАЗК. Лише 11.04.2018 року, зрозумівши, що указана декларація на сайті НАЗК відсутня, подала цього ж дня щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, за 2017 рік.

Разом з цим, вказані ОСОБА_1 обставини щодо поважності причин несвоєчасної подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік спростовуються наступними доводами.

Відповідно до рішення НАЗК № 3 від 10.06.2016 року «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (п.8) після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб»єкт декларування підписує документ накладанням на нього власного ЕЦП.

Перед підписанням документа суб»єкт декларування підтверджує ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки в документі.

Усі інші документи , які суб»єкт декларування направляє на адресу Національного агентства за допомогою персонального електронного кабінету, також підписується накладанням на них власного ЕЦП.

Пунктом 9 вказаного рішення НАЗК передбачено, що подання документа до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб»єкту декларування на адресу його електронної пошти, вказану під час реєстрації в Реєстрі, та до персонального кабінету суб»єкта декларування.

Згідно з даними НАЗК щодо послідовності дій користувача в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинила ОСОБА_1 у Реєстрі остання у 2018 році вперше здійснила дії в реєстрі 21.03.2018 року.

Так, 21.03.2018 року о 09-19 годині останньою розпочато сесію шляхом натиску кнопки «Нова декларація на основі цієї»; у цей же день у період часу з 09-19 годині по 14-02 годину неню заповнено усі розділи щорічної декларації особи. Уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік; та завершено роботу. Кнопку «подати документ» ОСОБА_1 не натискала.

Упродовж з 14-о2 години по 31.03.2018 року включно ОСОБА_1 роботу у реєстрі не здійснювала.

Лише після спливу (01.04.2018 року) передбачених строків на подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави та місцевого самоврядування, 11.04.2018 року у період з 09-05 години по 09-17 годину ОСОБА_1 здійснено дії по заповненню усіх розділів вказаної вище декларації та о 09- 17 годині натиснуто кнопку «Подати документ» з підтвердженням електронного цифрового ключа та успішно подано щорічну декларацію особи. Уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.

Ураховуючи те, що щорічна декларація особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подається не вперше, останньою 18.04.2017 року успішно подано щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 року, ОСОБА_1 була обізнана про строки та алгоритм подання таких документів, у тому числі про те, що подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік обов»язково підтверджується накладанням на нього власного ЕЦП, проте указаних дій не здійснила, оскільки не робила жодних спроб до подані вказаної вище декларації.

28.04.2015 року ОСОБА_1 під особистий підпис ознайомлено з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Указане свідчить про відсутність поважних причин щодо несвоєчасного ОСОБА_1 подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Одним із основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, отже таке правопорушення не може бути визнане як малозначне.

Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Об'єктивна сторона частини 1 статті 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог щодо вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, суб'єктивна сторона ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена тим, що ОСОБА_1 була обізнана про вимоги фінансового контролю, зокрема про необхідні терміни подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , за 2017 рік, а також про алгоритм необхідних дій в Реєстрі для подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, за 2017 рік та отримання підтвердження з НАЗК про успішне подання вищевказаної декларації за 2017 рік.

Таким чином, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді головного спеціаліста сектору діловодства та контролюк відділу забезпечення депутатської діяльності ОСОБА_2 міської ради, будучи суб'єктом декларування та відповідальності згідно із п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно (11.04.2018 року о 18-17 годині) без поважних причин, маючи фізичні та технічні можливості, подав на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік (https://public.nazk.gov.ua/deklaration/6624b699-ааf3-4ее0- bс70).

Отже, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В судове засідання правопорушник свою провину визнала повністю.

Прокурор в судовому засіданні просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

Заслухавш учасників судового розгляду, думку прокурора, суд прийшов до висновку про наявність вини останньої у вчинені зазначеного адміністративного правопорушення.

Вина порушника підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №266/2018 від 22.11.2018 року, ОСОБА_2 міської ради від 04.09.2018 року за № 5-1747; листом ОСОБА_2 міської ради від 0.10.2018 року № 8-10109-9/12; копією розпорядження міського голови ОСОБА_3 від 07.07.2011 року № 1058-к; копією посадової інструкції ОСОБА_1, затвердженої 01.06.2011 року; копією листка ознайомлення ОСОБА_1 із Законом України «Про запобігання корупції»; копією повідомлення НАЗК про факт несвоєчасного подання декларації; деклараціями ОСОБА_1О за 2016 та 2017 роки; листом НАЗК № 71-05/49329/18 від 26.10.2018 року4 листом НАЗК № 93-05/4886/17 від 02.03.2017 року; листом НАЗК від 30.05.2017 року № 95-17/173/5/17; листом ДП «УСС» від 18.01.2018 року № 07-83; листом ДП «УС» віл 05.05.2018 року № 07-553 та іншими матеріалами отриманими під час проведення перевірки.

Таким чином, вина правопорушника у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, доказана повністю. Обставин, що обтяжують чи пом’якшують відповідальність, судом не встановлено. Обираючи правопорушнику вид стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан. На підставі викладеного суд вважає, що стягнення повинно бути обрано у вигляді штрафу.

Крім того, в силу ст.40-1 КУпАП, стягненню з особи, на яку накладено стягнення, підлягає судовий збір.

Керуючись ст.33-35, 40-1, 172-20, 283, 284 КУпАП, суд –

п о с т а н о в и в :

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП у вигляді штрафу у сумі 850,00 грн. (Штраф перерахувати на Р/р 31116106021002 Одержувач – ГУК у м Херсон /м Херсон /21081100 Код отримувач( ЄДРПОУ) – 37959779 Назва банку – Казначейство України (ЕАП) Код банку (МФО) – 899998. Призначення платежу: штрафи у сфері громадської безпеки).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у сумі 352,40 грн. (УК у м Херсоні /м Херсон/22030101, код за ЄДРПОУ 37959779 , банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, р/р 31210206021002).

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Херсонської області через Херсонський міський суд Херсонської області

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та з цього часу її може бути звернено до виконання протягом трьох місяців.

Постанова набирає чинності ______року.

Суддя: Н.В.Стамбула