
Копія
Справа № 326/1837/18
Провадження № 2-а/326/21/2018
УХВАЛА
про залишення позову без руху
06 грудня 2018 року м. Приморськ
Суддя Приморського районного суду Запорізької області Каряка Д.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області, треті особи: Приморська районна державна адміністрація, Управління містобудування та архітектури Запорізької обласної державної адміністрації про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення, протоколу про адміністративне правопорушення, приписів про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому просить: 1) визнати протиправною та скасувати постанову про адміністративне правопорушення № 117 від 21.11.2018; 2) визнати протиправним та скасувати протокол про адміністративне правопорушення б/н від 21.11.2018; 3) визнати протиправним та скасувати припис № 11 від 20.08.2018; 4) визнати протиправним та скасувати припис № 15 від 21.11.2018; 5) стягнути з відповідача судові витрати.
Згідно з ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Розглянувши зміст позовної заяви та доданих до неї матеріалів, встановлено наявність підстав для залишення позову без руху з наступних підстав.
Статтею 20 КАС України визначено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму,членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської,селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та(або)забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та(або)забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами,які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Перелік справ, підсудних місцевому загальному суду як адміністративному, визначених ч. 1 ст. 20 КАС України, є вичерпним.
Окружним адміністративним судам, згідно вимог ч. 2 ст. 20 КАС України підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до ч. 3 ст. 21 КАС України, якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Як вбачається зі змісту позову предметом розгляду даної справи є визнання рішення суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, що полягає в скасуванні постанови про адміністративне правопорушення як незаконної, скасування протоколу про адміністративне правопорушення та приписів. Тобто, позивачем заявлено вимогу не лише з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, що підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду, а й інші вимоги, що підсудні окружному адміністративному суду.
В адміністративному позові не порушено питання щодо закриття провадження у справі або вчинення інших дій.
Відповідно до ч. 1 ст. 46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Всупереч вказаним вимогам КАС України в адміністративній позовній заяві сторонами вказано позивача, відповідача та третіх осіб.
Враховуючи вищевикладене позивачу необхідно уточнити прохальну частину адміністративного позову та визначитись з колом осіб, які повинні брати участь у даній справі.
В порушення вимог п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві не зазначено реєстраційного номеру облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України.
Крім того в порушення п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві не зазначено власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. ст. 20, 160, 161, 169, 171 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області, треті особи: Приморська районна державна адміністрація, Управління містобудування та архітектури Запорізької обласної державної адміністрації про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення, протоколу про адміністративне правопорушення, приписів про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви у 5-денний строк з дня отримання копії даної ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, позов буде повернуто відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Д.О. Каряка
Копія вірна: суддя Д.О. Каряка
06.12.2018